Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

aja37
22. feb 2011

Baby, bola som dnes na kontrole. Vystelka maternice (10DC) je ok, mam ju nejakych 9mm a vraj tam doktor videl aj nejake 3 ciarky. Netusim, co to znamena, ale on bol spokojny, ze je vsetko tak ako ma byt. V piatok bude OPU a oplodnovanie a buduci tyzden vklad. Uff, Uff, uz sa to blizi. Snad vsetko dobre dopadne Drzte mi palce.

beruska64
22. feb 2011

@aja37 to znamena triple line struktura. A znamena to tiez, ze je vystelka kvalitna. Drzim palce, nech ide vsetko podla planu. tfuj, tfuj, tfuj!!!

aja37
22. feb 2011

@beruska64 dakujem 🙂 aha, tak to som nevedela o tej triple line strukture. ale musim priznat, ze mam za sebou 10IVF a neuveritelne vela prehliadok ohladom toho za tie 3roky, ale toto je prvy lekar, od ktoreho som pocula, ze je dolezita ta triple line struktura. nikto pred nim to nikdy nespominal.

iwusa
22. feb 2011

@misha83 @gabikri @gammaray @lenca78 @mysycka @envy dakujem všetkým za držanie pästíkov, čím viac, tým lepšie. včera som to aj trošku ľutovala, že som tak skoro robila test, dnes som si dala pauzičku a uvidím, či a kedy budem robiť ďalší. ale dúfam, že to tam bude a že sa drobci uchytili.

@aja37 to su skvele spravicky a kolko embryjok by si chcela vkladať? priebežne informuj o tom, ako sa drobci vyvíjajú 😉 inak o tej triple line som tiež nepočula a môj doktor to takisto nespomínal, zasa som o niečo múdrejšia.

mimka29
22. feb 2011

Ahojte, som tu iba na skok, lebo Nelinka nám teraz dáva trošku zabrať. Rastú jej ďalšie zúbky a tak si vyžaduje viacej pozornosti a hlavne večer je taká ľútostivá.
Ale som rada, že som tu nakukla, lebo čo to čítam 😕
@iwusa to je super, potichúčky gratulujem. Poobede budem s didlinkou, tak jej to poviem a aj my budeme držať päste, takže to máš ďalšie päste navyše.

Prikladám fotku zúbkov, je s nimi srandovná 😀

aja37
22. feb 2011

@iwusa : Dam si vlozit 2. Je tam vacsia pravdepodobnost. Ja viem, ze ak by sa ujali obe, tak je to docela zataz na zenu a ja uz nemam 25 😀 ... o mesiac budem mat 39. Ale nejak to vydrzim. A hlavne, ak budu 2, tak im bude veselsie 😀 ... to si pis, ze vam dam vediet. Drzim palce aj ja. nech je vsetko v poriadku a nech mas dialnicu na tom teste 😀

iwusa
22. feb 2011

@mimka29 este radsej negratuluj, až keď to bude na 120% isté 😉 no čím viac pästí, tým lepšie, ďakujem obom. Veď ešte pár dní musíme vydržať a hádam sa to podarilo. Pozerala som si Nelinkine fotky, je to už veľká herečka a tie zúbky nemajú chybu 😉 pekne si ju užívaj, je to tvoj zázrak a pozdravuj Didlinku.

@aja37 aj my sme sa takto rozhodli, doktor povedal, že radšej dajme 2 a aj kebyže mám celých 9 mesiacov preležať ak by sa uchytili obidve, radšej ako by sme dali 1 a nepodarilo sa to. Ja sa na to aj teším, že ak by boli dve, tak bude nielen im ale aj nám rodičom a celej rodine veselšie 😀 ďakujem a držím päste aj tebe 😀

gabikri
23. feb 2011

@aja37 : tak na pátek tfuj tfuj tfuj 😉 Ať to vyjde hned napoprvé 😉

@mimka29 : to je rozkošná fotečka 😵

@iwusa : tak co udělala jsi si dnes dest? 😉

gabikri
23. feb 2011

@lenca78 : tak jak dopadlo vyšetření? Určitě dobře. 😉

aja37
23. feb 2011

@gabikri: Dakujem. A ty si na tom ako? Uz beries nejake lieky? Mas to naplanovane na 7/3, vsak? Inak musim priznat, ze jak si davam pozor na stravu, tak som zatial po prednisone nepribrala a dufam, ze ani nepriberiem. Myslim po prednisone, skrz tehotenstvo by som rada 🙂

lenca78
23. feb 2011

Ahoj holky, narychlo Vas zdravim, nejak ted nic nestiham, v byte bordel, porad litam kolem deti, snad vas nekdy doctu. Ale mam super zpravu - Zuzanka slysi na jednou ousko. Na druhe sice zatim vubec nic, ale i tak je to super zprava, s jednim ouskem se da podle me normalne zit 🙂 . A uz maji 4 a 4,4 kg, to jsou tlustosky, co? Na to, ze Zuzka mela dva dny po porodu necelyhc 1,5kg nabira docela rychle, otesanek jeden 😀
Ja se ted zase stehuju na 14 dni k rodicum, manzel jede na sluzebku a ja to sama s dvojcaty a se psem nezvladam. Kdyby bylo teplo, tak to jeste pujde, ale ted v zime me fakt nebavi tahat holky o pulnoci z postylek a jit do mrazu na vychazku s pejskem. Tak budu u nasich na baraku, to bude pohodicka.
Mejte se hezky.

envy
23. feb 2011

ahoj holky....tak máme srdíčka...a já jsem nejšťastnější ženská na světě...neuvěřitelný je slyšet!!! Každý tady to přeju a flušuuuu TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

😀 😀 😀 😝

aja37
23. feb 2011

@envy : Dakujeme Envy a blahozelame. Uzasny pocit, vsak? Dockame sa aj my. Verim tomu. Drz sa, raduj sa a uzivaj pocit tehotnej 😉

gabikri
23. feb 2011

@aja37 : já jsem přibrala před prednisonem, tak doufám, že po prednisonu už ne 😀 A pak už zase jo 😀 Léky beru 7 den, na vklad jdu 7.3. 😉

@lenca78 : to jsou super zprávy, třeba se Zuzance zlepší i to druhé ouško 😉 Zrovna dneska jsem si na Tebe vzpoměla, viděla jsem maminku s dvojčaty, teeeda ono je asi jenom záhul ten kočár uvést, že? A co do tramvaje, to je asi bez šance, že? A co metro, ty schody úzké...... Já myslím, že každá tady básníme o dvojčátkách ( včetně mě) ale v praxi si to nedovedeme představit ani z 5 % 😝 Pokud kolem sebe nemáme nikoho na pomoc ( a to já bych asi neměla) tak je to asi očistec 😉 Ale hezký 😵

@envy : gratulace k srdíčkám 😵 😵 😵

iwusa
23. feb 2011

@envy supeeeeeeeeeeeeer, gratulujem, silno silnejšie a najsilnejšie 😀 pekne si to užívaj a dávaj si na seba a drobčekov pozor. Moja a v ktorom si týždni, aby som vedela, že kedy už je akcia srdiečka? A ďakujem za fľusanec, dúfam, že pomôže 😉

my sme mali včera náročný deň 😒 poobede som začala špiniť a tak som v panike volala doktorovi, že čo s tým. Nakázal mi lieky, samozrejme ich pocitovo papám ale tie nervy včera... katastrofa. Večer to už ustupovalo ale hlavne som chcela, aby sa v priebehu dneška z toho nespustila mrcha. Ráno už bolo všetko čisté, žiadne špinenie, opäť som volala s doktorom a ten sa tiež potešil, v liekoch však pokračujem.
takpovediac, som si to dnes chcela overiť, že ako sa nám darí, takže @gabikri a ostatné dievčence, nech sa páči foto:

iwusa
23. feb 2011

ale v skutočnosti je to silnejšie 😀 a pre info, je to 10 deň po ET. tešíme sa 😵

gabikri
23. feb 2011

@iwusa : no paráda, je to tam!!!!!!! Tak ať je z toho brzo tlustice!!!!!!!! 😵

zufalka
23. feb 2011

@iwusa perfektnéééé,super!!!! Tak sa to oplatilo!!!!!! 😀 😀 😀

zufalka
23. feb 2011

@lenca78 teším sa s tebou!!! To je úplne super aj keby počula len jedno 😉 😉 😉

zufalka
23. feb 2011

@aja37 😀 😀 😀 nech len bije!!!!

mysycka
23. feb 2011

@iwusa čárka je krásná a to je moc dobře 🙂
už se nemůžu dočkat až to budu moc zkudit taky testnout, nebo teda dneska jsem to zkusila. napřed se mi zdálo, že tam nic není pak po podrobnějším zkoumání, že tam je strašně slabulinká, pak zase ne tak nevím. Nechám to až na víkend a snad to dobře dopadne

paja1
23. feb 2011

@aja37 Určitě Ti tu budou všichni držet pěsti,tady to každé přejeme a doufám ,že se Ti to podaří a vydržíte až do 9měsíce.tfuj,tfuj,tfuj. 🙂

paja1
23. feb 2011

@aja37 Já byla vlastně už 13x,ale už nejdu a mívala jsem 3 a většinou 4 embryjka vložené.Takže 2 si dej určitě.Uvidíš,že to ted vyjde. 🙂

envy
23. feb 2011

@iwusa zlato, já mám takovou radost!!!!! přeju ti at čárka sílí!!!! a ona bude sílit, toho se vůbec nebojim 😀 a špinění je prý v pohodě, nesmí hlavně bolet břicho a přijít krvácení, takže se nemáš čeho bát!!! to se miminko nebo miminka jenom pěkně vrtají hlouběji a hlouběji a hlouběji 😀 😀 😀...i mě se mudra ptala při prvním utz jestli jsem špinila... 😉

envy
23. feb 2011

@aja37 já myslím, že po prednisonu nepřibereš..já beru 10mg denně a nepřibrala jsem nikdy ani deko 😉

envy
23. feb 2011

@mysycka tobě taky držím!!!!! a o víkendu jenom pozitivní zprávy, jasný? 😉

gammaray
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gammaray
23. feb 2011

@iwusa a ty víš o čem mluvím...

aja37
24. feb 2011

@paja1 : Kiez by 🙂 zajtra ideme na to. Teda ja nie, iba manzel 🙂 Dnes ma narodeniny, tak ideme oslavovat. Ja mam narodeniny presne o mesiac. Ak by sa nam to podarilo, tak by sme to zistili presne v polovicke medzi nasimi narodeninami. To by bol pekny spolocny darcek, nie? 😉 Haha, uz vymyslam somariny 😉 A ty uz to fakt nechces skusit? A pojdes do tej adopcie, alebo to nechate tak? Ako ste sa rozhodli?

@iwusa : drzim palce, nech je to silnejsie a silnejsie 🙂

@envy : ja som po tom prvykrat prave pribrala, ale teraz sa drzim. Vtedy som docela nekontrolovatelne jedla. Bolo mi jedno kolko je hodin. Teraz sa snazim to korigovat.

beruska64
24. feb 2011

@iwusa To je parada, testik vyzera super. 😀 Kedy ides na krv? Spinenie fakt nie je dovod k obavam, ale urcite je lepsie vela oddychovat, setrit sa a nedvihat nic tazke. Ja som do 12 tyzdna spinila a krvacala asi 6x a vzdy bolo vsetko v poriadku. Bolo to tym ako sa malinka zavrtavala hlbsie. Ale po prvom spineni mi zvysili davku estrofemu z 3 na 4x1. Drzim palce!!! 😀

@envy Gratulujem k srdieckam 😀 Nech len krasne biju!

@lenca78 ufff, to sa ti muselo uľaviť. Podla mna sa tiez da s tym v pohode fungovat, a nebude ju to v nicom obmedzovat.

Ja som bola predvcerom na UTZ a dozvedeli sme sa ze nas chlapcek, bude vlastne dievcatko 🙂 Ma 17-18cm a je krasna.Tak sa teraz snazime preorientovat na ruzovu. 🙂 Ale velmi milo nas to prekvapilo a stary rodicia su tiez nadseny. U manzela v rodine su sami chlapi a vsetci tuzia po dievcatku 😀 Prikladam fotku nasej princeznicky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre