Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

denda1301
11. júl 2011

@rebo neboj budu krasne mozno teraz este ked nevies poriadne o ich existencii tak tak uvazujes asi ako kaxda z nas....potom ked sa narodia nam to ani nepride

misha83
11. júl 2011

Já sem určo budu nakukovat, když se tu objeví někdo noví, určo budu psát i sem 🙂 . Akorát až zhubnu další kilo, tak to tedy napíšu na soukromou 😀 , aby to tady někoho nerozčilovalo 😀 .

kinguse
12. júl 2011

@misha83 tak to je hezkej příspěvek...ten bych nemazala 😀 😀 😀

xxx123
16. júl 2011

ahojte, všetky dievčatá ktoré podstupujú IVF z darovaných vajíčok. Ja som jedna z tých, ktorá to podstúpila minulý rok a teraz mám doma už 5,5 mesačného chlapčeka. Čakala som na darkyňu a keď sa našla darkyňa neváhala som ani minútu. Dokonca som o nej nič nechcela vedieť, pustili sme sa do toho s tým že ked to víde tak to víde. To bola posledná možnosť ako mať vlastné dieťatko. Jediná možnosť ako otehotnieť a prežívať počas tehotenstva a to všetko čo ostatné zdravé dievčatá z vlastných oocytov. Myšlienka, že sa nebude na mňa podobať ma desila na začiatku, ale som to prijala a zmierila som sa stým. Predsa niečo má aj po mužovi. Som rada že som podstúpila darcovstvo a ked sa teraz pozriem na malého , som šťastná že ho mám a že boh mi doprial aspon takouto cestou zdielať všetky tie krásne pocity, som rada že som sa na to dala a myšlienka typu "nepodobá sa na mňa" ma už opustila. Pri malom nemám čas premýšlať nad takými vecami. Nikto o darcovstve nevie, len ja a môj muž . A nemienim ani v budúcnosti sa nikomu o tom zdôverovať a už vôbec nie rozprávať to malému. Nepotrebujem mu narušiť psycho - motorický vývin počas jeho života. Pokiaľ budete chcieť nejaké informácie rada vám ich poskytnem. Veľa šťastia a úspechov vám prajem.

denda1301
16. júl 2011

@xxx123 ahoj je super,ze takto uvazujes a tesis sa z maleho.Ja idem na darovanie tiez,a modlim sa aby mi to vyslo,je to moja jedinna nadej.Kolko si si dala vlozit? A podarilo sa to na prvy pokus? A kde si bola?

dana7
17. júl 2011

Zdravím všechny spolubojovnice i výherkyně!!!!
Zítra odjíždim na14 dní na dovču, pak příjde MS, potom kontrola a pohovor v CARu a v září do akce!!!
Vitamíny, čaje, grepfruitový džus, chilli a nemanža jedou taky!!! 😀 😀 😀
Užívejte láta!!!

misha83
17. júl 2011

@dana7 Super, užij si dovču a hodně sil do boje!

nali1
18. júl 2011

@denda1301 ahoj, tak jdu Ti oficialne předat tehu štafetu. Uz se Ti to krátí. Nám dnes dr. Potvrdil na ultrazvuku dvojcatka, tak přeju hodne štěstí, hodne sil a taky šťastnou ruku při vyberu dárkyně.

xxx123
26. júl 2011

denda 1301, ja som bola na Slovensku a dala som si vložil 2 embrya a podarilo sa to hned na prvý pokus. Dr. povedal že najvačšia úspešnosť je z darovaných ako z vlastných vajíčok. Nepremýšlaj či to víde alebo nie , chod do toho a uvidíš, ved máš ešte určite viac pokusov. Držím palce a potom napíš či sa to podarilo.

pe3nka82
27. júl 2011

@bondy ahoj pozri na môj blog tiež tam mám niečo od Joe Vitale... možno si čítala, možno niečo nové.. príjemný zážitok z čítania prajem 🙂

aljoncik
30. júl 2011

ahojki,daruji vajička,mam už 2 holčičky.je mi 23. selyuchenko@seznam.cz jsem s Plzně

marca22
3. aug 2011

Ahojky,dlouho jsem tu nebyla,čekala jsem na darovaná vajíčka,už máme termíny 26.9. mě čeká ET po IVF s darovanými oocyty,chceme zavést 2 embrya tak snad se chytí 🙂

nika009
3. aug 2011

marca22 Ahojky, ako dlho si na ne cakala? Drzim palceky 🙂

marca22
3. aug 2011

@nika009 do toho září to bude něco málo přes 4 měsíce

mysycka
3. aug 2011

ahojte holky, tak strašně dlouho jsem tu nebyla, nějak jsem si od toho všeho potřebovala odpočinout. Jak se všechny máte? Všem novým těhulkám blahopřeju i když jsem ztratila přehled a všem nastávajícím těhulkám držíme palce. My jdeme v Září požádat o tu adopci tak jsem zvědavá, mám docela strach aby jim nevadilo, že máme doma kočky ☹. No zeptáme se a uvidíme

bondy
5. aug 2011

mysycka, přesuň se do soukromé skupiny na modrykonik.sk jsme tam všechny, napiš jadě IP a ona tě tam pustí. ¨To budou holky rády, že jsi zpátky. S těma kočkama to bude v pohodě, dneska je to terapie 😀

carlik
7. aug 2011

Ahojte kočky! Tak už vím, proč to tu nějaký čas vázne...vy jste mi odešly do soukromé diskuze o:(( Ráda jsem vás tu četla a vžívala se do vašich nezdarů a s větší radostí do úspěchů. Já jsem taky po úspěšném DE a tak si užívám s těhu bříškem (jsem v 16. tt). Přeju vám všem, aby jste to nevzdaly a taky jste se dočkaly toho štěstíčka. Snad se ho už konečně dočkám i po těch trampotách já o🙂) mějte se krásně

gammaray
7. aug 2011

@carlik zdravím.. a blahopřeji 🙂 tedka se už určitě dočkáš,mamino 😀 😀 a všechny holky "čekatelky v různých fázích" také.hodně štěstíčka,přeji....

julka31111
10. aug 2011

@eta1 AHOJ ODPOVEDAM NA TVOJ INZERAT ALEBO CO JE TO.. :p JA MAM 20 ROKOU CHCELA SOM DAROVAT VAJICKO AK TI TO POMOZE PODARUJEM ALE AJ KOLI TOMU BY SOM CHCELA LEBO MAM DLHY A POTREBOVALA BY SOM FINANCIE NEVEDELA SOM AKO MOZEM ZOHNAT.. ALE SOM ROZMYSLALA UZ DLHSIE NAD TYM A SOM SA CHCELA AJ STYM S NIEKYM PORADIT ALE NEVIEM SKYM.. NO AK BY SI MALA ZAUJEM RADA BY SOM TI POMOHLA ALEBO POMOHLA VAM...ODPISTE NA MOJ EMAIL.. DKAUJEM.. CHCEMPSIKA31111@azet.sk

mimka29
10. aug 2011

@julka31111 nehnevaj sa, ale to čo má znamenať???? 😕 Ty takto do verejnej témy napíšeš takto priamo, že daruješ vajíčko za finančnú odmenu 😕 Ak si to už chcela niekomu priamo ponúknuť, tak si to mohla aspoň napísať priamo do jej IP a nie takto verejne, aby sa nám z toho zdvihla žlč. Neviem aké môžeš mať dlhy v 20 rokoch, ale len aby si vedela, tak my čo musíme podstupovať IVF sa mnohé kvôli tomu tiež zadlžujeme a vlastne vy darkyne dostanete odmenu z centra, ktorá ide z našich peňazí. Veľmi zle si to definovala vo svojej ponuke, že "chcela by som ti pomôcť" pretože ak chce niekto skutočne pomôcť, tak to chce nezištne a nie za odmenu. Ale aj tak ti poradím. Navštív niektoré z centier a oni sa každej darkyni potešia, ale nepoteším ťa, pretože budeš musieť podstúpiť spústu vyšetrení a zaberie ti to veľa času, no a samozrejme to aj dosť dlho trvá, nie je to tak, že prídeš do centra zoberú ti vajíčko a dajú peniaze.

Zdravím snažilky a prajem vám všetkým, aby ste sa dočkali toho vytúženého uzlíčka, lebo je to to najkrajšie čo ma zatiaľ v živote postretlo. To naše šťastíčko už bude mať za chvíľu rok a ja ešte stále niekedy plačem od šťastia pri jej postieľke a pozerám sa na ňu ako sladko spinká.

misha83
11. aug 2011

@julka31111 Obrať se na nějaké centrum asistované reprodukce nebo na stránky pro dárkyně. Tohle je diskuze pro příjemkyně darovaných vajíček.

denda1301
11. aug 2011

@marca22 ahoj tak držím palce ja mám ET tiež na september 20.9. tak budeme bojovať spoločne 😉

marca22
11. aug 2011

@denda1301 Fakt? To jsem ráda že v tom nebudu sama 🙂 také držím palečky 😉 A jdeš poprvé? Já ano,trošku mám strach,snad nebude nějaká cysta a sliznice poroste jak má 😒

denda1301
11. aug 2011

@marca22 s darovanými idem prvý krát predtým som bola 2x so svojími,ale bohužial mám vysoké FSH,tak nemôžeme mať vlastné ☹ ja som s tým bojovala dlho kým som sa odhodlala, a teraz som úplne v pohode vyrovnala som sa s tým a hlavne veľmi dieťatko chceme.Ja mám už 38 rokov tak nie je čo riešiť...... ja sa tiež bojím aby som mala sliznicu v pohode takú aká má byť,tak na odporúčanie báb beriem okrem femibionu 800,aj alchimilkový čaj, chilli papričky papám a večer 2dcl vínka červeného a dúfam,že to zaberie.My sme s mužom boli teraz v Zlíne 8.8 a už mi pichli aj injekciu 😝 30.8 začínam s estrimaxom 2mg 3x1 a 12.9 idem na kontrolné sono ako vyzerá maternica,tak uvidíme 😅

marca22
11. aug 2011

@denda1301 To jsme na tom podobně,taky jsme to 2 krát zkoušeli s mými,nevyšlo to. A kolik máš FSH? Já už mám přes 40 a AMH 0,01 a to mi je 22,příčina se nenašla,někde se zdřejmě stala chyba už v prenatálním vývoji. Ale také jsem s tím srovnaná,děti miluju a chci. Také piji červené vínko,na kontrolu jdu 22.8. to jen kvůli cystám a tak a 11.9. začínám stimulovat sliznici a transfer by nás měl čekat kolem 27.9. tak to už ty možná budeš znát výsledek ne? 🙂

denda1301
11. aug 2011

@marca22 ja mám FSH 22 ešte pred rokom som ho ale mala 9 čo je normálna hodnota.Neviem ako je to možné,že to išlo tak rýchlo s kopca 😖 😖 😖 no 27.9 by som mala byť pár dní po ET,tak akurát budem vedieť koľko ich mám v brušku 😵 to bude nervák.No ja som už pár krát bola tehotná,ale bud to bolo mimomaternicu,alebo to skončilo potratom.

marca22
11. aug 2011

@denda1301 Ježiš to je hrozné,jak jsi to zvládala ☹ ?

denda1301
11. aug 2011

@marca22 zvládla nemala som na výber ☹

marca22
11. aug 2011

@denda1301 je to hrozné opravdu. A genetiku a imunologii ti dělali?

denda1301
11. aug 2011

@marca22 nie nič mi nerobili to by som asi vela chcela od nich 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre