Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

kvetoslava78
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
6. aug 2017

@zibi hmmm ved to asi vedia aj doktori, keď mi nijaké lieky nedávajú...v októbri idem ešte ma reprodukčnu imunológiu.. Viem, že mi nepomôže k získaniu vajíčok... Ale aspoň budem vedieť ci je imunológia v poriadku, keď sa rozhodnem pre darované vajíčka... Prosím ťa a ma význam nasadiť si späť nejaké vitamíny? Raz mi doktorka povedala, že u mňa to nemá význam... Ja som tomu neverila, všetky vitamíny som poctivo užívala a dopadla som horšie ako pri prvom a druhom IVF, keď som užívala Iva ecko a kyselinu listovu.. Ďakujem

zibi
6. aug 2017

@ericia este si zisti kolko mas zeleza, aky mas hemoglobin, ci nie si anemicka
plus zisti si hodnotu dečka aku mas
momentalne amh by boldlo a aj fsh najnovsia hodnota

hyacintka
6. aug 2017

@kvetoslava78
Prosim ta, napises mi este ako presne mam brat tu fytosoju? A mavala si vzdy pravidelny cyklus? Ja mam teraz problem aj s tym, po stimulacii nemam kramy, neviem, ci ich mam dat vyvolat ci cakat.A pocas tych 6 pokusoch si mavala vzdy folikul s vajickom?

zibi
6. aug 2017

@ericia Ženská neplodnosť

V dvojito zaslepenej, placebom kontrolovanej štúdii 150 žien trpiacich neplodnosťou, ktoré nereagovali na liečbu klomifénom plodnosti, používanie NAC pri 1200 mg denne významne zvýšilo účinnosť klomifénu. 63 Liečba sa začala v deň 3 menštruačného cyklu a pokračovala 5 dní. Približne 20% žien v skupine s NAC plus klomifénom bolo tehotných, v porovnaní s 0% v skupine s placebom a klomifénom.

hyacintka
7. aug 2017

@ericia
Skusime tu fytosoju a dzusy spolu? Ako nam to zareaguje?

ericia
7. aug 2017

@hyacintka ja by som do toho aj išla 😉 len musím presne vedieť ako sa ta fytosoja davkuje, kedy sa môže brat kedy nie.. A akú značku si kupuješ? A tiež kedy tie džúsy a aké treba 😊ďakujem

hyacintka
12. aug 2017

@zibi
Ahoj, prosim ta, nevies mi poradit, co je dobre na sliznicu v maternici? Po prerusenej stimulacii ju mam stale nizku, kramy v nedohladne a chcela som skusit nativ najblizsie.Zacala som brat Dhea, po mesiaci si dam zmerat amh.

zibi
12. aug 2017

@hyacintka mne na sliznicu velmi pomohlo pit caj gynastan , pila som ho vtedy asi 2 litre, je celkom dobry, liter rano a liter vecer a vitamin E rano a vecer 400 mg
treba ti zvysit aj progesteron , aj ten pomoze trochu sliznici, ale vtedy som tusim jedla len ecko a poisla gynastan..to po clostyle mi nerastla som bola asi 5 dc a mala som ju tusim len 5 mm a aspon 10 som chcela , aby sa mi uchytilo babo .. a veru, ze mi to pomohlo
preco nemas ms?
ako nemavas pravidelne, alebo co ?

hyacintka
12. aug 2017

Neviem preco, min.rok tesne pred 40. kou v novembri mi od sept. meskali a mala som cystu 1.x v zivote, potom mi vyvolali, v dec. znova cysta, vyvolali mi v januari, vzdy nastastie praskli, potom vo febr. Nativ a clostyl a v marci tiez, potom ma poslal na ivf kliniku.v maji nativ dva prazdne folikuly, v juli som mala cyklus a stimulaciu, stale citim suchoty, inak hlien som mavala vzdy na kila, teraz nic. A vzdy mi povedia, tak skoro nedostanete, mate nizku sliznicu.Takze teraz sa citim ako v prechode, lebo ani kramy mi nechodia.

hyacintka
12. aug 2017

@zibi
Nevies kde sa da otestovat dhea z krvi v BA?

hyacintka
12. aug 2017

@zibi
Neviem preco, min.rok tesne pred 40. kou v novembri mi od sept. meskali a mala som cystu 1.x v zivote, potom mi vyvolali, v dec. znova cysta, vyvolali mi v januari, vzdy nastastie praskli, potom vo febr. Nativ a clostyl a v marci tiez, potom ma poslal na ivf kliniku.v maji nativ dva prazdne folikuly, v juli som mala cyklus a stimulaciu, stale citim suchoty, inak hlien som mavala vzdy na kila, teraz nic. A vzdy mi povedia, tak skoro nedostanete, mate nizku sliznicu.Takze teraz sa citim ako v prechode, lebo ani kramy mi nechodia.

zibi
12. aug 2017

@hyacintka a brala si dhea?

hyacintka
12. aug 2017

@zibi
Vtedy nie, vcera som zacala, preco? Myslis, ze sa mi polepsi sliznica z dhea?

zibi
12. aug 2017

@hyacintka no pytala si sa, ze kde sa to da otestovat..vacsinou ti to moze zobrat gynekolog alebo endokrinolog, je to bezny hormon
zvyseny byva pri psco

sliznica a jej vyska nema suvis s ms, ty mas celkovo nerovnovahu hormonalnu a preto nemas menstruaciu plus preto ti nedorasta aj sliznica, vsetko to riadia hormony

ake mas momentalne hormony? amh? dečko? zelezo? nemoze ta niekto kompletne vysetrit nech vies ako traz na tom si ?
mas 40 ale to predsa neznamena, ze mas mat taketo homronalne zmeny
na vynechavanie ms mas este cas podla mna
ved bezne zeny aj po 40 maju este ms
treba ti poriadne sa vysetrit..

zibi
12. aug 2017

@hyacintka inak na hlen je vyborny vitamin A - mne velmi pomohol
od kedy ale teraz beriem NAC tak mam hlienu na rozdavanie co som si vsimla 🙊😀

prostim ta, napis mi do spravy, este raz co vsetko mas za sebou, ake vysetrenia, pripadne posli aj hormonalny profil, vsetko co najdes, pripadne co si absolvovala, co povedal dr. uz mam z otho chaos..ono dobre je si komplexne utvorit obraz
a tei homorny ma zaujimaju ..

joannita
14. aug 2017

Baby ako je to s krvnou skupinou darkyne vajicok, musi sa zhodovat s krvnou skupinou prijemkyne? Ci len rh faktor je dolezity? Viete niekto?

janulka232
14. aug 2017

@joannita bolo by dobre keby sa krvna skupina zhodovala s tvoj,alebo s partnerovou skupinou

joannita
15. aug 2017

@janulka232 bolo by dobre? T.z. ze nemusi? A preco vlastne? Ved ked aj zena prirodzene otehotnie tak dieta nemusi mat jej krvnu skupinu. Lebo v GF pred tym nez hladali darkynu sa pytali na moju skupinu a ked som povedala ze si neviem spomenut tak oni ze to nevadi, ze to nieje podstatne.

anicka2608
15. aug 2017

@joannita to je zvlastne,lebo ja som to musela uviest a este to dolozit aj od doktora-pred vkladom trebalo priniest vysetrenia na HIV a neviem co este+krvnu skupinu.

janulka232
15. aug 2017

@joannita nemusi ak pre Teba to nieje doležite.Ale myslim si,že bolo by dobre keby malo vaše dieta krvnu skupinu aspon po jednom rodičovi.Lebo v buducnosti by dietatu bolo zvlaštne prečo nema po rodičoch krvnu skupinu a musela by si mu to vysvetlit.Ja som išla k obvodnemu a kedže nemali to v karte tak mi zobrali krv a zistila som si krvnu skupinu,lebo pre mna to bolo velmi doležite.

joannita
16. aug 2017

@janulka232 aha takze koli tomuto....chapem. Ja som myslela po zdravotnej stranke napriklad ci to nieje problem, v tehotenstve a tak.

janulka232
16. aug 2017

@joannita nie nie to,len kvoli tomu,že dieta malo by mat krvnu skupinu po rodičoch.Ak sa smiem opytat prečo musiš riešit darkynu?

joannita
17. aug 2017

@janulka232 ako ze musim riesit darkynu? Preco nepouzijem vlastne vajcia to myslis? Malo ich znasam, preto 😃 nizke amh a ked aj nejake vajcko mam tak nieje take ake by malo byt...
A ty?

janulka232
17. aug 2017

@joannita ano myslela som,že včom je problem,že musiš využit darkynu.ja som chodila do iscare Martina chodila som ešte,ked tam bol doktor Galo a to som mala pri nemu dva krat soft potom tam prišiel druhy doktor a kedže nemala som pri softe žiadne vajičko,kedže tiež mam nizke amh tak nas poslal do Bratislavy riešit darkynu.Ale radšej sme šli do Žiliny kedže tam bol ten doktor Galo.A on nam dal šancu ešte skusit nativ kym bude darkyna a tam sme mali pekne embryjko,ale sa neuchytilo bola som bola ešte raz na native,ale zase žiadne vajičko.A teraz si robim vyšetrenia ešte chcem skusit nativ a ked tak potom darkynu budem riešit

hyacintka
19. aug 2017

Mam Gonal.

hyacintka
22. aug 2017

@zibi
Ahoj, nevies nieco o tejto novej prevratnej liecbe neplodnosti v Brne?
http://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brno-zp...

zibi
22. aug 2017

@hyacintka juj netusim, nejako sa nezameriavam na centra..treba zistit o co ide..ved im skus napisat mail

ivooonia
22. aug 2017

@hyacintka mne to pride ako PR clanok, kt. si zaplatilo to centrum

joannita
22. aug 2017

@hyacintka "Preparát je přitom pro ženy neškodný" to iste 🙂 Asi ako nam pred 20rokmi lekari tvrdili ze hormonalna antikoncepcia je neskodna. A niektori to dokonca tvrdia stale.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre