Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

kvakuska
17. dec 2012

@kerkyra ahoj, také si dovolím ti odpovědět ... příprava na KET většinou trvá dýl než 14 dní, takže těžko by ti transfer vycházel na Silvestra nebo na 1.1., na tyto dny by ti asi spíš vycházel ultrazvuk na kontrolu sliznice ... vzhledem k tomu že jsou svátky by bylo možná lepší se nejdřív informovat, zda vůbec v těchto dnech ve tvém CAR pracují, každé centrum to má nastavené jinak ... KET se většinou dělá mezi devatenáctým a jednadvacátým dnem cyklu, v tu dobu by snad už tvoje centrum mělo být otevřené, ale určitě je lepší před začátkem stimulace si tohle všechno ověřit ... a mimochodem, u nás v centru třeba nedoporučují KET hned po předchozím stimulovaném cyklu, doporučují měsíc pauzu, protože po vysazení léků nepříjde úplně přirozená menstruace, ale takzvané krvacení ze spádu, čili z poklesu hladiny hormonů 🙂

zeina62
18. dec 2012

@kerkyra anjelik zle si si to vysvetlila ale ja ti chcem dobre lebo niekto ti moze poradit nieco a nebude to pre teba dobre a nahodou sa toho chytis a bude zle,ja viem ze tu si menime rady a skusenosti ale nie ohladom liekov to je vazna vec. ja viem ze chces ist na to hned ze uz nevladzes dalej ale niekedy pomaly dalej zajdes vsetko potrebuje svoj cas, a ja som toho nazoru ze co sa tyka liekov sa radsej porad s odbornikom ktory ta sleduje cely cas. mojko velmi ti to prajem ani si neviem predstavit ako ale zase nechcem aby si hupla do niecoho nerozvazne. a nechap ma zle

kerkyra
18. dec 2012

Na posledni kontrole v car mi dr.rek,abych 1.den MS zacala brat estrofem,10.den prisla na utz a kolem 14.dne by byl transfer.V car mezi svatkama funguji.Jen jsem chtela vedet,jestli se estrofem bere dyl,nez 14.dni.

ria191
18. dec 2012

@kerkyra určite môžeš brať estrofem dlhšie a aj v Reprofite sa robí vklad pri KET na 19. a 20. deň cyklu, ale každé car to má inak. Veľa šťastia 😀

kerkyra
18. dec 2012

@ria191 dekuju 🙂

zeina62
18. dec 2012

@kerkyra dufam ze si sa na mna nenahnevala?

kerkyra
18. dec 2012

Tak dle dr.by mi transfer opravdu vychazel na Silvestra,tak jsme to odlozili.Stimulovat nebudu,uziju si svatky bez hormonu.4.1.jdu na konzultaci a pak na to vlitnem.Tak to do konce ledna stihnem.

hedulinek
18. dec 2012

Ahojky jaké jsou kritéria prodarování vajíček ???
😒

luca77
18. dec 2012

@kerkyra Tak to máme stejný termín 😉 Já jdu do poradny také 4.1. 2013 🙂

anubis
18. dec 2012

@kerkyra
Já jsem brala estrofem 3 denně asi 6 týdnů před Etem...držím pěsti 😵

kerkyra
20. dec 2012

vcera jsem nastoupila skoro po 3.mesicich do prace.Nejak nestiham.
@luca77 to je docela dobry,zas se do toho pustime spolecne,tak tentokrat snad uz s uspechem
@anubis dik za info.nakonec jsem estrofem vysadila,telo si aspon na chvili odpocine.

julinka87
21. dec 2012

Ahoj holky 🙂 hlásím se po delší době, něják nestíhám.
Dneska jsme byli na kontrole, zítra skáčem do 17tt a brouček je zdravoučkej a čiloučkej 😉 , měříme 17cenťáků 🙂 .
Přeju Vám všem krásné a pohodové Vánoce a úspěšné nakročení do dalšího roku-spoustu splněných přání a vytoužených miminek!! 🙂 😉

zeina62
21. dec 2012

@julinka87 aj tebe napodobne🙂 chcem sa ta opytat ty si brala estrofem a utrogestan? ak hej ked si ich vysadzala citila si nieco?

julinka87
21. dec 2012

@zeina62 děkuju 🙂 , brala jsem estroferm i utrogestan-když jsme byli na screeningu ve 12tt tak mi doktor řek, že už máme placentu-a že už ho nemám brát a estroferm jsem brala myslim 1denně a pak jsem ho taky vysadila-měla jsem to rozepsaný z caru, jak co mám vysadit. Nejdýl jsem brala prednison, ten jsem vysadila někdy minulý týden.
Kdy máte screening?

zeina62
22. dec 2012

@julinka87 v nedelu idem na screening, ja som tento tyzden estrofem znizla na polovicu, a utrogestan este budem brat do odvolania 1x400

leistr
22. dec 2012

@hedulinek Ahojky, já sama jsem dárkyní a stačí se podívat na jakoukoliv kliniku, odkaz na darování a u každého to mají 🙂 Nejdůležitější je věk do 35, ale hlavně musíš projít genetickýma testama, už jen malinká odchylka od normálu a bohužel neprojdeš ☹

luca77
22. dec 2012

**** Přeji Všem krásné a pohodové Vánoce a do Nového roku 2013 hodně zdraví, radosti, a nám , které pořád bojujeme, tak ať se brzy dočkáme toho malého uzlíčku 😉 ****

mili78
22. dec 2012

ahojte babenky...je medzi vami nejaká, ktorá podstupila ivf s darovanymi vajickami v Iscare BA?

zeina62
22. dec 2012

@mili78 ahoj, ja som bola 2X a neuspesne

mili78
22. dec 2012

@zeina62 ... a mohla by som sa ta spytat nieco? napisem ti ip

zeina62
22. dec 2012

@mili78 ok napis mi

zeina62
23. dec 2012

mile baby,Aby ste v čarovnej atmosfére Vianoc zabudli na starosti všedných dní a nový rok prežili čo najlepšie a aby ten nový rok bol uspešny na babetka zo srdca vám to prajeme

mili78
23. dec 2012

@zeina62 ... dakujeme Zeinička 🙂 krásne Vianoce aj tebe, aj tvojim fazuľkám v brušku a do Noveho roku vela radosti 🙂

kerkyra
23. dec 2012

Preju krasne Vanoce vsem maminkam,miminkum,tehulkam,miminkum v brisku,cekatelkam na oplodneni i embryim v mrazaku.Brzy se vsichni dockame opravdoveho stesti.

zeina62
24. dec 2012

@kerkyra aj tebe prajem krasne sviatky a aby sa ti splnil konecne ten vytuzeny sen, stastne a vesele🙂

zeina62
27. dec 2012

ahojte baby , zistili mi tehotensku cukrovku, ma niektora s vas s tym skusenosti?

slavka_2012
3. jan 2013

ahojte zienky,,,zazrak sa nekonal 😢 dalsie sklamanie a smutok 😢 ale vraj tento rok 2013 ma byt stasny a ja verim,ze bude a dockame sa nasich vytuzenych babatiek 😉
@kerkyra uz si zacala??

evulatko
3. jan 2013

@slavka_2012, urcite tI to ted uz nekdy vyjde, kdyz mame ten stastny rok, moc drzim palce🙂)))

kerkyra
3. jan 2013

@slavka_2012 zitra jdu na konzultaci,zrejme zacnu zobat estrofem a do 14 dnu by mohl byt KET.
@luca77 taky jdes zitra k dr?Jsem zvedava,jestli do toho pujdem znova spolu 😉

evitaa
3. jan 2013

Ahojky holky, dnešní utz ukázal bijící srdíčko 🙂 . Termín porodu podle utz je 19. 8. 2013, ale podle data oplodnění 15. 8. Myslíte si, že to může být problém? Vím, že v takhle raném těhotenství je každý den znát, tak jestli to není moc velké zpoždění?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre