Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
21. júl 2009

lulu dobre urobíš, lebo 14 deň je už dosť neskoro na 1. kontrolu. Radšej nech ťa pozrú aj 2-3 krát pred KETom.

Áno prednyson je na oslabenie imunyty a anopyrin na riedenie krvi. My sme už nermálne odborníčky 😀

mimka29
21. júl 2009

lulu a mne na rast sliznice pomohol čaj Alchemilka žltozelená, pije sa 0,5 l ráno a 0,5l večer.

maahuliena
21. júl 2009

ahojte babulky 🙂
dlho som v tejto temičke nebola, ale myslím na vas... 😉
mimka už sa chystáš na stimulku na KET? 😉

nelynka
21. júl 2009

aj mne pomohla alchemilka, tiez pre Ketom mi slabo rastla sliznica, a sla som bez liekov...
tak mi ho jeden mesiac zrusili a na druhy som pila alchemilku a ta uzasne zabrala...

maahuliena
21. júl 2009

bylinky su užasné a maju takú silu 😉 mne pomohol femigard+ alchemilka 🙂 🙂 😉

mimka29
21. júl 2009

Ahoj maahul, rada ťa vidím 😉 Ja čakám na mrchu a ideme na to, len tá mi zrovna teraz nechodí. Už dva roky ju mávam každých 15 až 25 dní a dnes som 27 deň a nič, ani bolesť brucha, pŕs, nôh, proste žiadne predmrchovské príznaky. A čo ty zlatko, kedy KETík?

maahuliena
21. júl 2009

mimka, tak držiiim moc palčeky na ketík 😵 😵 ...budem sem nakukať častejšie, aby som mala prehľad 😉 🙂
to je potvora ta ms, že? 😅 ked chceš aby neprišla príde... 😒 a naopak, hruuza.., ale treba sa štelovať, že to bude posladná ms 🙂 😉 a možno... 😉
ja nejdem na ketík... idem stimulovať v inom CARe v Brne 😉 skusime to so svojimi a potom až KEt 😉

mimka29
21. júl 2009

A čo taká zmena 😕 ale schvaľujem ju 🙂 Ja si kľudne na tú moju mrchu počkám, už nič nepoháňam, som taká kľudnejšia, keď viem, že drobci na mňa čakajú.

maahuliena
21. júl 2009

mimi to ti verím... aj ja nestresujem.. kedže viem, že ešte mame mrazačiky.... 😉
a zmena bola potrebná..hlavne ja som to tak cítila... a myslím že aj za hranicami su veľký odbornci..možno nám pomôžu.. a možno ani nebudu môcť.., ale proste chcem to skúsiť 😉 začínam stimulovať v auguste asi 😉 ale to si len overíme hormóny.. a ked budu ok tak pokračujeme v stimulke 😉 😉 Treba bojovať, kým sa dá... 😅 🤐

mimka29
21. júl 2009

Nám v Brne tiež ešte dávali nádej, že by zo mňa niečo vydolovali, ale ja som už bola pevne rozhodnutá pre darkyňu, tak nás neprehovárali, ale červíček v hlave stále vŕta 😒

mimka29
21. júl 2009

A tí naši mrazáčikovia nám dodávajú takú pohodu a silu, že? Ešte ani nie sme spolu a už sme tak nejak prepojení.

maahuliena
21. júl 2009

mimi.. ved to... červík... mne sa cyklus upavil po dlhých 4 rokoch... ms príde sama... ovulujem jedna radosť(4cykly pred darcovstvom)... a tiež sa mi nechcelo isť do toho všetkého znova(lekár ma nahováral, že by sme mohli skusiť SOFT-aj ked neveril, že ovujujem)..... tak preto darcovstvo... a možno je to takto lepšie... možno to naozaj pôjde. Cítim to...Vieš, lekári v Brne su užasný... vedia, že to nebude jednoduché, ale povedal to doky veľmi pekne : Ked budu čo i len 2 foliky... jdeme po nich 😀 😉 to ma tak naštartovalo...ale poviem ti... keby to nechám dlhšie v hlavke... tak asi do toho nepôjdem a pôjdem rovno na KET...
😅

maahuliena
21. júl 2009

hej, keby nemám mrazačiky.. tak to asi beriem trošku inak... asi by bolo viacej zufalstva.. čo dalej.., ale takto som naozaj aspoň trošku kľudná 🙂

maahuliena
21. júl 2009

idem do hajan a povenovať sa mm 😉 dobru noc všetkým... zajtra nakuknem 😉 😉
opatrujte sa 🙂

mimka29
21. júl 2009

Vieš ja som bola po poslednom IVF-ku strašne sklamaná a poveda som, že jedine darované vajíčka a nie už prežiť také sklamanie. Pri stimulke som mala krásne 4 foliky a lekár nepochyboval, že ta tam budú aj vajka (predtým som mala jeden folik a bolo tam aj vajko). Dal mi strašne veľkú nádej, srandoval, že možno budú aj mrazáčiky a potom po OPU sa na mňa nedokázal ani pozrieť, keď mi prišiel povedať, že boli všetky prázdne. Ja viem, že oni to nemôžu dopredu vedieť ale to sklanie je potom hrozné ☹

mimka29
21. júl 2009

Dobrú nocku 🙂

maahuliena
21. júl 2009

mimka... teraz mysli na svoje dva mrazačiky ktoré na teba čakaju 😉 ved už za cca 2 týždne budu v brušku 😉 😵 a ty už budeš maminka 😉 😵

papa 😉

nelynka
21. júl 2009

mimka, ver keby som mohla, ja by som ti ich dala kolko by si chcela..mne sa ich pri IVF urodilo az 16.. 😔
a len jeden bol ten pravy ale neudrzal sa 😒
ale nevadi 😀

tak ako pise mahul, hlavku hore, tvoje snehuliaciky na teba cakaju a pekne si ich budez zivit az do ich 18ky 😀 😀

mimka29
21. júl 2009

nelynka aj do 20ky 😀 Vy ešte výsledky z genetiky nemáte? Didlinka bola na genetike dnes a povedali jej, že za 6 týždňov by už mali mať výsledky. Niekedy výsledky už majú a trvá im kým ich odošlu (ako u nás) tak im tam skús zavolať. Ale vám to vlastne ani neponáhľa, to ste si dali robiť len pre seba do budúcna, že?

mimka29
21. júl 2009

nely to som teda hodila hrozný príspevok, najprv som sa ťa opýtala a potom som si aj sama odpovedala 😀

nelynka
21. júl 2009

mimka no zatial som nevolala ale tak tento tyzden tam chcem zavolat, uz by ich mohli mat..nam povedali ze o dva mesiace takze koncom jula by mali byt...tak uvidim co povedia..
a ano neponahla 😀 ale vies, som zvedava ci je vsetko vporiadku 😕

iwusa
22. júl 2009

dobre ranko babulky,

prepacte za vcerajsiu absenciu, ale vobec som nestihala net v praci a doma takisto. no doma, teraz gazdujeme u svokrovcov a vcera sme az do vecera zavarali 20 kg broskyn (podotykam, ze svokra nie je doma a zavarali sme polovicu pre nu), takze vecer som bola rada, ked som sa osprchovala a padla do postele... uplne som vystavena a rano som sa ledva dostala z postele, najradsej by som spinkala 😔 zzzzzzzzzzz

mahul - vitam ta po dlhsej dobe, posielam vela vela sil do boja 😉

vika - nechcem strasit, ale internet a pokec je dost nebezpecna vec, prezila som si obdobie, ked som surfovala na nete od 6 podvecer do 5 rano, na hodinku si sla lahnut a potom do prace... na pokeci sa velmi lahko dostane k nepristupnym temam, čo si myslím, ze na to ma malo rokov. fakt nechcem robit bu-bu-bu, ale urcite moze svoj volny cas a prazdniny vyuzit lepsie ako pri pocitaci, esteze ti to babka povedala! treba urcit nejake hranice, ale ved ty si poradis 🙂

iwusa
22. júl 2009

a aby som nezabudla, na didinku som vcera myslela cely den a drzali sme jej s manzelikom pastiky. dufame, ze vsetko bude ok a tych 6 tyzdnov, no to je skvele! didi - vcera som ti pisala aj sms, dufam, ze ti prisla.

mimka29
22. júl 2009

Dobré ránko,
iwuska no ty si ale šikovná žienka domáca 🙂

didlinka sa včera chcela ozvať, ale asi mala náročný deň, lebo ani večer mi nevolala a to je čo povedať, že sme si aspoň po telefóne nepoklábosily 😀

mimka29
22. júl 2009

Nejak to tu spí,
ja som sa teraz tak prejedla, že sa mi krížia oči, no des.

Ktovie ako našia diana, každý deň na ňu myslím, už by mohla mať aj zajtra alebo pozajtra OPU.

bobjan
22. júl 2009

Mimka, ahoj 😉 Mne sa tiež dá nejako spať... 😝

Aj ja na ňu myslím...nech má krásne a zdravé vajucha 😉

Iwuška, 20kg???? Fúha.... to je dosť.... ja tiež chcem kúpiť marhule a broskyne, tak po 4kg....to nám bude stačiť...broskyne ešte mám, tak len doplniť zásoby 😉

didlinka3368
22. júl 2009

Ahoooojte babulátka, maminečky moje budúce....!!!! 😉
Som sa dnes na Vás mrkla avidím, že ma spomínate /čo mi naozaj lichotí/, tak Vám podám infošky ako som včera dopadla....
Iwuška Tebe som poslala dosť dlhý mailík /neviem či Ti prišiel/, tak sa budem asi opakovať...
Včera som nepísala, lebo som mala dosť náročný deň ako povedala moja mimuška /veď ona ma fakt dobre pozná/ 😀
Od lekára som išla pozrieť do salónu Nicol na šatečky popolnoci /ale pred mojím šéfom psssst 😅 /, odtiaľ som utekala do roboty ničo porobiť, potom som išla počas obeda s jednou kolegyňkou kúpiť niečo malému miminku našej ďaľšej kolegyňky, čo sme mali ísť po obede pozrieť a už o druhej sme utekali za ňou, takže PC som skoro vôbec nevidela...Aaaale bolo super, požičala somsi od našich auto sadli sme dve herečky do auta an výlet, videli sme kolegyňku, jej maličkú Soničku, stavili sme sa na zmrzlinku, pokecali sme si /žiadny chlap nám v aute nebrbla, že ako šoférujem 😀 no skrátka super deň!/ Takže som prišla domov zmorená a unavená,a le spokojná....
No a kecám o blbostiach.....teraz k tomu genetickému vyšetreniu:
Pochvaľujem železničnú polikliniku, lebo fakt som sa v živote ešte nestretla s tak super prístupom a príjemnou sestričkou ako aj lekárkou...Objednali ma týždeň na to, čo som im volala /nie ako ostatné polikliniky, ktoré objdnávali tak na október a k tomu boli už v telefóne nepríjemné/, keď som prišla na pol deviatu, tak bez môjho vyklopávania sa presne 8:30 otvorili dvere a sestrička ma s úsmevom na tvári pozvala dnu...potom mi lekárka presne vysvetlila ako to bude prebiehať, po vysvetletí mi zobrala krvičku a pri tom sa stále na mňa usmievala /teda dúfam, že nie preto, že som mala niečo na tvári.. 😀 /...potom sa ma spýtala prečo vlastne podstupujem darcovstvo, vypísala som nejaké papiere, so súhlasmi na tie vyšetrenia a potom sme sa pustili do odokmeňu celej mojej rodiny...ona si to normálne kreslila na papier s tým, že som menovala mojich starých rodičov, ich deti a deti ich detí a atď, či boli chlapci, či dievčatá a tak....všude-všudy som tam strávila asi pol hodinku a ete mi povedala, že práve po mojom vyšetrení budú odvážať všetky krvičky do laboratória na vyšetrenie, čiže by výsledky mohli byť aj skôr ako do dvoch mesiacov /čo je štandartná čakacia doba/ a že ihneň ako budú výsledky tak mi zavolajú a dohodneme sa, či si pre nich prídem, alebo mi ich pošlú....ja to mám z roboty takých 5 min busom, takže určite si pre ne zbehnem...Lekárka mi vyjadrila svoj obdiv s tým, že som sa na to dala, potom ja som im poďakovala za to, že ma vôbec tak rýchlo a pekne prijali a ešte spomenula, že sa snaží, aby tie čakacie doby na všetky boli u nich aspoň o pollovičku kratšie ako sú doteraz....no skrátka paráda...odchádzala som odtiaľ s úsmevom na tvári ako od nejakej príjemnej návštevy a nie ako od lekára........
Dúfam, že mi ten úsmev ostane aj po výsledkoch.... 😅

Tak som sa rozkecala...no aspoň Vám pri čítaní ubehne tento ťahajúci sa poobedný čas....xixi

Majte sa zatiaľ čokoládkovo......

mimka29
22. júl 2009

Čauko didlinka 😀

iwusa
22. júl 2009

didi - mailik som dostala, dakujem ti velmi pekne 🙂 uz som aj odpisala, ved bolo na case, sa mozem hanbit. ked to zhrniem, tak sa velmi velmi tesime na vysledky a verime, ze budu super! podrobnejsie je to v mailiku 😀

baby ja som unavena, citim sa ako odstaveny pomaranc... 😖 slabucka som, spat sa mi chce a zda sa mi, ze som stratila elan do prace aj do vsetkeho... neviem taka som mimo 😖 vobec nie som spokojna sama so sebou...

bobjan - bolo toho dost, ale zvladli sme to, len teda broskyne nechcem toto leto ani vidiet 😀

uz len 13 min v praci, ale musim si dat pozor aby som nezaspala za taku kratucku dobu, u mna je vsekto mozne. pa babulky, zajtra sa tesim na vas. papa

mimka29
22. júl 2009

Papa iwuska ja ešte 1 hodinu a 52 minút v práci a potom sa snáď nejak doplazím domov 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre