Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

majka43
15. nov 2013

@petulinkaaaaa Já dávala dvě a čekám jedno.

sweetest
15. nov 2013

@petulinkaaaaa Když se mě dr. zeptal,kolik...automaticky jsem řekla dvě...a čekáme jedno 🙂 Jedno bych nedala nikdy 😅

ed13
15. nov 2013

Také jsme nechali zavést dvě blastocysty. Začíná nejhorší období- to pitomé čekáí.
Já vůbec nevím co je čekání na dárkyni. V září 2013 jsem se rozhodla, že darovaná a už se jelo....Dárkyně měla stejně cyklus jako já, takže jsem nečekala. Neměla jsem antikoncepci, jen dipherelina na stopku mých vaječníků protože stále dostatečně ovuluji. Telefonky mi volali kdy mám dorazit na kontrolní UZ, beru estrofem celou dobu kvůli sliznici a vaječníky neovulují. Vše bylo ok, tak pak mi zase volali, kdy bude OPU dárkyně a kdy mám s mužem dorazit, vlastněě jen on stačil.-). A za 5 dní transfer. Vš bylo strašně rychle. Mají dost dárkyň, prý i kdybych si vybírala náročná, tak by mi dárkyni sehnali brzy. No a samoplátce 85 tis se vším všudy. Nic jiného se neplatí, snad jen embryoglue je za dopatek.

stastenka42
16. nov 2013

@petulinkaaaaa my sme vkladali dve a cakame jedno😉

stastenka42
16. nov 2013

@ed13 ani my sme nemali problemy s darkynou...kolky den si po transfere? Vela oddychuj,pi,mysli pozitivne a budes tehu🙂🙂🙂 Posielam tehu virusiky tttttttttttttttttttttttttttttttt

misha83
16. nov 2013

@petulinkaaaaa davali jsme dve, chytlo se jedno 😉 .

misha83
16. nov 2013

@ed13 jj, to je druha varianta, misto antikoncepce ta injekce. Hodbe stesti! Kdy jsi mela transfer!

rox
16. nov 2013

Ahoj holky! Hlasim se do klubu a dokonce poznavam nektere z vas z jine diskuse - matky nad 40🙂 pred dvemi lety jsme tomu verily a nakonec skoncily s darovankami. Ja byla ve st na ET jedne hatchujici blastocysty. Dve mi dr rozmlouvala. Takze jsem zrovna ve stadiu cekani ale klid moc nedodrzuji. Jsem na estrofemu a utrosi. Zitra picham treti pregnyl.

rox
16. nov 2013

@misha83 ja taky dostala injekci na zastaveni meho cyklu
@ed13 to vypada na Cube? Ja na darkyni necekala. Jdme se rozhodli pred medicem a hned to slo. Cyklus mi nijak neupravovali. Asi vybrali darkyni se stejnym cyklem..... A jinak holky jsem presvedcena ze jsem ji videla!!

rox
16. nov 2013

Ten muj nema s darovanym vajickem vubec zadny problem. Kdyz ze me nevydoloval moje tak hold bude mit dite s cizi zenskou🙂)

majka43
18. nov 2013

@rokytka11 Držím moc palce na dnešek.

majka43
18. nov 2013

@rox Tak ten můj se musel smiřovat nadvakrát. Poprvé, když se zjistilo, že já žádný vajíčka nevydoluju, tak jsme zkusili ještě dvakrát oocyty a podruhé, když se zjistilo, že i sperma je naprd, tak už jsme šli do embryek. Takže nebude miminko ani po jednom, ale vůbec s tím problém nemáme. Bude naše a jsme šťastný.

majka43
18. nov 2013

@misha83
@stastenka42 Tak jak vám je? Mě už ty bolesti v podbřišku přešly, tak snad to je OK.

misha83
18. nov 2013

@majka43 to je dobre, ze se citis fajn. My vcera byli na dlouhe vychazce a uz tonje pro me narocnejsi 😀 . Ale jinak se citim skvele.

majka43
18. nov 2013

@misha83 Ty to krásně dotáhneš do toho 40 týdne.

sweetest
18. nov 2013

@majka43
@misha83
@stastenka42
Ahoj těhule 🙂
Tak čtvrteční termín na cerkláž zrušen, neb mi začalo tvrdnout bříško a to se se zákrokem neslučuje ☹ Dr. mě objednal na příští po do poradny a že se domluvíme co a jak dál.....aby do toho husa kopla!! Přitom beru už měsíc preventivně hořčík a stejně začalo tvrdout...tak jsem dnes zvýšila dávky a uvidím. Nejhorší je to od večera do rána...přes den celkem cajk, nebo alespoň doposud bylo 😒 Tak snad bude vše dobré a nezkončím v nemocnici na kapačkách 😖
Přeji všem krásné pondělí a žádné problémky 😉 😵 😵 😵

majka43
18. nov 2013

@sweetest A jak se to pozná, že ti tvrdne bříško?

sweetest
18. nov 2013

@majka43 Napne se bříško a na omak je tvrdé..plus krapet nepříjemný pocit. Nejlépe je to poznat v leže...to se vám děloha smrskne v kuličku a vyčnívá z bříška 😀 Tvrdnutí je normální v těhu...jen k tomu nesmí být nějaký nález na čípku, být jich až moc za den a být pravidelné 😉 😉 To naštěstí nemám, tak dobré...25. uvidíme co dr. "omaká" na čípku 😉 a jak bude znít jeho výrok o náhradním termínu na cerkláž 🙂

stastenka42
18. nov 2013

@sweetest Ahoj,no teda☹☹☹ a ako vies kedy ti tvrdne brusko?

stastenka42
18. nov 2013

@majka43 Ahoj,ja som mala vcera take bodave bolesti bruska,dnes uz ok...malinka dnes uz kopka tak je dobre...

sweetest
18. nov 2013

@stastenka42 Protože to cítím 😀 😀 (popis výše 😉 ) Bude to dobré, jen ten steh se kousek posune...doufám 😀 😀

stastenka42
18. nov 2013

@sweetest no hlavne nech je vsetko ok...drzim palceky

sweetest
18. nov 2013

@stastenka42 Snad ano...díky 🙂

majka43
18. nov 2013

@sweetest Taky držím palce.
@stastenka42 U mě to asi ještě nebylo kopání, protože od tý doby nic. Možná to byly prdy.

stastenka42
18. nov 2013

@rox tak vela stastia a nech sa drobcek zakousne😉😉

stastenka42
18. nov 2013

@majka43 my sme prvorodicky tak mame cas😉 zalezi aj na tom ako je miminecko otocene a preto to nemusis citit...ja som mala teraz paniku lebo od soboty poobede do nedele poobede som malinku vobec necitila...ale chvalabohu vcera vecer sa znovu ozvala aj dnes...baby mi tu na MK pisali ze to je ok a naozaj bolo...

rox
18. nov 2013

@majka43 Tak je to spravne, neni co resit...geny jsou sice geny.....ale myslim ze laska ty geny dokaze pretlouci. Je dulezite ze jste se shodli a nemate s tim problem. Moje kamaradka mela alergii na jeho spermijky, ten jeji problem se spermiemi...a nemohli se dohodnout zda jit do darovanych spermijek nebo vajicka....tak sli nakonec vylozene do adopce.
@stastenka42 dekuji 🙂

rox
18. nov 2013

Holky po ET jak se citite? Me picha v brise, bolet teda ne, ale citim takove slabe pichani. Volala jsem do centra, kolik ze teda mame mrazacku a sestra ze jeste nevi, ze bude vedet zitra. Ja rikam ze se melo mrazit uz ve stredu tak jak to ze nevi, tak hledala hledala...pak rekla ze tomu nerozumi a zavola mi zpet....tak cekam co z nich vyleze, jsem docela nervozni, je divne ze by nemeli od stredy v karte zpravu o mrazaccich? A pritom jsme meli mit alespon 4 podle mych poctu... 😒

ed13
18. nov 2013

@stastenka42 jsem 5tý den po et, děkuji za virusiky...

ed13
18. nov 2013

ahoj holky...tak to čekání je asi nejhorší...Děkuji za podporu a viry a rady. Zdravím rox, byly jsme tam asi spolu. Máte zamraženo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre