Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sukubka
24. sep 2009

mimka to je ale hrůza co se děje.snad to brzy dopadne nám všem že holky?já ted musím jet nakoupit.jdu pak na noční od 18-6h do rána tak na vás ještě než pojedu kouknu ju.volala jsem do Reprofitu,ale sestra říkala že musím zavolat až zítra až tam bude doktor Macháč!no a na imunologii už nikdo nebyl takže taky zítra

mimka29
24. sep 2009

Alergologie & Imunologie
MUDr. Tomáš Rohovský

Poliklinika Viniční 235
615 00 Brno
tel.: 00420 533 306 189
e-mail: info (at) aler­gologie-brno.cz
IČ: 66564247

iwusa
24. sep 2009

didi - ja viem, ze to mas narocne a ver tomu, ze ak by som mohla, ja by som to rada absolvovala... ale priroda sa so mnou zahrala a nic, bez osoby ako si ty nemam sancu. dakujem ti za to, ze to podstupujes!

mimka - fiiiiha, teda krajko je tornado, ze? takze 12.10. utekas do heliosu, som zvedava, ako sa dohodnete 🙂 dufam, ze aj ty budes spokojna, tak ako my.

mimka29
24. sep 2009

sukubka a tu je ich stránka
www.alergologie-brno.cz

mimka29
24. sep 2009

iwuska ja už som spokojná teraz 😀

sue
24. sep 2009

Tak kukám, že ten môj siahlodlhý príspevok tu nie je 😲 a už som vás obvinila,že neodpisujete 😔 prepátčte baby 😅

mimka29
24. sep 2009

sue je ti odpustené 😀 A o čom bol? O biznise a nespravedlnosti?

bobjan
24. sep 2009

HCG negatívne 😢 😔

sue
24. sep 2009

Mimuš, no už to nechajme tak, už ma to prešlo 😅 hlavne nech to celé nie je zbytočné a dobre to dopadne 😅 ale bola by to sranda, keby sme nakoniec boli s Didli v jednej partii... to by potom Iwusa mala naisto,že od jednej z nás má vajká 😅 len to by sme museli mať naraz stimulku...a ja som už dlhý protokol začala...

Bobjan ☹ 😢

didlinka3368
24. sep 2009

Sue.....úúúúúplne presne si napísala to, čo si myslím aj ja....ono ja som vravela a to aj tak je, že ja to nerobím kvôli peniazom, lebo najprv som ani nevedela, že za to nejaká odmena je, ale presne keď som si dala dokopy všetky tie náklady či už na vlak z Bratislavy do Martina a to obtiažne cestovanie + tá PN, tak mi to pripadá tak akoby som ešte ja musela platiť za to, aby som ich mohla darovať....
A presne príjemkyne tam naozaj nechávajú majland a klinika si nechás skoro všetko.....
Ja sa neboím a dokonca sa teším na novú skúsenosť a samozrejme na to, že môžem niekomu pomôcť splniť jeho sen / aj keď ani tam nie je istota, že to všetkým víde/....vôbec mi nevadí to, že budem brať lieky, ani že si budem pichať injekcie no celý môj plat pomaly do koruny odchádza na hypotéku, nájom a všetky povinné platenia a tiež mi tá PN vôbec nepadne vhod, lebo si vlastne budem musieť požičať na to aby som si vedela splatiť veci a to je pre mňa dosť blbé....ja som totižto vôbec nerátala s tým, že budem musieť chodiť každý druhý deň do Martina /a ešte keď vôbec netuším ako sa tam dostanem/ a ani môj manžel z toho nebol absolútne nadšený, lebo teraz predávame byt a kupujeme druhý /ako som už spomínala/ a vzhľadom na to, že ten budeme kompletne prerábať budeme potrebovať každú korunu, čiže vôbec nie je rád, že som sa na to dala.....nuž ja viem, že to svinské, ale človek až začne uvažovať pokiaľ ide o peniaze, lebo tie naozaj nepadajú z neba......
Jááááj je to hrozné...no čo už...nech už je to za mnou, lebo mám normálne z toho vredy v žalúdku.....
Snáď ste ma baby nepochopili zle...neuľutujem toho, len sa troška obávam o vlastné živobytie, keďže istým spôsobom do toho vrážam svoje prachy.....
Ten život je naozaj niekedy pes.....Teraz by sa tu hodilo možno aj to príslovie "za dobrotu na žebrotu" no Iwuška to vôbec nemyslím na teba, vôbec to neber osobne...ja sa len troška rozčulujem nad týmto systémom....

sue
24. sep 2009

Didli, presne tak 😔 pre mňa bude darovanie ozaj darovaním...a ešte naň aj doplatím 😔 a to ešte za predpokladu, že sa to podarí, ak náhodou niečo zlyhá a nebudem mať vajká, tak nedostanem ani cent...

mimka29
24. sep 2009

baby viete čo by bolo najúžasnejšie? Keby ma Krajko dokázal vsunuť do toho kolobehu medzi vás teraz a ušlo by sa aj nám zopár vajíčok. Tak to by sme v tom boli všetky spolu. No ešte dia, ktovie ako je tá s darkyňou?

sue
24. sep 2009

Mimuš a ktorý deň cyklu si teraz? Ja beriem od utorka Proveru, budúci utorok začínam s Dipheriline, MS 6.-8.10. odber cca 24.-26.10.

Didli, ja som si iba cestovné vyrátala na cca 150eur...

mimka29
24. sep 2009

sue ja som len včera vysadila lieky a do troch dní by mi mala prísť mrcha, takže ku Krajkovi pôjdem asi 15 deň cyklu (ak mi teraz príde mrcha na čas) a to by mi mohol hneď pozrieť sliznicu a od ďalšieho cyklu by som sa dala nahovoriť na stimulku na ET. Ale to je iba taký môj sen 🙂

mimka29
24. sep 2009

didi pekná fotka. Toho mladého pána vedľa teba poznám osobne, je to dobrý chlapík 😀

sue
24. sep 2009

Didli a prepáč tú indiskrétnu otázku, ty máš 22r.?

mimka29
24. sep 2009

bobjan ja som si ťa nevšimla. To mi je ľúto ☹ Človek verí do poslednej chvíle, až kým nepočuje to hnusné slovo - negatívne.

mimka29
24. sep 2009

didi už asi nie je v robote a doma im blbne net, ale áno sue didi má 22 rokov, ale už iba pár dní, lebo 9.10. má narodky. Tak a teraz som ju natrela 😀

sue
24. sep 2009

Mimuš, dík za natretie 😀 ja len tak,že už nevyzerá tak mladulululululululinko 😅 a to nemyslím zle, len že vyzerá zrelšie 🙂

mimka29
24. sep 2009

Ona je aj rozumovo oveľa zrelšia. Teraz som ju napríklad zoznámila s jednou realiťáčkou, ktorá jej pomáha predať byt a akurát včera mi tá realiťáčka volala a tiež bola prekvapená, že je taká mladá a taký rozumná. Však má kom byť 😀

mimka29
24. sep 2009

oprava ... taká mladá a taká rozumná. Však má po kom byť ... 😀 Pes ma tu otravuje, tak robím preklepy.

iwusa
24. sep 2009

bobjan... jajha, myslela som, ze je tam nadej, ale ked aj z krvicky nic... skoda ☹

didi... no ja ani neviem co mam povedat, viem, ze to nemyslis osobne, proste mas v hlave obavy. ver tomu, ja by som bola tiez rada ak by sme to mali uz davno za sebou...

di - a ty sa kde flakas cely den? 😀

didlinka3368
25. sep 2009

Dobré ránko babuľky....už tu máme piatočeeeeek.... 🙂 huráááááá......
Bobjan aj mne je to veeeeľmi ľúto, aj ja som na teba myslela a mrzí ma, že tento výsledok bol negatívny, ale ten ďaľší bude určite pozitívny 😉 ....ono to tak asi malo byť....naša mamina aj mimke povedala, že asi to takto malo teraz byť, lebo by sa to možno odrazilo v budúcnosti keby sa to podarilo, lebo na všetko je nejaký dôvod...nič sa nedeje len tak a tvoja chvíľa ešte len príde....ako aj všetkým ostatným.....jáááj ľahko sa mi to hovorí, ja viem, ale nádej naozaj umiera posledná a nikdy nie je úplný koniec...stále sa dá niečo robiť, že mimka?! 😉

Tak vy ste ma takto včera pekne ohovárali..... 😉 nooo sue, mimka ti už odpovedala, budem mať 23 a pár ľudí mi aj povedalo, že na svoj vek sa správam moc dospelo a moc premýšľam a uvažujem, ale ja už som skrátka taká a hotovo....a me to aj tak vyhovuje, lebo by som nemala to čo mám a nebola by som tam kde som teraz, keby som taká nebola....možno je to tým, že už od 16 mám vážny vzťah teraz už s mojím manželom 😅 a v našej rodine sa často vyskytli neobvyklé situácie, ktoré trebalo riešiť s triezvou hlavou a keďže ostatný to riešili väčšinou citmi / čo nie je vždy dobré/ niekto musel uvažovať reálne a hlavne som nechcela aby sa ostatní trápili, lebo to ma bolelo, tak som to najradšej riešila za ostatných...ako aj pri mimke, najradšej by som si to s ńou vymenila....takže život ma naučil..xixi..fúúúúj už rozprávam ako moja mama....teraz by som mala napísať niečo hlúpe, puberťácke 😅 nech si o mne nemyslíte, že som divná..xixi..
Napr. vtip : U urologa:
- Sestrička, chyťte penis...
- Ohoho .. a teraz pacientovi...
...pobavili šme še..... 😉

Sue, no ja mám v tých liekoch a termínoch takú menšiu kapustu, takže ak niečo nepochopím asi ťa budem troška otravovať.... 😅

Mimuš teším sa na dnešok....vidíme sa poobede.... 😉

Tak krásny koniec týždňa vám želám maminečky moje a nech si už každá pekne užíva víkendík..... 😉

sue
25. sep 2009

Didli, spolu sa budeme povzbudzovať 😵 ja sa desne bojím pichania injekcií...že ako to zvládnem 😀

Pekný deň všetkým 😵

didlinka3368
25. sep 2009

Jasné sue..... 😉 Teraz už chápem tie naše snažilky úplne, že aké je super a hneď všetko iank berieš, keď vieš, že nie si v takej či onakej situácii sama a môžeme sa navzájom podporovať..... 😵
Ja sa ani tak nebijím tých injekcií, aj keď je pravda, že ich moc nemusím....ja dokonca rada prekonávam vlastný strach, lebo potom som normálne na seba pyšná a to je dobrý pocit.... 😅

A ozaj sue....akos mi to ušlo, ale ty máš nejaký rozumný dôvod prečo si sa na to dala ako či to robíš pre nejakú konkrétnu osobu, alebo len tak preto, že to skrátka chceš urobiť.....lebo teda priznám sa, že ja by som do toho ešte dokonca na úkor svojho času, peňazí atď /veď vieme o čom hovoríme/ asi nešla, keby som nevedela, že komu konkrétne pomáham.....ono to znie blbo, ale samu od seba by ma to ani nenapdlo.... 😅

sue
25. sep 2009

Didli, no fakt je ten, že som toto chcela urobiť už od puberty - vtedy som spoznala jednu baletku z nemecka, ktorá mala ako mladulilinká anorexiu a už nikdy sa jej neobnovil cyklus, nedokázali jej ani nijak dozrieť vajíčka a zúfalo potrebovala darkyňu, vtedy to ešte nebolo tak rozbehnuté ako teraz a ja som jej nedokázala pomôcť, keďže som sama mala len 15 rokov, tak som si povedala, že to ak budem zdravá určite pre niekoho spravím. No a teraz na jar - vo februári myslím to bolo bol na jednej stránke inzerát, kočka hľadala darkyňu vajíčok, ktorá by ju v poradovníku posunula na prvé miesto... tak som sa prihlásila. Inak to bola pre mňa kočka úplne neznáma 🙂 videli sme sa prvýkrát až po troch mesiacoch "známosti" keď už som ja mala prvýkrát po testoch a išli sme spolu do centra zistiť,že čo teda ďalej 🙂

didlinka3368
25. sep 2009

Ahaaa 😵 No pekne sue.....to je fakt obdivuhodné od teba, že to vlastne robíš len tak....lebo ja to síce robím pre Iwušku /ktorá už nie je pre mňa ani s manželom cudzia osoba a hlavne ma chytil za srdce jej životný príbeh/, no pre mňa je to také osobnejšie z toho dôvodu, že mimka je moja sestra a v podvedomí to robím vlastne pre ňu....a keď sa podarí, tak sa to možno stane aj reálne, že to urobím aj pre ňu, čo by bolo pre mňa úžasné...a hlavne keby sa to aj podarilo dotiahnúť do úplného konca.... 🙂 No nechcem prebiehať, budem len dúfať... ☹

Ty kokoz... keby niekto nakrútil skutočný príbeh podľa námetov z koníka, tak to by bol iný trhák....a ešte k tomu keby financie získané z tohoto filmu slúžili ako taká nadácia pre takéto snažilky, to by bolo neuveriteľne perfektné...no asi aj dosť nereálne..xixi...Ja som taký snílek, no predstava je to dobrá, že babuľky?! 😅

sue
25. sep 2009

Didli, no ja si myslím, že scenáristi kadejakáých seriálov lovia námety práve na nete a v takýchto fórach a my potom doma krútime hlavami, že to nie je možné... 😀

...veď si predstav... keby nakoniec naozaj sme sa tu my darkyne a príjemkyne pomiešali a naše vajká by mali tu naše príjemkyne 😅 a vraj anonymita... no nech sa nik nehnevá, ale pri takom filme by som smoklila od dojatia ako divá 😀 😀 😀

mimka29
25. sep 2009

Čuate 🙂

iwusa
25. sep 2009

teeeeeeeeeeda didi - co teba nenapadne!!! tieto nase pribehy ako taky serial v hlavnom vysielacom case. ruzova by mohla ist ved viete kam 😀 inak mas pravdu, si zober, ze do teraz to bola pomoc nielen pre mna ale teraz vlastne aj pre mimku, ty mas riadnu zodpovednost na ramenach, ale verim, ze zvladnes, si sikula 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre