Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

dianan
24. máj 2009

ahojte..... 🙂
vika blahoželám k urodičke....a držim prsty do uspešného konca... 🙂

dianan
25. máj 2009

Dobre ránko babenky????
ako sa máte po víkende???

mimka29
25. máj 2009

Ahoj dianan - ja som mám dobre 😀

sue
25. máj 2009

Bré ránko 🙂

dianan
25. máj 2009

ahojte...
mimka,sue.

sue
25. máj 2009

...ale sme dnes výrečné, čo? 😀

mimka29
25. máj 2009

neni o čom 😀

sue
25. máj 2009

...ešte som len dve a štvrť hodiny v práci a už sa neviem dočkať piatku 🙄

dianan
25. máj 2009

sue..ja som na tom podobne... 😀

mimka29
25. máj 2009

Ja sa neviem dočkať zajtrajška, lebo ideme do Brna 🙂 Jaj baby, keby mi tak povedali zajtra, že už majú pre mňa darkyňu to by bolo úžasné ... krásny sen, že? ... ale snívať môžeme 😀

dianan
25. máj 2009

mimka...držim prsty,nech sa to stane skutočnosťou... 🙂

sue
25. máj 2009

Mimka, držím palce aj ja 🙂 a potlačím aj Macinovi, nech aj on svoje pridá 🙂

mimka29
25. máj 2009

No viete, lebo akurát včera som to pozerala, že sme dávali 27. apríla žiadosť. To už bude mesiac a bolo nám povedané, že od podania žiadosti by sme mali absolvovať zákrok do 2-3- mesiacov, tak preto som nerpezlivá. My sme si Repromedu (aj keď je úplne najdrahšia) vybrali aj kvôli tomu, že sa tam tak krátko čaká na darkyňu, no ale keď to do tej doby nebude tak neviem, neviem či sa mi to bude páčiť ☹

sue
25. máj 2009

Mimka, tak to by bola sranda, ak by sa nám to všetkým tu podarilo v letných mesiacoch 😵 😀 😀 😀

mimka29
25. máj 2009

Jasné sue leto to istí 😀

sue
25. máj 2009

Mimka, však sa tu nesnažíme zbytočne, no nie? 🙂

nelynka
25. máj 2009

mimka budem drzat palceky, nech vam povedia dobru spravicku 😉

mimka29
25. máj 2009

Včera som sa učila Pediatriu a tam bol vývin človeka od embrya po pubertu a písalo sa tam, že novorodenec má stále zohnuté ruky v lakti a rúčky zovreté do päste ... tým som chcela povedať (aby som sa nezamotala), že keď si predstavíme, že toľko novorodencov na celom svete nám drží päste, tak to musí vyjsť každej jednej znás čo sme tu
🙂

nelynka
25. máj 2009

mimkaa 😀 😀 😀 😀

sue
25. máj 2009

Mimka 😵 😵 😵 všetky bábätká do cca 2mesiacov držia stále zovreté pästičky, len keď sa vyľakajú, tak ich vystrú v obrannom reflexe, takže aj u detičiek do dvoch mesiacov vekumáme podporu 😵 😀

mimka29
25. máj 2009

sue a ty už chodíš do roboty 😕

sue
25. máj 2009

Mimka chodím.,...a už dlho 😒 nebolo na výber...každý máme svoje trabble 😉

mimka29
25. máj 2009

A malého Macka asi dávaš varovať, že? Však ja ešte neviem ako to bude u nás, ale prvotný plán je že budem na celej materskej, ale hoci čo sa môže stať, tak musíme byť pripravené na všetko.

sue
25. máj 2009

Mimka, momentálne má opatrovateľku, ale od septembra ide do súkr.opatr.centra, kde sú detičky od polroka do 4 rokov - vo viacerých triedach, je tam nádherne, úžasné učiteľky a geniálne hračky 😀 postieľky s baldachýnmi...majú angličtinu a každý mesiac niečo iné...tento mesiac napr.chodia do soľnej jaskyne, budúci mesiac majú zas niečo iné, 2x týždenne im tam chodia s dvomi poníkmi a robia hippoterapiu (myslím, že tak sa to píše 😕 ) no proste bomba, som rada, že nás tam vzali...lens sa potom obávam klasickej škôlky...

mimka29
25. máj 2009

Ty kokšo aj ja chcem chodiť do takej škôlky 😀

sue
25. máj 2009

Mimka, to isté som i ja povedala 😀 😀 😀

dianan
25. máj 2009

sue.....aj ja chcem chodiť do takej škôlky...a spinkať pod baldachýnom 🙂

nelynka
25. máj 2009

sue to je uzasna skolka a kolko je tam skolne? 😅

sue
25. máj 2009

Baby 😵 😵 😵 však sa skúste zapísať... ja už si to dovoliť nemôžem - niekto musí aj na školné zarábať 😝 😀 😀 😀

(Nelynka, so stravou to vychádza cca 7500 Sk / mesiac) - ale je to súkr.centrum, takže rodičovský príspevok ostáva...takže doplácať budeme cca 2400 Sk / mesiac... za štátnu škôlku sa dopláca cca 2000 / mesiac a to tam bohužiaľ ani zďaleka nie sú také možnosti a podobne ako v súkr. centrách.

mimka29
25. máj 2009

Ahojte krásky, ja som zase slamená, lebo som toho svojho poslala k vode .... ale iba na ryby 😀 Ale sľúbil, že okolo deviatej príde, tak uvidím či ho ryby tak skoro pustia.
Dnešná skúška z pediatrie dopadla dobre, tak dúfam, že tak dopadneme aj zajtra v Brne. Inak v horoskope mám celý týždeň úspešný, tak uvidíme či hviezdy neklamú.

vika - ako volali ti z FC, ako prežívaš to mučivé čakanie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre