Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

dianan
9. júl 2009

iwuš..tak ako píšeš...koľko ľudí,tolko názorov....ale niektorí ľudia su takí,že si ťažko nechaju poradiť...

hlavne,že je vám veselo..aj nám je...môj muž je tiež riadny srandista....ešte že ich máme.. 🙂

mimka29
9. júl 2009

S tým mojí sa tiež nenudím. Baby z nás by bola celkovo dobrá partia 😀

iwusa
9. júl 2009

mimka, ale teraz si sa sekla! nie, ze by z nas bola ale z nas uz je strasne dobra partia a nasi muzikovia si ani neuvedomuju ale maju riadne clenstvo 😀
a je super, ze mame takych srandistov, aspon vedia zahnat smutne myslienky.

babule mne je dnes nejako hej, az mi je to podozrive 😀 hadam len ta alchemilka na mna neposobi ako daky oblbovak 😀

mimka29
9. júl 2009

Ja som si nás iwuska predstavila, tak že na nejakej dobrej dedinskej zábave, že by sme si asi dobre rozumeli 😀 To že my sme dobrá partia to viem už dávno.

bobjan
9. júl 2009

Ahojte bambuľky 😉

Dúfam, že sa tu máte dobre a všetko je ako má byť.

Ja nemám nič nové....takže len sem-tam na vás kuknem a čo - to prečítam...
Mám tiež doma takú perlu dvojnohú a je to super, keď človek potrebuje rozosmiať a odvrátiť tvár od problémov..na mužoch teda obdivujem s akou ľahkosťou riešia pre mňa ťažké a veľké problémy....

mimka29
9. júl 2009

Ahojkiiii bobjan, ale veď tebe sa to už kráti. August je tu hneď 😉

bobjan
9. júl 2009

Mimka, no uvidíme ako to dopadne...

A ty si na tom ako?

mimka29
9. júl 2009

No počas prvej prípravy na ET som dostala nečakane menzes, tak teraz čakám na mrchu a budú ma pripravovať na KET.

bobjan
9. júl 2009

Jooooj mimka, moooc ti držím palce, aby to vyšlo 😉

mimka29
9. júl 2009

Ale máme iba dvoch silných mrazáčikov, tak to musí vyjsť na prvý krát. Iba dvaja prežili PK, ale sú to plastocysty, tak im verím. A čo si myslela tým, že uvidíme ako to dopadne...

bobjan
9. júl 2009

A koľko bolo vajok? Keď píšeš, že IBA 2 prežili?? Verím, že to budú silní bojovníci a budú dvojičky 😉

No ešte neviem, kedy a kam pôjdeme, tak musíme najprv pošetriť a potom sa uvidí...

mimka29
9. júl 2009

Darkyňa mala až 28 folikov a z toho iba 7 vajíčok, 4 sa oplodnili a 2 prežili PK. Vieš toto mi povedali, ale nemáš si ako skontrolovať, či to je naozaj tak.
A ty nie si rozhodnutá ísť znova do Ferticentu? Veď máš ešte hradený pokus poisťovňou, tak to nebude až taká pálka. Nás to vyšlo v Brne bez pár drobných 5.000 eur a to ešte nerátam náklady na cestovné, lieky a iné veci. Takže keď to nevyjde, tak sme zadĺžený a bezdetný na dlhšiu dobu.

dianan
9. júl 2009

ahojte...mimka....ani také nepíš...že by to teraz nevyšlo...MUSÍÍ 🙂

mimka29
9. júl 2009

Ahoj dianan to mi ušlo, hneď ma to napadlo keď som dala odoslať odpoveď 😀 Ono písané niekedy vyznie inak ako by to človek chcel povedať.

bobjan
10. júl 2009

Ahojte🙂

Mimka, jasné, že vám to výjde, držíme všetky všetko čo máme 😉

Nevedeli sme, či ísť do Brna či do FC, ale včera sme sa s manžom dohodli, že v auguste ideme do FC 😉 Juchúúúúú 😉

dianan
10. júl 2009

Dobré ránko...a pekný piatkový,predvíkendový den.. 🙂
nech nám rýchlo ubehne...a máme víkendík.....a ja ho mám voľný... 🙂

mimka29
10. júl 2009

Dobré ránko,
bobjan dobre ste sa rozhodli, že využijete ešte jeden platený pokus cez poisťovňu. Len škoda, že vo Ferticente stimulujú iba merionalom. Na mňa nejak nepôsobil. V Brne sa čudovali, že prečo neskúsili niečo iné a vyššie dávky, že keď sa mi raz vajíčko urobilo, tak by bola šanca aj z mojich, ale keď sme už nemali hradený pokus, tak sme to už nechceli riskovať, že sa mi nič neurodí. Ale ty si mala dosť vajok, že? A už máte schválenú žiadosť?

dianan
10. júl 2009

čitam o bobjan...a o Ferticente...ako to,že stimuluju len merionalom??,ved je kopec prípravkov s rôzným mechanizmom účinku..tak ako to??

bobjan
10. júl 2009

No mimka, vieš ono je ťažko, keď ti takto povedia, že darkyňa mala toľko a toľko folíkov....človek potom stále na to myslí...a uvidíš, že to výjde 😉

Mala som po OPU 10 vajok a na druhý deň ich bolo 6 pekných a oplodnených...len mňa stále straší tá genetika, alebo čo ja viem....síce ju máme o.k., ale aj tak nám PK prežila len jedna blastocysta a jedna vyvíjajúca sa morula. Podľa mňa je to málo, aj keď to bol úspech, že bol vôbec ET...
Neviem, prečo len merional majú...tiež by ma to zaujímalo...mám doma Puregon, ten šetrím na Brno, ak by sme šli....je pohodlnejší a tiež som mala pri ňom 10 vajok, 8 oplodnených, ale na 6.deň nič na ET 😔

žiadosť nemáme, to sme sa len včera tak dohodli, že pôjdeme do BA, ale oni tam majú teraz v júli dovču, takže IVF výjde asi na september. Vždy som mávala IVF na jeseň, v zime a na jar a chcela som v lete,ale nejako mi to nikdy tak nevyšlo...

Vy ste mali IVF len vo FC?

bobjan
10. júl 2009

Di, no ja ti neviem, tak mi povedali, keď som tam prišla, že u nich sa stimuluje Merionalom, že s ním majú dobré skúsenosti a nie je drahý....som bola prekvapená, lebo v Helíku mi dali na výber zo všetkého. Či z lacnejších alebo z drahších, bolo na mne čo si vyberiem, či ihly a striekačky, alebo pero...

mimka29
10. júl 2009

dianan áno je to zvláštne, že stimulujú len merionalom.
bobjan všetky 3 IVF-ka sme mali vo Ferticente. Vieš s odstupom času ma napadá, že keby nám chceli naozaj pomôcť, tak mi mohli povedať, že nech skúsime iné hormóny a prípadne aj iné centrum, keď na merional nereagujem, lebo u mňa nebola zistená žiadna príčina neplodnosti, iba manžel má hrozný spermiogram.
Merional je asi druhý najlacnejší prípravok na stimuláciu

mimka29
10. júl 2009

Preto sú vo Ferticente najlacnejší, lebo používajú najlacnejšie prípravky, síce nemusí byť pravda, že čo je drahé to je dobré, ale keby sme mali na výber, určite by sme tom až tak nešetrili.

mimka29
10. júl 2009

Naposledy som dostala v Brne faktúru za čo všetko sme platili a môžem ho prípadne aj napísať keby ste chceli a môžem povedať, že cenovo je to podobné ako v Slovenských centrách, len je to v ČK no a u nás bola drahá darkyňa.

bobjan
10. júl 2009

Mimka a v čom bola darkyňa drahá?

Ja som mala každé IVF v inom CAR, škoda mimka, že ste nevyskúšali zmenu, keď ste mali pokusý "hradené"...
Sme dali za Puregon v Helíku cca 14.000,- a celé IVF nás tam vyšlo na cca 40.000,-Sk, takže keby že dali vo FC drahšie lieky a ICSI a PK sa neplatí, tak stále je to lacnejšie ako v Helíku....aj tak by sa nám to oplatilo...

mimka29
10. júl 2009

Za darkyňu sme platili 39.000 kč.

mimka29
10. júl 2009

To máš pravdu, u nich sa neplatí aj za ISCI, tak preto sú lacný.

bobjan
10. júl 2009

Mimka, to bola jej odmena? či v tom boli aj lieky?

no veru, napr. v helíku sme platili za PK ďalších 5.000,-sk a to bolo pred 3 rokmi...

mimka29
10. júl 2009

To bola len odmena pre darkyňu lieky pe ňu boli tuším 27.000 kč, faktúrku mám doma, tak neviem presne. Za ICSI je čo vajíčko to 1.000 kč. Ale ku nám sa zachovali tak, že videl primár, že sme zúfalci a smoliari a že to nevychádza podľa plánov, tak nám odpustil platenie za mrazenie a KET.

bobjan
10. júl 2009

Mimka, fúha...lieky pre ňu ste tiež platili vy, že?

to je super prístup toho primára... to si myslím, že by sa na SR nestalo...

dianan
10. júl 2009

bobjan...držim prsty..nech to tontokrát je uspešné.. 🙂 mimka...a ty kedy maš dostať menzes?? a ideme na to spolu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre