Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

carlik
7. jan 2014

@fidorka33 já jsem nejvíc zvědavá, jestli ti Štěpán neukáže dvojčátka 😉 už tu dlouho nebyly, tak bys mohla být na řadě 😉

stastenka42
7. jan 2014

Dievcata hlasime glukozovy test,kultivacie aj krvny obraz vysledok na vybornu... 🙂 🙂 zaciname 7.mesiac 🙂 🙂

majka43
7. jan 2014

@stastenka42 Ty se máš, že už to máš za sebou a v pořádku.

stastenka42
7. jan 2014

@majka43 aale neboj,aj ty to budes mat ok..uvidís...teraz mame az velky ultrazvuk v 30tt...to mam 5.2. A potom si uz mozem hladat porodnika...boze baby ako to leti..nezda sa vam? Teda mne ano...

majka43
7. jan 2014

@stastenka42 Já se dneska přece jen objednala na ten 4D, jdu na něj 15.1. Chci tu berušku zase vidět.

stastenka42
7. jan 2014

@majka43 ja som sa tiež tesila ked som moju videla..uvidis aka uz bude krasna a ako sa bude tvarit..nasa stale zivala,rucicku cpala do pusinky...a na poradni ti malinku neukazali?

majka43
7. jan 2014

@stastenka42 Do poradny jdu také 15.1 ráno a odpoledne na ten 4D. Ale v poradně je to vždycky jen taková rychlovka, koukne na srdíčko a je hotovo a ještě ani nemají moc dobrý ultrazvuk.

stastenka42
7. jan 2014

@majka43 tak potom ano ,bude to zazitok 😉

agneszka
7. jan 2014

Cau baby..drzte palce,zitra jedu na ultrszvuk s domluvit snad ket...

fidorka33
7. jan 2014

@carlik No to jsme doma taky v očekáváni ale nevadilo by nám to 🙂 už se nemůžu dočkat pátku 🙂

fidorka33
7. jan 2014

@agneszka tak to držíme všechny palečky a dej vědět jak jsi dopadla,budu na tebe moooc myslet 🙂

sonka43
7. jan 2014

ahojte kocky🙂 My sa este stlae snazime roznymi sposobmi...neviete naco sa dava Cyclacur? dnes mi ho dala lekarka k hormon.tabletkam...mate s nim skusenosti? dakujem🙂

agneszka
7. jan 2014

@fidorka33 no cekam uz par mesicu tak uvidime,mame posledniho nanuka,tak doufam.......

stastenka42
7. jan 2014

@agneszka tfuj tfuj dievca...drzime vsetky palceky..najvyssi cas nastupit do tehuvlaku 🙂 🙂

misha83
8. jan 2014

@agneszka drzim pesti.

zuzika72
8. jan 2014

@stastenka42
@majka43 ahoj dievcata, takze od vcera MA, cakam na spontany potrat, kuriatko sa prestalo vyvijat v 6 tt a prestalo mat ozvy srdiecka vcerajsia kontrola to potvrdila, ak to neprebehne spontane musim ist na kyret, tak dufam, ze to predsa len prebehne uz mam vysadene lieky 24 hodin a uz som zacala spinit. mja doktorka uz doporucuje kompletne darovane embryo, vzhladom na moj vek a manzelovu 0 morfologiu, kedze toto bolo z darovanych vajicok a zastal vyvin vraj daslie pokusy by boli len trapenie, takze ak bprebehne vsetko hladko dalsi pokus mozeme skusit o dva mesiace, len som sa chcela spytat ci neviete ako je to s darcovskymi embryiami, vtedy nam doktroka v brne hovorila ze sa daju kupit aj cersve aj mrazene a ja neviem, ktore vybrat s ktorymi je to ako mate s tym nejake skusenosti a tiez doporucila kupit dve a vlozit dve tak neviem ak by ste mali nejaku rada ohladom tych embryok, ktora by pomohla budem rada a dakujem ☹

agneszka
8. jan 2014

Dobré poledne,sliznice ukázková ,Ket v pondělí 😀 😀 😀 😀 😀 hurá a pak už jen nervy na pochodu

agneszka
8. jan 2014

@zuzika72 já jen vím,že v Reprofitu je jedno darované embryo za 15 000kč dvě myslím 37 000kč.ale víc informací nemám,jen co je na jejich sttránkách..

zuzika72
8. jan 2014

@agneszka no to viem aj ja, ale mna nezaujimala tak cena ako skusenosti ci vlozit jedno abo dve, ci rozmrazene abo cerstve ....ale dakujem aj tak velmi pekne 🙂

agneszka
8. jan 2014

@zuzika72 v poslední době se dočítám,že v centrech pro větší úspěšnost raději zavádí jedno embryo a případně druhé raději na druhý pokus...v mém případě většinou zaváděli dvě až tři ,ale nikdy se nepovedlo. Při minulém pokusu mi zaváděli dvě na mou žádost,ale Mudr si mne prohlížel zda jsem postavově schopná unosit případné dvojky,a patřičně to komentoval ale nakonec byl jen positivní test a nic dál. Bylo to z darovaných vajíček. Nyní mi zbývá jedno embryo a uvidíme.
Posílám adresku,kde se dá hodně dozvědět http://www.neplodnost.org/forum/forum55-asistov...

agneszka
8. jan 2014

@zuzika72 my to také tak chtěli,jen embrya ,že to vyjde levněji,ale Mudr.Macháč nechtěl ani slyšet ,pokud máme alespon spermičky OK, a dál se se mnou vůbec o tom nechtěl bavit

stastenka42
8. jan 2014

@zuzika72 tak to mi je luto....ale urcite si daj vlozit dve,vyssia uspesnost..ci cerstve alebo mrazaky je tazka odpoved..mne sa chytilo aj z cerstvych a teraz mam mrazacika...ked to ma vyjst tak vyjde...

agneszka
8. jan 2014

@zuzika72 ještě dodávám,že my máme tedy jen vajíčka darované a zamražené.Nečekali jsme vůbec ,prostě jsme přijeli dali spermičky a za týden byl transfer. Ty mražené vajíčka jsou bez čekání .Embrya zřejmě mají taky zamražená k dispozici ihned bez čekání. Tot mé zkušenost i když né uplně přesně na tvé dotazy

zuzika72
8. jan 2014

@stastenka42 dakujem , ty si mala cerstve embryjka a uchytili sa a tiez mrazene a tiez sa uchytili tak tomu mam rozumiet, hej ja viem kazde embrykoma svoj osud dany dopredu, tak to aspon povedal, doktor 😒

zuzika72
8. jan 2014

@agneszka hej, hej aj my sme mali mrazene vajicka a boli v poho....ale vkladali sme z nich cerstve embryika 🙂

agneszka
8. jan 2014

@zuzika72 tak to jsme měli stejné,já otěhotněla a pak mimi odešlo..tak doufám,že nyní to už vyjde..bude to můj 14 pokus .Také sem jednou otěhotněla z KET ,byly to 4 buněněčné embrya a také hned v začátku odešla. To bylo ještě z mých vajíček v roce 2006. Budu držet palce at to příště vyjde měj se páá

nanenka
8. jan 2014

@zuzika72 To ma mrzí, ja som si tým prešla 3x, takže viem, čo prežívaš, ale teš sa už na ďalší pokus. My máme darované teda len vajíčka a vkladali sme len jedno a úspešne sa chytilo. 🙂

majka43
8. jan 2014

@zuzika72 Já mám dvě a rozmražené a uchytilo se jedno. V Sanusu v Jihlavě to stojí 18800.

nanenka
8. jan 2014

Dievčence tak včera na genetike sme pochodili podľa mňa celkom super, vyšlo mi riziko 1:230 po prepočítaní s vekom darkyne, amniocentézu som odmietla, ale ani ma moc do nej nenútili, doktorka sama povedala, že je to nízke riziko výskytu vývojových chýb a že to môže byť falošne pozitívne aj z Utrogestanu, ktorý som užívala. Tak sme sa dohodli, že počkáme na morfologický ultrazvuk v 20. týždni a ak by tam boli nejaké nejasnosti, tak sa mám ohlásiť. Zajtra idem na poradňu, tak už sa teším, že uvidím mimíška a veríme, že aj tam bude všetko ok.

sweetest
8. jan 2014

@majka43
@misha83
@stastenka42
Tak dnes 115 dní ( 23+4.tt ) do TP 😉 Kurňa, to to ale letí...... Dám sem nějakou fotku ať vidíte jak vypadám 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre