Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misha83
19. mar 2011

@bondy Jj, já vím, nejde o to množství jako takové, ale spíš jestli jak píše gabikri v některých CARech nedávají vše k dispozici příjemkyni. Tak mě zajímalo, jak to kde chodí.

misha83
19. mar 2011

@misha83 No nás to stojí 50 tis. a to ještě s pojišťovnou.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikri
19. mar 2011

@misha83 : před tím jsem chodila k Apolliníři v Praze. No oni mi to nikdy natvrdo neřekli, tohle jim nedokážeš, ale dozvěděla jsem se to ze dvou zdrojů nezávisle na sobě, že je to tam běžná praxe. Když tomu nerozumíš a nechodíš na tyhle diskuse, tak si jen řekneš, ach jo, to byla smůla, že dárkyně měla málo vajíček a tudíž nemůže být ani KET a nebo PK, ale když to pak vidíš jinde, jak to jde jak po másle, tak to je jasno!!! Já byla tenkrát tak nas...á!! Kdybych to věděla, tak jsem tam na ten pokus nikdy nešla a mohla jsem ho mít teď do Reprofitu 😒 Jinak množství je důležité a ne že není, protože z toho velkého množství můžou vyselektovat ty nejlepší embrya a dlouho je kultivovat a tím se daleko zvyšuje pravděpodobnost úspěchu, kdežto když je vajíček málo, tak to nejde, protože nemůžou riskovat, že nepřežijí. Nemluvím o tom, že mi zbyly dvě krásné blastulky na KET! Takže to byly jakoby dva pokusy.

gabikri
19. mar 2011

@jada1 : no tak si představ, že ze sedmi oslovených center mi odpověděy jen tři 😝 Asi v těch ostatních jsou tak nafoukaní, že nemají potřebu odpovídat nějaké chudince , co se ptá na cenu 😝

chiguita
19. mar 2011

@bondy děkuji že na mě takto myslíš 🙂 jsi ZLATÍČKO!!!
Děvčata ono celé IVF je o pěnězích,koukám kolik stojí darované,ale já se dostala jako samoplátce do klasického IVF a dr.mi řekla at si připravíme 70.000,- s vlastními ☹ na pojištovnu už jsem IVF vyčerpala.
O nativu u mě nechtěla ani slyšet,to se úplně zježila,že jsem při IVF měla 4 vajíčka,vždy všechna oplodněna a transferovaná.Odešla jsem nasra..... a do týdne jsem byla u Štěpána Machače,měla jsem nativ s Clostíkem a výsledek 9 vajíček 8 oplodněných ,kultivace 6 den a měla jsem 4 embroušky.Takto jsem ani nereagovala na vysoké dávky hormonů před 4 lety.
Takže cena IVF a IVF s darovanýma vyjde nastejno.Mě čeká konzultace co dál.
Už jsem si oprášila pokladničku a začínám střádat drobné 🙂
samo že na výbavičku
😉

chiguita
19. mar 2011

@gabikri
ahoj já jsem tam také chodila,primář CARU to byl kousek ☹ ještě s jednou dr.mě chtěl za každou cenu operovat myomy,kdyby nezasáhl dr. M.M. tak jsem na 80% o dělohu přišla.To mi primář řekl na rovinu že je šance úspěchu 20% ☹

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikri
19. mar 2011

@chiguita : tak to jsem ráda, že jsi mi to potvrdila 😉 Jinak já na operaci myomu byla, ale dr. M.M. je takové zlatíčko, že mi dělohu zachoval i při operci 8 cm myomu, což není absolutně běžné. Strašně se snažil, abych mohla mít děti. Je to ten nejbáječnější doktor, jakého jsme potkala 🙂 Když jsem tam skončila v prosinci s potratem, tak mu sestra řekla, že tam ležím a přišel se na mě osobně podívat, jak jsem na tom. No jinak ten primář z caru u Apoli mi taky řekl, ať to už nezkouším a v RF když mě Štelcl prohlížel při první návštěvě, tak říkal, že by se ještě dalo něco dělat, ale že ta šance by byla o hodně menší než z DV. Tak jsem odmítla, páč jsem na to už neměla nervy. Ale stejně to vyšlo prašť jak uhoď. 😝

jada1
19. mar 2011

@bondy tak ty to už máš za chvíľočku. My chodíme tiež do Reprofitu. Cenu ti dali dobrú určite za to, že už ideš u nich mať 5 pokus. My sme zatiaľ absolvovali len 1x IVF soft so svojimi, pre pokoj duše.
@gabikri ešte uvidíš na budúci týždeň. Mne napríklad prišla odpoveď z UNICI asi po 4-5 dňoch. Myslela som si, že ani neodpovedia a prišiel mail, kde bolo všetko dopodrobna rozpísané.
@misha83 podľa toho čo som si v týchto diskusiách prečítala (nielen pri darovaných, ale aj tie baby, ktoré sa pripravujú na IVF s vlastnými) aj keď je veľa odobratých vajíčok, tak v konečnom dôsledku, keď ich kultivujú do toho 5-6 dňa zostanú zvyčajne 4 kúsky. Podľa mňa pri OPU je optimum okolo 9-10 kusov. Keď je ich veľa, tak to zvyčajne býva na úkor kvality.

chiguita
19. mar 2011

@bondy ty jsi můj miláššššek,děkuji 🙂 a jestli budou tři rarášci,jezdíme k tobě na prázdniny!!!!! co na prázdniny,na víkendy pendolííínem 😀
@gabikri jojo M.M. je fakt zlatíčko,já ho zažila v r.2004,ještě pracoval v caru,pak odešel a otevřel si tuto poradnu.Já mám ty myomky po stimukkách ☹ jsou malinké a každý trochu jinde,tak by se děloha moc rozřezala.A při tom jsem už 2x otěhotněla,a ted jsem měla ZT s revizí v Reprofitu.
@gabikri nechceš jít na imunologii,šla bych tam hned,před dalším pokusem.Jedna holčina z pokojíku 35 ti to psala dobře,může tam být kámen úrazu.A také bych jen tak zkusila nativ,co ty víš třeba tam na tebe čeká to tvoje jedno vajúúúško,vyjde tě to do 15.000.
Já z Apolináře nemám udělané jediné vyšetření,vše jsem si vyřídila sama,a vždy to bylo na pojištovnu i bez jejich dopručení.

gabikri
19. mar 2011

@chiguita : ano, to jsem slyšela, že MM byl v caru, ale já už ho tam bohužel nezažila. Možná, že by vše bylo jinak 😉 Tohle je fakt "PAN DOKTOR" jak po odborné, tak i po lidské stránce. 🙂
Jinak k té doktorce se asi objednám, už mi ta holčina poslala kontakt. Co, stejně mi teď o nic nejde a nikam nespěchám. A s tím Nativem si první nechám udělat znovu hormonální profil a pak se na to zeptám Štelcla, jestli to vůbec při takových hodnotách má cenu dělat 😉

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misha83
19. mar 2011

@bondy Ty částky jsou přesně podle ceníku, prostě za léky, ICSI, PK, AH a dárkyni, nic nečekaného.

misha83
19. mar 2011

@gabikri Moc děkuji za informace a vlastně i uklidnění, že to tak není všude. Je to hrozné, když člověk neví...

gabikri
19. mar 2011

@misha83 : není zač, já to tenkrát taky nevěděla a co bych za to dala, kdyby mi to někdo řekl. 😉 No jo, člověk se pořád učí 😉

misha83
19. mar 2011

@gabikri Já tomu skoro nevěřila, tak jsem to té holčině předala (info od Tebe) a třeba sem za námi přijde. Je z toho hrozně špatná a já se jí vůbec nedivím. Je to děs! Moc jí přeji, aby to vyšlo!

chiguita
19. mar 2011

@bondy 😀 😀 😀 přijedu v létě za kámoškou,třeba potkám i tebe 😉
@gabikri ano M.M. jsem zažila v caru v r.2004,pak jsem si dala pauzu a v r.2006 už tam nebyl ,fakt škoda,ale on se s primářem nemusel,ani se nedivím.Ale když by nebyl ve vedoucí pozici,bylo by to stejné jako nedávno.A hlavně je drží pojištovna,proto nepíší žádná doporučení,ale zbytečně si ženská profláká IVF na pojištovnu,pak teprve se začne vyšetřovat,to je trochu pozdě ☹






dana7
19. mar 2011

Všechny vás zdravím! kontak na vás mi dala misha83. Tímto jí moc děkuji!!
Napíšu vám svůj problem, doufám, že mi s ním pomůžete!
Je mi přes 40 let, tudíž jsme smoplátci! Mám za sebou už dva IVF, neůspěšné! Dr. nám navrhl darovaná vajíčka. Přistoupili jsme na to, zapletili necelých 100 000,-. V domění, že dárkyně bude mít víc vajíček, než já a my tím pádem víc šancí na mimčo. Ve finále, prý, měla naše dárkyně jen 5 vajíšek a z toho použitelné jen 3. Nechala jsem si zavést 2, nechytla se. Zbylo nám jen jedno zamražený. Jsem už pesimistická, ´tak tomu moc nevěřím.
Vaše diskuze mě jen ubezpečila v tom, že vajíčka naší dárkyně, byli použity i pro jiné příjemkyně. Toho pocitu se už nezbavím.
Jsem z toho docela špatná a nevím, co dělat!
Prosím, vás touto cestou o radu! Moc vám děkuji!

gabikri
19. mar 2011

@dana7 : ahojky, napíši Ti do IP 😉

chiguita
19. mar 2011

holky,dnes je úplněk nejsilnější po 18ti letech 😉 jednou jsem něco četla o úplňku,ale neumím si vzpomenout co se psalo.Každopádně si s ním dám dnes rande 😀

gabikri
19. mar 2011

@chiguita : já četla o úplňkové dietě, že se hubne, má se ale ten den pít jen voda, pozdě, právě jsem se nacpala 😀

lucia00123
19. mar 2011

ahoj dievcata drzim palce

misha83
19. mar 2011

@gabikri No a není ti líp? Tak jo, dám si skleničku vody, třeba to zabere 😀 .

chiguita
19. mar 2011

@gabikri nene,o dietě to nebylo,psalo se o tom na neplodnosti 😉 snad vyslovit při úplňku největší přání,něco v tomto smyslu.

gabikri
19. mar 2011

@chiguita : tak já jdu otevřít okno a prosit měsíc 😵

jada1
19. mar 2011

@lucia00123 ahoj, vy čakáte trojičky??? Úha som normálne v šoku zostala. 🙂 .

chiguita
19. mar 2011

Ale musíš vydežet do 22.24 h,to začíná úplněk,já si dala vínečko,a čekám,stále čekám 😀 na úplňek 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre