Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

minka051
24. nov 2009

Ahojte
Tak trochu nás posuniem do predu 🙂
Už som si dala urobiť všetky vyšetrenia ktoré sa dali tu aj poslala do Brna ostatné si urobia povedali oni. 1.12.2009 sme objednaný, ideme odovzdať a zamraziť spermie a mne dajú protokol a lieky na rast sliznice. Tak dúfam že to bude už čo skoro.

mimka29
25. nov 2009

Ahojte krásky,
stále vám chcem napísať a niekto ma vyruší, tak sa k tomu nemôžem dostať.

sue ja už fakt neviem, kde je spravodlivosť. Ste si aj s didi prežili s nami prvé vaše sklamanie. A koľko je mrazáčikov?
minka tie vyšetrenia máš už všetky urobené, no paráda, ale to asi nakoniec nebola na genetike, lebo to sa tak rýchlo nedá. Takže ty už na Vianoce budeš mať drobčekov u seba? Už by si tu v tejto témičke mohla prelomiť smolu, lebo sme tu spolu už 3/4 roka a zatiaľ žiadna tehuľka ☹

Pekný deň

minka051
25. nov 2009

Ahojte pekné a akonečne a slnečné ráno. 🙂

mimka tak dúfam že sa mi ten prelom podarí 🙂 A tú genetiku to oni chcú niečo iné ako som myslela a urobia si to tam ale len partnerovi, Volá sa to karyotyp ani neviem čo to to je. Veď po 1.12. už budem múdrejšia a všetko napíšem. Stále som trochu prechladnutá tak sa musím dať do týždňa do poriadku aby nebol žiadny problém.

mimka29
25. nov 2009

minka tak sa vylieč a keď si chorá teraz, tak určite nebudeš zase aj za mesiac, len teraz to neprechoď a vylež keď sa dá. Musíš predsa pripraviť dobré zázemie pre svojich drobčekov 😉

mimka29
26. nov 2009

Dobré ránko 🙂 🙂 🙂

minka051
26. nov 2009

mimka ahoj dobré ránko

Ved sa snažím len do práce chodiť musím a ked som doma tak hned čajík a vitamíny, a myslím že už sa to zlepšuje.
Ako pokračuješ?

mimka29
26. nov 2009

minka ja som dnes ráno dostala mrchu a to som iba 14 DC. Teda neviem či je to naozaj mrcha, len som tak zašpinila a bolí ma bruch. Ja mám z tých hormonov úplne rozhádzaný cyklus, tak sa mi aj teraz hodí, že som trošku bez hormónov. Len neviem kedy máme snažilkovať, keď mám skoro stále menzes, to je k jedu 😠 Ak chceš, tak si kúp v lekárni Coldrex nočný liek, alebo tak nejak sa to volá, mám s ním dobré skúsenosti.

Dnes mám v robobte zatiaľ kľud, tak sa teším, len dúfam, že to nezakríknem 😀

minka051
26. nov 2009

mimka tak o stimukách som to mala aj ja hrozné. Naposledy som dostala mrchu na 47 deň. a predtým po stopnutí na 8DC. Teraz beriem HA tak uvidím ale to by asi malo fungovať. Teraz mi dajú lieky na rast sliznice tak neviem ako rýchlo to bude a ako dlho tie lieky budem brať. J som tiež v práci a zatial pohodička .

mimka29
26. nov 2009

Minka oni ti zavolajú, ktorý deň máš vysadiť antikoncepciu, do troch dní dostaneš mrchu a od prvého dňa si začneš lepiť náplaste a brať lieky. Na 1. kontrolu ako ti rastie sliznica sa ide medzi 10-14 DC, ale transfer musí byť do 22 DC, takže môžeš rátať tak, že keď dostaneš mrchu a začneš stimulovať sliznicu, tak niekedy medzi 15-21 DC budeš mať transfer. Jej sa teším s tebou 🙂

minka051
26. nov 2009

mimka tak ja beriem teraz antikoncepciu od 16.11. a 6.12. mám poslednú tabletku a asi do 4 dní by mala prísť mrcha. Tak dajme tomu 10.12. takže to my tak vychádza že prvá kontrola sliznice by mohla byť 21.12. to je 12 dní ako by som začala takže ET by mohlo byť okolo 28-30.12. To by bolo celkom fajn. No len záleží či sliznica bude OK. Dúfam že ano lebo aj na posledy mala 12mm a to si myslím že je dosť.

minka051
27. nov 2009

Ahojte zdravím 🙂 aspoň nás hodím trochu do predu ked ste tu neni 🙂

vika34
29. nov 2009

ahojte,naozaj som tu dlho nebola,ale ani nebolo o čom,vo štvrtok som bola na konzultácii a kedže decembrovú mrchu mám dostať na Vianoce a potrebujem až na Silvestra,budem brať nejaké lieky na posunutie mrchy a ak sa mi nejako nerozhasí cyklus,mala by som začať stimulku hned po novom roku,doma som to iba tak okrajovo spoimenula,že mi bude musieť manžel pichať injekcie a on hned kamoške povedal ,že to bude určite tá úspešná ,tak uvidíme,je to posl.stimulka,na dalšiu už určite nepôjdem,tak všetku vieru dám do tohto pokusu.
Zdravím všetky,pá

mimka29
30. nov 2009

Ahojte zlatíčka,
vikuš to som rada, že si sa ozvala. Uvidíš, že rok 2010 bude pre nás všetky úspešný. Neviem kedy pôjdeme znova my do toho, ale hneď ako sa bude dať.

minka ide zajtra do Brna, tak dúfam, že tam trafíte a prinesieš dobré správy 😉

Pekný deň

minka051
30. nov 2009

Ahojte

Tak ja sa už pomaly pripravujem.. len tá cesta bude dlhá a určite prídeme dobre unavení. Len aby všetko dopadlo ako má. Hned potom napíšem 🙂

mimka29
30. nov 2009

minka budete mať krásny výlet a zajtra daj vedieť 🙂

maja3.s
1. dec 2009

Ahoj holky.
Všechny vás moc zdravím a omlouvám se, pokud se budu ptát na něco,co už tu bylo x-krát řečeno 😅 ale pročíst celou diskuzi je nemožné 😀
Chtěla bych se zeptat, jak u vás zjistili,že máte nekvalitní vajíčka a potřebujete dárkyni. Nám zatím nebyli schopni říct, jestli to nevychází kvůli nekvalitním vajíčkům nebo spermiím. Například poslední pokus IVF:25 vajíček!,23 se oplodnilo a k ET nebylo vhodné ani jedno jediné z toho kvanta. Jsem z toho už zoufalá, ty opakované neúspěchy mě ničí. Tak bych chtěla aspon nějaké info, at vím co a jak.
Moc dík za odpověď a hezký den 🙂
Maja

mimka29
1. dec 2009

Ahojte bambulky,

maji mne sa netvoria vajka, tak preto potrebujeme darkyňu. Podstúpila som 3 IVF-ka a za celé 3 pokusy sa mi urobilo iba raz jedno vajíčko. Tento rok sme boli aj na IVF s darkyňou v Brne, ale embryjka sa neujali, tak bojujeme ďalej. Teraz máme kratku prestávku a na začiatku druhého roka ideme do Martina skúsiť šťastie, veď sa raz musí unaviť a sadnúť aj na nás. Ale čo píšeš ty tak to je hrozné, ani by ma nenapadlo, že z takej úrodičky nebude nič vhodné na transfer ☹ Koľko krát si bola na IVF? Ja by som sa na tvojom mieste už netrápila ďalšími stimulkami a brala darkyňu, keď viete, že je problém vo vajkách, pretože kvalita vajok sa nezlepší, aspoň teda neviem o takom prípade.

My ideme dnes s didlinkou po robote do školy na skúšku a domov sa dostaneme asi tak večer okolo deviatej, tak sa majte krásne 😉

maja3.s
1. dec 2009

mimka29 tak taky už máš něco za sebou, ale vypadá to, že optimismus tě neopouští. Já mám teď čerstvě po dalším neúspěchu, takže mi ještě do skoku není. Jinak máme za sebou 2xIUI, 1xIVF-nativ a 2xIVF. Vždycky se mi nějaké vajíčka "urodili", dokonce z toho bylo jednou biochemické těhu, ale tentokrát to byla fakt rána ☹ Nám právě ještě nikdo neřekl, kde problém je...manžel nemá spermiogram totiž taky zrovna ukázkový, takže příčina může být na obu stranách. Tak proto pídím po nějakých info... 😉

minka051
1. dec 2009

maja3.s
ja som tiež po dvoch stopnutých IVF lebo sa mi folíky netvorili a doporučili nám darované. Tak teraz sme sa na to dali máme už aj darkynu a chodíme do Brna do Repromeda. Dnes sme tam boli dali mi lieky ešte musím na endokrinologiu kvoli štítnej žlaze lebo výsledku sú trošku zlé a potrebujem lieky a zajtra to idem vybavovať. tak skús porozmýšlať. Aj my máme zlý spermiogram tak budú robiť ICSI. A niečo ešte potrebuješ tak napíš

mimka29
2. dec 2009

maji spermiogram sa môže meniť. Aspoň teda môj muž má stále iné výsledky. Predposledný bol veľmi dobrý a posledný, čo mu robili teraz, bol zase katastrofálny, zlá pohyblovať a ešte aj nejaké deformovaný plavci, ale tam stačí, keď nájdu zopár živých a urobia ICSI, horšie je to s našimi vajkami.

minka nepríde ti také divné, že berieš antikoncepciu, keď chcete bábo, keď som ju brala ja aby nám s darkyňou zladili cyklus, tak som bola nešťastná, že sa nemôžeme dva mesiace snažilkovať.

minka051
2. dec 2009

No u mna je to jedno lebo ja som sterilná. Tak by mi snažilkovanie aj tak bolo k ničomu. Len aby to dobre napasovali bolo dosť vajok a mala som dobrú sliznicu. čítala som si letáčiky od liekov a tie nežiadúce účinky no skoro ma porazilo. No nejako to hádam zvládnem, len škoda že nebudem môcť byť na PN kvôli práci. Všetci už budú mať dovolenky aj týžden pred sviatkami a ja tam budem trčať do poslednej chvíle skoro sama lebo musm ukončiť mzdy všetko vyčerpať do posledného centa. ato bde stres ako hovädo. A to mi moc neprospeje.

mimka29
2. dec 2009

minka príbalové letáky si nečítaj 😀 to sa nerobí 😉

maja3.s
2. dec 2009

minka29 vím, že spermiogram může kolísat....u nás kolísá většinou množství, pohyblivost a morfologie jsou stále stejně špatné 😖 ale ani pri ICSI nemůžou poznat, jak kvalitní spermie je...samozřejmě vyberou tu s dobrou pohyblivostí a morfologií, to jo....ale jestli je porušená DNA spermie a tudíž je nekvalitní a není možné, aby z ní vzniklo kvalitní embryjko...to bohužel nepoznají...takže to je ten problém...I když mám pocit, že jsem teď někde slyšela,že v Brně na Obilňáku mají nějakou novou metodu, kde pomocí laseru(teda myslím 😅 ) projedou celou tu spermii a poznají, jak na tom je. Ale moc toho nevím...na jejich stránkách není žádné info... 😒

vika34
3. dec 2009

Ahojte,ja zo zásady vždy čítam príbalový letáčik a odkedy sa cpem hormonmi,som vždy v šoku,asi by som ťa mala mimka poslúchnuť 😀

mimka29
3. dec 2009

maji aj ja som o tom počula o tom Obilňáku. V Brne v Repromede robia PGD, ale to už skúmajú celé embryjko, či nemá nejaké genetické vady a podobne, tak vedia dokonca zistiť aj či to bude chlapček alebo dievčatko, aj keď nám je to väčšinou jedno, hlavne nech je to zdravé 😉 Stojí to tam + 39.000,- Kč navyše ku každému cyklu.

vika ahoj 🙂

Babulky dnes mám dovolenku, bola som vybaviť nejaké veci a teraz idem žehliť, nech som užitočná 😀

Pekný deň

minka051
3. dec 2009

mimka29
už nebudem lebo aj tie zlé výsledky zo štítnej žlazy po dnešnej kontrole sú vlastne dobré. len som sa zbytočne strachovala ale doktorka ma vyšetrila urobila UTZ a povedal že vzhladom na to že idem na ET mi dá slabú dávku liekov aby sa hormony dali do hladiny lebo ich môžu aj tehule celý čas užívať aby to bolo na 100%. Inak by mi to ani nedala lebo netreba.

mimka29
3. dec 2009

minka tak to je dobre, že štítna žlaza je v norme. Dr. Hromadová je veľmi milá, ja som ju tam mala najradšej, ona mi robila aj KET na moje požiadanie. Ty si vlastne tiež nemala ešte nikdy transfer, že, lebo ti vždy stopli stimulku. Ja som sa na KET (keďže nám nevyšiel transfer z čerstvých) hrozne tešila a už sa nemôžem dočkať kedy to zažijem zase, ale dúfam, že už úspešne a naposledy 😉

vika34
4. dec 2009

mumka rok 2010 to istí 😀

minka051
8. dec 2009

Ahojte
Tak ja som už začala užívať druhé balenie antikoncepcie a som zvedavá kedy mi vlasne povedia aby som prestala a začala brať tie druhé lieky na prípravu. Dúfam že to bude skôr ako doberiem aj druhé.

lenca78
9. dec 2009

Ahoj holky,
rada bych se pridala do vasi diskuze. Cekam na darovana vajicka (Gennet Praha), protoze zadna netvorim, mam nejake vadne vajecniky, snizenou funkci stitne zlazy a k tomu malou delohu 🙂. Za sebou mam zatim jen 1.IVF, ktere skoncilo po 5 dnech pichani hormonu. Odhalili, ze z mych vajecniku nikdy nic nebude.
Nemate tip na nejake stranky, na kterych by byl cely proces hezky popsany? Nevim treba, jestli budu po dobu tehotenstvi brat nejake hormony (sama zenske hormony netvorim) a proc je ta uspesnost o tolik procent vyssi nez u IVF se svymi vajicky. Budu vdecna za jakekoliv komentare. Je to pro me neco noveho, doktori to na me vzdycky vychrli behem 5 minut a ja se ani nestihnu na vse zeptat. Ted hledame darkyni a prvni pokus by mel probehnout na jare 2010. Tak snad se to povede - doufam. Ahoj L

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre