Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

janulka232
8. sep 2018

@ericia tie obavy aj ja som mala.A ked som bola teraz na dalšiom ivf a v jeden den ma dost bolelo brucho už som sa velmi bala,že by sa mi mohlo to stat ešte raz.Chapem Ta je to velmi tažke prist o babätko,ked tak velmi po nom tužime.Tak vieš už nikdy na to nezabudnem,ale som si povedala mame ešte mrazačikov tak ideme bojovat dalej

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka232
13. sep 2018

@ericia tak sliznica 11mm a v pondelok mam vklad našho posledneho mrazačika

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka232
19. sep 2018

@ericia ahoj.Tak ja už mam od pondelka našu poslednu bambulku v brušku.Ale taka som bola naštvana dve hodiny som meškala na vklad kvoli nehode.Tak som trochu v obavach a prvy krat ma neboli bruchu a to už mam piaty vklad a vždy som mala bolesti hned od začiatku

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka232
19. sep 2018

@ericia dakujem tak mne sa to už stalo treti krat na vklad,ale teraz už riadne dvojhodinove meškanie.Kebyže mame lepidlo bol by to pruser,lebo tak dlho nemože byt v roztoku

cherry1981
9. okt 2018

Baby moje Amh je 0,11, aj napriek tak nizkemu amh som otehu prirodzene, zial v 13tt to skoncilo MA. Vaham nad darcovskymi vajickami. Poistovna tento zakrok preplaca? Kolko Vas vyslo IVF s darovanymi vajickami? Je lepsie ist tu na SK , alebo do ciech Reprofit, ci Reprogenesis?

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milus777
9. okt 2018

@cherry1981 ahoj. Ja som mala amh 0,14 skusili sme v reprofite este soft stimulaciu ale ziadne vajicko sa nenaslo. Tak sme presli do reprogenesis lebo tam nemali cakaciu dobu na darkynu. Urcite je lepsia volba brno teda cechy. Neviem ale na sk sa vsade na darkynu cakalo... Aspon vtedy ked som bola ja pred asi 3 rokmi... Poistovna ivf s dv preplaca, samozrejme nie celu sumu ale cast ano. My sme vtedy platili 93000 ceskych korun. V tom bolo zahrnute stimulacia darkyne, odmena pre darkynu, vklad, predlzena kultivacia a PICSI... Plus sme este doplacali za lieky pre mna a dake poplatky za vysetrenia a potom aj zmrazenie embrya... Kludne sa pytaj ak mas este nejaku otazku...

janulka232
9. okt 2018

@ericia ahoj zatial to vyzera dobre.Na 10 den som mala hcg 177.A včera som mala prve sono.Tak bol tam gestačny vak aj žlte teliesko.A na tyžden mam kontrolu či bude aj srdiečko.Velmi sa modlim aby nabehlo srdiečko,lebo to je naš posledny vklad.A ty ideš na dalši vklad až po Novom roku ?

cherry1981
9. okt 2018

Baby a ako ste to brali? Ze vlastne deti niesu biologicky vase. Ja som s tym neni stotoznena, ja uz som skor za adopciu, kdezto moj muz zase trva na darovanych vajickach, ale ked som sa ho opytala, ci by suhlasil s darovanymi spermiami, tak jeho odpoved bola v ziadnom pripade, proste nase nazory sa velmi rozchadzaju a mam pocit, ze sa nevieme zhodnut , a stale sa koly tomu hadame

janulka232
9. okt 2018

@cherry1981 ak nie si s tym stotožnena asi by som nešla do toho.Viem pre každu jednu z nas to nebolo jednoduche,ked sme vedeli,že bud mat dieta z darovanymi vajičkami,alebo žiadne.Ja som teraz otehotnela z darovanym vajičkom a som štastna,že je taka možnost

cherry1981
9. okt 2018

@janulka232 ano urcite je to super, ze uz v dnesnej dobe je taka moznost, len moje dieta to nikdy nebude, stale rozmyslam, ze ktovie ake geny to dietatko zdedi po jeho mame....neviem a vy to aj svojim detom potom poviete? Ja neviem co robit, vek ma tlaci mam 37, moje amh 0,11. Ale ja stale veriiiim, ja som teraz prisla o dietatko v 13tt a otehu som prirodzene, aj napriek tak nizkemu amh, aj ked mi odporucaju darovane....

janulka232
9. okt 2018

@cherry1981 ked sa Ti podarilo prirodzene asi by som nešla do darovaneho vajička,ale skusila by aspon soft.Nech Ti doktor ešte nie čo navrhne.Ja som pred darkynou ešte skušala nativ.Ja určite nemam v plane dietatu rozpravat,že nie je moje,ale z darovaneho vajička.

milus777
9. okt 2018

@cherry1981 kazdy sa musi rozhodnut sam ci to prijme. Ale z mojej skusenosti ti poviem ze len co som zacitila prvy kopanec v brusku som dcerku milovala a tak je to doteraz. Ma 2.5 roka a na to ze nieje z mojho vajicka som uz davno zabudla. Tiez som na zaciatku mala pochybnosti ze ci ju budem milovat a tak ale teraz uz vobec... Ja som aj za adopciu ak by nam to tak nevyslo. A myslim ze aj adoptovane dieta by som mala rada. Aj ked s dv je to ine... Tym ze si dietatko vynosite a porodite uz od zaciatku mate k nemu vztah... Drzim palce

ceklis
9. okt 2018

@cherry1981 určite máš čas ešte na darované, skús si nasadiť nejaké vitamíny na podporu kvality vajíčok. Mne veľmi pomohol sarapis plus, baby veľmi odporúčajú materskú kasicku či čo 🙂 skúsim vyguglit. Ja som mala amh v 2015 síce vyššie 0,23 a otehotnela som prirodzene. Po pôrode som hneď mala menzes a teraz v 10/2017 amh stále 0,24!!! Sa mi to nezmenilo, od minulého roku beriem kadečo a teraz v 08/2018 som mala amh 0,65.
Na tvojom mieste by som ozaj skúsila bud nativ alebo soft. Na darované máš ešte aspoň rok dva čas 🙂 dovtedy skús aj napríklad inofolic v kombinacii s nejakým gynexom a vitexom. Je toho veľa, len treba skúšať po jednom a aspoň tri mesiace aby si vedela či účinkuje, či nie.
Fsh máš v poriadku?

ceklis
9. okt 2018

@milus777 ja si tiež myslím, že DV je “iné” ako adopcia. Pri adoptovanom bábätku nemá z génov ani jedného rodiča nič, takto je minimálne viac ako z polovice Vaše!! Podľa mna je vaše celé to bábätko 🙂
Inak, sú dokázané štúdie, že aj matka ktorá ho vynosi dokáže svojou DNA ovplyvniť plod, čiže je to kombinácia troch dna.
A na adopciu sa čaká veľa veľa :( snáď aj 5rokov a možno aj viac

cherry1981
9. okt 2018

@ceklis ano to mam v poriadku Fsh a ty co beries, ked ti amh stuplo? Beres iba ten sarapis?

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka232
22. okt 2018

@ericia nech to prejde čim skor nie,že možeš ist na vklad.Tak ja ešte občas mam špinenie čo ma to dost trapi.Ale dnes som bola na sone a zatial všetko v poriadku babätko ma 1 cm :*

lusia33
22. okt 2018

Dievčata pozdravujem Vás..po dlhšej čase som sem opäť nakukla čo nove.. teším sa, že niektoré ste sa posunuli .. moja cesta otehotnieť je len cez darcovské..všetko sme absolvovali.. zatiaľ 2x vklad neúspešný 4 embrya zamrazene ešte, ale nejako už rok sa odjodlavam na vklad, ale neviem sa nakopnúť..stále mám pocit, že nie som ešte pripravená.. ale ste ma motivovali a musím sa nakopnúť..všetkým držím prsteky na tej našej ceste k bábätku a verím že sa nám podarí..😉😍

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leaa70
26. okt 2018

Ahojte, prosim vas kolko je cakacia doba na darovane vajicka?

ivankalaco
26. okt 2018

@leaa70 V Reprogenesise nám našli darkyňu za 3 dni..

leaa70
21. nov 2018

@ivankalaco Reprogenesis sa, kde nachadza?

ivankalaco
21. nov 2018

@leaa70 V Brne

leaa70
21. nov 2018

@ivankalaco a spokojny s darkynou?

nika82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre