Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

bobjan
15. máj 2009

jéééžiš, dymiť s mäkkým som dala.....fuj, hanba mi 😠

bobjan
15. máj 2009

no ma napadlo teraz.....mne v začiatkoch manža, vtedy ešte nebol, že MYLUJEM ŤA do sms...s tvrdým Y....keď som mu to povedala, že čo to porobil, obhájil sa, že s mäkkým sa to robiť nedááááááááááááááá 😀 😀 😀

Týmto sa s vami všetkými lúčim, ak bude cez víkend čas, tak nakuknem, ak nie, tak skúsim v pondelok, ak sa bude dať 😉

Príjemný víkend 🙂

bobjan
15. máj 2009

Ha, aj tak si tu sama so sebou píšem.... 😖

iwusa
15. máj 2009

mimka aj bobjan - jajha, vam uz za chvilocku padne, vy potvorky!!!

no didi a ja sa ti tiez pochvalim, vcera som pestovala na rukach chutnuckeho dvojtyzdnoveho suseda, krasnunky malinky a neviem este aky bol, uplne uzasny a ako silno mi drzal prst v tych drobunkych prstekoch. no a jeho maminka sa mi stazovala, maly bol cely den hore a len sa mrvil a ze potom je zly, no a ja zoberiem maleho na ruky, usmejem sa na neho a do piatich sekund maly, ze 😔 chrrrrrrrrrrrrrrr 😔 tie deti to asi vazne vycitia 🙂

a co sa tyka toho, ze dostnes aj ty tuto miminkovsku chut, no vsetko je mozne, v byvalej praci som dennodenne rozpravala o babatkach a baby si potom same od seba pozerali albumy na konikovi 😀

didlinka3368
15. máj 2009

Bobjan nenechám Ťa si písať so samou sebou 😉 ....
Iwuška spomínala, že už má šéfa v robote, tak už sa nemôže poflakovať po nete...mimka je na určite už na ceste domov a ostatné ospravedlniťť nevim...hihi...
Tak aj ja Ti orajem krásny víkendík a hlavn slnečný.... 😀

sue
15. máj 2009

Ahojte 🙂
...som sa neozývala...lebo aj mám trošku práce - okrem práce aj s malým 😅 ale teda aj ma trošku zamrzel a úprimne aj naštval ten včerajší Didlinkin príspevok...ale asi som sa aj ja zle vyjadrovala a tak... tak ak ste mali zo mňa dojem premúdrelej baby, čo vám nič nedá, tak sa ospravedlňujem. Nebolo to tak vôbec myslené 😔
A pekný deň Vám všetkým 🙂

didlinka3368
15. máj 2009

Ahoj sue.....ja sa ospravedlňujem...ako som už vysvetlovala vôbec som tak nemyslela ako hlúpo v tej mojej nešťastnej správičke vyznelo....a uvedomujem si, že to fakt vyznelo hlúpo.... ☹
A nikto si o Tebe nič také nemyslí, lebo každá jedna kočka sa ťa tu zastávala.... 🙂
Ja sa radšej rozprávam ako dopisujem, lebo nie vždy vie človek v písmenkach vyjadriť, to čo mieni a potom to dopadne ako napr. medzi nami.....hihi.... 😉
Necháme to tak, ok a zaneme odznova...... 😀
Väčšinu kočiek je už doma, alebo len na ceste domov, tak aj za nich Ti tiež prajem pekný deň!

iwusa
15. máj 2009

ahojte kocky, dnes sa nado mnou sef zlutoval a o 13 ma pustil domov, ale kedze sme museli dat pripomienky za jeden projekt, tak som tam musela cakat na ludi kym to vypracuju este vyse hodinky, teda aj sef, lebo to musel podpisat. ale nevadi, len za tu hodinky mal zas sef prednasku - boooooooze, to sa mi tak strasne nechcelo pocuvat, nieco o piti chloru - ako to precistuje organizmus, ci co to bolo... no katastrofa 😀

dianan
15. máj 2009

ahojte....hlavne iwuša,že už to máš za sebou a si doma....to poznám...kaké žvasty...to človeka riadne otrávi....hlavne,že je víkend pre nami...dufajme,že bude aj pekné počasie... 🙂

iwusa
15. máj 2009

no tak tie zvasty, ani mi nehovor di... nemozem si pomoct, ale ja si potom pridem strasne blba, ze on vsetko vie a ja nic, ale zasa, co sa mam zabit ked ma to nezaujima??? 😀
no veru, vikendik pred nami, uz som sa nevedela dockat, predchvilou sme s muzikom dopozerali celkom dobry film a teraz, rozmyslam, ze vytvorim nejaky albumik na mk o mne, len nemozem najst ziadne schopne fotky 😀 a ty ako nalozis s vikendikom?

dianan
15. máj 2009

iwuška...dne už oddych.,...a zajtra asi pôjdeme k rodičom,pomôžeme im...a ak bude pekne,poobede možno budeme v záhrade grilovať....ale proste bude oddych.a relax... 🙂

mimka29
15. máj 2009

Ahojte,
ja som dnes síce robila iba do 12.00 ale narobila som sa poriadne ... však som si s vami ani nemohla písať. Krámy už dorazili a dali mi poriadne zabrať - mala som hrozné bolesti brucha, hlavy, bolo mi na vracanie no des 😝
Takže dnes som si dala prvú tabletku antikoncepcie, aj tak mi to príde také divné, že ju musím brať 😒

iwuška - to si tak neber, že šéf vie všetko a ty nie. Stavím sa, že nevie toľko toho o umelom oplodnení ako ty 😀
dianan, sue, nelynka 😉

vika - dnes už 4 včelička

nelynka
15. máj 2009

ahojky

som vas dneska zanedbavala, boli sme s drahym na andrologii a len teraz sme dosli, od rana 😅

bobjan, ono je to vpohode, co sme mali robit, on si to nevybral a ani si to nesposobil sam, bola to len nahoda..
aj ked par rokov utrpenia ked chytal zachvaty ale uz je to v norme, odkedy je s nou je kludny..a radsej tolerovat ju, aj ked si mysli ze setko okolo jej patri a ona pritom na to nedala ani halier ako mat doma totalneho blazna, co len lieta a nevie obsediet na mieste..

didlin svetu pravdu mas, len nasim je luto ze som odisla tak daleko.neverila som ale ocko na nasej svadbe tak plakal, co jeho som v zivote slzy v ociach nevidela mat..

vika34
15. máj 2009

ahojte ,no nejako ste sa rozbehli 😀
aj ja vám niečo o sebe napíšem
mám 38-samozrejme som tu asi najstaršia 😒
sestra má 45,má dve dcéry 16 a 13
dva razy vydatá, a mám už tretie priezvisko 😀
robia si zo mňa srandu,že na každú stretávku zo školy prídem s iným priezviskom
😕
zajtra idem na sono,na prvú kontrolu,tak uvidíme ako sme na tom

nelynka
16. máj 2009

dobre ranko zienky..
ako ste sa vyspali?
ja ako vzdy - nic moc 😀
zase som sa zobudila pred pol osmou a uz ne a ne zaspat..na.tha zase budem neprijemna cely den..mozno 😀 😀
my sme dneska chceli grilovat ale je hnusne a prsi tak neviem ci z toho nieco bude, snad sa vycasi 🙂

a co vy?

mimka29
16. máj 2009

Ahojky,
vika - aj ja už mám tretie priezviko, ale to preto, že mamina sa vydávala a nie ja 😀 Zajtra to si myslela ako v sobotu? Lebo si to písala tak okola polnoci, tak neviem 😒 Už asi bruško pobolieva, že?

nelynka - aj ja som taký ranostaj. Dnes som sa zobudila okolo sedmej, ale nasilu som zatvárala oči a prevalovala sa v posteli do deviatej. Bola som vyvenčiť psíka, dala som si kávu a zapla PC, lebo sa mi nechce upratovať. Ale ja si zase poobede zdriemnem, keď to na mňa príde 😀

Baby idem napísať e-mail do Repromedy, že od včera beriem tú antikoncepciu, tak sme sa dohodli, že im budem vždy písať ... som zvedavá či mi odpíšu aspoň, že to berú na vedomie.

pekný dníček, cmuk

mimka29
16. máj 2009

sue - som rada, že si sa ozvala ... som si myslela, že v tom odmlčaní bude niečo také, ale na didlinku môžem povedať, že je to úžasný človiečik a na ňu sa nedá hnevať ... aspoň ja to nedokážem 😀 Ona by nám čo nemáme vlastné vajíčka chcela hrozne pomôcť a najradšej všetkým a nie len jednej, tak je rada, keď sa dozvie o tom niečo viac ... preto ťa prosím, aby si na nás nezanevrela ☹

didlinka3368
16. máj 2009

Dobré ránečko kočandy....sa čuduješ mimi čo píšem, že...drahý ráno odišiel, tak som naštartovala NB a napadlo ma pozrieť na koníka... 😉 už som ako vy...ale teda ja som podstatne neskor vstávala....vy ránovstajky.... ja som si preľahla z postele k priateľom a tam som ešte zadriemala...myslím tým ten seriál..hi 😀 !
Keby si vedela ako veľmi sa mi k Tebe nechce, no to len preto, že viem, že sa musíme učiť 😝
Napapám sa, sčloviečm sa apomaličky vyrazím....ok?!

mimka29
16. máj 2009

didi tak to čumím, že si tu 😀 Že sa ti ku mne nechce? Ja ti dám, zavriem ťa do izby a budeme sa učiť až sa nám bude z kečky pariť 😀 Ale neboj zoberieme to tak pozvolne.

bobjan
16. máj 2009

Ahojte🙂

Ja som si pospala vcelku o.k., vystrojila som muýíka do práce a schrupla som si do 9.15 😅

U nás je tiež zamračené a nechce sa mi moc nič. Idem ešte povysávať a uvariť špagety 😉

Inak, ja mám tiež tretie priezvisko 😖 ale som konečne nesmierne šťastná a spokojná 😉 😵

sue
16. máj 2009

Ahojte 🙂 tak my sme dnes mali krásny deň, boli sme na výlete a teraz už Macino spokojne spinká 🙂

vika34
16. máj 2009

ahojte ,bola som dnes na prvej kontrole na jednej strane mám 4 ,a na druhej minim.6,takže cca 10,ja som spokojná,vedela som ,že pri krátkom protokole sa vytvorí menej vajíčok a minule som mala pri tých najdrahších liekoch /puregon/21 vajok,tak tento počet je pre mňA uspokojivý,dalšiu kontrolu mám v utorok,tak uvidím čo bude dalej,rátam OPU koncom tt.
Som rada ,že nie som jediná čo mení priezviska,ale toto bude už posledné,je najlepšie zo všetkých a aj Vika už má druhé,tak jej to už nebudem komplikovať 😀
Menili sme jej meno hned po našej svatbe /brali sme sa v deň našeho siedmeho výročia spoloč.bývania/a Vika bola prváčka a na polročnom vysvedčku sa volá ináč ako na koncoročnom 😀

sue
16. máj 2009

Vika 🙂 tak to je zlaté s tými vysvedčkami 🙂
Ja mám zas stále jedno...od narodenia a celkom by som aj brala zmenu 😀

vika34
16. máj 2009

sue ,túto požiadavku musíš asi prepostreiť u vás doma 😀
u nás to bolo tak,že ked ma môj muž požiadal o ruku/to tvrdil on,že to bolo požiadanie ,ja som to nepochopila/,tak som mu nedala,odpoved,ked som nevedela,že je to žiadosť 😅 😅 😅
tak ,mi to potom x rokov vyhadzoval na oči ,tak musela som požiadať o ruku ja jeho ,lebo on by to už neurobil,tak skús aj ty 😀

sue
16. máj 2009

Vika, vidíš, tak možno tu včul bude chyba 😀 😀 😀

Len ja som už jedného chlopa čo ma požiadal o ruku a svadba bola komplet naplánovaná a nachystaná poslala kade ľahšie, tak to asi nebudem kvôli priezvisku robiť 😝 😔 😀

nelynka
16. máj 2009

ahojte zienky,

tak my konecn epokosena trava, ogrilovane, napapane a uz sa len kotulam xii..
ja ma druhe priezvisko a nemenila by som ho ani za vsetky drobne..
o ruku som poziadana nebola, skorej by som povedala ze som si vybrala datum a drahy si uz len urcil v ktory datum sa chce zenit..a bolo xixi..samozrejme si vybral ten najskorsi, ze do leta sa mi cakat az nechcelo (mal na vyber dva datumy v auguste a jeden v marci a rozhodoval sa v novembri)

vika34
16. máj 2009

sue aj ja som zrušila svatbu behom 10 minút,zavolala som na úrad zrušiť termín a na chatu ,kde to malo byť a bolo to ,som veľmi impultívna a rýchla a ked niekto povie tak v to teda zruš,mne to nemusí hovoriť dva razy,
a potom sa čudeje ,že som to naozaj urobila,takže kedže som taká akčná u nás sa dáva veľký pozor čo sa povie 😕

mimka29
16. máj 2009

vika - to je dobrý počet. Ja si práveže myslím, že tak 10 folikov je akurát, pretože mám poci, že keď ich je viac, tak sa potom odrazí na kvalite vajíček. Radšej menej, ale prvotriednej kvality. Tak za chvíľu pichačkujete 😀

sue
17. máj 2009

FIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHA, kde ste zmizli všetky? 😕 síce...keby som ja nemala škriatka, tak by sme asi tiež ešte boli niekde von na pivku 😅 tak čo sa pýtam,že? 😅 😀 😀 😀 😀

nelynka
17. máj 2009

aahojte

tak ja sa hlasim..
dneska behacky..ale prijemne..vonku kraasne, zajtra instalujem foliu do bazena a napusta sa voda, jupiiii jak sa tesiiim 😀

vika ja si myslim ze to bol super pocet..
ja som stymulovala Fostyomonom, najlacnejsi liek, nedoplacala som nic, a mala som 16 vajok, z toho 9oplodnili, 2mi vlozili a 5zamrazili..ale pri KET ich museli rozmrazit setky..tak neviem..
nabuduce chcem vyslkusat aj ja Puregon az mi ho schvalia, uz len koli tomu aby som nemusela cestovat kazdy den na pichanie do ritule 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre