Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

joannita
8. máj 2018

@sitom82 mne nie, 2x mi uz schvalili, mam VsZP. POkial mas "spravnu" diagnozu, tak urcite nebude problem.

sitom82
8. máj 2018

@joannita Dakujem za odpoved... Pockam si na rozhodnutie.. V Reprofite mi vraveli fakturantky, ze bola tam nejaka kocka, ktorej neuznala poistovna DIVF. Zial neviem ci Dovera, alebo VZP.

joannita
8. máj 2018

@sitom82 aha tak v cechach neviem ako... V reprofite je to ale dost drahe nie? Kolko budete doplacat?

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sitom82
9. máj 2018

@joannita Chodíme tam už tretí rok. Tento cyklus s darovanými vajíčkami nás vyšiel zatiaľ 4200€. Čakám stále na faktúru za mrazenie vajíčok.

joannita
9. máj 2018

@sitom82 4200e cez poistovnu? Fuu dost. V gynfive to stoji cez poistovnu1900e plus lieky pre darkynu cca 300e a v tom je vsetko, mrazenie aj predlzena kultivacia...vsetko. a mas garantovanych 6 embryi.

janulka232
10. máj 2018

@sitom82 ano je to riadna palka mne poistovna už nepreplaca a ja som platila 4300eur

sitom82
10. máj 2018

@joannita Chodime tam uz 3r., prve 2 IVF som bola s vlastnymi zial nic z toho... S ich pristupom som bola spokojna aj ked nam to nevyslo... Pokial mas na mysli Gynfiv BA tam sme boli na inseminacii... Velmi ma vsak odradilo spravanie personalu... A preto aj napriek cene som zastala verna Reprofitu.

joannita
10. máj 2018

@sitom82 ano gynfiv ba. Aha ja tam chodim a som s nimi ok celkom. Az na par zadrhelov... Ale hlavne som u nich uz 2x otehotnela s darovanymi, to je pre mna rozhodujuce...teda 3x, ale raz bolo biochemicke

sitom82
11. máj 2018

@joannita Tak to je naozaj super, ze sa Vam podarilo... Ako som napisala nas odradil ich pristup.

joannita
11. máj 2018

@sitom82 zial ale potratila som a teraz som 2.x tehotna este kratucko.

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sitom82
31. máj 2018

@ericia Ahoj, zacali sme cca 2 mesiace pred vkladom... Vo februari som nasadila HA Marvelon s prvym dnom menstruacie. Brala som v kuse bez prestavky 2 platicka po sebe. Potom 25.3., som si dala pichnut Decapeptyl 3.75mg a zacala som od 4.4. Estrofemom 2mg rano (1tabl.). Od 7.4. to bola 1 tabl. Estrofemu rano a 1 vecer a od 10.4. to bola 3xdenne. 18.4.sme mali odber vajicok a ja som zacala s Utrogestanom. 4xrano, po vklade to bolo aj 4xvecer. Samozrejme bol 14-15 den cyklu UTZ maternice.

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elenkaba
25. aug 2018

@ericia mne sa to stalo, po ET, sice nie s darovanymi ale je to podobne. Ja som mala zltkovy vak bez plodu a bez akcie srdca, tzv.anembryomola, ukoncene kyretom. Potom pri imunolog.vys.mi nasli trochu zvysene cytokiny, nasadeny medrol, vyssie davky na 6tyzdnov a potom vklad. Pri tom dalsom vklade som mala aj Medrol, aj intralipidy aj Fraxiparin preventivne a ten vklad uz vysiel. U mna bola pravdepodobna pricina tie vyssie cytokiny a po medrole to uz vyslo. Takze odporucam doriesit reprod.imunol. drzim palce!

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dena22
25. aug 2018

@ericia ahoj, ja som bola prvy krat tehotna s darovanymi spermiami, ale tiez sa nevyvijalo, tak som sa rozhodla pre cele darovane embryjko, vyslo to az na 3 x. Som v 17tt . Picham clexan, hlcem anopyrin, beriem medrol, ten som si nasadila sama, zacala som 8 tyzdnov pred vkladom 8 mg. A zabralo. Ziadne cytokíny ani pocas tehu, cize uz mozem zacat vysadzat, lebo som sa nechala u Dzuriilky kontrolovat, takze uz som teraz na 6mg. o tyzden 4 mg, a o 5 dni 2 mg. Do darovanych by som bez kortikoidova nesla, aj ked viem, ze niekomu to vyjde aj s intralipidami, ale predsa len, uplne ine DNA, radsej som sa poistila. Okrem toho ale hlcem az 4000 UI omega 3, prave preto, ze je imunostimulant, listovku a teraz uz som nasadila aj magnezko, tiez preventivne, lebo som vysadila uz hormony, tak kvoli krcku. Som starsi rocnik, takze sa snazim vsetko co sa da podporit. Hormony som brala dlho a vysoke davky. 6mg estrimax ustne, 2mg vaginalne, 900 mg utrogestan. Zacala som vysadzat v 11tt, ale tak, ze prvy tyzden len o 100mg menej, a potom po 5 dnoch po stovke som uberala, a v 15tt uz po troch dnoch. Presne som brala posledny 100mg utros 15+3tt. A som tomu rada, lebo som pri vysazdani najskor spinila, tak sme to vratili, pockali, a takto to bolo v poriadku. Ja som totiz od 6tt az do 11tt z toho anopyrinu krvacala a spinila. Preto sme boli na toto citliví. Anopyrin mi vratila az teraz v 17tt dzurillka, 50mg denne, lebo mi vyhupli protilatky proti anexinu, ale na to medrol nefunguje, tam treba proste len riedit krv. Ale chvalabohu, uz z neho nespinim, lebo aj krv postupujucim tehotenstvom hustne. Zaver: sme statni, a s darovanymi ci uz vajkami, alebo embryjkami, alebo spermijkami to proste ma zmysel. Treba vydrzat a byt trpezlivy. Dievcatka, ja uz mam 42 a som regulerna tehula po prvy krat za 22 rokov, co na dieta cakam. Drzim moc palce, a pevne verim, ze treba len vydrzat. Btw. toto bol nas 8 vklad dokopy za 4 roky.

milus777
25. aug 2018

@ericia ahoj je mi luto ze ti to nevyslo. Mozem sa opytat na akej klinike si bola?Suhlasim z prispevkom vyssie ze ti mal byt nasadeny medrol alebo prednizon. Ja som brala do vkladu 7.5 mg a po 5 mg do 12 tt.tiez estrofem a utrogestan.k tomu este acidum folicum. Nevesaj hlavu.nabuduce to urcite vyjde.... Kolko embryi si si dala vlozit? Mas este zamrazene nejake? Veelmi drzim palce 🙂

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dena22
25. aug 2018

@ericia ta listovka je obycajna dr. max 800ui. Dzurillka mi aj teraz odhalila to, co mi neodhalil ani hematolog, a to k nemu chodim kazdy mesiac

joannita
26. aug 2018

@ericia ja uz 2x :( Prvy x som otehotnela po 9 rokoch na prvy sup s darovanymi, zadarili si dvojicky, ale v 9tt potrat. Potom niekolko neuspesnych pokusov a teraz v aprili (po 2 rokoch) znova som otehotnela s novou darkynou a v 10tt znova potrat. Pri beznej kontrole uz nebilo srdiecko, ani som nekrvacala nic....
Trraz poslali plod na genetiku, ale zial nezistili nic, pretoze plod uz bol vraj stary (na kyret som sla asi 4 dni po)
Tiez som pichala Fraxiparine, chodila na Dexamed a Intralipidy na imuno.

dena22
26. aug 2018

@joannita ja som tiez mala dexamed a nula bodov, az ked som si sama nasadila medrol, tak sa podarilo, mozno zmena medikacie by pomohla

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka232
26. aug 2018

Ja tiež uživam medrol aj intralipidy,ale zatial mi nič nezabera aby sa mi podarilo otehotniet.Už som mala treti vklad s darovanymi vajičkami raz som mala z toho mimomaternicove.Už neviem čo mam robit aby sa konečne podarilo.Davala som si nadej,že aspon darkyna nam pomože

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dena22
26. aug 2018

@ericia mne sestricka odpisala, ale oneskorene, vo stvrtok. Zacali sme s Dzurillovou v roku 2016. Ale ten medrol, ako som uz pisala vyssie, som si nasadila bez nej, len som informovala dr. v centre, ten bol aj proti tomu, on chcel ist uplne bez kortikoidov, nemaju to radi, lebo to znizuje imunitu, ale intuitivne som vedela, ze to treba pri DE. My sme boli v januari na vklade DE po PGD, a nist, a bez medrolu, a teraz bez PGD s medrolom a na 16 DPT sme mali HCG 1850, co uz samo o sebe sme nikdy pred tym nezazili. Clexan Dzurillka pri darovanych odporuca kvoli placente, ale nevysvetlila co to ovplyvnuje, pichaj do kedy nepadne verdikt, ze je koniec. A baby, nam sa s komplet darovanym podarilo az na treti krat, vydrzte, niekomu to vyjde skor, niekomu neskor, ale vyjde.

janulka232
26. aug 2018

@ericia presne tak mam strašne nizke amh tak musela som to riešit s darovanymi vajičkami.Mala som tri krat nativ tri krat soft a iba jedno vajičko čo sa neoplodnilo a jeden vklad ktory nevyšiel.Ja tiež mam spravene vyšetrenie aj beriem medrol a nič z toho.

joannita
26. aug 2018

@dena22 medrol som brala pol roka a s tym sa mi ani nepodrilo otehotniet. V tvojom pripade si nemyslim ze sa to podarilo len vdaka medrolu,.ale skratka koli inym veciam. Vysedky po medrole aj dexamede som mala rovnake, myslim krvne vysledky, NK bunky pekne znizene, aj ostatne parametre. Najdolezitejsie je embryjko akej ke kvality....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre