Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

jada1
13. jún 2011

@11112 možnože to nebude pol roka. Ale je pravda, že naozaj majú plno a mne Dr. vravel, že dárkyň majú dostatok, len to kapacitne nestíhajú. Držím palce, aby to bolo skôr a ak to bude aj pol roka, si ešte relatívne mladá 😉 , píšeš, že máš 36 rokov.

Čo sa týka mňa, zatiaľ to vyzerá dobre, zatiaľ sa teším ešte len tak opatrne. 27.6 idem na kontrolu, tak uvidíme ako dopadne kontrola.

11112
13. jún 2011

@nali1 snažím se tomu věřit jen kdyby to nebylo tak drahé,ale peníze budou a my nebudeme 😉

11112
13. jún 2011

@jada1 tak potichoučku držím palečky taky bych měla strach,protože když tady pročítám ty různé osudy jsou opravdu moc smutné...,ale u tebe bude vše v pohodě 🙂 Mladá zase tak nejsem za měsíc už budu mít 37 😒 pořád si říkám,že s darovanýma to vyjde je tam větší procento úspěšnosti,ale zaručený to není...

nali1
13. jún 2011

@11112 myslím,že o tom jak je to drahé víme tady všechny svoje.Bohužel je to pro nás jediná cesta a jak píšeš,peníze budou.Takže brát to a myslet pozitivně. 🙂 A možná ani se neotočíš a budeš v tom koloběhu a za chvilku jsi těhulka.

jada1
13. jún 2011

@11112 áno je to riadna finančná pálka, ale čo už narobíme ☹ .
37 je v pohode, ja mám 40 🙂 .
Teraz je tu nejaká tehu vlna tak šup-šup na to 😎
@nali1 tebe sa to už kráti 😉

nali1
13. jún 2011

@jada1 to mi povídej 🙂 dneska už jsem nasadila estrofem 3x1 podle rozpisu,, ale je to hrůza jak člověk neví co se děje.Když jsem stimulovala sama,tak jsem měla aspon přehled.

jada1
13. jún 2011

@nali1 sú to teda nervy, stále budeš na niečo čakať, 😒 ale bez toho to nejde. Tak prajem bohatú úrodičku, nech máte aspoň 10 pekných vajok 😉.

nali1
13. jún 2011

@jada1 děkuju,snad bude. 🙂

marca22
13. jún 2011

Holky v papírech které jsme dostali od paní která má v CARu na starost dárcovský program je otázka na jak dlouho budeme chtít zmrazit embrya která zbydou,vážně nemám páru,řikám si že i kdyby jsme měli třeba teď dvojčata,tak třeba by jsme chtěli za nějakých 10 let ještě mrňouska,přece jen by mi bylo teprve 32,ale nevím jestli to není moc dlouhá doba a jestli by to ty embrya vůbec přežily,na druhou stranu je potom blbost znovu čekat a platit dárkyni,co myslíte?

@11112 Ahoj,my už se známe z diskuze IVF březen viď? Mrzí mě že vám to nevyšlo,s darovanými je šance hodně vysoká 😉

jada1
13. jún 2011

@marca22 v RF je prvý rok mrazenia v cene a potom posielajú každý rok faktúru. Stojí to asi 4500Czk ročne. Keď sa faktúra nezaplatí, embryjká zlikvidujú. Popýtaj sa tej pani, či to aj vy nemáte na jeden rok v cene a potom máte čas sa rozhodnúť ako dlho si to chcete platiť. Ono každé CAR má iné pravidlá.

misha83
13. jún 2011

@11112 Ahojky, vítám Tě tady. Já měla dárkyni hned další cyklus. Věděla jsem o ní krevní skupinu, výšku, váhu, barvu očí, vlasů, vzdělání a zájmy.

misha83
13. jún 2011

@11112 Jo a rok narození samozřejmě.

misha83
13. jún 2011

@11112 A stejně jako @nali1 jsme dostali na výběr z více dárkyní.

misha83
13. jún 2011

@marca22 U nás v CAR to je také tak, že si to platbou prodlužuješ.

denda1301
13. jún 2011

@misha83 vsetky vas zdravim a vidim,ze sa rozrastame tak hlavne nech to kazda dobojujeme do uspesneho konca
@jada1
@marca22
@nali1
@11112

marca22
13. jún 2011

@denda1301 Už aby to bylo 😉

denda1301
13. jún 2011

@marca22 ani nevrav vlecie sa to ako slimak,ale trpezlivost ruze prinasa 😉

denda1301
13. jún 2011

Ja som dnes zorganizovala rozlucku bude u mna doma gril party a baby sa tesia.mam take tri kolegyne,ktore chcem pozvat 😵 mm poslem polovat a mi si budeme hovkat 😀

misha83
13. jún 2011

@denda1301 To zní suprově, určitě si to užijete 😀 .

denda1301
13. jún 2011

@jada1 som rada ze sa mas ok a tesim sa spolu s tebou.Drzim stale paste,ale verim ze uz budes pisat len same dobre spravy...a inac kde je bondy???

marca22
13. jún 2011

@denda1301 to je pravda,o to víc si to budeme potom užívat 😀

11112
14. jún 2011

@marca22 Ahoj máš pravdu známe se a snad ted budeme mít více štěstí.Držím nám palečky 😉

11112
14. jún 2011

Pěkné ránko holky,děkuju moc všem za pěkné přivítání.Včera jsem koukala na zprávy kde říkali,že chtějí pojištovny proplácet IVF až do 50 tak to je fajn to mám ještě čas na snažení,když to nevyjde ted :-,ale vážně má to začít platit od ledna tak holkám co mají 40 to určitě pomůže.Pevně doufám,že nám se to povede dřív ten krásnej uzlíček 🙂

11112
14. jún 2011

@misha83 Ahoj tak to je docela dost informací a můžu se zeptat do kterého Caru chodíš? 😉

stastenka42
14. jún 2011

ahojte,chcem prispiet svojim príbehom,a či tu nieje medzi vami niektorá s podobnou skúsenosťou 😒 9.6. sme mali darkynu v RF,všetko prebiehalo ako má,mali sme od nej 8 vajok,z toho sa 5 oplodnilo.do tretieho dna išli presne ako z knižky,a dnes sme mali mat ET.Ráno mi volali že nemáme chodit,lebo všetky vajka sa zastavili vo vývoji a zostali len 8bunkové ešte k tomu trojkovej kvality ☹ takže teraz musíme čakat na dalšiu darkynu,ako može mat niekto ešte väčšiu smolu?!Doktor povedal že raz začas sa stane že darkyna má zlé vajka,no a ja som bola tá vyvolená ktorá to schytala 😒 Jediné pozitívum z tohto célého ale je,že to nebolo u nás na slovensku,lebo určite by mi vložili aj také nekvalitné vajka len aby ma mohli zúčtovat !!Cez to všetko výborný postoj kliniky 🙂

jada1
14. jún 2011

@stastenka42 je mi ľúto čo sa vám stalo. Viem ako človek netrpezlivo čaká na túto chvíľu ☹ . Na druhej strane je RF seriózny, garantujú 2 kvalitné embryá. Pokiaľ má tvoj m dobrý spermiogram, tak ste proste len mali smolu a natrafili na zlú dárkyňu. Verím tomu, že nabudúce to už bude iné a pôjdeš z ET vysmiata domov. 😉
Ako to riešia v tomto prípade? Rýchlo vám dajú inú, alebo celý proces s liekmi musíš opakovať?

stastenka42
14. jún 2011

@jada1 dr. nám povedal že spermiami to nebolo,lebo mm má ok,ale proste sa to stáva.Slubil že čo najskor nám nájde darkynu,tak teraz vysadím lieky,bohvie kedy dorazí mrcha,a budem čakat kým nebude darkyna a znovu od začiatku 😒

11112
14. jún 2011

@stastenka42 Pěkný den ti přeju to je opravdu smůla,ale ted to určitě vyjde a se štastným koncem.Mě teprve IVF s dárkyní čeká taky v RF můžu se zeptat jak dlouho jsi na dárkyni čekala?

jada1
14. jún 2011

@stastenka42 Je to smola. ☹ .Ale nebuď smutná, vieš ako sa hovorí, zlý začiatok, dobrý koniec 😉 . Verím, že vám dárkyňu už čoskoro pridelia. To čakanie je teda na nervy, ........ááááááále 😅........... kto si počká, ten sa dočká 😅 .
Písni nám potom ako pokračujete 😉

denda1301
14. jún 2011

@stastenka42 to mi je luto ze mas takuto smolu,ale neboj teraz uz ti zozenu dobru darkynu 🙂 inac ja si tiez niekedy pripadam,ako keby sa mi smola lepila na paty.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre