Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

dianan
25. máj 2009

aho mimka...tak blahoželam k skuške...a držim palce na zajtra
budeme na teba myslieť a silno držať prsty,nech donesieš samé dobré správy 🙂

mimka29
25. máj 2009

Dík dianan, keď prídeme domov, hneď zapnem PC a budem vás informovať 😉

sue
26. máj 2009

Dobré ránko 😒 tak pre mňa teda dnes vôbec nie dobré... po tom čo bol problém s genetikou na cystickú fibrózu, tak teraz je problém s výsledkami genetiky, na ktorej som bola pred 5 ! týždňami - predstavte si, že moja krv tam ešte nedotknutá stojí, že ešte robia rozbory len tým, ktorí boli na vyšetrení na začiatku marca ☹ takže je to posunuté o dva a pol mesiaca... samotné testy, že trvajú necelé dva týždne...len kým dôjde rad na krv moju ☹ tak mi je na figu ☹ ☹ ☹

iwusa
26. máj 2009

bre ranko kocandy,

trosku vas podrazdim - mala som predlzeny vikendik, lebo vcera som mala volnicko, ale bolo to take vybavovacie volno, takze bleeeee 😝

mimka - skuska super a dnes drzim paste, dufam, ze prides naradostnena z brna, budem cakat na odpoved!!!

vika - skveleeeee! 5 oplodnenych, to je super ciselko, teraz nech su silne a bojovne a nech to spolu dotiahnete do uplneho konca!!! super 🙂 na kedy mate naplanovane vlozenie embryjok do telicka?

sue - co sa tyka skolky, tak to je uplne skvele, mas rozdiel iba 400 korun ale v porovnani so statnou skolkou sa to vlastne ani neda porovnavat 😀 ale som sa zamotala, ze? 😀 a co sa tyka tej genetiky, no to je uzasne... ja som cakala 2 mesiace na vysledky a mimka tiez tak podobne... katastrofa, ale neboj, ani sa nenazdas a budes mat vysledky aj genetiky aj cystickej! a potom uz sup pomahat 😉 nie som si ista, ale aj ty to tak robis, ze posuvas nejaku kocky na 1. miesto v zozname, ze? teda dufam, ze sa nemylim.

di - kedy budem mat vysledky krvi? budu ti volat? som velmi zvedava, ze ako ti to dopadne a ako pojdes dalej!

didi, bobjan, nely - zdravim vas kocky 🙂 barborka aj teba aj ked si tu dllllllllllllllllho nebola 🙂

sue
26. máj 2009

Iwus, no ja som najprv čakala 5týždňov na to, aby som vôbec išla na vyšetrenie - t.j. kým ma objednali trvalo to 5 týždňov a dnes je to presne 5 týždňov odkedy čakám na výsledky vyšetrenia... na výsledky vyšetrenia, ktoré samotné trvá 10 dní ! Ale s mojou krvou sa ešte ani nezačalo robiť ! T.j. že výsledky budú najskôr o 10dní...

nelynka
26. máj 2009

sue to je dobra nespravodlivost..
podla mna by mali potencionalne darkyne riesit medzi prvymi..som sama zvedava ako to dopadne v piatok a co to bude u nas v CARe a ako dlho budem na vysledky cakat ja..

mimka29
26. máj 2009

Ahojte lásky moje,

majú pre mňa v Brne darkyňu a niekedy medzi 25. a 27. júnom si ideme pre sveje dve bábatka 🙂

nelynka
26. máj 2009

mimkus to je ssper spravicka 😀 😀 😀 😀

dianan
26. máj 2009

mimka....to je super správička...tešime sa s tebou... 🙂 🙂 🙂

mimka29
26. máj 2009

nelynka, dianan 🙂 Ja som taká šťastná 🙂

dianan
26. máj 2009

mimka...to verim.....to je super,skvelé... 🙂 🙂 🙂

ceertica
26. máj 2009

gratulujem mimka a to ti vložia kolko ty chceš vajok? mate aj nejake v rezerve? dik

mimka29
26. máj 2009

ceertica ahoj - vložia mi dve a dúfam, že ostane aj na zmrazenie. Tam to funguje tak, že oni ma budu teraz počas stimulácie darkyne informovať ako to vyzerá ... koľko je folikov a tak ... no a keď sa jej urodí malo vajok (že nebude na mrazenie) tak to stopnú a budú hľadať druhú darkyňu. Takže ašte nemáme nič vyhraté, ale vraj majú svoje darkyne otestované a mávajú viacej vajok, tak musíme veriť.

sue
26. máj 2009

Mimka, myslím, že vzhľadom k veku a 100% zdravotnému stavu darkýň by sa nemalo stať,že by mohlo byť málo vajíčok... aspoň čo môj doki hovoril, tak stopnú to skôr keď ich je veľmi veľa 😅 a hrozil by hyperstimulačný syndróm (ak som to správne napísala).
Veľmi vám držím palce 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Môžem sa spýtať čo vám o darkyni povedali? Vy ste si nejak vyberali? Či vás zladil lekár?

mimka29
26. máj 2009

sue - mali sme si vyberať, ale nakoniec našli iba jednu, lebo my máme s mužom neg. krvné skupiny, tak museli hľadať iba s takou a našli iba jednu. Ale rozhodnutie či ju chceme bolo na nás. Povedali nám o nej, že má výšku 168 cm, zelené oči bledohnedé vlasy a ukončené stredoškolské vzdelanie.

sue
26. máj 2009

Nepovedali koľko rokov? Fíí...baby toto je strašne zaujímavé celé...akoje tá veda ďaleko, že sa dá toto všetko spraviť 😵 😵 😵

mimka29
26. máj 2009

sue - nepovedali koľko má rokov, ale môjho muža doteraz skôr trápi, že sa neopýtal koľko váži 😀

sue
26. máj 2009

Mimka 😀 😀 😀

mimka29
26. máj 2009

vika - prečo sa neozveš a neskrátiš si s nami čakanie. Ja dnes tak skoro nezaspím, tak ešte nakunem či si tu 😒

mimka29
26. máj 2009

sue 😀 On je vždy u lekára tichúčko akoby bol pod papučou a potom v aute ná toľko otázok 😀

sue
26. máj 2009

Mimka, potvora je to ten tvoj mužík 😅 ja somrozmýšľalačo by som chcela vedieť o žene čo mi darovala vajká alebo o chlapovi čo spermie (ak by tatko nemohol svoje dať) a... neviem si vôbec predstaviť...ale asi čím menej by som chcela vedieť 😅 (ato teda nie kvôli tomu,že ja by som bola nejaká zlá osoba alebo tak...teda,že by som súdila podľa seba 😅 len aby to ďalej nebudilo moju zvedavosť)

sue
26. máj 2009

Mimuš, idem off - chcem robiť malému fotoknihu konečne akým mám pustený net tak nič nespravím 🙄

mimka29
26. máj 2009

Ja som sa ešte pýtala, či už robila pre nich darcovstvo (aby sa nestalo vieš čo? Už sme o tom tušim písali) a povedali, že áno, ale darovala žene do zahraničia. Nemusela by som im zase všetko veriť, ale radšej im verím a neprápim sa tým ďalej. Takže v Čechách môže darkyňa darovať viac krát, ale do rôznych krajín.

mimka29
26. máj 2009

Jasnačka, pa 😉

nelynka
26. máj 2009

mimka to je super infoska ze mozem darovat viackrat, hned sa na to aj v piatok opytam ako to je u nas v centre 😉

sue
26. máj 2009

Mimka, u nás na SK môže žena darovať vajká len 1x za život...

vika34
26. máj 2009

ahojte,už som tu,
baby oni mi už viac nevolali,iba v tú ndedeľu 😠 ,tak ale dúfam,že je všetko o.k.,ked nevolajú,brucho ma ešte trochu pobolieva,ale už je to omnoho lepšie
sue ,to je hrozné aké peripétie sú okolo toho a nepítala si sa v CAR ,či to nevedia nejako posúriť?Ved to by malo byť aj v ich záujme,no nie?
mimka ,to je super správa,nech muž nevymýšľa koľko váži darkyňA😀 ,bábo si nebudete prekrmovať a bude to o.k.

mimka29
26. máj 2009

vika - ja som išla akurát vypnúť počítač, že idem spať 😀 Ale spať už vážne idem. Určite sú embryjka vporiadku keď nevolajú. Ešte 2x sa vyspíš a budeš ich mať u seba 😉

Dobrú nocku

vika34
26. máj 2009

dobrú nôcku

iwusa
27. máj 2009

mimka, to je uplne uzasna spravicka!!! strasne sa tesim s tebou! normalne mi oci zvlhli, ked som si to precitala! ty brdo, ved to je uz za chvilu, presne za mesiac, to ti utecie ako voda! strasne sa tesim 😀 teraz budete ako pokracovat? kedy zacnes pripravovat maternicu na vajka??? v tych cechach su fakt rychly!!! ani si nevies predstavit ako som sa potesila! vcera som nemala zrovna najlepsi den ale toto ma naplnilo strasnym optimizmom! uplne to prezivam s tebou!

jajha, taka som z toho happy, ze som zabudla pozdravit vas ostatne kocky, takze BRE RANKO 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre