Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

kerkyra
11. dec 2012

@zeina62 urcite to s prckama zvladnete a konecne se zbavis toho hnusnyho utrogestanu 😉
@evitaa tak to je divny i me.kdyz jsem mela 236,tak rikal,ze vse je ok a opakovala jsem jen kdyz bylo u jinyho vkladu 89.Ale kazdy car to ma jinak.Aspon uvidis,jak hcg pekne 🙂
@luca77 kocicko,jak jsi dopadla na krvi?

zeina62
11. dec 2012

@kerkyra praveze ten utrogestan uplne nevysadim lebo mam kratky krcok budem brat nadalej 400mg 1x za den, to je na udrzanie tehotenstva, iba ten estrofem vysadim

evitaa
11. dec 2012

@kerkyra To nebylo v CARu, ale u obvodního gynekologa. Třeba tak postupuje standardně.

sambuca
11. dec 2012

@zeina62 ahojky, já už vysazuju od minulého týdne. Utrogestan budu brát do konce 12tt, ale už neberu Prednison, Duphaston jen 1tbl. a estrofem taky jen jednu tbl. Od pondělí to vysadim vše úplně.. Taky jsem se toho bála, ale nic díky Bohu.. musíš to pomaličku snižovat až to vypustíš úplně! Neboj se nic 😉 Už si u svého obvodního gynekologa? Já mám tento pátek první poradnu a příští týden jdu na odběry krve na NT screening. Těšíme se, ale mám i trochu strach, aby byl prcek v pořádku.. pořád ve mě ten červíček hlodá, co by kdyby..!! 😕

staga
11. dec 2012

baby v brušku mám 8 mm bábo s bijúcim srdiečkom 😀 😀 😀 nie je to zazrak 8mm a uz ma srdiecko 🙂

zeina62
12. dec 2012

@sambuca no ja od buduceho tyzdna to idem vsetko znizit na polovicu, a aj ja mam ten NT screening,ale odbery mi este nerobila, ja na poradnu chodim kazde 2 tyzdne zato ze cakam dvojcata, my sme na posledy boli v pondelok a chvala bohu bolo vsetko ok, a aj sme videli ako sa hybali 🙂 aj ja mam stale taky strach ze aby boli v poriadku,tohto pocit sa asi zbavime az ked ich porodime🙂 a mozno aj preto sme take ustrachane, lebo sme v zivote toho zazili vela tazkeho za vytuzenym babetkom, a viac si uvedomujeme stratu ako take normalne tehulky co ani nevedeli ako otehotneli, ale ja si myslim ze casom nas to prejde🙂

kerkyra
12. dec 2012

@staga to je krasny.Moc gratuluju k srdicku 🙂 .

kerkyra
12. dec 2012

Překvapení se nekoná.12.den po KET moč negativní 😢 .Myslím,že je rozhodnuto.V pátek ještě zajdu na krev.Na další KET půjdu snad v lednu.

luca77
12. dec 2012

@hope222 A proč tě necévkovali po transferu? Mě se taky hodně chtělo, tak mě cévkovali!

luca77
12. dec 2012

@staga kráásný 😉

luca77
12. dec 2012

@kerkyra ještě uvidíš co na to krev! 😒 Já to už asi přestávám chápat, proč se nedaří! U mě všechny hormonální výsledky v pořádku a stejně to nejde! ☹

luca77
12. dec 2012

Ahoj, tak u mě je i krev negativní! 😢 Tak jsem to obrečela, to snad ani bez slz nejde! Kdyby mi někdo dokázal říct, proč to nejde, jsem těm darovaným celkem i věřila! A ono tůůůdle! Máma mi říká, že to bude asi chtít zhubnout, ale na to nemám teď ani náladu a ani chuť! Objednala jsem se hned 4.1.2013 do poradny a v lednu zkusíme KET. Ještě včera, než jsem si volala na výsledek, tak jsem byla taková smířená, že to zřejmě nevyjde, ale když mi to sdělila sestra do telefonu, tak jsem řekla hmmm a pak mi to asi za 10min došlo a slzela jsem. Vím, že nejsem jediná, že některé z Vás si tím taky prošly. Mrzí mě to noo 😒

evitaa
12. dec 2012

@kerkyra Teda ty ostudo 😉 Myslela jsem, že budeme těhulínovat spolu. Koukej to hned v lednu napravit!!!! A dvojnásobně!!!!

kerkyra
12. dec 2012

@evitaa zkusim to dohnat.Jen ted premyslim,jestli by nebyla lepsi nejaka pauza tak 1-2 mesice.Preci jen jsem po tom mimoni.

sambuca
12. dec 2012

@luca77
@kerkyra Holčičky držte se, je mi to moc líto.. ani nevím co víc Vám napsat, ničím Vám bohužel pomoci nemohu, držte se a hlavy vzhůru do dalšího boje!

janamikelova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zeina62
12. dec 2012

@kerkyra boze ja som uz tak verila ze ti to vide☹ je mi to luto☹ prosim ta chod do toho reprofitu v Brne, fakt tam maju obrovsku uspesnost a uvidis ze tam ti to vide

zeina62
12. dec 2012

@luca77 citim s tebou☹ a prajem ti aby to to vyslo coskor☹

zeina62
12. dec 2012

@kerkyra nie pauza 1-2 mesiacou ale zmen care!! aj ja som tak urobila isla som do RF brno a hned to tam vyslo

kerkyra
12. dec 2012

@zeina62 na reprofit nemam cas ani peniz.To dojizdeni nedavam,je to od nas desne daleko.Mam jeste 4nanuky,tak uvidim,treba to vyjde s nima.O poslednim IVF na pojistovnu pak popremyslim o jinem car.Ale pro me by byla schudnejsi Praha.

kerkyra
12. dec 2012

@sambuca neboj,budu bojovat.Uziju si vanocni punc a svarak a v lednu jdu zas do boje.

zeina62
12. dec 2012

@kerkyra ja len som chcela konecne aby sa ti to podarilo🙂 velmi ti to prajem

evitaa
12. dec 2012

@kerkyra A kam chodíš? Já prošlo v Čechách kdeco. Všude jen sliby a skutek utek. Jako první jsme byli v Gennetu v Praze, tam mě akorát okradli o pokus na pojišťovnu. Vše vypadalo v pohodě, stimulovala jsem, ale 2 dny před OPU se rozhodli, že mi vajíčka neodeberou. Jsem riziková pacientka a báli se mi dát narkózu 🙄 Na pojišťovnu si to samozřejmě vykázali, zkrátka bez komentáře 🙄 Pak jsme byli na 1. konzultaci v Motole - hrůza, nikdy víc. Další 1. konzultace v Repromedě v Brně - strašný ceny, nad naše možnosti. Pak jsme absolvovali jeden pokus ve Zlíně. Neúspěšně. Tento pokus "zdarma" na pojišťovnu nás vyšel na 95.000,- (počítám i cesty autem). Pak jsme absolvovali 2 pokusy a jeden KET v Iscare v Praze. Zase nic ☹ Nakonec jsme rozhodli pro darovaná vajíčka a pro RF v Brně. Vůbec jsme neabsolvovali 1. konzultaci, napsala jsem jim e-mail, že jsme časově vytíženi, že chci formality vyřešit po e-mailu nebo po telefonu. Následující týden po 1. mailu jsme jeli na kontrolu sliznice (ok), manžel dal spermie a za týden byl transfer. Takže vše proběhlo do 14 dnů od 1. kontaktu, bez zbytečných konzultací, bez čekacích lhůt, zkrátka super. Takže dej na zkušenou a světaznalou ženu a jdi do RF!

jada1
12. dec 2012

@kerkyra súhlasím s @evitaa .RF je správna voľba. My máme tiež našu bambulu z RF. Mimochodom, my sme to mali od nás do Brna 350 km tam a 350 naspäť, ale tie cesty stáli za to 🙂 .

zeina62
12. dec 2012

@evitaa
@kerkyra moja rec aj ja Rf nemozem vynachvalit, a tiez som bola taky pripad ze vsade mi hovorili ze som tazky pripad a ze v mojom pripade sa budu hrat na bohov a taketo keci!! a dalej ze moja maternica je mala a nemam v poriadku hormony, no proste ma v BA tak znicili psychicki ze az a dokonca nam zatajili ze MM ma zly spermogram, obrali nas o peniaze a slepo sme im verili! a v RF to bolo uplne ine ochotny a hned nam isli v ustreti vo vsetkom a ubezpecili ma ze to pojde a ze to bude aj uspesne a aj tak bolo a ani na sekundu som nepochybovala o nich, ony su tam uplny profesionaly a tiez ti radim na zakladnu skusenost aby si tam isla, a Doktory su tam tak ochotny ze na kazdy mail odpisu, ja som si so svojim lekarom tolko mailov pisala od zaciatku ze az av BA som jeden jediny raz volala Dr, a to ma tak odbil hnusne ze ci si myslim ze iba mna riesi a ci si myslim ze iba na mna ma cas!!! no hnus!!!

zeina62
12. dec 2012

@jada1
@kerkyra aj ja som to mala tiez vyse 300km do Rf a satalo to za to aj za tie peniaze

hope222
12. dec 2012

ahojte , chcem sa len spytat , ci aj Vam pichali pregnyl po transfere darovanych vajicok ... ja teraz pozeram do papierov, ze mi pichli pregnyl 5000 IU .. ja som vedela, ze nieco mi davali ,ale az teraz som zistila, ze to ten "tehotensky " 🙂)) a velmi ma mrzi dievcata , kt. to nevyslo , naozaj je mi to velmi luto .

zeina62
12. dec 2012

hope222 mne v Rf teraz vobec nepichali pregnyl, ale predtym co som bola v BA na neuspesnych KET tak tam mi ho pychali

zeina62
12. dec 2012

@hope222 mne v Rf teraz vobec nepichali pregnyl, ale predtym co som bola v BA na neuspesnych KET tak tam mi ho pichali

hope222
12. dec 2012

@zeina62 ..dakujem , aj ja som bola v ba a teda tam to asi tak funguje ... nuz , uz tak ci onak, treba len cakat a snad , ak to ma vyjst , tak to vyjde a snad naozaj urobili vsetko , co mali a mohli .. a mozem sa spytat ,kolko ket si uz absolvovala ? toto je moj prvy a vkladali mi dve 100 bunk.blastocysty ,tak velmi dufam, ze to vyjde

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre