Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

janca456
3. okt 2017

@joannita ďakujem 😉

lusinda28
3. okt 2017

Baby mám otázku, mám za sebou 2 krát KET, žiaľ neúspešne ..vajíčka máme od darkyne, ale nemáte niektorá skúsenosti či je možné zistiť nejakú príčinu prečo sa neuchyti.. keď som sa pýtala lekára, odbil ma že je to len na prírode teda buď alebo .. ale mne sa to nezdá, že vraj dôležitá v mojom prípade je sliznica ta je OK, ale aj tak nedá sa zistiť pricina?? Dakujem za každú radu..😘

katka17044
3. okt 2017

@lusinda28 ahoj a mas spravene vsetky vysetrenia? Preco ste museli riesit uz darované?

joannita
3. okt 2017

@lusinda28 a mas za sebou vysetrenia imunologickeho charakteru? A hematologia? Co si pamtam tak chodis do Iscare a tam pochybujem ze ti take nieco navrhli.... Skus si to sama obehat, reprodukcna imunologia a hematologia. Ja mam za sebou 1x ET uspesne, ale v 9tt potrat a 3x KET a tiez neuspesne. Teda...pri prvom KET sa nieco chytilo, ale HCG som mala len 120j a potom slo dole. Mam pocit ze to KET moc nevychdza nikomu, teda skor vynimocne.

lusinda28
3. okt 2017

@katka17044 Pred dvoma rokmi mi museli vybrať vaječníky..keďže hrozili veľké komplikácie... vyšetrenia iba geneticke..keď som sa pýtala na imuno vyšetrenie alebo iné, že v mojom prípade je to zbytočne..ale aj tak mi to nejde do hlavy..zmrazené ešte máme ale už nechcem len tak skúsiť..neviem, tvrdil že u mňa je dôležitá sliznica maternice na uchytenie ale že tá je ok..ale je to potom fakt na prírode len?

lusinda28
3. okt 2017

@joannita Áno dobre pamätáš, žiaľ chodím do Iscare..a práve vravel mi, že u mňa sú to zbytočne..ale neviem teda.. lebo embrya máme a už ide len o uchytenie a zahnezdenie..ale 2 krát ani tuk..😑 mám strach už ísť ďalej aj keď zamrazene máme...

joannita
3. okt 2017

@lusinda28 no on ma urcite aj pravdu v tom, ze je to na prirode. Uspesnost jedneho vkladu je cca 25% takze nemozes cakat ze sa to vzdy podari. Alfa omega je kvalita embryi a tu jednoducho neovplyvnis. Ale ta imunologia je tiez mega dolezita, preto mozes mat super embryo, ale ked mas napriklad vela NK buniek ako ja (alebo iny problem) a tie zautocia na embryo este skor ako sa vobec prichyti a tym padom nemas sancu otehotniet. Tvoj imunitny system ho proste zabije. Robili ti nejake zakladne imuno vysetrenie?

katka17044
3. okt 2017

@lusinda28
aha tak to mi je luto... ale esteze je takato moznost a urcite sa podari... co sa tyka imuno urcite uz nechod bez toho na vklad... je to velmi dolezite... co sa tyka protilatok tvoje telo moze proti embryjku bojovat, proti spermiam manzela je tam toho viac ale urcite ti to odporucam zaroven aj hematologia kvoli fraxiparinu tiez vie vela napomoct manzel ma spermie v poriadku?

lusinda28
3. okt 2017

@joannita nie nerobili vôbec..😑 hm embrya máme super kvality mali sme ich 8.. manžel super spermie.. ach skúsim určite ešte to vyšetrenie..mne stále tvrdi, že u mňa je dôležitá ta sliznica..a nič iné nerieši..že musíme čakať, ktoré je to práve embryo, ktoré sa uchytí.. ale nechcem len tak skúšať, keď 2 krát ani tuk..niekde musí byť ešte problém.., ach nejako uz prestávam veriť....

joannita
3. okt 2017

@lusinda28 2x je nic. Su baby ktore boli 8x a nic. Tu bez trpezlivosti nepochodis....je to tazke viem, velmi tazke, ale ked chces dieta, musis zatnut zuby.
Kazdopadne nerozumiem ako moze tvrdit ze imunita je ok ked ti nerobili vysetrenia!!! Ano jasne sliznica je dolezita, ale ta sa da bez problemov ovplyvnit liekmi. Urcite utekaj do Imunovitalu cim skor. Vysetrenia tiez trvaju nieco (v blave su jedini ktori sa venuju tomu).

ericia
3. okt 2017

@lusinda28 ahoj... Ja mam skoro nulové amh... Po prvom IVF som si sama vybavila vyšetrenia hematologiu, imunológiu, genetiku a endokrinológiu... Všetko v poriadku... Potom ďalšie tri neúspešne IVF... Problém nemám vajíčka... Jedine co mi chyba je vyšetrenie reprodukčná imunológia... Idem o týždeň... Tvrdili, že to netreba... Lebo problém moje vajíčka.. Teda vôbec nejaké vydolovat... Skôr ako nebudem mat výsledky z reprodukčnej na darované nejdem... Tak určite si daj porobiť vyšetrenia... Aby si neprišla o všetky embrya 😊

lusinda28
3. okt 2017

@joannita ďakujem skúsim určite.. on netvrdil, že je super, len ze v mojom prípade, keďže ja nevytvaram svoje vajíčka, len prostredníctvom HAK..že imuno aj repro je zbytočná.. preto má to zaujímalo, čo je na tom pravda... Ale skúsim to centrum a aspoň uvidíme..😉 Aj keď ako tvrdis, treba byť trpezlivý, len ma trošku hnevá ten ich prístup, že aj keď 2 krát nič, absolútne sa nesnažia nájsť príčinu ani sa nad tým nezamyslaju, len hneď na ďalší pokus a skúšať.. každopádne ďakujem krásne za radu aj @katka17044 skúsim minimálne tu imuno..

katka17044
3. okt 2017

@lusinda28 neboj 2 vklady este nie je nic... ja mam za sebou uz ani presne neviem kolko :D nejak som to prestala ratat asi 15 :D asi aj viac.. :D vzdy sa uchytilo ale odislo lebo bolo nizke hcg... naozaj je dolezita ta imuno, skoda embryjok. V Nitre je vyborna pani doktorka... Budes kludnejsia ked ti to skontrolujú...

janulka232
3. okt 2017

@lusinda28 presne tak ako Ti baby radia určite si sprav hematologiu a imunologiu je to doležite ja som bola teraz v Prešove a liečim sa liekmi.Možno Ti najdu niekde problem prečo sa nechce uchytit.A držim palce aby po tretice si bola uspešna,ale čim skor sa objednaj,lebo všade sa dost dlho čaka

ericia
6. okt 2017

Ahojte... Prosím vás koľko čakáte na výsledky z Nitry? Idem vo štvrtok... Ďakujem 😊

katka17044
7. okt 2017

@ericia podla toho co ti budu robit niektore zakladne su do tyzdna na ine sa caka aj 3tt

ericia
7. okt 2017

@katka17044 ďakujem... Ja chcem všetko čo sa dá... Tak budem asi dlhšie čakať... Ešte raz ďakujem 😊

narciska3
16. okt 2017

Ahojte, chcela by som sa vás prosím spýtať, koľko ste z jedného ivf s darovanými vajíčkami mali po predĺženej kultivácii spolu embrijok na vklad? Ďakujem. Ja som mala 3.

lusinda28
16. okt 2017

@narciska3 Ja som mala 6.. zatiaľ dve vložené, žiaľ neúspešne..držím silno prsty🙏

milus777
16. okt 2017

@narciska3 ja som mala dve... Jedno vlozene a jedno zamrazene

narciska3
16. okt 2017

@milus777 Teraz máš čerstvo vložené? Ak áno, silno držím palce, aby sa pekne uhniezdilo. V akom si CAR? Ja som v GF.

narciska3
16. okt 2017

@lusinda28 Držkaj sa, ešte máš veľa nádejí. Jedno z nich musí byť to správne.

milus777
16. okt 2017

@narciska3 dakujem pekne ale uz mam pri sebe dvojrocnu dcerku z toho embrya 🙂 ja som bola v reprogenesis... Ak by ta este nieco zaujimalo kludne sa pytaj rada pomozem a drzim palce...

lulululienka
26. okt 2017

Ahojte, chcem Vás poprosiť či by ste mi niektorá, ktorá ste absolvovali IVF s darovanými vajíčkami porozprávali ako to prebieha? Koľko ste skúšali so svojimi vajíčkami, kým ste sa rozhodli pre darované? Boli ste na SK alebo v ČR? Čítala som že sa tam čaká na darkyňu kratšie. Koľko ste čakali na darkyňu?Mám za sebou 2 neúspešné IVF so svojimi vajíčkami. Mám veľmi nízke AMH, všade nás už od začiatku upozorňovali že môj stav amh je na darcovské vajíčka. Ale aj napriek tomu sme do oboch IVF išli so svojimi. Už začínam zvažovať a zisťovať aj o tejto možnosti, keďže vzdať sa nemám v pláne.....Ďakujem za odpovede 🙂

janulka232
26. okt 2017

@lulululienka Ahoj asi ti neodpoviem na všetky otazky,lebo ešte zatial som neabsolvovala ivf s darovanymi vajičkami,ale asi ma to čaka.Pred dvomi rokmi som začala riešit umele oplodnenie moje amh bolo 0,23 doktor mi hned spomenul,že je tu možnost mat darovane vajička,ale chcela som to skusit ešte s mojimi.Mala som tri krat soft a z toho iba jedno vajičko.Potom nas poslali riešit darkynu,kedže sme chodili do iscare do Martina a tam to nerobili.Pred rokom moje amh kleslo na 0,08 takže určite už budem mat ešte menej.Rozhodli sme sa riešit darkynu v Žiline išli sme tam koncom januara,ale tam začali mat darkyne až tak april maj.Napisal si moju vahu vek a samozrejme krvnu skupinu,ale viem,že sa vypisuje dotaznik na darkynu aby našli Tebe podobnu.Doktor Galo mi povedal,že kym bude darkyna možme skušat ešte nativ a bola som šokovana,ked konečne som mala vajičko aj embryjko,ale neuchytilo sa.Potom som skusila ešte raz nativ a zase bez vajička.Spravila som si vyšetrenia a skusim ešte možno do konca roka so svojimi a už pojdem s darovanymi.V septembri nam už volali,že maju pre nas darkynu,ale na imunologii nam našli vysoke cykotini tak po liečbe som chcela skusit ešte raz nativ tak som zamietla.Ale budem vdačna,ked sa to podari aj s darovanymi vajičkami a som rada,že je aj taka možnostA ty maš ake amh?

milus777
26. okt 2017

@lulululienka ahoj. Ja som tiez mala velmi nizke Amh ale skusila som este minimalnu stimulaciu v reprofite ale pri odbere ziadne vajicko. Tak sme presli do reprogenesis lebo tam nebola ziadna cakacia doba a darkynu sme mali prakticky ihned. Ja som najprv brala dva cykly divinu aby som mala ms a zosuladil sa nam cyklus s darkynou. Po druhej ms si darkyna zacala pichat injekcie na stimulaciu vajicok a ja som brala estrofem a utrogestan na sliznicu maternice... V polke cyklu odber vajicok darkyne a na piaty den vklad embrya... Ak by ta este nieco zaujimalo rada pomozem

ceklis
26. okt 2017

Ahojte, ospravedlňujem sa za otázku, no vedeli by ste mi nejako polopate vysvetlit prečo nízke amh ovplyvňuje možnosť prirodzeného otehotnenia? Prečo s nízkym amh posielajú do CAR?
Ďakujem

janulka232
26. okt 2017

@ceklis amh to je rezerva vajičok.A to sa vekom znižuje.A ked už nemaš vajička samozrejme nemožeš ani otehotniet.A v centre Ti možu pomoct

milus777
26. okt 2017

@ceklis ahoj amh vyjadruje tvoju zasobu vajicok vo vajecnikoch... Cim nizsia hodnota tak tym menej vajicok az nakoniec nulova hodnota sa rovna menopauza. A zas cim menej vajicok tym nizsia je ich kvalita. Posielaju preto lebo je mala sanca na prirodzene pocatie a hlavne pri nizkej hodnote ide o cas... Hodnota kazdym mesiacom klesa. Urcite su aj pripady ked zena otehotnela aj s nizkym amh ale to skor raritne. Mna doktor poslal rovno do centra s nizkou amh a povedal ze preto aby sme zbytocne necakali a nevytrepali sa aj tie posledne vajicka co ostali.... Pri nizkej hodnote nieje naco cakat... Mne robili odbery asi kazdy mesiac a ta hodnota isla rapidne dole...

ceklis
26. okt 2017

@janulka232
@milus777
Dakujem krasne za odpoved.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre