Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mala_agnes
7. sep 2012

@sambuca Ahoj, no ja prave chodim do Gennetu. 🙂 Zatim se pokousim s vlastnimi, ale spis to nedopadne. A muzu se zeptat, jestli Ti k te darkyni rekli i zravotni anamnezu? Vim, by nemela mit zadne zavaznejsi choroby, ale kazdy trpi na takove bezne veci - alergie, dychaci cesty, nizky/vysoky tlak atp ... tak jestli to reknou, aby clovek vedel, na co si u mimi pripadne dat vetsi pozor.
Urcite mne zajima, jestli ti reknou i ty konicky /vzdelani Ti reknou na 100%/. Muzes nam pak prosim dat vedet, co vsechno Ti tedy rekli.
A samozrejme - hodne stesti a at dopadnou //.

sambuca
7. sep 2012

@mala_agnes no prosim Tě moje koordinátorka mi odepsala, že co se týče věku dárkyně, k zálibám se mi nevyjádřila. Zeptám se jí na osobní schůzce. A věk mi prý může sdělit až při potvrzení srdeční akce miminka na ultrazvuku.. ale proč? To nechápu.. 😕 tak snad se ten věk dozvím 😵 😵 jinak dárkyně musí být absolutně zdravé a to i dědičné věci jako je vysoký tlak atp. jinak nevím holka.. na to se můžeš na všechno v gennetu vyptat.

sambuca
7. sep 2012

@anubis ahojky, děkuji za odpověď 🙂 , tak si mě zase nalomila na druhou stranu než twininky.. se z toho picnu fakt! Mám strach, že na to nepůjdu, nevyjde to a budu si to vyčítat! Anubis prosím Tě byla si v narkoze, nebo bez? Obávám se, že se zánětem průdušek mi předoperační nenapíše nikdo a bez narkozy mám fakt strach!!

PS: Neříká Ti něco jméno Mudr. Zahradníková z Čelákovic? 😕

mala_agnes
7. sep 2012

@sambuca ... ja bych se te hysteroskopie bez narkorzy nebala .... http://www.gennet.cz/novinky/hysteroskopie-bez-...
verim jim, ze to je fakt bezbolestne . V Gennetu jsou profici, neboj!

sambuca
7. sep 2012

@mala_agnes napsané to mají hezky, ale sám Daňek mi řekl, že budou odebírat vzorky sliznice a že teda asi bude příjemnější ta narkóza.. Tak si vyber!? Fakt jsem z toho uplne mimo, uvidim v pondělí co mi na to předoperační poví moje obvodní doktorka.

anubis
8. sep 2012

@sambuca
Já jsem byla pod narkozou,a to jméno mi nic neříká...a chodila jsem do Pražského Gennetu,ale pak jsem přešla do Libereckého a byla jsem spokojenější 🙂 ale ze statistik vím,že Gennet je jedním z nejúspěšnejší,tak držím palečky at to vyjde napoprvé i u Vás 😵

petka90
8. sep 2012

Já pouze jen jako dárkyně oocytů ..

sambuca
8. sep 2012

@petka90 ahoj 🙂 byla si jako dárkyně na hysteroskopii myslíš? Nebo jsem se ztratila v textu a mluvíš o něčem jiném?

petka90
8. sep 2012

Abych řekla pravdu, četla jsem jen poslední stranu a z té jsem usoudila,že jde o oocyty, pokud ne-e,tak jsem se asi opravdu ztratila v textu a tím pádem se omlouvám za vstup do Vaší koncerzace 🙂

luca77
9. sep 2012

Ahoj, v pátek jsem si volala do CARu a dr. mi sdělila,že jsme teď na řadě,tak sláva 😉 Koncem příštího týdne bude mít výsledky dvou dárkyň,které teď prochází genetickým vyšetřením. Tak se uvidí,jestli by nám některá z nich vyhovovala.Dr. na to koukne a zavolá mi a domluvíme se...co dál. Žádné extra požadavky jsme neměli, jen jsme vyplnili dotazník (krevní sk.,váha,výška,vzdělání atd. a do poznámek jsme napsali - dárkyně bílé rasy 😉 ). Ale tak to je samozřejmost!

sambuca
9. sep 2012

@luca77 no tak super, gratulace!!! 😀 To budete mít taky co nevidět za sebou.. respektive před sebou, pokud vše dopadne jak má! Já pořád bojuju sama se sebou, jestli jít do té hysteroskopie bez narkózy, nebo vůbec...

jitu27
10. sep 2012

@sambuca Ahoj, tak s tou hysteroskopii ti já neporadím, nebyla jsem na ní, ani mi na ní nikdo neposílal. Ale já před tím otěhotněla bez problémů 2x přirozeně....Ale můj názor je, že pokud by mi to Mudr. radil, tak bych asi šla a to co nejdřív, aby se stihl ET podle plánu. Věřím,že je to pro tebe opravdu těžké rozhodování, ale co bysme nevytrpěly pro vytoužené //. Snad i bez narkozy by se to dalo, když je to možné. Držím pěsti.

julinka87
10. sep 2012

Sabi já myslím, že Jitu27 má pravdu, myslím si to samé. 😉

bobalik1
11. sep 2012

Ahojte, som tu nová a mám otázku potrebujem zohnať darkynu vajičok, bo v centre mi povedali že tak max.2. 3. mesiace budeme čakať a sme v poradi a už to je skoro pol roka a stále nič, a to som mala darkynu zajednanú a že vraj nepotrebujem lebo ma posunuli v poradi a doteraz nič. 😒 a holka už nemože......... a ešte niečo je tu niekto komu sa podarilo bábo z dar,vajíčok? 😉 Ďakujem.

luca77
11. sep 2012

Ahoj, tak mi včera psala dr.mail, že dárkyně nebyla puštěna k dárcovství vajíček 😒 ,ale že tento týden jí mají přijít další dvě holky - dárkyně, tak se mám za 4týdny ozvat, pokud se dr. neozve dřív.....takže zase čekáme!

lenusika
12. sep 2012

@luca77 ty chodíš do Brna či?

lenusika
12. sep 2012

@bobalik1 treba ísť do témy slovenky v reprofite

sambuca
12. sep 2012

Ahoj holky, tak jdu nahlásit nové info.. Vrátila jsem se akorát od své obvodní mudr. a předoperační mi dá, ale až na pondělní datum. Ještě pořád šíleně kašlu a s tím mě na sál prý nepustí! Takže jsem si v Gennetu dohodla zákrok na pondělí, jen mi ho nebude dělat Daněk, ale mudr. Bartošová.. tu neznám, tak snad to dobře dopadne. 😉

twininky
12. sep 2012

@sambuca tak přece jen tě tady holky zlomily? 🙂

sambuca
12. sep 2012

@twininky ahojky!! 🙂 jj jak vidíš, dostaly mě do spárů hysteroskopie 😀 Udělám to pro sebe a hlavně pro svůj klid, že sem udělala maximum pro to, aby sme se konečně toho drobečka dočkali!! Moc si to přejeme.. ☹

twininky
12. sep 2012

@sambuca tak jasně, ono jak říkám, je to těžký, já sem šla protože sem tam měla polyp, ale kdyby mě tenkrát řekla Dr. že musím jít na hysteroskopii, kvůli tomu aby se to povedlo, tak taky nevím jak bych se rozmýšlela, asi by se mi taky nechtělo...ale jak tady čtu, koukám, že tady holky byly skoro taky všechny což mě docela překvapuje, takže asi běžná praxe... 😕 no ale ty se hlavně zaměř na tvoje zdravíčko.... hlavně ať si do transferu co nejvíc fit... 😉

sambuca
12. sep 2012

@twininky na tom zdraví makám jak divá... 😉 už bude jen dobře, věřím tomu! 🙂 A co ty holka, ty to máš koukám za pár.. 37tt, to budu čekat kdy to přijde.. Si nervózní z porodu?

twininky
12. sep 2012

@sambuca já ti ani nevím, ani zatím ne.... a to já sem velkej plašan, nějak cejtim, že u mě malá ještě pobude.... spíš jí budu přemlouvat aby šla ven... 🙂 bojím se spíš aby u mě nebyla moc dlouho a já pak nerodila pěknou kuličku, tak kolem 38tt až 39tt bych nejradši porodila, ale poruč přírodě 🙂

sambuca
12. sep 2012

@twininky to věřím.. taky jsem si vždycky říkal raději 36 -38 tt než přenášet a tlačit 4kg mimčo. I když já se narodila v 37tt, měla jsem 4,10 kg a v dospělosti 53 kg. To si asi nevybereš, jak říkáš.. přírodě neporučíš! Hlavně abys to měla rychle za sebou a prcka v náručí 😉

twininky
12. sep 2012

@sambuca 4,10 v 37tt, tak teda chudák mamča 🙂 🙂 ,
jj hlavně rychle za sebou a prcek zdravej u mě hned co to půjde 🙂 ale těch 9 měsíců uteklo hrozně rychle.... ze začátku sice ne, ale jak už pak víš že je vše OK, tak to pak letí, neboj nic, za chvíli už tady taky budeš sedět s bříškem 😉

lenusika
12. sep 2012

@lenusika ano do Brna od roku 2010

luca77
13. sep 2012

@lenusika ne ne, do CARu v Praze.

sambuca
15. sep 2012

holky nevíte něco o julinka87? Měla mít v pátek její dárkyně OPU, od té doby se neozvala.. držím jí strašně palce, aby měla dárkyně co nejvíc silných vajíček. Tak snad se ozve.. 😕

anubis
17. sep 2012

@twininky
Děkujem za strašně moc-To se milíbí... 😀

twininky
17. sep 2012

@anubis vůbec není zač, mě se ten malej opravdu líbí, je krásnej... už abych takhle fotila já.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre