Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

ivankalaco
21. nov 2018

@leaa70 Áno.. dnes som začala 21 týždeň..

leaa70
29. nov 2018

@ivankalaco tak super gratulujem 🙂

ivankalaco
29. nov 2018

@leaa70 Ďakujem 🙂

leaa70
2. jan 2019

Ahojte, chcela by som sa opytat, ktoru kliniku by ste viac odporucili na darovane vajicka Reprofit alebo Reprogenesis a ake mate skusenosti? Dakujem

milus777
2. jan 2019

@leaa70 boli sme v reprofite ale maju dlksiu cakaciu dobu na darkyne (vtedy asi 8 mesiacov, neviem ako teraz), tak sme presli do reprogenesis a darkyna bola hned... Ja urcite odporucam reprogenesis, super pristup aj lekari.

ivankalaco
2. jan 2019

@leaa70 Reprogenesis.. maximálna spokojnosť.. prvá návšteva 21.5. 2018 (pondelok) a 24. 5. 2018 ( štvrtok) sme už mali darkyňu 🙂

leaa70
2. jan 2019

@milus777
@ivankalaco Dakujem a boli ste spokojne s darkynou a kolko ste mali embryjok?

milus777
2. jan 2019

@leaa70 darkyna mala tusim 8 vajicok vsetky sa oplodnili ale po 5 dnovej kultivacii ostali len dve najvyssej kvality...

ivankalaco
2. jan 2019

@leaa70 My sme mali 8 vajíčok a oplodnili sa všetky, na piaty deň sme mali dve hatchujuce blastocysty, jednu sme dali zmraziť a jednu mi vložili a dnes som v 27 týždni..

ingrid0105
4. jan 2019

@ivankalaco tak moje vajka zlyhali ideme do DV. Aky je postup ked si vyberieme darkynu? Ako je to s platbou? A garAntuju embryjka aj keby sa neoplodnili kvoli zlemu spermiogramu? Dakujem

leaa70
4. jan 2019

@milus777 a podarilo sa?

milus777
4. jan 2019

@leaa70 ano vysiel hned prvy pokus s dv. Jedno embryo som si dala vlozit a druhe zamrazit. Mame 3 rocnu dcerku. Po novom roku sa chystame na KET... Drzim palce

ivankalaco
4. jan 2019

@ingrid0105 Platili sme predom cez internet banking. Neriešili sme poisťovňu, lebo ja som v tom čase už mala 44 rokov. U nás to bolo tak, že pri prvej návšteve sme podstúpili vyšetrenia (muž spermiogram, pohlavné choroby a ja gynekologické vyšetrenie) a kúpili lieky. Komunikovali sme emailom, veľmi pohodlná komunikácia, tak sme si vybrali aj darkyňu a dohodli ďalšiu návštevu, na ktorej mi urobili kontrolu sliznice a manžel odovzdal spermie na oplodnenie.. za 5 dní sme potom išli na vklad.. a potom sme išli už len na kontrolu HCG, recepty mi posielali emailom.. Ja som bola so všetkým veľmi spokojná. Pred vkladom a po vklade som na klinike podstúpila aj akupunktúru..

lusia33
4. jan 2019

Baby ja som na tom podobne.. ale sme v Iscare BA, ale žiadna sláva...od darkyne sme mali 8 vajicok, ktoré sa krásne oplodnili a dali sme zamraziť..zatiaľ 2x vklad a ani tuk...starostlivosť a komunikácia nič moc..vsetko rýchlo bez vysvetlenia.. odhodlavam sa už rok na ďalší KET ale bojím sa neúspechu...😔 najradšej by som aj centrum zmenila, len si zamrazebymi embrijkami by to bolo uz komplikované...riešili ste pred vkladom nejaké špeciálne vyšetrenia? Ďakujem a všetkym držím🙏.

ericia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka232
4. jan 2019

@lusia33 ja som si pred darkynou radšej spravila vyšetrenie,kedže to nie je lacna zaležitost.Bola som na hematologii,imunologii a endokrinologia.Ale len na imunologii mi našli problem.Brala som lieky a infuzie.Darkyna mala 12vajičok a ostali nam 4embryjka.Prve som mala mimomaternicove a až posledne embryjko bolo uspešne a tahame 18 tyžden

ingrid0105
5. jan 2019

@ivankalaco dakujem. Ake lieky si uzivala?

ivankalaco
5. jan 2019

@ingrid0105 Estrofém a Utrogestan..

ingrid0105
5. jan 2019

@ivankalaco a na imunitu tym ze vajicko je darovane netreba nic? Vies mi poslat mail na Marcela?

milus777
5. jan 2019

@ingrid0105 ja som okrem utrogestanu a estrofenu brala este acidum folicum, a prednison do 12 tt.... Do vkladu tusim zopar dni aj anopyrin... Ziadne vitaminy, vyzivove doplnky som nebrala 🙂

ingrid0105
10. jan 2019

Dievcata mail na Marcela neviete?

ragaca
25. jan 2019

Ahojte dievcata.Chcem sa spitat na darovanie vajicok .ma nie kto skusenosti ci sa to podarilo na prvy krat vlozrnie.a kolko ich vkladaju .dakujem.

lusia33
26. jan 2019

@ragac mne vkladali po jednom, žiaľ neúspešne 2x

ivankalaco
26. jan 2019

@ingrid0105 Ahojky.. čítam až teraz.. na imunitu som nič nebrala..

ivankalaco
26. jan 2019

@ragaca Mne vkladali jedno a podarilo sa na prvý krát, momentálne som v 30 týždni..

ingrid0105
26. jan 2019

Baby tak 6.2.konzultacia a ideme do darovanych. Plus minus co nas to vyjde? Mam strach velky

milus777
26. jan 2019

@ragaca mne vkladali jedno a vysiel hned prvy pokus 🙂

lusia33
26. jan 2019

@ingrid0105 cca 2500 už so všetkým..na SVK iscare..nie je to nič strašné, hlavne vela pozitívnej energie držím 🙏

ivankalaco
26. jan 2019

@ingrid0105 V Reprogenesise 3900 + vyšetrenia a lieky.. spolu cca asi 4800 euro..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre