Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
11. aug 2009

tildus teraz som mala 3 máplaste Estrahexalu a od budúcej stimulky budem mať náplastí 6 a ešte mi pridali tablety Trental na prekrvenie delohy. Ja vždy na hormony slabo reagujem, asi si už moje telo na ne zviklo alebo čo, ale táto dávka čo budem teraz brať je vraj maximálna čo mi môžu dať.

tildus
11. aug 2009

no esteze tak, uz som sa zlakla, ze ti chcu dat take iste davky. Tak treba verit, ze na tu "konsku" davku uz telicko zareaguje- a ide jesen, na jesen je väcsi narast tehotenstiev - aspon som to tak pocula. Takze mimka uz ta cakaju len uspechy neuspechov bolo uz dost, stacilo... Prajem Ti to, aby to uz bolo dobre. drzkaj sa. pa pa

mimka29
11. aug 2009

No ja som si tie vysoké dávky doslova vydupala 🙂

dianan
11. aug 2009

ahojte....
no nedarí sa nám....
ale aj tak didlinke a sue...veľká vdaka za podporu....a samozrejme aj ostatným babám

mimka...tak som na teba myslela,celý den,že ty už musíš doniesť dobré správy......Bože,kedy sa to tu s nami konečne pohne....??
ja nemám nič nové,dalšie testy som nerobila...a mrcha zatiaľ neprišla....

iwusa
12. aug 2009

ahojte babulky moje,

no mimka, co ine nam zostava ako nabrat dalsi dych a pustit sa do boja. je super, ze si sa nedala a vybojovala si si silnejsie davky, ked nema rozum doktor, tak aspon ty ho mas! neboj, urcite zaberu a na vianoce si budes tehulkovat 🙂

di - silno ti drzim pastiky, vykasli sa na testy a modlim sa aby mrcha neprisla!!!

citali ste tu novu knihu z vydavatelstva evitapress - mal to byt pekny zivot??? strasne smutny pribeh, opat sa potvrdzuje, ze nestastie maju najobycajnejsi z nas... slzy sa mi valili potokom 😢

mimka29
12. aug 2009

Ahojte, asi pred hodinkou som sa vyliahla z postele ... úžasné.
Ako sa máte vy?

iwusa
12. aug 2009

mimka v pohodicke, z takychto veci sa treba vyspat! sponok a plac, to je pre mna kolkokrat najlepsi liek! ja osobne sa mam pracovne, ale v pohodicke, iba pripomienkujeme nejaku dokumentaciu, sef je v ba, takze parada! taky kludny tyzden mam zatial 🙂 a dufam, ze to aj tak zostane, v pondelok si chcem zobrat volnicko, lebo cez vikend su u svokrovcov hody a v nedelu je zabava (organizuju ju hasici) a vyzera to tak, ze budem v bufete (ale ved nevadi, babam aj tak davaju vacsie tringelty), takze aby som to mohla rano dospat 😉

mimka29
12. aug 2009

My máme s didlinkou teraz perné obdobie, tak sa mi bude čakanie lepšie znášať. Teraz cez víked by sme chceli ísť stanovať. Celá rodinka stanovačky zbožňujeme, len tento rok nám ešte ani jedna nevyšla (aj kvôli mne), ten ďalší víkend ideme na východ sesternici na svadbu, ten ďalší budeme zapíjať didlinkinu slobodu no a 5.9 sa moja malá sestrička vydááááva. Ani sa nenazdám a môj KETík je tu zase.
Také dedinské zábavy čo organizujú hasiči, alebo poľovníci zbožňujem, tak si to poriadne uži 😉

didlinka3368
12. aug 2009

Tak to verím mimka, že to je úžasné......pekne oddychuj, lebo ešte sa v živote namaká.....
Ja nemm za to od rána dobrý deň...som hore už od piatej, pri obliekaní sa mi roztrhla podprsenka, pekne som ráno vymrzla, lebo som čakala 20min ráno ne električku a samozrejme, že sveter ostal doma....od rána stretávam tak sprostých ľudí, že mi je z nich blbě, takže sa teškám na 14:00 hodinu a pôjdem sa odreagovať niekde do drogišky..xixi..no a môj chlap keď ma miluje, tak ma bude musieť pochopiť pri pohľade na účet... 😵
Jáááááj inak je tento deň celkom v poho, lebo došla výplata..... 😉

Úuuuha Iwuška ja milujem také dedinské zábavy a hody.....my sa chystáme s mimkou na stanovačku ak sa nič nezmení, že mimka?!

mimka29
12. aug 2009

Didlinka na stanovačku pôjdeme, neboj. Ja budem síce schovaná pod slnečníkom, ale ty sa aspoň opáliš do šiat. Ja som ti včera zabudla dať nejaký svetrík, prepáč zlatinko, len si teraz dávaj pozor aby si nenachladla.

vika34
12. aug 2009

ahojte,babuľky myslím na vás ,ale nestíham nič,v sobotu idem na sústredenie a potom zase do tej nemocnice,tak ani neviem keby sa sem dostanem,pá

mimka29
12. aug 2009

Ahoj vika tak si uži sústredenie 😉

iwusa
13. aug 2009

bre ranko,

uz tu mame stvrtok a to je uz pomaly piatok, takze co? takmer tu mame vikend, to je dedukcia, co??? 😀 😀

mimka - ale to je super, ze mas take zapratane vikendy, aspon sa nebudes nudit a nebudu ti myslienky behat stale k jednej a tej istej veci, ved vieme... treba sa zamestnat niecim, aj ked ma clovek toho vela a mysli si, ze uz viac nezvladne, neboj, verim tomu, ze zvladne! ja som sa rozhodla, ze sa prihlasim (ked sa podari) na kurz anglictiny. totiz moja english uz zapadla prachom a od strednej som nekomunikovala po anglicky a ked som bola na dovolenke tak to bola kombinacia anglictiny + ruky/nohy a pantomima este k tomu 😀 clovek, ked sa to mohol ucit zadarmo na zakladnej a strednej, vtedy sa to neucil a dochadza mu to (ake je to dolezite) az neskor, resp. az ked si za to musi platit. ale nevadi, proste musime najskor dozriet do dospelosti, aby sme si uvedomili urcite zakonitosti... takze tak, skus nieco, napr. skola fotenia, dizajnu, jazykove kurzy, tanecne skoly... teda je to len moje odporucanie 😉

di - stale ta mam v hlavicke a stale na teba mylim, daj vediet, kym si nenapisala, ze sa spustila mrcha, tak nic nie je stratene!!!

didinka moja a mimka - uzite si vikendik, dufam, ze vam vyjde pocasie, aby ste nepremokli ale pozerala som pocasie dnes rano a vikend by sa mal zlepsit! a urcite v kruhu rodiny prides na ine myslienky! jajha, aj ja by som sla stanovat, to je taka paradicka 🙂 didi a tebe sa to uz riadne blizi, dufam, pripravy su pravdepodobne v plnom prude, hlavne sa nestresuj kvoli zbytocnostiam! drzim pastiky, aby vsetko dobre dopadlo, ale neboj, do 5. septembra to este preberieme!

inak ohladne tych studenych ran, v pondelok bolo vavrinca a to je take porekadlo (neviem to doslovne), ze vavrinec nasti (sorry za vyraz 😀 ) do vody a je po lete... nieco v tom zmysle, no a ked sa pozeram na tie rana, nevyzera to bohvieako!

zasa som sa rozpisala, jak slak 🙂 este ale musim povedat, ze ja pouzivam tolko vykricnikov v mojich prispevkoch, sa cudujem, ze mi ich admini nemazu... 😝

mimka29
13. aug 2009

Dobré ránko,
iwuska nevadí, že sa tak rozpisuješ, ja sa vždy teším, keď zapínam PC, že tam budú nové príspevky. Tak vám prajem aby vám práca rýchlo ubehla.
Ja si teraz zavádzam utrogestan a je pekne nepríjemný 😝
dianan aj tebe robí taký bordel tam dole?

sue
13. aug 2009

Bré ránko babule, ja len že Di pár dní dozadu písala, že bude od stredy do nedele offline, aspoň teda myslím... tak asi preto nebude písať
😉

mimka29
13. aug 2009

Ahoj sue aha to o di som nepostrehla 😕

Ja som si práve dala svoje dve bobule utrošu a zase mám potrebu sa sprchovať, len sa bojím, že potom to zo mňa všetko vytečie. Ten a ešte estrofemove čipky sú hnus, ale neva, lebo som doma. V robote by som to horšie znášala.
To len aby ste vedeli čo vás čaká 😉

sue
13. aug 2009

Mimka, ja na ňu stále myslím, že ako je na tom... a dúfam, že v nedeľu večer napíše, že mrcha nikde... v pondelok by mohla testovať s // 🙂 😵 (tak také mám plány 😀 😀 😀 )

...a na tie injekcie som zvedavá... popíšete mi tu niektorá čo ma presne čaká? Či to sa asi úplne nedá, keď neviem aké a koľko hormónov mi dajú, že?

mimka29
13. aug 2009

sue ale dá. Od druhého dňa mrchy si budeš 1xdenne pichať inekcie. To je jedno aké ti dajú dávky, lebo to si natiahneš do jednej striekačky, čiže vždy to bude iba jedna inekcia. Ja som chodila každé ráno na ne do centra a pichali mi ich niekde pod bedrá. Treba meniť strany, aby sa nerobili modriny. Mne sa modriny nikdy nerobili, ale baby píšu, že áno. 6 deň pôjdeš na ultrazvuk, aby lekár videl koľko máš folikov a zmerá ich aké sú veľké. Od toho 6 dňa si budeš pichať ešte jednu inekciu každý deň do brucha, tá slúži na to aby foliky nepopraskali a neboj tá vôbec nebolí. Čím väčšie sádlo na bruchu tým lepšie 😀 Takže od 6. dňa si už picháš po dve injekcie, jednu do bedier (alebo zadku), druhú do brucha a chodíš na kontrolu ob deň. Nezlakni sa keď ťa budú bolieť vaječníky a bruško, to musí a nenos potom úzke gate, aby foliky nepopraskali. Tiež sa nezlakni, že sa ti nápadne zväčší bruško, lebo si predstav, že jeden ten folik má na konci až 2 až 2,2 cm a ty ich budeš mať hodne.
Keď už budú foliky dozreté, tak ten deň večer si pichneš jednu inekciu do zadku (tá trošku štípe), na druhý deň budeš mať s pichaním voľno a odpočívaš, no a na ďalší deň ideš na OPU. OPU sa robí v krátkej narkóze, takže je najlepšie, keď pred ňou tak 10-12 hodín nič neješ a nepiješ a potom sa z nej zobudíš v podičke vyspinkaná a nie je ti zle.
To je asi všetko 😉

sue
13. aug 2009

Uff... 🙂 ďakujem za popis 🙂 trošku sa toho bojím, ja som desný padavkoš 😅 dúfam, že to zvládam... sa teším na PN a dúfam, že bude vajíčok dosť 🙂

mimka29
13. aug 2009

sue vôbec sa neboj zlatko, nič to nie je. Ja by som to kľudne ešte podstúpila. Aj ja som sa prvej stimulky bála, lebo som nemala ani tušenia čo to bude, ale potom som sa už na každú ďalšiu tešila 😉

sue
13. aug 2009

Mimka, asi je to o tom... že neviem presne do čoho idem, tak sa trošku bojím... a trošku aj toho, že som ešte nikdy nebola pod narkózou 😅 asi ti to pripadá smiešne, keď vy ste tu toľko toho preskákali...ale 🤐 😀

iwusa
13. aug 2009

mimka, az sa mi chlpky stavali na rukach, ked som si to citala o tom procese, injekciach, narkoze a tak... ja som toto nezazila, ani nezazijem nikdy a teraz si este viac vazim didinku, ze to pre mna robi, teda vazila som si ju aj predtym, ale teraz... no fuuuha, skladam pred nou vsekty klobuky sveta z hlavy.

didi - dakujeeeeeeeem 😉

didlinka3368
13. aug 2009

Aaaaaale Iwušik jaˇďakujem 😵 .....veď ja som vedela do čoho idem 😉 .....
Beriem si príklad z mimky, lebo ona sama najlepšie vie čo to je a ona to zvládla na 1*....aj keď ona má posunutú hranicu bolesti ako aj trpezlivosti niekde vo výške Výsokých Tatier, no ja viem, že ona bude pri mne a tým pádom nie je o čom.... 😵
A ešte k tomu ja som aj taký malý sadista, ale v tom zmysle, že mňa tiež len tak hocičo neskolí..... 😠
Pre Teba Iwušik by som išla do toho aj opakovane....aj pre iných samozrejme keby sa dalo, alebo keby som musela, no pre teba obzvlášť, lebo sme si ťa s mimku fakt obľúbili....
Normálne sa na to aj teším, lebo každá skúsenosť je skúsenosť a ešte k tomu aj keď to pomôže niekomu k takému zázraku ako je mimčo, tak to perfektné.....
Aspoň budem vedieť aký to je asi pocit byť tehotná a chodiť s takým veľkým bruchom, keď mimka opisuje ako s pri tom nafúkne bruško....aj keď vlastne mne sa stačí iba dobre napapať aby som to zistila..xixi..
Jáááj babule, ja už to v tej robote nevydržím....céééém spať.....

sue
13. aug 2009

Didli, ja som na tom rovnako... dnes ledva držím oči otvorené 🙂

A k tomu pocitu tehulkova... priala by som to zažiť ktorejkoľvek snažilke a žienke, ktorá túži po dieťatku... síce som prevracala prvých 5.mesiacov 😝 😀 ale inak to bol najúžasnejší pocit na svete 😵 😵 😵 o pôrode ani nehovoriac... niektoré žienky síce píšu, aké je to boľavé a že nikdy viac, ja som to ale nezažila... ten pocit, keď ste v jednej minútke ešte len jeden človek a zrazu sa vďaka tebe narodí dieťatko... vďaka tebe a z teba... a ty ho po tých dlhých mesiacoch uvidíš joj...poviem vám, to je neoísateľný nádherný pocit, kedy sa vám zdá, že sa láskou k tomu drobčekovi udusíte 😵 😵 😵 zrazu vás premohne nekonečná láska, chuť a potreba sa o to dieťatko starať a ochraňovať ho 😵 😵 😵 UŽ ABY STE TU BOLI VŠETKY TEHUĽKY A MAMUĽKY, aby sme si o tom mohli spolu písať 😵 😵 😵 😵 😵

mimka29
13. aug 2009

Ach bože baby teraz tu nemôžte také písať, veď ja som teraz chodiaci hormón a plačem aj keď si dá niekto pusu a nie to čítať ešte také krásne slová.
sue ale zase keď si také niečo pekné prečítam, tak som presvedčená, že sa nevzdám ani za nič na svet.

sue
13. aug 2009

Mimuš, tak neviem teraz či napísať ☹ prepáč, alebo dať len 😵 ? 😅

Inak to s tými hormónmi je sranda, keď som sa dokiho v centre pýtala, že aké teda bude mať na mňa následky stimulácia, tak mi povedal, že budem tak mesiac - tri mesiace od stimulky hormonálne tak na tom ako keď som bola v puberte,...tak som sa začala smiať,že ja som z puberty ešte stále nevyrástla, tak nech povie aký je ďalší stupeň 😅 😀

mimka29
13. aug 2009

sue ja hormony užívam už pekne dlho, tak už ani neviam aká som bola pred nimi 😀 teraz sa akurát rozplačem aj kvôli hlúposti, inak na mňa hormony nejak nevplývajú, tada okrem utrogestanu, z neho som taká ospalá. Ale som zvedavá ako budú vplývať na teba a didlinku. Didlinku si ustrážim, ale ty musíš potom stále písať, dobre?

sue
13. aug 2009

Jasnééé 🙂 ak budem ešte bláznivejšia ako teraz, tak to tu budete mať veselé 😀

Inak ja som ten typ,ktorý dokáže dojať aj hocijaká kreslená rozprávka 😅

mimka29
13. aug 2009

Tak sa máš na čo tešiť. Ja som včera plakala pri komédií 😀
Ty teraz vlastne čakáš na mrchu a začínaš, alebo až od tej ďalšej?

sue
13. aug 2009

Mimka, mne chýba horm.profil - ten sa robí na 3.deň cyklu a ten som premeškala teraz na dovolenke ☹ takže ešte jedna mrcha a ak bude všetko OK,tak ideme na to.... vychádza to na stimulku na koniec septembra...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre