Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

anubis
10. mar 2012

@twininky
Já jsem byla u své dr.v 11tt a měla jsem tam čtyři malé a jeden velký hematom-tak mi nechali pořád stejnou dávku léků-a na screeningu ve 12+5tt už jsem neměla ani jeden a řekli mi at vysadim vše najednou-jen medrol na imunitu jsem musela postupně,a vše super.A příští pátek jdu na kontrolu a do poradny-už se těším,až zas ufounka uvidím-a dr. mi vysvětlí výsledek triplů.Ze třech mi dopadla jedna hodnota špatně-tak jsem zvědavá,co to pro mě znamená-na plodovku se mi nechce 😒

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diadiana
autor
11. mar 2012

ahojte dievčatá, trochu vám sem vpadnem, pozdravujem vás srdečne @lenuska8754 síce trocha neskoro ale reagujem, dakujem za tvoju reakciu na moju otázku pri zakladaní tejto témy 🙂 ale kedže som ju založila ešte v 2008, už nie je táto otázka pre mňa aktuálna. Ale bez modreho kona by som sa určite nedostala tam, kde som dnes - mrkni do môjho pasu 🙂))))

anubis
11. mar 2012

@twininky
Pohyby?asi né,spíš jen střeva 😀 ale bříško už neschovám 😀 a co nového u vás?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
11. mar 2012

@twininky
Já ani nevím,naposledy jsem byla na screeningu 2.2 a to jsme měly cca 5,5cm-jelikož ufon nespolupracoval a nechtěl se nechat ani změřit. 😀 Pak na gyndě,ale to už je taky skoro měsíc,a ted už konečně v pátek-tak jsem zvědavá 🙂 je to dlouhý,ty kontroly po měsíci 😒 ale už je dobře,tak si to začínám užívat 😵 a já minule přibrala 150g za měsíc-ale nemám strach,že to nedoženu 😀 tak moc držím palce na screening-snad nebudete tak akční jako my a prcek bude spolupracovat 😀 ale je to moc hezký kino 😀 si to užijete 😉 ale už nešpiníš ani nekrvácíš? 😉 nebo jo? a chcete vědět co to bude?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rosalu
12. mar 2012

Ahojky holky 🙂

dneska jsem si udělala test, jestli jsem to dělala správně, tak se mi tam objevil slabý duch.
Ale vyšlo mi to, až cca do 5 minut. Co myslíte ?

zojaaa
12. mar 2012

@rosalu
to nevadi, ze sa ti objavil az o 5 minut,
to je suuupeeer 😀 😀 😀 😀
ked sa ti bude dat, vloz foto 😵 😵
a robila si z ranneho mocu???

zojaaa
12. mar 2012

ahojte,
tak mam za sebou prve tehotenske nevolnosti za sebou....
cez vikend som vracala a cely cas sa mi triasol zaludok, vobec nic som skoro nedala do ust....

vcera a dnes sa mi k tomu pridala dost silna hnacka...tej sa trochu obavam....lebo vraj castejsie su zapchy ako hnacky......
dufam, ze to nie je nejaka viroza alebo infekcia......alebo len prehanam....

mali ste niektora v 5tt hnacku????

rosalu
12. mar 2012

@zojaaa tak posílám testík, doufám, že se mi to teda podaří správně stáhnout, jsem na tyhle věci antitalent 😀
Jinak ti přeji, ať ti je lépe 😉

zojaaa
12. mar 2012

@rosalu
Tak to je podla mna úplná tehotenska ciarka 😀
Si tehotna a podlá mna bude kazdy den silnejsia a silnejsia 😀
Gratulujeeem

rosalu
12. mar 2012

@zojaaa myslíš to vážně ??? Já tomu nemůžu pořád uvěřit 😕 moc si to přejeme 🙂
Zkusím za dva dny test znova

anubis
13. mar 2012

@rosalu
Krásnej testík-potichoučku gratuluju 😵

lenusika
13. mar 2012

zojaaa, ja mám tiež hnačky, ale zato nezvraciam vôbec...

kerkyra
13. mar 2012

@rosalu krásnej testík,gratuluju 🙂 .Já neměla žádnej o moc silnější a hcg 16.den po ET 236,tak snad dobrý
.Mě dnes odpoledne čeká 1.UZ.Je mi z toho od rána zle,mám strach,aby bylo vše jak má.

zojaaa
13. mar 2012

@kerkyra
daj vediet ako ti dopadol ultrazvuk 😵 😵
drzim palce
ja mam v piatok dalsiu krv a ultrazvuk, tak dufam, ze uz bude nieco vidno..... 😵 😵
najradsej by som bola, keby uz bilo srdiecko, bola by som kludnejsia.....a som zvedava ci jedno alebo dve..... 😀

rosalu
13. mar 2012

@anibus moc děkuji, ještě tomu stále nemohu uvěřit 🙂

@kerkyra držím pěstičky, ať je dnes vše, tak já má být, pak nám napiš, jak jsi dopadla a děkuji 😉

@zojaaa jak se máš ty, těhulko ? 🙂

zojaaa
13. mar 2012

@rosalu
zasa sa mam dobre, cez vikend som vracala, potom som mala hnacku a teraz sa mam tak, ze ani neviem ze som tehotna.....
dufam, ze vsetko je tak, ako ma byt......aj sa bojim a dufam, ze hcg neklesa, ze to neni mimomaternicove, alebo biochemicke, dufam, ze uz budu vidno v piatok na ult, kedy uz bilo srdiecko.......kalkulacka mi to vypocitala, ze v piatok by som mala byt 5tt+2, cize by som mala zacat siesty tyzden....
no proste vselico mi beha hlavou.....
aj sa bojim, ze som si dala do statusu, ze cakame babo....aby som to nezakrikla.......

bibka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reklamka
13. mar 2012

baby z ciech. aj u vas sa tak dlho caka na darovane vajicka ako na slovensku? 😒

brita
13. mar 2012

@reklamka V Cechach sa caka na darovane vajicko caka neporovnatelne kratsie nez na Sk. My sme prakticky nikdy necakali, do mesiaca sme mali darkynu (Reprofit Brno).

reklamka
13. mar 2012

@brita - dakujem za info, lebo na ich stanke je napisane, ze sa caka od 6-8 mesiacov. no zrejme je to fakt rychlejsie. my cakame uz vyse roka v gyn-five a nepaci sa mi uz ani ich pristup a tak. tak rozmyslam co dalej. ☹ 😒 som z toho dost rozcarovana. a kolko ste platili? dik. 😉

brita
13. mar 2012

@bibka1 Takze, ak to spocitam, tak 16.2. si bola akoze v 2+0tt. Cize dnes si 5 + 5tt.

brita
13. mar 2012

@reklamka Zalezi aj od toho, ake mate naroky na darkynu.Od toho sa odvyja aj cakacia doba. My sme mali len to, aby sedela krvna skupina a kedze moja a manzelova krvna skupina dokopy davaju vysledky krvynch skupin A,B, AB, aj O, tak najst darkynu pre nas tym padom bolo iste lahsie. Ine poziadavky sme nemali. Niekto si da aj farbu oci, vlasov, vysku a podobne, tak ten caka urcite dlhsie. Platili sme na prvy cyklus 3900 EUR, plus este lieky, plus zamrazenie spermii 50 EUR a nejake krvne vysetrenia manzela 80 EUR.Kedze my sme museli ist az na 4. cykly, tak sme potom mali mensiu zlavu.

reklamka
13. mar 2012

@brita - dakujem za infosky. 😉 my sme pisali dotaznik tiez v gyn-five a tam bolo treba uviest aj udaje o mne... vyska, farba vlasov atd. tak snad to podla toho nevyberaju a necakaju. 😀 mne to je uplne jedno.

brita
13. mar 2012

@reklamka Staci, ak to povies doktorovi, ze ine poziadavky nemate, len na tu krvnu skupinu a on to bude respektovat. Tiez ti daju vypisat dotaznik, ale dolezite je to, co sa dohodnete s doktorom.V Reprofite su uzasni lekari. 😉

reklamka
13. mar 2012

@brita - ved to ze z gyn-fivu mam v poslednej dobe len zly pocit a same sklamanie.

brita
13. mar 2012

@reklamka Nie je veru nad to, ak ma clovek dobry pocit a lekarovi doveruje. 😉 My sme im verili a vsetko, co doktor povedal, vo vsetkom mal pravdu a ja som mu verila a nakoniec sa to podarilo. Dokonca po jednom zamlknutom potrate som na cistenie isla k nim, lebo tu v tejto hnusnej zilinskej nemocnici by som si im pod noz veru nelahla. Otras!!! Stravila som tam raz par dni na gynekologickom oddeleni a nikdy viac. Hroza! Tych doktorov aj podaktore sestry by som hned poslala do Brna, nech sa idu pozriet, ako ma vyzerat profesionalny doktor.Brrr. 😖

reklamka
13. mar 2012

@brita - vsak to, je to bieda na tom nasom slovensku. uz len ten pristup. mne poistovna schvalila iba cyklus, lieky nie. takze aj tak dost platim + tie poplatky... hroza. o pristupe a vsetkom ani nehorovim. je bezne, ze ti aj tri tyzdne nikto neodpise na mail, nemaju nikdy na teba cas, len sa ta snazia cim skor "vybavit". taky je moj pocit. ak to tam je ine, rusim vsetko tu a utekam do brna. 😎 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre