Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

denda1301
23. máj 2011

@misha83 dakujem si zlata aj ja ti to prajem z celeho srdca

jada1
23. máj 2011

@denda1301 zlatko, takéto stavy sú normálne. Zo začiatku som tiež bola frustrovaná z toho celého. Ale potom keď to už vypukne, tak už musíš byť dobre naladená. 😉 . Neboj prejde to. Zatiaľ sa teš so psíkmi. My tie naše máme zatiaľ namiesto detí. 🙂

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebo
23. máj 2011

@misha83 brala som Estrofen, Utrogestan a Anopyrin, ten mi nakázali v Prahe. @bondy, keby som mala 30 tak bojujem ďalej ale 43, to už neviem, či má zmysel. Dievčatá ďakujem vám za povzbudivé slová.

misha83
23. máj 2011

@rebo Ach jo, pořád na Tebe myslím a je mi to fakt hrozně líto. Vrací se mi tím naše bolest a strašně moc s tebou cítím.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denda1301
23. máj 2011

@rebo Ved to je to najhorsie ze uz nemame 30 cas tak rychlo leti a aj tie vysetrenia su narocne aj na cas aj na psychiku a mas zamrazene embryja?

denda1301
23. máj 2011

@bondy je pravda ze clovek ma tolko na kolko sa citi.Ja ak budem mat mrazacikov tak budem skusat kym ich neminiem a potom mozno budem riesit aj adopciu,ale to uvidime az po .V stredu mam HSP dufam ze mi povedia ze moja maternica este dokaza vynosit plod.A mm ide vo stvrtok na genetiku,tak dufam,ze aj ta dobre dopadne a dockame sa aj my.

misha83
23. máj 2011

@denda1301 Věřím, že se dočkáte 🙂 , moc vám to přeji.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika832
23. máj 2011

@jada1 nemrač sa 🙂 je to super úspech. Dve máś v brušku a keď si ich odrodíš, každý rok si ešte môžeš chodiť po ďalšie 🙂 vyjde ti to, verím tomu za nás všetky 🙂

denda1301
23. máj 2011

@misha83 no veru fotecku mas peknu 😉 a si hlavne mlada tak nezufaj.Keby si nebola nastopana hormonami tak si myslim ze to by bolo o niecom inom.Preto si oddychni od liekov vycisti sa a sup do toho xnova a mozno naozaj budete mat vlastne.Mne kazdy hovori ze to velmi chcem a preto to neide jaaj vsetci aky mudry sa im povie nemysli na to 😕 mozno na tom nieco je.U nas su seliake pripady po 18 rokoch vraj to vzdali a nemysleli na to a sup ostala tehotna.len ja mam inu povahu a nedokazem sa tak odosobnit 😖

misha83
23. máj 2011

@bondy @denda1301 Holky děkuji 😅 .
@denda1301 Samozřejmě nemůžu říct, že bych na "TO" nemyslela, ale ani jsem nežila pouze snažením. Máme s manželem spoustu zájmů, takže na tuhle větu jsem hrozně alergická. Jo a ještě co nesnáším je věta "Není na co čekat, když začnete pozdě, tak vám to nepůjde", to bych fakt toho dotyčného vždy praštila 😀 .

gammaray
23. máj 2011

@rebo jejda jejda,co to čtu...je mi to moc líto,holka zlatá.víš,jak hrozně moc jsem ti to přála.ale má slova útěchy ti asi ted moc nepomůžou.život je fakt někdy hnusná svině a osud krutý....ale,věřím,že ty se s tím nějak srovnáš,odpočineš si a půjdeš bojovat dál,protože smysl to určitě stále má !!!!musíš prostě věřit,že jednou se to povede a budete ta nejštastnější rodina...

gammaray
23. máj 2011

@denda1301 jak píše jada,jen už žádné hrůzostrašné scénáře !!! všechny manž. výsledky budou určitě ok, 🙂 takže, žádná panika a už vůbec ne dopředu...

hezký večer přeji všem 😉

rebo
23. máj 2011

@denda1301 ja nemám žiadnych mrazáčikov. Aj toto boli darované embryjá.

denda1301
23. máj 2011

@gammaray
@rebo
@misha83
@bondy
@nika832
@jada1 no jednoznacne viem,ze musime byt silne a verit hlavne sebe lebo je to hlavne o NAS a my si to musime "odsrat"slusne povedane 😀 prajem dobru nocku

denda1301
23. máj 2011

@misha83 vam to urcite pojde ci zacnete teraz alebo neskor a rodit budes,len to chce cas a je dobre ze mate z mm spolocne zaujmi to vas este viac zblizi a potom si budete ten maly vonavy uzlicek len uz vychutnavat"to vsetko cim si preideme nas zeny este viac zosilni"

nika832
23. máj 2011

@denda1301 Drž sa dievča 🙂 Myslím, že v stredu ideš na operáciu, ak si dobre pamätám? Myslím na teba a posielam pozitívnu energiu 🙂 V auguste mám aj ja termín na darované. môj mm nechce ani počuť o adopcii, darované mu neprekážajú 🙂 Hold chlapi - chcú po sebe zanechať genetický materiál 🙂 Tieź sa mnohého obávam, po tom všetkom, čo sme si preskákali, ale našťastie, sú tu zlaté dievčatá, ktoré zažívajú to isté, je to neskutočná podpora 🙂 vďaka babenky, že ste tu a že si všetky vzájomne držíme päste. verím, že všetky budeme skôr či neskôr maminkami, lebo budeme tie najlepšie na svete 🙂 🙂 🙂 pekný večer všetkým 😉

nali1
24. máj 2011

@misha83 ahoj,dnes jdeš do CARU,tak myslím na Tebe a přeju samé pozitivní zprávy. 😉

denda1301
24. máj 2011

@nika832 Ahoj no veru idem zajtra a to ma budu operovat o 15:30 a od rana nemam pit ani jest a to mam v tomto teple ako vydrzat? 😝

misha83
24. máj 2011

@nali1 Děkuji. U nás zatím ani jeden nejsme s adopcí ztotožnění a to právě proto, že se zatím nechceme vzdát prožitku z těhotenství.
@denda1301 Hodně štěstí na operaci, ať je vše bez komplikací.

nali1
24. máj 2011

@denda1301 taky přeji hodně štěstí

denda1301
24. máj 2011

@misha83 dakujem ja to zvladnem.No ja na adopciu tiez zatial nie so stale mi nieco hovori,ze dieta mat budem,ale je pravda,ze tento pocit mam uz strasne dlho a zatial nic tak uvidime nechcem predbiehat.Ja som si o adopcii vela precitala a tato birokracia ma od toho akosi odradza 😨 Matka sa vzda dietata ty si ho zoberies,ale podla zakona este nieje tvoje,lebo milostiva co ho nechala si to do roka moze este vziat to je zakon o rodine.Moj mm je pravnik a vecne sa vadime 😀 koli tomu jaaj tie zakony.

beruska64
24. máj 2011

@denda1301 ahojky, nech mm papa dynove semienka. Tie pomahaju aby mali kvalitnejsi matros.
Vela stastia na zajtra.

beruska64
24. máj 2011

Ja som bola dnes u doki, a vsetko je vraj ok. Tu v Norsku sa chodi na utz iba raz, a to som uz bola v asi 20tt. A uz nepojdem, pokial nebudu dake komplikacie. Tie si teda nezelam, ale tak rada by som este videla nasu princeznicku kym je v brusku,ze ako sa tam ma, co robi, ako vyrastla a aby som si bola ista ze je vsetko v poriadku. A na slovensko sa uz do porodu nedostanem ☹

misha83
24. máj 2011

Ahojky holky, tak jsme byli v CAR. Pan doktor říkal, že neví, jestli má s námi brečet nebo nadávat, říkal, že jsme si fakt už snad vše vybrali. Vzali nám krev na genetiku, ale vzhledem k tomu, že jinak moje i manželovi hodnoty stále stejné, tak nás to jen utvrzuje v tom, že to je trvalý stav. Nicméně pan doktor říkal, že teď potřebuji čas na fyzickou i psychickou relaxaci. Vůbec na nás netlačil, naopak říkal ať si dáme i delší pauzu. Takže až bude nějaké příště, tak opět budu muset na tu operaci rozšíření děložního hrdla a využít dárkyni. Každopádně jen co jsme vešli do ordinace jsem zbledla a udělalo se mi zle, že pan doktor se lekl, prostě fakt potřebuji čas, teď nějak ty nemocniční zařízení nedávám.

denda1301
24. máj 2011

@beruska64 no mm ma degenerovane spermie vraj s takym matrosom robia bezne povefala mi to embryologicka.Opatruj sa uz to mas za par.Trosku ti zavidim ale uprimne je to super,ze ti to vyslo 😉
@misha83 teraz da daj do poriadku a nemysli uz na to.Uvidid,ze miminko mat budes 🙂 ja tomu verim aj za teba

misha83
24. máj 2011

@denda1301 Děkuji, já tomu taky věřím. Ještě mě čekají nějaká pooperační vyšetření a pak snad za tím už zavřu dveře. A navíc mám další záchytné body, zkusíme s manželem různé alternativy a už na čtvrtek a na další úterý máme domluvené, tak jsem hrozně zvědavá, minimálně to bude super odreagování.

denda1301
24. máj 2011

@misha83 to je dobre treba vyskusat vsetko.Mne radili tiez vselico aj brusny tanec aj cviky a babky liecitelky,ale to nema zmysel ja tie moje vajuchy proste neozivim to je priroda proste mi odumrely ja inu moznost nemam ako darovane.Uvidime co zajtra poHSP dr.mi hned povie co a ako na tom som.Ten myom co mam je vraj mimo ale pre mna je dolezite aj to ci nemam maternicu poskodenu po operaciach a po potratoch co som mala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre