Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

minka051
26. okt 2009

bože ja píšem ako tatar samé preklepy.. 😀 😀

iwusa
26. okt 2009

bre ranko babulky, dufam, ze ste si uzili vikendik, vcera bolo krasne pocasie 🙂

minka - neboj pride, hlavne na to nemysli, lebo zbytocne si stresujes telo a potom ti bude naschval meskat.

didi - ty mas kedy dostat? dnes, zajtra? moja a ako pojdes do martina???

inak babule, ved my tu teraz vsetky kramujeme 😀 ja takisto ocakavam, ze zajtra to uz asi pride, take mam napnute a bolave prsia, ze to nie je mozne! každym dnom od štvrtka je to horsie a horsie, toto bude mrcha jak svina 😀

didlinka3368
26. okt 2009

No pipi podľa plánu v rozpise čo som dostala v centre, tak by som mala dostať 31. - 32. deň cyklu a to je u mňa 28. - 29. október a najneskôr na druhý deň cyklu by som sa mala dostaviť na kontrolu....no uvidíme aká bude realita s tou mrškou....príznaky už mám, takže snáď to bude podľa plánu 😅 No a ako pôjdeme aj s mimkou do Martina záleží od toho kedy dostanem, lebo vo štvrtok ide jedna naša kamarátka do Martina služobne autom, tak by nás zobrala aj tam aj späť a keď pôjdeme iný deň ako vo štvrtok tak pocestujeme vlakom..... len niečo na mňa lezie, tak sa silne liečim čajikmi, aby som neochorela... fúúúj choroba... 😝

marty7
26. okt 2009

Ahoj holky,

omlouvám se, že vám lezu do diskuse. Provozuji stránky darkyne.cz , na kterých párujeme dárkyně a ty, které potřebrují vajíčka.
Pokud hledáte dárkyni, napište mi, mám teď několik volných. 🙂

Mějte se pěkne.

Martina

mimka29
26. okt 2009

marty to je super. Ja teda darkyňu mám, ale možno do budúcna (ak by to nevyšlo) budem nejakú potrebovať. To sje nejaká dová téma, alebo mi niečo uniklo?

Baby dnes som bola na krv, na hormonálny profil a pozerali sme s lekárkou, aké som mala FSH naposledy a vždy bolo tak 3 až 7, tak ja nechápem, prečo sa mi nerobia vajíčka. Več vajíčka sa netvoria, keď je FSH vyššie, alebo to zle chápem?

minka051
26. okt 2009

mimka29 myslím že FSH by malo byť 10 ale ked je nizke tak neviem či je to tak isto zle ako ked je vysoké.

iwusa
26. okt 2009

mimka, ja som expert na FSH, taaaaaaaaaaaaakze uz 10-12 nie je dobre a normalne by mala mat zena tak okolo 4! ja som mala uz hodtnoty vyssie ako 100 ☹ som zvedava, ze ako to bude na mna vplyvat teraz pocas pripravy na embryjka a potom na samotny proces...

mimka29
26. okt 2009

minka pozerala som hodnoty FSH na internete, ale som z toho jeleň 😀

iwuska, tak potom mám ten hormon dobrý. No veď uvidím aké budú výsledky z dnešného odberu.

minka051
26. okt 2009

Tak aj sa som zvedavá ako mi to vyjde.. Lebo aj doktor je zvedavý..preto idem ešte na HP na 3DC.

mimka29
26. okt 2009

minka aj ja som mala ísť na 3DC, ale to mi vyšlo na sobotu, tak som bola až dnes, dúfam, že to nebude vadiť.

mimka29
26. okt 2009

Čo je s našou dianou?

Inak aby ste vedeli, tak sedím doma v pracovni za PC a snažím sa učiť, ale väčšinou som na internete, tak ho budem musieť vypnúť, alebo učenie preložiť na zajtra 😀

minka051
27. okt 2009

mimka29 aj mne povedali že ked to vyjde na sobotu alebo nedelu tak v pondelok.. Vraj sa to robí bud na 3DC alebo na 5DC. 4i to ale niejako ovplyvní potom to FSH tak netuším.

A čo sa moja také učíš? 🙂 🙂

mimka29
27. okt 2009

Dobré ránko,

minka - ja si robím vysokú školu popri robote a teraz mám skúšky a ešte k tomu aj štátnicový ročník, tak mám toho dosť. Moje plány boli, že budem študovať popri materskej, ale školu už aj skončím a nie som ešte ani tehulka 😅 Ale nevadí, potom si budem materskú užívať 🙂

minka051
27. okt 2009

mimka tak tomu ver budeš mať ovela viac času 🙂

minka051
27. okt 2009

mimka mne deti ode študujú a teraz mi to dáva poriadne aj finančne zabrať. No dal som sa na vela vecí lebo ešte aj staviame dom ale to na šťastie robí firma tak nejaké starosti nemám. Teraz je u mna na prvom mieste miminko a pebne verím že sa podarí. Ved do nového domu by sa patrilo 🙂 🙂

mimka29
27. okt 2009

minka aspoň sa nenudíš 😀 Ja teda osobne strašne neznášam nudu

minka051
27. okt 2009

No to máš ravdu nenudím to nieje ani kedy 😀 Niekedy by to aj bodlo ale len na chvílku.. Ved aj teraz mám v práci syna fotí si knižky čo potrebuje.. lebo kupovať ich tak to je trochu sila. 😝

vika34
27. okt 2009

ahojte,ja som dnes odišla ráno z roboty,lebo sa citim mizerne,mala som aj teplotu,nasadila som lieky ,poriadne sa prespala a teraz prišla Vika zo školy a v kuse rozpráva ,nemôžem sa sústrediť 😅 ,kecá a kecá,

mimka HP ti môžu brať aj neskôr,ale musí tam byť napísané ktorí DC to bolo.Ja som bola až na 4 a výsledky boli dobré a tá hodnota bola pod 6/myslím 4,7/,pokiaľ viem ,ked je privysoká hodnota nie je to dobré,ale neviem koľko.

bobjan
27. okt 2009

ahojte, dievčatká, tak idem na laparku s tou cystou 😔

mám dilemu....neviem, či si nemám dať aj odobrať vajíčkovody, keď sú nepriechodné.. 😕

mimka29
27. okt 2009

bobjan v tom ti neporadím, ale nedá sa nepriechodnosť vajcovodov odstrániť?

mimka29
27. okt 2009

vikuš aj didlinka je chorá a ona si už stimuluje, tak je z toho nešťastná ☹

bobjan
27. okt 2009

no ja som už na laparke bola a jeden by sa vraj dal rezom cez brucho.. a druhý neviem..

mimka29
27. okt 2009

bobjan neviem ja by som sa asi nedala rezať, keby som nemusela, ale keby malo byť potom IVF-ko úspešné, tak by som to podstúpila. Bože my by sme asi podstúpili všetko na svete, keby nám to malo priniesť bábo, že?

vika34
27. okt 2009

ahojte
bobjan,že vraj bežne berú vajcovody,ked sú nepriechodné,aby predišli mimomatern.,tak sa skús poradiť s lekárom

mimka,je mi teda dosť na prd,už som zobrala lieky,ale asi ešte dám dávku pred spaním
didlinka tiež skoré uzdravenie

didlinka3368
28. okt 2009

Ďakujem vikuš......podobne.... 😅
To je hrozné....celé roky sa držím s chorobou, u mňa to vypukne tak raz za dav roky a práve teraz!!! No snáď sa vyliečim do odberu.....ja liečiky nikdy neberiem....samozrejme, že sprej do nosa a cukríky na krk nesmú chýbať, ale inak iba čajíčkujem na hektolitre......

Mňam mimuš, teraz mám nejaký višňový a dala som si doňho aj medík...ten by ti chutil... 😉

Dnes alebo zajtra by som podľa plánu mala dostať mršku, tak čakáme....ráno som bola na predoperačné vyšetrenia a fúúúúj brali mi až 6 ampuliek krvi...ešteže som si zvykla na pichačky, lebo tak rok dozadu by som odtiaľ po vlastných asi neodišla 😅 ....aj lekár sa ma stále pýtal, že či mi nie je zle, lebo, že to je dosť krvi.....tak som mu povedala, že pichačky sú už pre mňa také normálne ako raňajky.... 😀

Inak dobré ránko babuľky a želám aj úspešný deň všetkým..... 😉

bobjan
28. okt 2009

Ahojte, tak mám termín na 5.11.

Didli, skoré uzdravenie a úspešne to celé zvládni 😉
Aj Sue, aj ostatné...

pekný deň

sue
28. okt 2009

Ahojte babulky 🙂
Didli, neviem či tá choroba nie je nejako súvisiaca so stimulkou... ja som tiež soplila o sto šesť, myslím, že som aj teplotu mala (zásadne si nemeriam 😅 ), hrdlo ma bolelo a akoby ma škrabali priedušky. Dr.povedal, že všetko čo je do nosa a do pusy (teda do hrdla) sa môže...ja som sa snažila endať nič a už vôbec nie žiadne ATB (tak pozor aj na kadejaké kvapky a tak...tam to zvykne byť skryté) ale pri odbere to nevadí nakoľko sa pichá injekcia, neuspáva sa nejakým plynom,ktorý by to mohol skomplikovať ak je nádcha alebo tak 😉

didlinka3368
28. okt 2009

Ďakujem bobjan 😉 si zlatá.... a smozrejme, že aj ja držím palce, nech ti všetko dobre dopadne a nech už máš konečne kľud... to je super baby ako tu jedna na druhú myslíme.....psychická podpora je niekedy oveľa silnejšia ako nejaké činy..... sa mi to páči 😀

Sue ... presne čo si teraz opísala, tak to pociťujem aj ja...je to ako klasická choroba, no miestami mám tiež pocit, že mám aj teplotu, lebo sa mi nikedy tak troška točí hlava ako pri teplote......no sranda koľko vedľajších účinkov majú tie naš hormóny ... a chlapi by ani zďaleka nezvládli to čo my a ešte sa k tomu majú furt tie naše hoormóny v ústach.... 😠
Ďakujem ti za infošky.....ja iba cmukám cukríky na hrdielko a jedine v prípade núdze si streknem môj osvedčený Olynth /sprej/ do nosa......potom som síce an ňoma si taký mesiac závislá, no ja neznesiem, keď sa mi zle dých a nie to ešte aj v noci.....akurát pred chvíľkou sa mi spustila krvička z nosa, no to mám určite z toho neustáleho smrkania...veď servítky sú teraz mojími najlepšími kamarátkami... 😀
Fúúúúúj iba sa sťažujem....nič mi nie, dobre mi je.....musíme všetky pozitívne myslieť a všetko bude lepšie..... 😉

didlinka3368
28. okt 2009

A inak ty sue ako sa cítiš......toľko času a snahy, no už to máš za sebou.......podstúpila by si to ešte raz keby si mohla....to len tak zo zvedavosti 😉
Už ťa nič nebolií? 😨

minka051
28. okt 2009

Ahojte zdravím 🙂

Vidím že choroba tu na vás poriadne útočí. ja čakám na mršku nech sa už konečne pohnem dalej.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre