Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

iwusa
8. mar 2011

@mysycka je mi to ľúto, toto si podstúpila ET z čerstvých, že? aj máte zmrzlinky? neboj, sme silné, dokážeme to a dopracujeme sa k miminečkám 😵

sue
8. mar 2011

@iwusa páči sa mi tvoje pozitívne myslenie. Asi to ešte sem tam zabolí, ale myslím, že si úplne na úžasnej ceste 🙂 veľmi ti držím palce 🙂

mimka29
8. mar 2011

@iwusa som rada, že si OK. Nám sa rozmrazili zmrzlinky v pohode, tak sa neboj. Tvoja sestra porodila, alebo z ktorej strany si teta? A vy máte v rodine viac chlapcov. My sme 4 sestry (však to vieš) a ja som začala ďalšiu generáciu zase babou, takže u nás zase prevládajú baby 🙂

@gabikri
@aja37 takže vy máte po transfere? Keď tu dlhšie nie som, tak strácam prehľad, prepáčte.

Čakám kým sa Nelka zobudí a ideme na prechádzku 🙂

mimka29
8. mar 2011

@lenca78 od toho 3 mesiaca sú tie bábätká také hravé, teraz ťa budú baby každý deň viac a viac prekvapovať. Každé obdobie má svoje čaro. My tú našu zubaňu už učíme ťapušky, baram baram buc, papa, servus, prosím prosím. Učí sa veľmi rýchlo a už sa ňou dá pekne zahrať, len niekedy piští, len čo jej zmiznem z dohľadu. Bude to asi mamin cecek aj keď sa snažím, aby si zvykala na viacej ľudí.

marrad
8. mar 2011

tak toto dievcata Vas obdivujem, ja mam problem s dozrievanim vajok (hoci lekar povedal, ze pokial sa mi tvoria je tu este sanca) ale s darovanim sa neviem stotoznit... takze zatial som to manzelovi ani nenavrhla...
skor by som sa este stotoznila s adopciou.
Moja spoluziacka zo strednej skoly ma take dietatko, jej sestra ju posunula v poradovniku, tym ze darovala, ale jej dali od neznamej darkyne..... su teraz uzasna rodinka...

iwusa
8. mar 2011

@mimka29 z mojej strany sú len samé baby a z manželovej chlapi, svagrina (manželovho brata žena 😀 ) dnes ráno porodila krásneho chlapa a už som aj fotky videla, nádherný je, joj ako ho vypusinkujem cez víkend 😀 😀 😀 hneď mám lepšiu náladu a verím, že aj my sa dočkáme takého uzlíka, tie bábätká robia svojou existenciou s ľuďmi divy 😵
@sue ďakujem snažím sa nepodliehať tomu, veď kam by som sa potom dostala, no nie? a s manželíkom sme si vraveli, že keď sa teraz nepodarí, tak si dokončíme prípravu a pomôžeme dákemu bábätku tým, že si ho adoptujeme. Aspoň jednému by som chcela pomôcť.
@marrad my sme nemali inú šancu a takisto so začiatku som sa s tým musela zžiť, ale viem, že je to jediná šanca ako mať baby v brušku, cítiť jeho pohyby, mať rastúce bruško, zažiť pôrod, tak prečo nie. Ja by som si aj adoptovala, ak by sa nedarilo. My pomôžeme jemu a ono zase nám 😉

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikri
8. mar 2011

@marrad : promiň, ale to jsi nám přišla sdělit co? Jsme tady všechny bohužel nedobrovolně odouzené k jedné jediné možnosti mít děťátko a věř, že jsme za to šťastné, že takto možnost existuje. Pokud máš na to jiný názor, je to v pořádku, nikdo ti ho nebere, ale nechápu, proč jsi vlezla do naší diskuse a píšeš tady něco o ztotožňování. Já bych se třeba zase nikdy neztotožnila s adopcí, ale nikdy by mě nenapadlo lézt do diskuse " adopce" a plkat jim tam, jak je obdivuji a že já se s tím neztotožňuji.

gabikri
8. mar 2011

@bondy : no paráda, peřinka nachystaná 😵

aja37
8. mar 2011

@gabikri : gabi, pokojne. ona je len zmatena. nechaj tak, sustred sa na svoje fazulky a marrad si to zrovna v hlave a vsetko bude ok.

@bondy : bondy, tak to je super, ze ti sliznica rastie ... a ake mas dalsie kroky? kedy bude ET? inak, ty sa fakt venujes j kartam? Presne toto s tou myslienkou do vesmiru a tak mi hovorila vedma, ku ktorej som chodila. je to tak 1rok spat, ked mi tvrdila, ze budem mat dievcatko, ze je tam, ze je na spadnutie. tak ja idem dufat, ze spadne teraz 😉

gabikri
8. mar 2011

@aja37 : já vím, už budu v klidu, jsem jen na určité věci víc přecitlivělá 😉

marrad
8. mar 2011

@gabikri
ja som napisala ze Vas obdivujem a chcela by som dospiet k Vazmu rozhodnutiu, tak mozno by som od Vas chcela pomoc ako k tomu rozhodnutiu dospiet...
Ak si to pochopila zle je mi to luto... ale neodsudzujem to ale OBDIVUJEM...

gabikri
8. mar 2011

@marrad : není za co nás obdivovat, toužíme všechny po dítěti a jsme rády za tuto možnost......jiná není. To víš, že bychom se raději bez toho obešly. Ale jiná možnost není, chápeš? Jo víš co obdivuju já? Když někdo může mít vlastní děti a přes to adoptuje, tak to je hodno obdivu 😉 Přijde mi to, jako bys říkala člověku na vozíku, že ho obdivuješ, jak to všechno zvládá, tak tě taky pošle někam. Co má dělat? Nic jiného mu nezbývá! Tohle je stejné.

aja37
8. mar 2011

@marrad, @gabikri : inak ked uz sme pri tom, tak za toto ja obdivujem mojho manzela. Ma vlastneho syna (z prveho manzelstva, ma 7rokov, akurat su na ceste k nam) a teoreticky by mi mohol povedat, ze ked to nejde, tak to nejde a hotovo. Ale on nie, vie a chape, ze by som chcela mat deti a je ochotny ist so mnou do akejkolvek moznosti. Najskor sme skusali vlastne, neslo to. Potom teda dosiel s tym, aby sme adoptovali a tak sme zacali cely ten proces a pocas toho ako cakame na telefon, kde nam povedia, ze pre nas maju dietatko, tak sme skusali znova a znova. A ked sme vzdali moje vlastne vajicka, tak to skusame s darovanymi. Ale ak sa nam podari, tak je aj tak odhodlany prijat aj adoptivne dieta. Ze to dokaze zena, to mi pride tak nejak normalne. Zeny predsa len generelne maju ten cit a tuzbu mat deti vacsiu, ale on je chlap. Takze ked ma obcas nastve, tak si spomeniem, aky je v tomto vynimocny a je vsetko odpustene. Tazko by som hladala lepsieho.

envy
8. mar 2011

@gabikri moc na tebe myslím a držím co mám...máme...protože oni už taky maj 😀 😝 !!!!

envy
8. mar 2011

holky, já byla u kartářky před dvouma rokama...to jsme začínali s IUI a ona říkala, že si ještě hodně zaplatíme, než dojdeme k miminku a že rodit budu v roce 2011...tak ono jí to nakonec fakt vyjde...no když mi to řekla před těma dvouma rokama, že si musim ještě tak dlouho počkat, tak jsem byla mrtvá...nakonec to uteklo fakt rychle. Taky se jí vyplnila smrt v rodině a jiné věci...takže uf uf 🙂

envy
8. mar 2011

jo a říkala, že budeme mít dvojčátka 🙂

envy
8. mar 2011

@iwusa já mám radost, že se připravuješ na KET!!!!! ani nevíš jakou!!! Jinak já užívala a pořád ještě užívám Estrimax na sliznici, pak vit.E (zvyšuje plodnost), kys.listovou (Femibion), a Utrogestan...taky jsem dlabala Femigard a Sarapis...jo a ještě PRednison..ten mám zvýšenej, pač tvořim protilátky... 🙂

gabikri
8. mar 2011

@aja37 : ajo přesně takhle to cítím já, obdivuji svého manžela, že do toho se mnou vůbec jde. Nemá sice děti, ale mohl by si najít zdravou ženskou. No a když už jsme u tématu obdivování tak obdivuju všechny chlapy, co jsou schopni podstoupit metodu TESE. To prý je očistec 😖 Na jiné diskusi má jedna kočka díky této metodě holčičku. Manželovi když jsem to říkala, že to existuje, tak rovnou zahlásil, že na tohle by ho NIKDY nikdo nedostal 😉

@envy děkuji za trojté držení 😀 Hele tak to je síla s tou kartářkou, že to tahhle všechno vychází 😕 😕

aja37
8. mar 2011

@gabikri: a co je to to TESE? to som tusim nikdy nepocula. to je asi ked ma chlap problem so spermoskami, nie?

gabikri
8. mar 2011

@aja37 : ano, když má chlap problém se spermiemi a rozřežou mu pytlík 😖

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
paja1
9. mar 2011

@gabikri No můžu čekat,že mi písneš a nic.Držím strašně moc pěsti,moc ti to přeju a upřímně.drž se.

I všem ostatním držím pěstičky a hlavně to nevzdávejte. 🙂

gabikri
9. mar 2011

@paja1 : ahoj zlatíčko, promiň, já jsem zase ze všeho na nervy, vždyť to znáš 😉 Děkuji, jsi hodná, že na mě myslíš 😉

lenca78
9. mar 2011

@gabikri jee Gabi, ty uz je mas u sebe? tak to mooooc drzime palce 🙂

gabikri
9. mar 2011

@lenca78 : no mám, dva dny, pěkně se to vleče 😝 Děkuju 😉

mufinka1
9. mar 2011

ahoj holky, omlouvam se, ze neprocitam celou diskuzi, mam dotaz - chtela bych darovat vajicka ( dve deticky uz mam a strasne rada bych pomohla nekomu dalsimu)
nevite nekdo jak dlouho ten proces trva? Bydlim v zahranici a do CR vetsinou letame na 3 tydny ( ale mohla bych v pripade potreby i na dele)
Diky za odpoved - jo a jestli nevite, zda Teplicky Pronatal provadi odbery?

gabikri
9. mar 2011

@mufinka1 : ahoj, víc se dozvíš tady, máš tam i adresy jednotlivých center : http://www.darkyne.cz/ Je mezi nimi i teplický Pronatal 😉

mufinka1
9. mar 2011

gabi dekuju moc 🙂

envy
9. mar 2011

@mufinka1 já byla v teplickým Pronatalu pro miminka od dárkyně, takže odběry provádějí 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre