Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

majka43
27. sep 2013

@zuzika72 Já mám darovaný celá embryjka mražená a jeden transfer mě vyšel na 18800Kč. Na vajíčka ti určitě odpoví holky, až se tady ukážou.

zuzika72
27. sep 2013

@majka43 dakujem krasne, ty tiez chodis do reprofitu brno?

majka43
27. sep 2013

@zuzika72 Ne já chodím do Sanusu Jihlava.

rokytka11
27. sep 2013

@zuzika72 Ja jsem mela darovana cerstva vajicka ktere se oplodnili se spermijkama jako prí klasickem IVF. Ze čtyřech se udržely do blastocysty vsechny 4 a tak dve cerstva embryjka se zavedli a dve jsme si nechali zmrazit pro pripadny dalsi pokus. Co se tyka ceny tak o jednu darkyni pro cerstva vajicka jsme se delily dva pary a tak cena byla 64 000 KC plus extra priplatky za prodlouzenou kultivaci, emryo gel, PICS, atd.... to se k tomu pricetlo a cela ta sranda stala 85 000 Kc s tim ze mame jeste ty dva zmrliky a jejich zavedeni bude uz jen 6 000. Kdybychom sli do vsech vajicek od jedne darkyne tak pausal byl 87 000 plus ty priplatky. Snad jsem ti trochu pomohla.

zuzika72
27. sep 2013

@majka43 a kolko si prosim ta uz po ket, dufam ze bublinky zabojuju drzim palceky a vies mi prosim ta povedat, ako to prebieha kedze nestimulujes tiez sa to nejako rataju od prveho dna cyklu aj sa nieco uziva, neviem si to predstavit, kedze pri stimulkach si mala opu, v takomto pripade ta ako pripravuju 😕

majka43
27. sep 2013

@zuzika72 Já už jsem v desátým týdnu. Od 2CD jsem brala, estrofen a estrahexal na sliznici, injekce na ředění krve, a před ketem utrogestan a to vše ještě pořád beru.

zuzika72
27. sep 2013

@rokytka11 hej pomohla, my sme sa uz vlastne rozhodli len este sme to nekonzultovali s lekarom lebo nechcel, vraj az pride cas, ale sme rozhodnuti ist do darcovskych, jediny problem je ze v reprofite brno maju na cerstve vajicka cakaciu dobu ze 2-6 mesiacov a na mrazene vajicka sa necaka, tak sme nechceli uz cakat a aky je priebeh, kedze vajicka nie su tvoju tak ako to prebieha asi nestimulujes vsak vedela by si mi to priblizit prosim ta 😔

majka43
27. sep 2013

@rokytka11 Tak jak ti je? Kdy jdeš na krev?

zuzika72
27. sep 2013

@majka43 gratulujem, gratulujem, tfuj, tfuj a dakujem chcela som vediet ze to bude dobre a vidim ze je dakuejm za nadej 🙂

agneszka
27. sep 2013

@rokytka11 držím ani nedýchám

agneszka
27. sep 2013

@zuzika72 ahoj,tak my máme zrovínka mraženky...vyjíčka jsou zamražená a v den kdy budeš připravena se rozmrazí a oplodní spermičkami manžela nebo dárce. My čekali 5 dní a zavedli nám dvě blastocysty kvality 1 ,slečna co je od ní máme má 22 let takže mladá kočka a kvalita skvělá. Chtěli jsme prověřenou dárkyni a dostali jsme,bez problémů. \jinak Macháč nám udělal cenu ,bylo to 70 000kč.Byl to můj 13 transfer ,ale první s darovanýma vajíčkama a hned jsem otěhotněla,i když to bylo jen biochemické,ale to je asi mnou a budem to řešit,ještě máme nanuka tak až si odpočinu a vyšetříme co má macháč v plánu tak kolem vánoc do toho jdem znova. jestli tě cokoli zajímá ,se ptej.

agneszka
27. sep 2013

@zuzika72 já měla od prvního dne cyklu 3x denně estrimax-hormony co mi po nich narostla sliznice a transfer byl 22 den cyklu..ty léky jsem brala stejně celou dobu. k tomu utorgestan

agneszka
27. sep 2013

@zuzika72 ale pokud ti sliznice roste dobře tak nemusíš brát estrimax...my to asi příště takto zkusíme,uvidíme zda sliznice naroste v přirozeném cyklu. Et se koná jen v případě kvalitní sliznice -říkal Dr.

zuzika72
27. sep 2013

@agneszka jej dakujem, urcite ma toho viac zaujima ako som spravne pochopila ty chodis tiez do reprofitu brno, len ku doktorovi stelclovi, ja budem mat 41 takze viem ze ta kvalita uz urcite klaesa pretoze prvy potrat sme mali geneticku vadu dievcatka a o rok ma v 7 tyzdni tehotenstva vraj zle delenie, prva stimulacia 3 vajicka a treti den vkladu sa rozpadli takze teraz sme skusili este jeden pokus s vlastnymi podarili sa opat 3 ale su kategorie 2 a tak ak by nevysiel sme rozhodnuti. na darcovstvo, hlavne som sa chcela spytat ze akym sposobom to funguje s tymi zmrazenymi mam niekolko otazok
1. urcite dostanes nejaky dotaznik prepokladam, alebo ti vyberu sami darkynu?
2. kolko vajiciek ti daju k dispozicii a ze ked ich rozmrazia a oplodnia manzelovymi spermiami, ci sa mozu potom tie co zostali akoze uz tie embryika myslim este zmrazit, alebo mas narok len na dve mrazene, ktore garantuju v dobrej kvalite
3. a tiez mne sa este tvoria vajicka len su pravdepodobne zlej kvality tak ze co sa stane s tymi ak sa mi vytvoria nechaju ich tak, alebo odoberu a preco sa vkladaju az tak neskoro na 22 dc
4. kolko si si vlozila iba jedno abo dve
no a este som sa chcela spytat co je to biochemicke tehotenstvo a uz ma nic tak v rychlost nenapada este som chcela povedat ze som rada ze si tu a ze si mi odpisala 🙂 a ze ta moc neunavim tymi otazkami ale chcela by som to vediet niekedy totiz ked si pred doktorom tak nestihas vsetko 😔

stastenka42
27. sep 2013

@zuzika72 ahoj,ja mám tiež darované vajíčka,my sme mali darkynu a mali od nej 7 oplodnenych vajíčok a všetky boli blastocysty,,,cena bola cca okolo 3700 eur zo všetkým..daju ti dotazník a tam su požiadavky na darkynu ktoru vam maximalne prisposobia 😀 farba očí,vlasov,výška,vzdelanie,krvna skupina,,,,vklad je od 19 do 22 dna aby to bolo čo najprirodzenejšie,to znamená že ak maš napr. ovuláciu 14-15 den ,tak k tomu kultivuju vajko napr.5dní tak to musíš prirátat k tomu ,to je 20 lebo tak je stare akože to embryjko a preto to vtedy vložia...my sme teraz otehotneli z mrazačikov a vkladali sme dve vajka a čakame jedno 😀 držime ti palčeky 😀

zuzika72
27. sep 2013

@stastenka42 ahojko dakujem mojka som taka rada ze tu sa tak rychlo odpoveda 😉 , pocuj mozu sa potom tie oplodnene vajicka zmrazit ako embrya a bude to v poho? ste tu zlate baby 😵 ja som uz taka zufala uz 😝 a samozrejme gratulujem a drzim palceky vam vsetkym babenky co vam bublinky zabojovali dufam, ze aj moje tak zabojuju ked pride ich cas 🙂

stastenka42
27. sep 2013

@zuzika72 samozrejme,ja mam take v brusku😀😀

zuzika72
27. sep 2013

@stastenka42 jaj bosseee, som zle citala 😀 som mesustredena uz chcem aby bol november. 😝

agneszka
27. sep 2013

@zuzika72 tAK JÁ ZAČNU OD PRVNÍ OTÁZKY. Já mám dr. macháče,ale s tím konzultujem v Brně nebo v olomouci,protože tam to máme blíže. Ale třeba transfer mi dělal takový mladý ,ale mně to nevadí. Mně je 40 let,tedy bylo v dubnu a kvalita mých vajíček je špatná,měla jsem několik transferů s vlastními vajíčky,ale embrya se pomalu dělí a většinou 4 den už nejsou k použití. Já chodila ještě minulý rok jinam do fakultky v olomouci ,ale tam je taková péče pro někoho kdo nemá žádný problém. 🙂 Jen můj pocit.
Na stránkách reprofitu je dotazník,kde vypíšeš své požadavky na dárkyni a pak společně s lékařem nějakou vyberete. Dostaneš 8 vajíček a ty se oplodní a kultivují a zavádějí v nejvhodnjší den do dělohy ,protože ten 20. den plus mínus je i v přirozeném početí ten den kdy z vejcovodu vypadne embryo do dělohy. Do dalšího dne se ještě kultivují zbylá embrya a poté zamrazí ta nejlepší ,u kterých je jistota že se po rozmrazení budou vyvíjet dál. my měli 8 vajíček,oplodnilo se jich 6 kusů ..dvě jsme si nechali zavést a jedno zbylo na zamražení. Zbytek se dělil pomaleji a nebyl vhodný na mražení.
Když jsem brala léky na růst sliznice tak měřili jen velikost sliznice a na vajíčka se nikdo nedíval,ale myslím ,že při těch lécích je tělo ani neprodukuje.
Kolik embryí chceš vložit tolik ti dají...já chtěla dvě a dali dvě...ted mi mražáku zbývá jedno tak vložíme jedno.
biochemické těhotenství je to,že jsem ho poznala z testu,byl positivní a pak z krve a následně hormon HCG kleslo tudíš mimi odumřelo a já pak vysadila všechny léky a přišlo vcelku divoké krvácení . nebylo nutno čištění,ale při minulém ještě s mýma vajíčkama to bylo mnohem horší a bylo třeba revize dělohy.
Jinak ještě cena je na netu 82 000kč,ale Macháč nám dal slevu ,že prý jsme velcí bojovníci. Takže my máme platit 70 000kč..půlku mám zaplaceno a druhou půlku až porodím dítě...další bonus Reprofitu-sdílení rizika

rokytka11
27. sep 2013

@majka43 na krev skocim v pondeli nebo utery, a do CAR na UZ jsem se objednala na 9.10. Při transferu mi řekli se objednat na 15 - 20 den po ET.

rokytka11
27. sep 2013

@agneszka mooooc děkuju. Moc si toho vážím. Snad už brzo budu zase držet naoplátku tobě 😉 .

agneszka
27. sep 2013

@rokytka11 neboj..uteče to jak voda...zachvíli v tom budu zase s váma 🙂 prosinec je za dveřma

zuzika72
27. sep 2013

@agneszka dakujeeeem za odpovede 😉

agneszka
27. sep 2013

@zuzika72 není zač...jak tě ještě něco napadne klidně se ptej..jak budu vědět odpovím a jak nebudu vědět zjistíme 🙂

zuzika72
27. sep 2013

@agneszka zlataaaaa 😉 urcite sa budem este pytat 😕

misha83
27. sep 2013

@zuzika72 ahojky, ja s DV otehotnela napoprve. Jake mas AMH? K jakemu doktorovi v RF chodis?

misha83
27. sep 2013

@zuzika72 mela jsem cerstva vajicka a darkyni jsme meli hned, nijak jsme necekali. Chodim ke Stelclovi.

Holky tak ja zustavam od pondelka doma. Stelcl je i muj gynekolog je strasne zlaty. Ve stredu jsem mela velke tvrdnuti, psala jsem mu sms, hned mi volala a druhy den jsem tam naklusala a nechal me doma. Pry jsem se uz napracovala dost 🙂.

zuzika72
27. sep 2013

@misha83 ahojik, ja mam amh v pohode ale kvalita je uz dost zla pravdepodobne, pretoze ja mam uz dceru 22 rocnu bez problemov tehotna na prvy sup, a teraz sme sa rozhodli ze by sme radi babiku kedze som sa znovu pred rokom vydala, a zostali sme tehotny po dvoch rokoch a to sme neriesili nic co pride pride, ale mali sme geneticku vadu z mojej strany to bola vina, potom sa nam nedarilo a o po roku hned po laparoskopii sme otehotneli a v 7 tyzdni potratili zle delenie, na a pri prvej stimulke sme sa ku vkladu ani nedopracovali, bo embryjko sa na treti den vkladu uplne rozpadlo a zvysne dva este na druhy den, teraz sme boli mali 8 vajok, oplodnilo sa 6, ale podla normy sa vyvijali len tri ale hned povedal, ze je to hodnotenie 2 ze su to neni jednotky a zasek zakruzkoval moj vek, ze sa ho obava kvality, dali sme si vlozit dve a jedno nam zmrazili. dnes som 6 den po et a do dnes rana ma neskutocne bolelo brusko a prsia a dnes rano vsetko prestalo, nebolia ma prsia ani brusko tak mam trosku obavy a okrem toho nam to vlastne navrhol akj doktor ze aby sme to skusili zvazit uz mse sa rozhodli a inak tiez chodim ku stelclovi. a ako som pochopila tak sa ti to uz za chvilku ste na konecnej aj s bublinkou 😝 , tak drzim palce a este som sa chcela teda spytat akoze sa teda necaka na cerstve lebo ja som mala info ze sa caka na vhodnu darkynu preto sme chceli riesit ze mrazene vajka 😔

misha83
27. sep 2013

@zuzika72 ono zalezi na stesti. My jsme zadali v prosinci a uz v lednu jsme zacali sladovat cyklus a zacatkem brezna probehla stimulace darkyne. Darkyni maji dost, pokud nejsi nejaky zvlastni typ a nebudete mit zvlastni pozadavky, tak to nebude problem. Ale to by vam urcite rekli. Stelcl je strasne zlaty, nic nezanedba a o sve pacienty se fakt hrozne moc stara.Ano, nam uz chybi jen 9 tydnu a budeme mit nas darecek v naruci 🙂.

agneszka
27. sep 2013

@misha83 mudr má pravdu...ted je třeba odpočívat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre