Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

rokytka11
28. nov 2013

Ahoj holky, tak poradna dopadla dobře, mimi bylo hyperaktivní a tak dalo práci ho vůbec vyfotit aby tam bylo celé a ne jenom zadeček nebo hlava. Přikládám fotečku. další kontrola za 3 týdny 🙂 .

majka43
28. nov 2013

@rokytka11 No konečně jsi se taky ukázala a jak se jinak máš?

stastenka42
28. nov 2013

Dnes poradna dievcata dopadla ok a sme sa pobavili..hovorila som dr. ze nemame fotecku lebo mala sa vcera nenechala odfotit..ona ze to nevadi podte ja vam urobim...tak som sa potesila..ale niee..po 30minutach ked sa nam mala uplne otocila chrbatikom a ritkou sme to zo smiechom vzdali...my tu fotecku mat nebudeme🙂🙂 uz teraz si robi co chce,co bude potom??

majka43
29. nov 2013

@zuzika72 Kdy budeš testovat?

dasein
29. nov 2013

Ahoj holky, jdu za vámi opět pro radu, chtěla jsem se zeptat, jestli jste měly problémy s přechodem z CARu k vašemu gynekologovi nebo jestli jste rovnou začaly navštěvovat poradnu pro riziková těhotenství. Jedná se mi o to, že mně dneska sestra od mého gynekologa řekla, že ještě neví jestli mě vemou k sobě, že u nich to je jen pro zdravé (ano přesně takhle) a že neví jestli jim to pojišťovna bude vůbec hradit a blablabla, celý den kvůli tomu bulím, připadá mi to jako ze zlého snu a nechápu, proč mě chtějí odesílat do nějaké rizikové poradny vzdálené od nás 70 km, to mi připadá ještě rizikovější, tak jestli máte někdo s tím zkušenost, tak mi prosím napište, jak jste to řešily a jestli po Vás taky chtěl CAR, abyste donesly potvrzení, že v případě gravidity si vás váš doktor převezme do péče.

stastenka42
29. nov 2013

@dasein a ty si nemala svojho gynekologa predtym? Lebo ja som s tym nemala problemy..dokonca ako rizikovu graviditu si ma nechala u seba..a som aj na PN vedena ako rizikova...nechapem preco ti robia stresy..mozno by bolo jednoduchsie zavolat do tvojej Zdr. poistovne a spytat sa tam,a potom argumentovat gyndoske...neplac,si tehulka a nemozu ta stresovat...alebo chod sa prihlasit rovno do nemocnice kde budes rodit tam do ambulancie...

zuzika72
29. nov 2013

@majka43 no mala by som v stredu buduci tyzden, ale myslim ze som neni tehotna, neviem ako je to s tymi liekmi ked sa jedna o darcovske embryo ked som sa na to pytala lekara tak mi povedal, ze prednison, alebo pregnyl nemaju vplyv na to aby telo nebojovalo proti embryjku tak neviem lebo som teraz citala na nete ze to doporucuju 6 tyzdnou brat prednison 5mg a potom ked je et tak znizit davku na 2,5 a uz tak uzivat do 12 tyzdna tehotenstva a potom to vysadit tak neviem co si mam o tom mysliet. ako tych neuspechov bolo uz dost aby clovek nevyskusal cokolvek co by zabralo..... 😒

stastenka42
29. nov 2013

@zuzika72 no nechcem protirecit tvojmu dr ale ja som teraz pred tymto tehu brala 8tyzdnov dopredu prednison 5mg denne ,je to na znizenie imunity a podarilo sa !!! Brala som ho do 12tt a potom som zacala znizovat davku az do ukoncenia...utrogestan som brala az do 16tt pokial placenta nebola ok. Ak by ti na imuno zistili cokolvek tak ti predpisu prednison,ale mozno vo vyssich davkach,tak tvoj dr sa myli ked ti tvrdi ze to nema ziadny vplyv...ma a dost velky...5mg je preventivna davka,ale musí sa uzivat aspon
6-8tyzdnov pred vkladom...

zuzika72
29. nov 2013

@stastenka42 ved prave som si to nasla na nete, on je tak trosku ze vsetko prirodzene, ale uz to ze si vlozim darovane embryo predsa nie je prirodzene, no ja mam ist na dalsi pokus az v januari takze by tam vznikol v klude priestor na nasadenie liekov, viem ze niektore baby to robia poza chrbat mozno znizuju tie statistiky, na ktore sa odvolaval, ale citala som studiu mudr. madara csc a on to normalne doporucoval presne ako si napisala, dokonca davka 10 mg nie je nebezpecna a chcela som sa spytat ze ja mam s manzelom genetiku, ale neviem a ja mam mutaciu nejakeho genu v krvi takze picham clexan, ale na imunologii som nikdy nebola iba som uz teraz evidovana na hematologii, co sa vlastne zistuje na imunologii 🙂

stastenka42
29. nov 2013

@zuzika72 ja tiež picham fraxiparin😉 ja som bola na imuno len ambulantne vseobecne,vsetko ok..tak som chcela ist na specialne do Prahy na trofoblasty a pod.. a dr mi na to povedala ze zbytocne tam pojdeme lebo nech zistia cokolvek liecba je prednisonom...tak som ho zacala papat...a ziadny sex bez kondomu,inak zbytocne papas prednison...

majka43
29. nov 2013

@zuzika72 Já když jsem brala prednison, tak taky nejméně 6 týdnů před transferem.
A neházej ještě flintu do žita, já taky nevěřila, že s tou mou sliznicí a s tím co mě zavedli, to nemůže vyjít a vidíš, vyšlo.

majka43
29. nov 2013

@dasein Já jsem žádný problém neměla, dokonce jsem i změnila doktora, abych nemusela 15km dojíždět.

majka43
29. nov 2013

@zuzika72
@stastenka42 Na mě právě prednison nezabral, tak jsem měla ty infuze. Zuzi já být tebou, tak si dojdu na reprodukční imunologii. Já byla taky u nás na včeobecný, ale tam mě nic nenašli a v Praze, to bylo úplně jinak. Myslím, že dobrá imunologie reprodukční, je i v Brně.

majka43
29. nov 2013

@zuzika72 A je fakt, že já bez kondomu taky nesexovala, prý sperma zabíjí embryjka.

stastenka42
29. nov 2013

@majka43 to e to čo som pisala,že 5mg je preventívna davka...poznam jednu ktora brala 6mesiacov až 40 mg a az to jej zabralo.

majka43
29. nov 2013

@stastenka42 Taky jsem brala před předposledním transferem prednisom půl roku, protože jsem ho nechtěla od jednoho do druhého vysadit, ale jenom těch 5mg

gerdusha
29. nov 2013

ahojte baby,

chcem sa spytat, ci je medzi uspesnymi aj taka, ktora ma BMI viac ako 35.

majka43
29. nov 2013

@gerdusha Já nevím co je to BMI.

majka43
29. nov 2013

@gerdusha Aha už vím, to je nadváha a tu já měla při transferu tak 15KG.

gerdusha
29. nov 2013

@majka43
Dakujem za odpoved.

Mali ste niektora aj viac?

stastenka42
29. nov 2013

@gerdusha ty mas 35 nadvahu ci BMI ? ja mam BMI teraz 27...pribrala som 9 kg 😒 😒 😒 😒

gerdusha
29. nov 2013

@stastenka42

Ale mne ide teraz o obdobie pred vkladom

rokytka11
30. nov 2013

@gerdusha ja měla pred vkladem BMI 31. Mám 25 kg nadvahu.

rokytka11
30. nov 2013

@zuzika72 ja byla na imunologii a doktorka mi rekla ze 5mg je moc malo aby to na neco melo vliv. Ja jsem pred rokem a pul podstoupila 3 mesicni lecbu kde jsem brala 10 mg a k tomu jeste jeden prasek a teprve potom se mi vysledky zlepsili.

stastenka42
30. nov 2013

Dievcata Misha uz porodila!!!!! Ma Dominicka 3300g a 50cm !!!!! @misha83 Obrovska gratulka
<3<3<3<3<3<3<3

sweetest
30. nov 2013

@stastenka42 BOMBÁÁÁÁ !!! Také moc gratuluji @misha83 😵 😵 😵 😵 😵 😵

A teď jsi na řadě Ty, děvčico 😀 😝

stastenka42
30. nov 2013

@sweetest presne tak ...teraz sme my narade,uvidíme ktora bude prva 😉😉😉 ale skorej ako nakonci marca-brezen,nesmie ani jedna..:-P:-P:-P:-P

stastenka42
30. nov 2013

Neviete ako dopadli vysledky Megie?

sweetest
30. nov 2013

@stastenka42 Pokud půjde květák dřív třeba jako druhorozená, trumfnu Tě 😉 A pokud se začnu otevírat předčasně, budeme se to s dr. snažit udržet do 34.tt ...takže zase dřív 😀 😀 a to bych mohla chytit ještě ten konec března...neva, mám 28.3. narozky 😝

majka43
30. nov 2013

@sweetest
@stastenka42 No to jsem zvědavá, která z nás porodí nejdřív 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre