Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

vika34
2. apr 2009

Mne v gf povedali,že musím ísť na dlhý protokol d najdrahšími liekmi,aby sa mi vytvorilo čo najviac vajíčok vzhľadom na to ,že išli na PIGD,kedže som ich mala až až ,tak predpokladám,že HP mám dobrý.Lieky ma vyšli na 12000 a vo FC dávajú iba merionalk a ten je že vraj lacný,ako csom čítala celé IVF by ma mohlo výjsť do 5000?

mimka29
2. apr 2009

No veď to, ale na to že merional je druhý najlacnejší som došla asi minulý týždeň. Áno za každú stimuláciu sme doplácali cca 5000 Sk, ale teraz to máme o to drahšie 😀

vika34
2. apr 2009

zajtra nakuknem ,teraz idem už hajkať,pá

iwusa
3. apr 2009

ahojte kocky,
mimka som torsku zhrozena z tej sumy, je to take iste ako v iscare v BA, teda co sa tyka ceny inak je to urcite rychlejsie v cechach. a je super, ze mas dobry pocit z doktora aj centra, to je zaklad, mat voci nim vybudovanu doveru. ale ta cena... ☹ uplne zdieranie neplodnych parikov. skoda, ze si na slovensku neskusila ine centrum, ale ved ty vies najlepsie ako je to s tvojim zdravotnym stavom a ked vies, ze to nepojde, tak na co to silit. inak, ked som si zistovala tieto infosky ja, volala som do centra Unica Brno a tam mi povedali cenu cca 90tis.

vika a ty si kolkokrat bola na ivf? a co je to ten pigd, ked sa mozem spytat? ja som z tychto veci trochu mimo, ja som nebola ani na jednom ivf, rovno pojdem na darcovsky program, taky som ja katastrofalny pripad 🙂 a toho 7. aj pojdete na konzultaciu, alebo to nechate tak?

ozaaaaaaaaaaj a aby som nezabudla!!! MIMKA vsetko NAJ NAJ NAJLEPSIE K VCERAJSIM NARODENINKAM 🙂

barbora77
3. apr 2009

Ahojte! Pozerám čo nové, tak mimka máš po konzultácii 🙂 Super, že ste mali dobrý pocit, a mohli ste sa v kľude na všetko povypytovať. Tá cena je sila 😒 Oni sú asi najdrahší. My sme podávali žiadosť do Heliosu Brno a veru nič sme neplatili za záväznú žiadosť. Veď keby sa dovtedy stal zázrak a nešli by sme do darcovstva, tak sa nič nedeje a posunie sa dopredu iná baba, nie? Ale rozhodnutie kam pôjdete, je samozrejme na vás... A ozaj, nie je teda problém že segra nemá ešte deti?

iwusa - ty ideš kedy do MT? budúci týždeň sa mi zdá? Som zvedavá, čo povedia vám, mne Krajko hovoril, že u nich by to malo stáť cca 40tis., tak to je super cena, že? Nás to bude stáť v Heliose Brno 74tis.Kč, a ostatné poplatky sú za mrazenie kvalitných embryí a uskladnenie. A ak nevadí, čo si sa pýtala viky na PIGD, je to predimplantačná genetická diagnostika, vyšetria embryo pred transferom po genetickej stránke. Nám to v Brne robili tiež, mali sme to o.k. a dokonca nám povedali aj pohlavie - dievčatko. Vtedy som strašne verila, že sa to podarí, ale

vika34
3. apr 2009

ahojte iba nakúkam,do toho Brna asi pôjdeme,ale v tejto krízovej dobe neviem čo budeme robiť,všetko sa na mňa rúca,neviem či vôbec budem mať chuť niečo začínať,mám depku,tak vám ju sem nechcem preniesť ,idem spať,pá

iwusa
6. apr 2009

vika, nebooooj to prejde! aj ja mavam obcas brutal depky, hlavne minuly rok bol pre mna velmi kriticky. a viem, ze je strasna doba, kriza a to vsetko. byvame v podnajme a ked sa snazim akokolvek, tak sa nam nedaria moc setrit korunky, kazdy mesiac sa nieco necakane vyvrbi, co stoji dost vela penazi... dost sa na to jedujem a muz si aj zhana brigady na vikend, ale co, fakt je taka doba, ze vsetci sa boja o svoje peniaze, tak preco by si mali volat a delit sa s nejakym pomocnikom, no nie? fakt to prejde, ja sa vzdy vyplacem z toho, hlavu hore a musim sa ist pretlkat dalej zivotom, ved co ine nam vlastne zostava, ze? vika, vy ide takisto ako my, budem mysliet na teba cely den, vela sil ti prajem!

barborka - ja idem zajtra ale zacinam byt dost nervozna. totiz menstruaciu mam mat az buduci tyzden ale uz druhy den spinim, tak dufam, ze sa to nerozbehne do mrchy, to ma potom doktor ani nebude moct vysetrit a vlastne ani nebudem vediet, ze ako som na tom s rastom sliznice! ale ked rozmyslam, aj minuly mesiac som dva dni spinila, potom nic a az za tyzden mrska. tak nech to len pekne vydrzi! taka som z toho nerovzna, ze mam uz hororove sny z toho! a vy ste boli na darcovskom programe v brne? vajko sa neuchytilo, alebo sa stal nejaky iny problem? a ten pigd, v akom pripade sa odporuca robit? inak, nemyslim si, ze by mal byt problem, ked sestra este nema deti. si zober, z v tom brne maju darkyne, kt. si tak zarabaju na vs, asi 99% z nich este nema deti, takze podla mna NO problem 🙂

zienky, mne uz v hlave hrmi len ten martin, uz nech sme tam zajtra! a nech uz prestanem spinit 😖

mimka29
6. apr 2009

Ahojte babuľky,
v sobotu sa nám pokazil doma počítač a nebude funkčný až do stredy, tak som si nemohla s vami písať.

vika - kašli na depku. Ja keď mám depku, tak myslím na niečo pekné čo má v najbližšej dobe čaká. Tak myslí na zajtra a uvidíš, že odtiaľ pôjdeš s takou dobrou náladou ako my.

iwusa - zajtra držím palce a dík za gratuláciu 😉

Inak baby rozhodli sme sa, že pôjdeme do toho aj keď je to také drahé. Mali sme rodinnú poradu a moji rodičia sa ponúkli, že nám finančne pomôžu. Asi už veľmi túžia po vnúčati 😀

barbora77
6. apr 2009

Ahojte! 🙂
Tak máme po krásnom víkende, hneď je nálada lepšia 😉

vika - tie depky poznám, tiež ma to občas chytí, ale to asi každého. Stále sú nejaké problémy, ale nesmieme sa nimi nechať prevalcovať, lebo čas strašne letí a pokiaľ nejde o život ide o ho... A to poznám na vlastnej koži, minulý rok som si zažila havárku a fakt stačilo málo..., tak sa teraz na veľa vecí snažím pozerať inak

iwusa - tak držím palce na zajtra, normalne ti zavidim, že môžeš ísť do MT, ja by som tam išla hneď, len kvôli tej čakačke musím ísť do Brna 😒 My sme neboli na darcovskom v Brne, ale na normálnom IVF a PIGD odporúčajú po viacerých neúspešných IVF a nikto nám nevedel povedať, prečo to nevyšlo, ale s uhcytením by nemal byť problém, skôr si myslím, že to bude nekvalitnými vajíčkami

mimka - super, idete do toho, od rodičov je to pekné, že vám helfnu 🙂 A idete na zladený alebo nezladený cyklus. My radšej na zladený, moc tým zmrazeným spermiám neverím.

mimka29
6. apr 2009

Ahoj barbora,
Budeme dávať aj čerstvé spermie na oplodnenie a sj prvý transfer bude z čerstvých embrijik. Ja začnem brať spolu s dárkyňou naraz antikoncepciu, potom ju v jeden deň vysadíme a tak sa nám zjednotí menzes. Po vysadení antikopcie si začnem lepiť homonálne náplaste a tri dni pred transferom budem brať utrogestan. Znie to celkom jednoducho, že? Fu... už aby to bolo.
A vy koľko ešte budete v Bne čakať, lebo nám povedali, že to bude trvať 2-3 mesiace kým nájdu darkyňu.

barbora77
6. apr 2009

mimka-v Heliose by to malo byť 4-6 mesiacov, žiadosť máme podanú len nedávno, tak si ešte asi počkáme. Predtým si nás asi zavolajú tiež na konzultáciu, tak som zvedavá či budem mať takú stimuláciu tak ako ty

mimka29
6. apr 2009

No tak ja dúfam, že som to všetko dobre pochopila, aby som nezavádzala.

vika - zajtra budem na vás myslieť. Dúfam, že tam trafíte. Berte sa v Brne potom stále na Židenice. Keď si zadáš na internete trasu, tak ti to pekne vypíše každú odbočku ako keď hlási navigačný. Ja som mala pre istotu vytlačené aj to a dá sa aj podľa toho. Inak tú nemocnicu si pozri na internete a potom ju zbadáš pekne aj z cesty, keď už budete pri cieli. Prosím opýtaj sa, keď nezabudneš, že kedy sa platí - pred stimuláciou, počas, alebo celá suma až po.

iwusa
6. apr 2009

jajha kocky, chvilku som tu nebola a vy ste sa takto rozbehli v pisani? pekne pekne 😉 zda sa mi, ze to spinenie ustupilo, tak dufam, ze si to do zajtra moje telo nerozmysli a bol to len plany poplach, fuha, normalne som si vydychla.

barborka - tak to mas 100%-tnú pravdu, že máme po krásnom víkende a musím povedať, že aj pondelok sa dosť vydaril, teda čo sa týka počasia - slniečko svieti, príjemný vánok pofukuje a ešte do toho aj vtáčikovia štebocú, milujem jar, úplne sa prebúdzam v tomto období. u mna žiadna jarná únava neexistuje 🙂

mimka - vďaka za povzbudenie a ja držím palce aby vám čo najskôr našli darkyňu a aby ste sa čím skôr pustili do toho procesu. jajha, normálne to prežívam s vami 🙂 a v takomto prípade si každá z nás povie, že čo tam po peniazoch, iný ludia ani nedokážu pochopiť, že sme také zúfalé manželky a strašne moc túžime po miminku! a tiež je skvelé, že vám pomôžu rodičia. inak poviem vám, že odkedy mám tieto problémy, tak sa mi strašne moc zmenil vzťah s rodičmi, hlavne s maminu. je taký otvorenejší, určite aj preto, že dopodrobna rozoberáme inak dosť intímne záležitosti. a nerobí mi problém ani so svokrovcami o tom hovoriť, takže môžem povedať, že niečo zlé je vždy na niečo dobré 😉

kočky a ako ste strávili víkendík?

mimka29
6. apr 2009

iwusa - ja som celý víkend oslavovala. My sme strašne veľká rodina, tak sme mali návštevu každý deň. Včera poobede sme boli na prechádzke, boli sme pozrieť v obchode nejaké kvetinky, lebo si chceme vyzdobiť balkón. Nakoniec sme ale žiadne nekúpili, lebo boli veľmi drahé. Ja neviem, teraz som začala strašne šetriť a všetko mi pripadá drahé, tak si poviem, že však až tak to nepotrebujem a peniažky radšej odložím.

Aj ja všetko s vami vždy prežívam, dokonca aj môj muž sa začal zaujímať o nášho koníka. Vždy sa ma opýta - čo pýsali baby, alebo čo majú baby nové 😀 Už som ho dokonca načapala, že si ho aj číta.

mimka29
6. apr 2009

Babulky, ja sa s vami za chvíločku lúčim, lebo odchádzam z práce a doma sme do stredy bez počítača.

vika, iwusa - napíšte mi na kedy ste zajtra objednané, aby som na vás mohla vtedy myslieť a ja si to zajtra ráno prečítam.

vika34
6. apr 2009

ahojte ,objednaní sme na 14,15 a muž nabil navigačný ,tak snád tam trafíme,depka sa mi ešte viac prehlbila,lebo nám idú znižovať platy ☹
IVFs PIGD mi tiež zaplatila moja mamička,ona mala kolegyňu,ktorá je v mojom veku a bola už asi 4 x na IVF ,TAK MOJA´mamička vedela skoro všetko o tom/kolegyni sa to nakoniec podarilo a v lete sa jej narodila dcera/
Môj vzťah s mamičkou sa radikálne zmenikl ,ked som sa prvý raz vydala,k lepšiemu 😀 a teraz si telefonujeme aj 3-4 razy týždenne
Aj môj muž sa niekedy píta ,že čo nové na koníku,lebo z inej temy ,čo si tiež píšem sme sa aj stretli a bol tam aj on,tak sa vypytuje 😅

mimka29
7. apr 2009

Pozerám, že tu dnes ešte nikto nebol,
vika a iwusa - napíšte mi ako ste dopadli, celý deň na vás myslím. Doma nám síce počítač ešte neopravili, ale večer si niekam zájdem na internet. Nieže ma necháte čakať.

barbora - kde si 😉

barbora77
7. apr 2009

Ahojte!
mimka - ahoj, až teraz som sa dostala k PC.
Ako vidím, baby zatiaľ žiadne správičky. Som zvedavá ako dopadli, kuknem neskôr 😉 zatiaľ pa

mimka29
7. apr 2009

Nám doma nefunguje ten počítač, ale som strašne zvedavá na baby, tak som zašla k susedom na internet, ale ako vidím, tak žiadne správičky 😢 Dnes sa už k počítaču nedostanem, až zajtra ráno, tak vám prajem pekný večer a zajtra ráno čítam. Dúfam, že budem mat čo 😀

mimka29
8. apr 2009

Ahojte baby,
vika, iwusa - no kde sú správičky. My sme zvedavé ako staré baby a vy na nás kašlete ☹

iwusa
8. apr 2009

ahojte kocky, prepacte, ze som tu vcera nebola hned vsetko vysvetlim.

takze, vcera sme boli objednaní na 11:30, od vecera som bola dost nervozna. spinenie nastastie prestalo ale aj tak... rano som sa uz nestihala pripojit na net a ked som chcela v aute v manzelovom telefone, tak ma to nechcelo pustit na dalsie stranky tem, stale mi nacitavalo len 1. stranu snazilkovskych tem a to bolo vsetko, tak som si povedala, ze kaslat na to, poviem - napisem vam doma. no a co u doktora? povedala som mu, ze ako skvelo sa citim, ze uz nemam navaly tepla, problemi so sexikom a ze aj dusevne som na tom o dost lepsie. ale povedala som mu aj o migrenach a takisto bolestiach vajecnikov. co sa tyka vajecnikov, vravel, ze je to kvoli tomu, ze podstupuju tuto hormonalnu liecbu a casom to ustane, totiz akoby rok spali a teraz ich zobudzame, aj ked teda vajko z nich nebude, ale nevadi. a hlava tiez, casom to ustane, ak nie, tak by sme zmenili lieky. a tiez som mu spominala, ze pocas oboch cyklov sa mi stalo, ze pocas tretieho tyzdna som mala spinenie a vysvetlil mi, ze je to akoby ovulacia, ale proste taka umelo vyvolana. no a potom som sla na vnutorne sono, toho som sa najviac obabvala, ale doki ma strasne potesil, lebo sliznica bola krasne vysoka - 7mm a vraj je to idealna vyska na otehotnenie, ze takuto sliznicu maju zdrave zeny. no takze momentalne pokracujeme v hormonalnej liecbe, dal mi lieky na dalsie 3 mesiace, potom pojdem opat na kontrolu. vravel mi, ze aby sme sa porozpravali s mojou sestrou ci bude ochotna podstupit tento darcovsky program, na dalsej prehliadke sa podla vysledkov pohneme dalej. ak bude vsetko v poriadku, mozu zacat testovat sestru ako darkynu a to bude zhruba na 3 mesiace. takze na polroka dopredu uz mame plany 🙂

no a preco som vcera uz nepisala, no ocino mal nehodu na bicykli, takze... chapete, proste na net som ani nepomyslela. nastastie nema nic zlomene a mal helmu, lebo celkove si poranil hlavne tvar a celo, kebyze nema helmu, tak by to bolo urcite horsie! fuha, este teraz to rozdychavam.

no a hlavne, ze by sme sa nemali stresovat, ze? vika neboj, radsej nech znizia platy, nez aby ste mali uplne prist o zamestnanie! a ako si vcera dopadla ty?

baby dakujem, ze ste mysleli vcera na mna, dodava to cloveku vela sil!

mimka29
8. apr 2009

iwusa - no to je úžasné, že liečba zaberá. Takže za pol roka by si sa mohla už pripravovať na umelé oplodnenie.
Za ocina mi je to ľúto. On je taký cyklista? Ja si teda toho mojho na bicykli ani neviem predstaviť.

barbora77
8. apr 2009

Dobré ránko všetkým 🙂 Som tu hneď zrána, lebo idem do terénu a neviem, kedy sa dostanem k PC.

Tak iwusa - to sú super správy! Takže keď Ti liečba tak zabrala, na budúcej kontrole to bude ešte lepšie 😉
A neviem presne, Ty si mala problémy aj so sliznicou? Lebo dobre zaberajú tie chilli papričky 🙂 No keď tak počítam, tak možno budeme stimulovať aj narovnako, mne to vychádza tiež do pol roka...
Chvalabohu, že sa ocovi nič vážne nestalo
vika sa neozvala, možno večer

mimka29
8. apr 2009

vika určite napíše až večer. Dúfam, že jej včera vílet urobil dobre a prešla jej tá depka.

iwusa
8. apr 2009

mimka - tak moj oco, ten sa asi vedel skor bicyklovat ako chodit 😀 ked sme boli male tak nas braval v lete aj kazdy den na bicykloch a nemali sme problem spravit aj do 30 km, teraz by som sa na to asi neodvazila, xixi este dnes museli ist na chirurgiu, lebo ho strasne ruka bolela. este rano som bola taka rozstrasena z toho a hlavne, ked som s maminou volala, taky ufnukanec bol zo mna.

barborka - no ja som mala velke problemy so sliznicou a to kvoli tomu, ze bez liekov som nemenstruovala, takze sa mi ani sliznica nerobila, tak si myslim, ze mne by v tomto pripade iba chilli papricky nepomohli. aj ked ja zasa velmi lubim stiplave 🙂

vika - myslime vsetky na teba! daj o sebe vecer vediet, nech sme kludnejsie.

baby a chcela som sa spytat, snazite sa nejako si precistit telo kvoli materstvu alebo uzivate nejake pomocne pripravky? dajte vediet, nech sa mi rozsiria obzory.

mimka29
8. apr 2009

prečistiť telo ani nie, ale užívam - kyselinu listovú, calibrum baby plan a manžel E vitamin

iwusa
8. apr 2009

ahojte baby, akoze musim vam napisat co ma dnes strasne vytocilo:
starsia sestra bola s ocom na poliklinike, lebo ho strasne boli ruka z toho vcerajska. sedel tam cely uboleny, doudierany od 8 a do ambulancie sa dostal az po 14! ked im opisal, ze co sa teda stalo a ze ho boli ruka, tak ich reakcia: "a co my s tym mame?" CHAPETE??? kokooooooooooos, ja som tak vytocena, ze to ani nie je mozne. chudak, co mal ist k ocnemu? tam by asi viacej pochodil. a este aj ako ma previazanu hlavu, tak dost mu presakuju obvazy a spytal sa sestricky, ze ci by mu to previazala. zvrieskla po nom, ze ma to mat na hlave dva dni! ved co tam po tom, ze ich ma cele mokre, nie? a ze ked by mu zaschli na hlave, tak nech mu aj zo stichmi vytrhnu zajtra! strasne sa musim ovladat, aby som nenadavala! mimochodom, objednali ho na zajtra na 11, lebo dnes o 15 uz koncia... co dodat! typicka trnava 😖

mimka29
8. apr 2009

iwusa to je normálne (ale nie je to v poriadku), ja mám kopu skúseností s takým jednanín. V štátnom zariadení sú asi málo zaplatení a preto sa tak chovajú k pacientom. A ešte jedna vec, keď nemáš niekde známeho, tak máš smolu a musíš to vydržať. Pri mojom poslenom IVF-ku, keby som nemala známeho lekára, tak mi nemá kto urobiť predoperačné, pretože v štátnych boli obsadené termíny na 2 týždne dopredu a ja som to potrebovala mať hotové do týždňa. Je to hrozné.

mimka29
8. apr 2009

Ja už idem za chvíločku z roboty, tak dúfam, že doma už bude počítač opravený.

iwusa
8. apr 2009

ahojte babenky, boze konecne som videla ocina... chudacisko, uz sa mu to vyfarbuje - jedno oko ani neotvori, cele fialove, tvar doskriabanu, opuchnuty... tak mi ho bolo luto a tak silno som potlacala slzy... 😢

barborka, inak to by bola sranda, kebyze narovnako ideme na umele, ak by to vyslo, tak by sme si dali tehulkovske rande 🙂 inak, zavrtala som sa do jednej temy, nepisala som iba citala a tam jedna kocka caka dvojicky a druha si dala do telicka na umelom 3 vajka a uchytili sa jej, len este nebolo vidiet na sono, ze kolko z nich sa chytilo. jeeeeeeeeeeeej, aj ja chcem aby sme uz prezivali taketo pekne veci ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre