Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

denda1301
25. apr 2011

@gammaray Ja som potichu bola som nakrmit hafanou a dufam,ze moj zabudol ze je velkonocny pondelok 😀 😀 😝 😝 zase dnes budem musiet len podlahu umyvat od vody,aby sa nik nesmykol 😠 😠 😠
@rebo
@misha83 a s vami nech dneska zaobchadzaju ako v rukavickach vy uz musite byt len v klude obe 😎 😉

gabikri
25. apr 2011

Ahoj berušky,

dlouho jsem tu nebyla, nějak nebyla nálada 😒
Po posledním pokusu ( KET 7.3) jsem byla v naprosté beznaději, protože další pokus s DV stojí
strašný majlant a ještě navíc doktor mi napsal, že volný termín má až v říjnu 😖
Řekal jsem si to přece není možné, zázraky se dějí a proč ne zrovna u mě?!!!!
Nakoupila jsem si na netu haldu ovulačních testů a testovala snad co hodinu 😀 Manžela jsem
chudáka úplně utavila 😀 No a světe div se, po dvou dnech co jsem nedostala mrchu jsem na testu našla //!!
Zcela přirozeně!!!!!!
Ale to bych nebyla já, aby se to zase nějak nepodělalo 😖 Včera malé zakrvácení a čárka začla opět slábnout 😒
Mezitím jsem byla na té imunologii u Mudr. Malíčkové a v pátek přišly výsledky . Napsala mi toto :
Imunologie dopadla uplne vzorne.
Pri genetickem vysetreni byl nalezen jeden gen s ne uplne idealnim
nastavenim, ktery by mohl byt castecne zodpovedny za komplikace v
I.trimestru gravidity. Jeho vyznam vsak neni jednoznacny. Proto v
prilozene zprave prosim gynekology, at vam bud po cely prvni trimestr
doporuci miniheparin (injekce), nebo at nalez zkonzultuji s hematologem.

Bohužel asi pozdě, ty injekce jsem měla asi brát dřív 😝 V pondělí jdu na krev, už si připadám jak blázen,
během půl roku 3 x těhotná se špatným koncem. Určitě mi Mudra bude říkat něco o věku, to je mi jasné,
ale něco tam přece musí být špatně, že se to stává jak z darovaných, tak i ze svých!!!!!!!!!

denda1301
25. apr 2011

@jada1 ahoj ake si mala namysli vysetrenia? ja tam idem s dvoma papiermi,jedno je odporucanie a daky pokec k tomu( po latinsky) a druhe je FSH a este dake ine hodnoty

denda1301
25. apr 2011

@gabikri hlavu hore aj ked je to narocne,ale uz aspon na nieco prisli a uvidis,ze to dalsie uz vyjde aj ked s iniekciami,ale co by sme nespravili pre mimco ja ked budem musiet,tak aj v nemocnici budem 9 mesiacov

gabikri
25. apr 2011

@denda1301 : jj, hlavu hore, to se lehce řekne, ale v praxi už je to horší po tolika karambloech. Ale nic jiného mi nezbyde, než se oklepat a jít zase dál 😝 Jinak já kdybych věděla, že to bude k něčemu, tak bych klidně byla přivázaná za nohy k lustru celých 9 měsíců 😀

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misha83
25. apr 2011

@gabikri Já se tak radovala v průběhu čtení Tvého příspěvku ☹ , ale tak prostě to jde, to je hlavní! Je to neuvěřitelné, ale pevně věřím tomu, že se Ti zadaří. Tak moc bych Ti to po tom všem přála 🙂 .

gabikri
25. apr 2011

@misha83 : misho děkuju 😉 Počkám, co mi řekne gyndařka a zkusím pak napsat do caru, jestli bych je neukecala na Nativ, když to šlo jednou, tak to musí jít podruhé, ne? Do října daleko, tak aspoň bych měla klid, že jsem pro to udělala maximum. No uvidíme 😝 Ale věřím, dočkáme se všechny, jen je to někdy běh na hooodně dlouhou trať. Já už běžím podruhé kolem celé zeměkoule 😀

misha83
25. apr 2011

@gabikri No právě, tak už by měl být vidět konečně ten stožár s tím nápisem CÍL 🙂 . Nativ je dobrý nápad, spoustě holek to pomohlo a když se to prostě podařilo, tak to musí jít!

gabikri
25. apr 2011

@misha83 : ten stožár je myslím za poslední zatáčkou 😀 Nativ hlavně stojí asi 10 tisíc, tak proč to aspoň jednou nezkusit 😉

misha83
25. apr 2011

@gabikri Přesně tak! Určitě toho využijte a třeba už ani říjen nebudete potřebovat 😉 .

denda1301
25. apr 2011

@gabikri drzim moc paste,aby to vyslo 😉 ja som tiez na tom bola podobne nevidela som ziadne vychodisko taka som bola zufala,ze som zacala trpiet depkou 😒 no proste des,tak mi muz kupil dalsieho psa to ma postavilo na nohy.Ja len tiez dufam ze uz mi to z darovanymi vyjde lebo ak by to zlyhalo tak mm by mi asi zas kupil hafana, a to by som uz nezvladla troch 😎 a za chvilu by som mala chovnu stanicu 😀

gabikri
25. apr 2011

@denda1301 : děkuju, jsi hodná 😵 Já si při prvním pokusu s darovaných taky myslela, že je to na 100%, ale teď, když
už mám za sebou tři pokusy z DV, už až zas tak optimistická nejsem 😒 Hlavně mám nervy, že se to pokaždé chytne a za chvíli pustí. Pejsek je dobrá terapie, taky bych ho brala, ale byl by chudáček, celý den zavřený v bytě a když bychom jeli na dovolenou, tak bychom ho neměli kam dát. Tak mám smůlu.

jada1
25. apr 2011

Ahojte kočky, všetky vás zdravím. My sme boli so psíkmi na prechádzke, ale sme zmokli, tak teraz budeme popíjať čajík pri krbe 🙂.
@gabikri ahoj. Naozaj si sa dlho neozvala. Do októbra je naozaj dlho. ☹ Nejako ti dali ten termín neskoro. Skús ten nativný cyklus a nech ti skúsia nasadiť aj tie injekcie, čo ti doporučila Dr. z imunológie. denda1303 ide teraz 2.5. na konzultáciu do Zlína. Pozerala som ich cenník, je to tam lacnejšie ako v Reprofite, čakacie doby vraj u nich nie sú. Viem, že na Reprofit nedáš dopustiť, ale skúste zvážiť aj takúto možnosť. Samozrejme najskôr určite vyskúšajte ten nativ. Prajem ti veľa veľa šťastíčka, aby ste to dotiahli do zdárneho konca 😉

@denda1301 mala som na mysli vyšetrenia ako hlavne tvoj hormonálny profil a manželov spermiogram. Ja som na prvú konzultáciu niesla: 3x opakovaný hormonálny profil (kôli tomu FSH), hematológia z krvi, imunológia z krvi, výsledky z HSG vyšetrenia, výsledky z laparskopie, kultivácie, cytológiu, mamografiu a mm spermiogramy. Bola to pekná hŕba papierov, toto všetko som absolvovala zhruba za trištvrte roka. Keď som to tam doktorovi všetko vybalila, povedala som mu, že už nechcem žiadne vyšetrenia, ale chcela by som už konečne skúsiť IVF. Ten deď som odchádzala vybalená ihlami a striekačkami 😀 .

denda1301
25. apr 2011

@jada1 no ved uvidim co budu od nad chciet,len nech to dlho netrva,lebo uz tiez na to nemam nervy 😠 ak budu chciet,tak im aj kartu donesiem( no a bude lepsie ked im ju tam na toho 2.5 donesiem)Konecne mi odisli vsetky navstevy tak mozem ist upratovat 😒 😒 😒 a potom von zo psami len tiez neviem,ci nezmokneme 😅 😅 😅

gabikri
25. apr 2011

@jada1 : ahojky, do Zlína bych nešla, jedna kočka, co sem dříve docela hodně dlouho přispívala, která tam chodila a popisovala docela podrobně jakým způsobem to tam probíhá, tak ani náhodou 😖 Ale je to jen můj názor a můžu se mýlit.. Ona tam nechala půl milionu za darované vajíčka a nic 😝 V Reprofitu se těhotní na první dobrou. Mě se to tam taky hned chytlo, takže jinam nepůjdu, do října to prostě vydržím.

denda1301
25. apr 2011

@gabikri fuuuuha to mi ani nehovor ja som objednana na 2.5 ☹ prave do Zlina tak teraz neviem co si mam o tom mysliet 😨

gabikri
25. apr 2011

@denda1301 : nechci tady čeřit vodu, napíšu Ti do IP 😉

silvinnka
25. apr 2011

@gabikri ahoj,jaaaaaaaaj ,kurnik sopa aj ty to mas pekne tazke...mrz ma,ze opat to Tvoje tehulkovanie nevyslo podla Tvojich predstav,ale bud rada,ze aj prirodzene vies otehotniet 😀 Aj ja sa tymto utesujem,akurat musim najst pricinu preco v com je problem v 1. trimestri a dr . su zo mna nestatsni,tym,ze vsetky vysledky su o.k....a najvacsi paradox-prirodzene otehotniem hned,terazmam za sebou ivf a mimi vobec nezabojovalo...teraz mam po menzes a v streduma caka konzultacia co dalej....prajem Ti vela trpezlivosti a budem drzat palce,tento rok urcite vsetky budeme tehulky a casom na vsetko budeme spominat s usmevom 🙂

gabikri
25. apr 2011

@silvinnka : ahojky, to je právě to co mě nejvíc štve, že se to konečně podařilo přirozeně a stejně nic 😒 Může mi někdo říkat, že už mám vajíčka made in China, ale to samé se mi děje i z darovaných, kde dárkyně byla dvacetiletá zdravá kočka! Problém je ještě někde jinde a nikdo neví kde, snad se na to přijde. Tobě taky držím moooc palečky aby to vyšlo a brzy jsi byla maminkou 😉

Holky uvažovala jsem o akupunktuře, otěhotněla po ni Celine Dion a Mariah Carey, našla jsem tohle : http://www.naturecare.cz/fertilita
Máte s akupunkturou některá zkušenost? 😉

silvinnka
25. apr 2011

@gabikri dakujem krasne,verim,ze tento rok bude konecne uspesny....ved to,ze vsetko je o.k,vysetrenia...je to na nervy,mne uz hovoria take veci,ze mam blok v krizovej casti,to sposobuje moje potraty,potom,ze som urieknuta....absolvovala som vsetko mozne aj nemozne,aj rozne tety som vyskusala a vysledok?mam pocit este horsi....jaaaaaaaaaaj ,este sa spolieham ,ze mi coskoro najdu darkynu vajicok a snad za pomoci darovanych vajok budem mat uspesne tehu 🙂)

misha83
25. apr 2011

O CAR ve Zlíně toho moc nevím, jen to, že manželova sestřenice mají první dítko z 1. IVF z Reprofitu a nyní chodí do Zlína (vzhledem ke změně bydliště), ale ke stejnému doktorovi, který dělá i v Reprofitu, oni jsou nějak propojení asi.

gabikri
25. apr 2011

@silvinnka : prosímtě kde máš blok? nějak to nechápu? 😕

silvinnka
25. apr 2011

@gabikri to take,,mudre,,tety mi povedali,ze mam nieco zabloovane v krizovej casti,mam chodit na masaze atd.hluposti....vraj problem je v chrbtici,v krizovej casti....sama som nechapala....

jada1
25. apr 2011

@gabikri o akupunkture som niekde počula, že aj to pomáha.
Celine Dion, tá vraj vyskúšala 9IVF, kým otehotnela s dvojčatkami.

To zablokovanie kuknite na téme Slovenky a IVF v Reprofite Brno, tam to kočky minule rozoberali, že idú na nejakú mobilizáciu a následne cvičia mojžišku.

gabikri
25. apr 2011

@silvinnka No ptám se proto, že já se před šesti lety léčila se zády, měla jsem vyhřezlou ploténku
také právě v kříži, nemohla jsem se ani hnout, to byla šílená bolest, málem jsem šla na operaci,
ale našla jsem úžasnou paní doktorku ( už je bohužel v důchodu) a ta mi ty záda pomocí různých
rehabilitací dala dokromady. Když jsem byla asi před dvěmi lety na CT, tak se doktor divil, že ten
výhřez zmizel. Ale nějaký výstupek co mi způsobuje bolest a tlačí na nerv tam mám pořád, už jsem se s tím naučila žít, někdy to bolí míň, někdy víc 😒 Tak to by taky mohl být ten problém 😖

silvinnka
25. apr 2011

@gabikri ☹ snazim sa aspon 1x do tyzdna cvicit ciky co ma naucili na rehabilitacii,ale nic ma neboli tak neviem....bola som aj u fyzioterapeuta,kade tade....a vysledok,zatial ziadny 😠

gabikri
25. apr 2011

@silvinnka : no to je právě ono, já taky měla cvičit ty cviky, co mi dala ta doktorka, ale cvičila jsme je jenom, když to
bolelo, pak to chvíli dalo pokoj, tak jsem se na to vyprdla. Teď když to bolí, hned jdu cvičit, jinak ne 😀 mělo by se to cvičit pořád 😝 Asi si taky někam dojdu na tu Mojžíšku, tím nic nezkazím 😉 Mám doma tu knížku, ale to chce aby mi to někdo ukázal. Když už nic, tak mě přestanou bolet ty záda.

standifous
25. apr 2011

@gabikri Prosímtě a podle čeho jsi se rozhodla pro imunolog. vyšetření u té paní dr. Malíčkové a kde sídlí v Praze?

standifous
25. apr 2011

Můj doktor před tím než zkusíme nativ mi doporučil si nechat udělat imunol. vyšetření a vypsal mi žádanku, ale říkal ať to zkusím v podolí? Nemáš s tím nějakou zkušenost prosím? Děkuji za odpověd.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre