Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

evitaa
6. apr 2013

@ny020 My také jezdili do Brna, kam to máme 300 km. Hned ze začátku jsme se domluvili, že tam na žádné kontroly ani krev jezdit nebudeme. Vše obstaral obvodní gynekolog.

misha83
7. apr 2013

@ny020 Tak dnes jeem koukala do stropu od 4 do 6 hodin nad ranem, desny 🙂 .

ny020
7. apr 2013

@misha83 Tak takto nejako to mavam ja...len ked lahnem do postele okolo 23 hod tak min.som do 2 hod hore...a aj som si citala,ze to mavaju zeny v zaciatkoch tehotenstva...

muchotravka166
7. apr 2013

@luca77 ahoj to mi je lito no ja jsem si taky dala pro jistotu dve jsem rikala i kdyz budou padat stromy nebo co dam dve i kdyz se pohadam s docentem ale dam dve fakt

muchotravka166
7. apr 2013

@ny020 ahooj ja som tiez tak na tom uz od druheho dna po et som nespavala absolutne kazde dve hodiny som vstavala a curala podla mna to je asi tym ze to tam je :D

muchotravka166
7. apr 2013

@misha83 jinak tohle se deje i mne misko jako fakt vazne, vstanu vzdy kolem treti jako ritual fakt jdu curat, pak se vratim usnu pak zase o dve hodiny a nedokazu usnout a pak je uz sest nebo sedum a to je des

luca77
7. apr 2013

@ny020 Ahoj, test jsem nedělala, řekla jsem si od předešlého neúspěchu, že si test dělat nebudu a počkám na krev!

laura35
10. apr 2013

kočky , mam jeden dotaz na vas..podla akych kriterii sa vybera darkyna vajicok? Uz sa to tu preberalo, ze na zaklade dotazniku, kde je uvedena vaha, vyska, zaujmy, krvna skupina atd..a neviete, ci maju k dispozicii aj fotku darkyne? Asi by som ju ani nechcela vidiet, ale mala by som lepsi pocit, keby doktor mal moznost porovnat, ci je mi darkyna aspon trosku podobna...v podmienkach pisu, ze nie su povinni splnit a poskytnut informacie okrem krvnej skupiny a veku darkyne, a ja by som naozaj nerada, aby bola darkyna uplne fyzicky odlisna. ...uz som zmierena s tym, ze po rokoch nezdaru mi pomozu uz "len" darovane vajicka, a toto je jedina vec, ktora ma este trochu brzdi v konecnom rozhodnuti...moc dakujem za odpovede

misha83
10. apr 2013

@laura35 fotku darkyne nedostanes. Vybira se podle vyplneneho dotazniku a posouzeni lekare.

laura35
10. apr 2013

@misha83 ahoj, ja ani fotku nechcem, len som myslela, ci si to doktori nejak neporovnavaju, ked ladia darkynu a prijemkynu, aby si boli aspon trochu podobne...tak asi nie...☹

misha83
11. apr 2013

@laura35 no muj doktor mi rikal, ze vybere podle me, ale tak nevim. Ale treba v preidchozim car vybirala darkyne psychol8zka, ktera me nikdy ani nevidela. A jinak vime udaj o krevni skupine, vysce, barve vlasu a oci a rocniku. Az na rocnik narozeni je vse totozne se mnou.

hankawk
11. apr 2013

@laura35 Fotku Ti určitě neukáží. Také záleží, do jakého CARu půjdeš. Čím větší mají počet dárkyní, tím je určitě možnost přiblížit se Tvým fyzickým znakům větší. Tohle mě totiž také trápí... ☹

laura35
12. apr 2013

@hankawk ja ani nechcem ,aby mi ukazali fotku. Ide mi skor o to dopatrat sa, ci v niektorom centre spajaju darkynu s prijemkynou aj na zaklade inych kategorii, ako su tie vseobecne-vyska, vaha, krvna skupina...co som sa docitala, a co pisali aj ostatne holky je, ze im darkynu vyberala koordinatorka, psycholozka, ci ina osoba, ktora ich ani fyzicky nevidela. Pride mi to zvlastne a vadi mi ta anonymita. Predpokladam, ze nemoze byt zlozite, aby mali v databaze centra moju fotku, predvybrali darkynu podla vseobecnych poziadaviek,a predtym ako pride na pohovor, mrkli na fotku, ci sa naozaj aj fyzicky podobame. Predsa len, pre nas prijemkyne je to dolezity zivotny krok, pre centra biznis, ale nemuseli by to brat ako predaj "rohlikov". Tak neviem, co s tym teraz a zvazujem....a Ty si rozhodnuta uz napevno pre darovane?

evitaa
12. apr 2013

@laura35 Já jsem měla pár dotazů ohledně dárkyně a nechtěli mi nic říct. Znám vlastně jen barvu očí a vlasů a rok narození. Ani výšku mi neřekli. Ptala jsem se na brýle, prý do určité dioptrie je tolerují. Moc požadavků si zadat nemůžeš, snižuje se tak možnost nalezení dárkyně. Já když říkala své požadavky, smáli se a říkali, že to by chtěl každý. Já ovšem popisovala sebe a chtěla jsem co nejpodobnější dárkyni. Jsem blond, modrooká, měřím 180 cm a mám vysokoškolské vzdělání. Prcek se narodí v srpnu, tak uvidíme 😉

kerkyra
12. apr 2013

@laura35 me v car vybiral darkyni doktor z pocitace za me pritomnosti.ja trvala jen na stejne krevni skupine a bile pleti.dr.nasel i stejnou barvu oci,vlasu,priblizne vysku a typ postavy.rekla bych,ze hodne zalezi na car,kolik maji darkyni k dispozici.ale stejne nemas jistotu,ze bude dite podobne rodicum,kdyz se smichaji geny,nikdy nevis,jak to dopadne.to bych fakt neresila.a vzdycky muzes podobu svest na nejakou prateticku ci prastrycka.tohle bych fakt neresila.Me se podarilo otehotnet pri 6.transferu s DV,cekam dvojcata .

hankawk
12. apr 2013

@laura35 Ahoj Lauri, já právě nejsem rozhodnutá. Myslím na to kudy chodím. Chvíli jsem pro, pak zase ne. ☹ Právě, kdybych možná věděla, že vyberou dárkyni i mně podobnou, možná by se mi lehčeji rozhodovalo. Vždy jsem si představovala, že budeme s manželem mít dítě, které bude obrazem nás dvou. A myslela si, že proto lidé děti mají. A možná tak nějak sobecky i proto, aby rod nevymřel...geny tu zůstaly. Tohle všechno ovšem s dárcovstvím odpadá. Proto se to ve mně tolik pere. Proč tedy to dítě mít? Nechci tu vypadat za nějakou zrůdu, děti mám ráda, dokonce si myslím, že s nimi moc dobře vycházím, ale přesto nevím..... ☹

hankawk
12. apr 2013

@evitaa No to se ani nedivím, že Ti nechtěli vyhovět. Vždyť takovou parádní babu aby pohledal... 😉 😀

misha83
13. apr 2013

@laura35 @hankawk Jenze ani kdybyste mely geneticky vase dite, tak vam nikdo nezaruci, ze bude podobne na vas. Moje sestra ma zelene oci, jeji manzel hnede, ale jejich dcera modre, protoze holt to mame v rodine. Je ale dulezite a spravne, ze o tom tak premyslite, protoze jit do toho je asi vhodne az tohle mate v sobe vyresene. U nas teda taky vybira dr. a dokonce hned rikal, ze mne podobnych maji dost. Jsem holt tuctovka 🙂 . Do pozadavku jsme sice popsali me, ale je nam to fuk. Manzel je tmavovlasy a hnedooky a ja sedooka tmavovlasa, ale klidne bysme diky nasim genum mohli mit zelenookou blondynu 😀 . Spousta klinik mampsychologi, kteri to s vami muzou rozebrat.

misha83
13. apr 2013

@evitaa jj, tu vysokou skolu taky nezaruci. My jsme na tom tedy netrvali, i kdyz ji taky mam, ale garantuji mauritu. No, kocku jako ty tam nemaji, to je jasne 😀 .

misha83
13. apr 2013

@hankawk @laura35 jeste jsem vas chtela holky povzbudit, ze ja jsem fakt, ze mame darkyni vnimala do punkce. Od te doby vubec a nebyt teto diskuzem tak nad tim ani nepremyslim. Je to proste nase miminko co ve mne roste a ja ho uz ted strasne zboznuju. 🙂

lucavka
13. apr 2013

@hankawk @laura35 - holky vážně není o čem přemýšlet. Hlavní je aby miminko bylo zdravé. My si ani poprvé ani teď žádné požadavky na dárkyni nedávali. Máme krásnýho skoro dvouletýho kluka a snad se povede i druhý mimčo. A je úplně jedno jaká byla dárkyně. Respektivě u ná jaké byly. První syn má jednu, teď sme dostali jinou.

laura35
15. apr 2013

Ahojte holky, moc dakujem za odpovede. Tiez mam v okoli plno znamych,ktori maju "vlastne" deti, a podobaju sa len na jedneho rodica, ale tak, ze z druheho nemaju vobec nic, niekedy ani povahove vlastnosti. Asi sa s tym budem musiet nejak vnutorne vysporiadat, ze nebudem mat "geneticky" moje dieta. Ani uz moc casu na rozmyslanie nemam, pretoze sme uz v centre zaziadali a cakame na zladenie cyklu s darkynou. Ako sa to blizi, tak zacinam mat z toho strach, a mam poslednu moznost na tom celom procese nieco zmenit. Som rada,ze mi pisete, ze od punkcie ste nad tym nepremyslali, a lucavka podla vsetkeho ani potom. To ma povzbudilo, dufam, ze to hormony "zariadia" tak, ze na darkynu casom aj zabudnem , a ak to vyjde, tak to bude jednoducho moje dieta..🙂

evitaa
15. apr 2013

Dvě návštěvy v Reprofitu a na cestě je takovýhle krasavec 🙂

hankawk
15. apr 2013

@evitaa To je héézkéééé!!!!!! 😉 🙂 🙂 🙂

misha83
16. apr 2013

@laura35 Drzim moc pesti, opravdu muzu potvrdit, ze nebyt teto diskuze tak si na darkyni ani nevzpomenu. A i tak mi to spis prijde, ze pisu ostatnim a me se to ani netyka 😉 .

misha83
16. apr 2013

@evitaa krasa 🙂 , zitra jdu do Reprofituna utz a doufam, ze se casem taky dockam takoveho obrazku 🙂 .

pixie18
17. apr 2013

@misha83 velka gratulacia k srdiecku 😵 Ja mam tiez pozitivnu spravu. Pred dalsim pokusom s DV sme sa dohodli na softe. Mala som 1 vajicko, ET bol na 5. den, bola to krasna blastocysta. A na 9. den som si 1x v zivote nasla // ciarky 🙂
Na UTZ idem az 29.4., tak zatial sa tesime len potichucky. Ale je to nadherny pocit 😉

kerkyra
18. apr 2013

@pixie18 potichoučku gratuluju k //.To je nadhrna zprava,ze se podarilo s vlastnim vajickem 😵

misha83
18. apr 2013

@pixie18 dekuji, jj, krasne tam blikalo 🙂 . To je uzasne, ze mas //. Ty jo, dosli jste az k blasticce, to se mi nikdy nepovedlo s mym vajickem ☹ . Supeeer, drzim pesti dal 🙂 .

ny020
18. apr 2013

@misha83 Ahojky,tak ako si dopadla na ultrazvuku?Ja idem zajtra...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre