Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sue
12. okt 2009

Iwus...no odber vajíčok je možný individuálne v priemere od 7.-14.dňa cyklu...takže už to mám faaakt na mále 😅

mimka29
13. okt 2009

Dobré ránko,

minka vitaj medzi nami. Je ťažké sa rozhodnúť pre darcovstvo, ale my to tu berieme úplne normálne, veď ty si bábatka vynosíš a budú z teba, tak budú tvoje 😉

iwuska teraz vôbec neviem kedy príde mrcha, ale dnes som 18 deň cyklu, tak za týždeň by už mala byť tu. Lekár didi poslal inekcie a ona dnes začína s proverou.

sue tak držím palce, aby bolo vidieť čo najviac folikov. A ako sa cítiš, bruško bolí?

minka051
13. okt 2009

Ahojte pekné ufučané ráno 🙂
Tak babenky dakujem za podporu. Ja som už aj s priateľom rozhodnutá pre darované. Urobíme všetko pre maličké. Len najväčší problém je nájsť čo najskôr darkyňu- Jedna sa mi už ponúkla je strašne zlatá ale ešte musím počkať kým sa jeje narodia detičky a to bude až na jar. To ma vraj posunie na prvé miesto ale kolko budem potom ešte čakať netuším. Pre mňa čas hrá veľkú rolu lebo vek sa rúti ako lavína a skôr budem na dôchodku ako tehotná. Mala som aj hroznú noc ako v horore. Normálne som rada že je ráno.

minka051
13. okt 2009

Ešte sa chcem opýtať. Ked sa dávajú darované vajíčka tiež sa musí niečo užívať alebo pichať si injekcie. Ak niečo viete tak mi napíšte. Ďakujem

bobjan
13. okt 2009

Ahojte,

Sue, držím palce, aj ja som stimulovala teraz Gonalom, ale nejak nedobre na mňa pôsobil...

Minka, vitaj 😉

Mimka, si bola v žiline, joooooj škoda, že som to neprečítala skôr, mohli sme sa stretnúť, ak si mala čas....

iwusa
13. okt 2009

bre ranko vsetkym (aj ked ufucane a studene) 😵

sue - drzim paste a nezabudni nas o vsetkom informovat 😉 cize teraz budes chodit na tie obdenkove kontroly, ze?

didlinka moja silno ti drzim pastiky 🙂 aby si to zvladala uplne super!

mimka - tak som zvedava, ze ako to dopadne.

minka - ty ako prijemkyna vajicok takisto uzivas lieky, ale nepoviem ti ich nazov, lebo som si to nezapamatala 😀 ale je to menej komplikovane ako u darkyne, skoda, lebo clovek by si zobral tu tarchu na svoje ramena ak by mohol.

minka051
13. okt 2009

bobjan ja som bola v Martine v Heliose. V utorok ideme na pohovor ohladne toho darcovstva. Dúfam že ma tam nezošokujú a poto vynesú na nosidlách.

bobjan
13. okt 2009

Minka ja viem,že si bola v Helíku a držím palce.

Ale MIMKA bola v Žiline...ale som to neskoro zistila.. 😒

minka051
13. okt 2009

bobjan a v Žiline je aké centrum?

mimka ahoj ano ja viem ale už som rozhodnutá. Urobím všetko len aby miminko bolo.

bobjan
13. okt 2009

Minka, v Žiline začína nejaká pobočka Heliosu, ale tuším zatiaľ robia len utz...neviem presne...

Ale ja tu bývam, tak som chcela Mimušku vidieť 😉

mimka29
13. okt 2009

Čaute,
Baby ja som bola v Žiline u kamošky na víkend a od tiaľ som išla v pondelok ráno do Martina.

bobjan my tam teraz budeme chodiť aj s didlinkou častejšie a keď bude mať didi pred odberom, tak s ňou budem v Žiline u kamošky taký týždeň bývať (budem jej duševná podpora), tak sa potom s tebou s radosťou stretneme 🙂 To bude super.

bobjan
13. okt 2009

Mimka, kľudne, dajte vedieť, ja bývam 10km od Žiliny, takže to je v pohode 😉

minka051
14. okt 2009

Ahojte pekné ránko síce fučí tak von asi ani nejdem 🙂

bobjan
14. okt 2009

Dobré ránečko, u nás sneží 😉

minka051
14. okt 2009

bobjan no pekne tak dúfam že tu nebude lebo nekúria a zima tu je ako v mrazničke lebo fučí severák.

bobjan
14. okt 2009

nekúria? ty brďo, ja mám v práci ohrievačik a doma si kúrim v kotli 😉
ale počula som kolegu, že im na bytoch tiež nekúria, len ráno prekúria no hoďku a večer na hoďku....to musí byť riadna kosa...

minka051
14. okt 2009

bobjan tak to mi hovor. Ale na budúci rok si už hádam budem kúriť aj ja. Začiname stavať dom, len nech vydrží počasie aby sme aspoň hrubú stavbu tento rok urobili. Bude tam aj krb tak už sa teším. Hovorí sa postav dom zasaď strom a sploď syna. Tak dom už bude aj stromčeky sme už zasadili a ujali sa len to mimi zatiaľ v nedohľadne.

bobjan
14. okt 2009

Minka, neboj, ono všetko príde...budeš sa vytešovať z domčeka, pracovať na ňom a príde aj miminko, musíš veriť 😎

bobjan
14. okt 2009

my máme dom prerobený, trávnik z veľkej časti hotový a tiež nič 😢

mimka29
14. okt 2009

Ahojte babule,
u nás kúria v byte už od piatku a poriadne, lebo vnútri máme na teplomeri 25,5 stupňov, ale ja teplúčko môžem.
Inak u nás v BA, tak hrozne fučí, že si budem musieť dať do kabelky kamene, aby ma neodfúklo 😀

sue je dnes na kontrole v Heliose, tak na ňu od rána myslím.

bobjan
14. okt 2009

Sue, dobre pochoď 😉

minka051
14. okt 2009

bobjan No hrozné počasie nás tu asi odfúkne ešte že som doma. 🙂 Tak trávnik to je fajn ked je hotový... u nás teda nekúria a je tu zima ako na sibíri... 😒

vika34
14. okt 2009

ahojte ,ešte stále nič nestíham ,pozdravujem všetky a potom sa ozvem,pá

sue
14. okt 2009

😵 Ahojte babule moje zlaté 😵

Moc ďakujem za podporu - a určite aj tie príjemkyne ktorým idú moje vajká - musí to byť neskutočný pocit,keď vedia,že nejaká neznáma baba stimuluje a od jej výsledku závisí to,či sa už konečne dožijú transféru...ja mám taký zvláštny pocit...strašne sa teším, aj mám taký strašný strach 😒 😵

No...a dnes som išla na kontrolu, všetko bolo v poriadku, všetko ide podľa plánu 😵 oddnes už nepichám Gonal, ale Merional. Najbližšie idem na kontrolu až v pondelok z čoho sa veľmi teším nakoľko dnešná cesta cez Šturec bola doooosť vianočná 😀 a čaká ma predoperačné + pohovor s embryológom + klasika (krv+UZV) No a predpokladaný odber vajíčok je asi budúci štvrtok 🙂 (asi kvôli tomu,že mám taký dlhý cyklus - tento posledný bol 33dní... ale inak sme úplne tabuľkoví,tak sa teším 😵 😀

Pozdravujem Vás všetky 😵 😵 😵

mimka29
14. okt 2009

Baby to je ale dnes hnusné počasie ☹ Dúfam, že zajtra už nebude tak hnusne.
A kde máme sue? Som celá nedočkavá na správičky.
Zajtra, v piatok aj v sobotu ideme aj s didlinkou do školy ... jaj jak sa mi nechce ... radšej by som bola v robote. Školu máme vždy až do večera, tak sa vám nebudem môcť cez deň ozvať.

Pekný večer 😉

minka051
15. okt 2009

sue ahoj tak sa drž
Ja tu hladám darkyňu lebo mi už nepovolia stimulku nikdy. ☹ A vraj sa hrozne dlho čaká 😢

vika34
16. okt 2009

ahojte ,sue držím palce ,aby bolo všetko o.k.
mimka 😀

sue
16. okt 2009

No vy to tu ale zanedbávate 😲 asi prestanem písať aj ja,ako sa mi darí 😒 keď to tu funguje skoro ako môj súkromný denník 😖 ach jaj...kade sa mocete? 😕

mimka29
16. okt 2009

Ahojte,
sue prepáč zlatko, my sme s didi mali teraz dva dni školu (prednášky) a to je poriadna záťaž počúvať celý deň tie keci. Aj dnes sme iba teraz prišli zo školy a hneď sme zapínali počítač. To je super, že stimulka na teba tak dobre pôsobí, my ťa s didi každý deň spomíname aj sa ti z nás môže štikútať. Tak sa už polepšíme 😉

minka možno teraz v Martine už majú viacej darkyň a nebude sa tak dlho čakať, veď v utorok uvidíš čo ti lekár povie.

sue
16. okt 2009

Mimuš, no OK, máte odpustené 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre