Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

reklamka
13. feb 2012

@mimka29 - Ahoj, ja v Gyn five robia s darovanymi. Ja cakam. No uz skoro rok 😠 . Ale tak co uz. 😒 Poistovna mi uznala predplatenie cyklu ale lieky nie. 😠 😢 Vraj tie lieky nie su urcene pre mna... 😠 Co uz.

brita
13. feb 2012

@twininky Smudlat mozes, ale moc nebozkavaj. 😉 Co sa tyka toho UTZ, viem presne, o com hovoris. Ja mam este stale stres, ked idem na UTZ, ci su obaja vporiadku, ci rastu a ci im bije stale srdiecko. ten strach je hrozny, toho sa neda zbavit. 😒 Ale neboj sa, bude to dobre, citis nemozes nic, ani ja som nic necictila. Iba to slabe spinenie a take napatie v brusku ako na menzes.

twininky
13. feb 2012

@anubis
@brita tak jsem se právě vrátila z gyndy na toaleťáku jsem měla krev...řekla že je vše vpořádku, poslala mě domů, vzala si 30 kč...takž jsem teď pěkně vystresovaná a nevim jestli jí můžu věřit.... ☹
A váček tam je jeden...takže už je asi jasno 😕 snad bude plnej 😕

brita
13. feb 2012

@twininky Neboj sa,vsetko dobre dopadne, len teraz musis naozaj lezat. 😉 Ak je vacok vidno, to je super, ale este je zavcasu vidiet,ci je tam plodik. Ten sa ukaze, neboj sa, len mu daj este cas. Kolky tyzden a den si dnes presne?

twininky
13. feb 2012

@brita podle Dr. prý 5+3, ale podle mýho 5+5 když mě oplodňovali vajíčka 17.1. 😕 , jo už sem zalehla... 😉

brita
13. feb 2012

@twininky Vazne sa nemusis bat, ked si v 6. tyzdni, to je vidno iba bublinku a plodik so srdieckom sa ukazuje najskor v az siedmom tyzdni, tak mas cas 🙂 Vsetko dobre dopadne, uvidis. 😉

twininky
13. feb 2012

@brita tak snad ano...doufám, že bude...je vytoužené... 😕 děkuji moc..

koudelinda
13. feb 2012

@kerkyra taky zdravím, držím palce a hlavně ať ti rýma co nejdřív uteče 😉 No jo a že jich není málo těch hormonů 😝 - já beru také Estrofem 4mg denně a Utrogestan 4 xdenně a jeden prednison.
Jo jsem na tom podobně ☹ měla jsem problémy s tvořením folikulů a když už tak maly a skoro nulovou hodnotu AntiMullerian hormon .Taky problémy s MS cyklem. 😠 .Přesto jsme ale pro svůj klid šli nejdřív do IVF s vlastní stimulací ,i když šance byla malá a doktorka mě směřovala k DV.No a nepovedlo se ☹ Tak jsme nakonec po všem rozmýšlení šli do DV.

standifous
14. feb 2012

Ahoj holky, prosím chtěla bych se zeptat kolik vás stál ivf pokus přes pojišťovnu s dar. vaj.? Čeká nás to asi tak nějak v květnu teprve to budeme v březnu domlouvat s dr ale docela mě překvapil tou cenou. Dohromady to vyjde asi na 50tis což mě trošku vyrazilo dech. Myslela jsem že to bude stát o něco víc než ivf s vlastníma vaj. Předem moc děkuji za odpovědi.

clera
14. feb 2012

@standifous - mudr. mi to vyčíslil v +- dost podobné hodnotě ..

julinka87
14. feb 2012

Ahojky @standifous Nás taky čeká IVF s darovanými vajíčky v květnu. Tebe cena překvapila, mě spíš šokovala 😀 , ale jsem happy za tuhle možnost, v půlce března mě čeká laparka a hysteroskopie a doufám, že všechno bude ok. a konečně se někam pohnem 😉 . Kolikátý budete mít pokus? A do jakého centra docházíte? Já jsem v Gennetu a ted jsem přešla do Gennetu do Archy. Zatím dobroš a jsou příjemný 🙂 .

mimka29
14. feb 2012

@reklamka ahoj, tak to neviem, či aj v Gyn five robia IVF s darovanými vajíčkami. My sme boli práve kvôli tým čakacím dobám v Brne v Repromede, ale tam sa nepodarilo, tak sme boli v Hliose v Martine, ale tam sme sa len zaregistrovali a IVF sme nestihli, lebo som otehotnela prirodzene 🙂

reklamka
14. feb 2012

@mimka29 robia aj v Gyn five, ale uz fakt dlho cakame. niekedy uz stracam(e) trpezlivost. 🙂

kikina9
14. feb 2012

@standifous Ahoj, tak mě to teda teprve čeká, ale co jsem si zjišťovala v našem CARu, tak to vyjde na 38000,- + doplatek za léky, což je asi 6000,- + pokud bude něco na zamražení, tak ještě 3000,-. Takže celkem cca 47000,- 😕 Je to hrůza peněz, ale co naděláme 😉
Můžu se zeptat, jaký máte problém, proč jdete do IVF s darovanými vajíčky? Já nad ním uvažuji, ale ještě asi zkusíme minimální stimulaci, Pokud nevyjde, tak půjdeme taky do darovaných vajíček.

julinka87
14. feb 2012

@kikina9. Ahoj Kiki my jdem do darovaných vajíček po třech letech snažení 2negativní IUI, 2 nepovedené IVF. Vyšší FSH né tolik jako jiný kolem 15, moje úroda vajíček víc jak 3 nevyprodukuju a jsou bud prázdná, nebo nezralá-jak mi bylo řečeno není co oplodnit ☹ , a u druhého IVF s metodou ISCI, se nám zastavil vývoj ještě to odpoledne-ale poplatek za metodu ISCI chtěli hned 😠 -nějákej soucit? Néé nezájem 😠 , a proto mi bylo doporučeno bud IVF s darovanými vajíčky, nebo adopce. Vyzkoušela jsem všechno možný včetně Mojžíšové, akupunktury a bylinek.. A kolik Nás to stálo? Zatim minimálně 30 000kč a pokus s DV by měl vyjít na cca 55000kč-tak mi to bylo řečeno-tak šetříme 😀 😀, a Kiki Natálku máte přirozeně, nebo po IVF?

kikina9
14. feb 2012

@julinka87 Ahojky, já mám za sebou 1 IUI, 2 IVF, při prvním taky nebylo co zavádět, podařilo se jim získat jen jedno špatné vajíčko. Při druhém IVF to bylo lepší, získali 4 vajíčka, z toho nakonec zůstalo jedno k zavedení, tak jsem moc nepočítala, že to vyjde. Nakonec se mi podařilo otěhotnět, bohužel z toho byl v 9. TT zamlklý potrat 😒 Tak pořád přemýšlím, jak dál. Chvílemi mám pocit, že nemyslím na nic jiného 😒 Vážně uvažuji nad těmi darovanými vajíčky, ale pořád ve mě hlodá červík, že když se mi podařilo otěhotnět posledně, že se to třeba povede i teď. Proto jsem teď rozhodnutá zkusit tu minimálku, do klasického IVF se mi nechce, nechci si zbytečně vyčerpat pokus na pojišťovnu, protože kdybychom museli jít do darovaných vajíček, abych to nemusela celé platit, na to bychom neměli ☹
Natálku mám přirozeně, bylo to takové naše malé překvapení, kdy se mi podařilo otěhotnět, ani nevím jak 😉
Jsem za ni strašně moc vděčná, ale chtěli bychom jí ještě pořídit sourozence, po kterém ona taky moc touží.
Tak uvidíme, snad se nám to podaří 🙂 O adopci jsem taky uvažovala, ale manžel je proti,a pro mě osobně je taky lepší IVF s darovanými vajíčky, kdy si miminko sama odnosím, a navíc o tom nemusí nikdo vědět, než adopce. Jenom mě pořád straší myšlenka, že dítko onemocní, bude potřebovat moji pomoc (ledvina, kostní dřeň....), a já mu nebudu moct pomoct, protože vlastně nebude geneticky moje ☹
Juli, a necháš si zavést jedno, nebo dvě embryjka? Moc držím palce, aby vám to v květnu vyšlo a konečně ses dočkala vytouženého mimíska 🙂

julinka87
15. feb 2012

@kikina9 Já se spíš trošku bojím že mi nebude podobné, i když si vybírám stejný typ, jako jsem já. A bojím se aby se mimi uchytilo. Nechám si zavést dvě embryjka-beru to jako jistotu, že kdyby se náhodou jedno nechytilo, tak to druhé se snad udrží. A když by to byli dvojčata, tak si nemusím lámat hlavu se sourozencem 🙂 . Ještě mám trochu strach, jak bude dárkyně vybavená počtem vajíček, kolik se uchytí, u kolika se vývoj zpomalí,nebo zastaví, jestli něco zamrazíme. Jinak v to doufám. Adopci máme jako poslední krok. Jen se bojím abysme těch 55000kč nevyhodili jen tak a pak jsme o všechno nepřišli. Ani přesně nevím na kolik % jsou darovaná vajíčka. na 60%? Nebo je tam vyšší šance?

anubis
15. feb 2012

@twininky
Ahoj,co to čtu?už je to lepší,nebo pořád krev?určitě je to jen prasklá cévka,a mimi je v pohodě-uvidíš a uslyšíš zítra 😵 já jdu za chvíli k obvodákovi a musím se objednat k zubaři-boooolej zoubky,krvácej dásně a na to nejsem vůbec zvyklá-mám jednu plombu a chodím zubaře vždy jen s povinnosti pozdravit jednou za rok,a ted tohle?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
84matulik
15. feb 2012

ja som čakala od januára 2011 a v oktobri som bola na vkadaní, podarilo sa, čakáme dvojky - párik..... A keby sme chceli takže ešte tri máme pekne v mrazačiku...Chodili sme do gyn-fivu🙂))) 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

julinka87
15. feb 2012

@84matuliku velká gratulace 🙂 😉 já bych si taky moc přála abysme už do třetice zasadili semínko a vyrostlo nám z toho něco pěknýho, trošku se po těch dvou pokusech bojim.. Ale snad dostanem vajíčka dobrá a kvalitní a mimi udržíme 🙂 , když ty moje vajucha stáli za prd!! 😀

st2
15. feb 2012

kocky chcem sa vas spyta ked cakate na darcovske vajicko, to oni potom oplodnia uz s vasimi spermijkami, neviem ako to funguje tak sa pytam
a kedy moze sa stat zena darkynou

brita
15. feb 2012

@st2 Ano, napr. u nas to bolo tak, ze ja som nedala vajicka, ale namiesto mna darkyna a tie oplodnili spermijkami mojho manzela, bud cerstvymi alebo rozmrazili zamrazene (my sme mali zamrazene, aby sme nemuseli do Brna tolko behat). Zena sa moze stat darkynou v nejakom vekovom rozmedzi a musi byt zdrava. Oni darkyniam aj tak robia prisne testy na kadejake choroby. Napriklad Reprofit Brno ma podmienky na darkynu taketo, kukni link: http://www.darkynevajicek.cz/kdo-muze-byt-darky...

84matulik
15. feb 2012

@julinka87 neboj, podarí sa....brala si aj prednison? ja hej, a zadarilo sa, ale skoro od začiatku som doma....Takže držkám palčeky🙂)))
@st2 áno, so spermiami tvojho partnera, avšak môžeš si dať vložiť rovno embrio a na to sa tak dlho ani nečaká, avšak je to celé darcovské....Darkyňa musí splňať určite štandardné kritéria...do 35 rokov, min. stredoškolské vzdelanie, robia sa jej genetické testy a aj ty si môžeš dať nejaké parametre na žiadosť....ako je typ darkyne, alebo že chceš počkať na krvnú skupinu a podobne...aspoň také sme vyplnali my v gyn-five...A kam chodíš ty?

st2
15. feb 2012

@84matulik no ja sa len tam pytam, ja idem onedlho na ivf do gynfivu, ale rozmyslam ze by som darovala vajicka ja(teda podla toho kolko ich bude samozrejme)

84matulik
15. feb 2012

@st2 aha jasné....no neviem či ich toľko budeš mať...ale možno áno...🙂))) viem že to tak robievajú kočky...a komu chodíš v gyn five?

st2
15. feb 2012

@84matulik dr stenova, a ja len tak uvazujem ze co ked nahodou, niekedy mavas veru zvlastne myslienkove pochody

84matulik
15. feb 2012

@st2 prečo nie....ja by som asi tiež darovala keby som mala vlastné....

st2
15. feb 2012

@84matulik no ved uvidim, este nad tym popremyslam uvidim co na to mm a potom co na to povedia dr, ci vobec aj mozem keby az k tomu doslo

adusska
15. feb 2012

@st2 ahoj, ja som bola na darovani vajicok tri krat, viac krat ani zena nemoze ist, je to obmedzene vekom, ja som bola vo Ferticentre v Ba...myslim, ze zena moze vajicka darovat len do 35 rokov,ale nesmu tam byt choroby ako rakovina a podobne, mna sa lekar na vstupnej prehliadke pred celim procesom pytal na ochcorenia mojej mami, otca a starych rodicov...v podstate to nieje dlhy proces, ale je to narocne co sa tela tyka...a dalsia vec, pokial si darkyna vajicok tak ti za to aj zaplatia....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre