Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

brita
2. dec 2011

@kacorek Ahoj Kacorek, prosim ta, chcem sa spytat, preco si Machac mysli, ze je taka vysoka pravdepodobnost dvojcatok u teba? To kvoli tej sliznici? Alebo kvoli niecomu inemu?Ja mam 9,1 mmm a urcite si dam dve, ak bude dve kvalitne, tiez budu s darkynou.Ja sa pytam len preto, ze som nieco taketo este nepocula 🙂 Ja idem uz na deviaty pokus, takze ja si chcem zvysit sance. 🙂

anubis
2. dec 2011

@brita
Ahoj,jako devátý pokus s dárkyní?a to sis před tím dávala jen jedno?a jaké byly kvality,nevadí,že se ptám?
@kacorek
Držím moooooc mooooc palečky,a kdy má dárkyně opu?a nás to vyšlo na 50.000 😔 a já budu hrozně ráda za dvojčátka-dokonce by mě i mrzelo,kdyby bylo jen jedno 😀 já jsem dnes teprve čvrtý den po et a je mi fajn,je by to mohlo utíkat rychleji 😵

brita
2. dec 2011

@anubis Ahoj, s darkynou je to stvrty pokus, 5 bolo mojich. Ja som mala za cely ten cas len 2x ET, vzdy dve embryjka sme dali vlozit. Prvykrat to bol MA a druhykrat sa neuchytilo ani jedno. Vzdy to boli vysokokvalitne bud hatchujuce alebo expandovane blastocysty. OPU darkyne je teraz asi 12.12. Tak uvidime.

anubis
2. dec 2011

@brita
Tak to toho máš už hooodně za sebou,třeba už bude tenhle poslední 😵musíme doufat a věřit 😵 já mám ted první pokus a hned s dárkyní,jelikož nemám žádná vajucha.A dárkyně měla opu 25.11 a já et 28.11 takže bez pk,ale ted mi psala holčina z jiné diskuze,měla stejnou kvalitu embryjek bez pk,oplodnovaly je PICSI a po třech a půl letech konečně//...takže ted to určo klapne 😀 a co je prosím tě MA? a 12.12 mám svátek a testovat,takže to je jasný 😉

brita
2. dec 2011

@anubis Tak ja ti budem drzat velmi palce, aby ti to hned aj vyslo. 🙂 Ono je unavne, ked clovek stale bojuje, u mna to je uz 9 rokov a stale ziadny vysledok 😒 MA je missed abort, cize potrat. U mna to bola anembryomola - prazdny gestacny vak bez cloviecika, laicky povedane. 😒

kerkyra
3. dec 2011

Zdravím všechny snažilky i těhulky.Pro předčasné ovariální selhání (FSH 90) po zhubnutí 70kg(měla jsem 150kg) mě čeká IVF s darovanými vajíčky.Ještě jsem byla na punkci ovarií - laparoskopicky jinak vše OK-nevkládám do toho ale příliš nadějí -Dr.říkal,že šance je asi 1%°.Teď musím čekat alespoň týden na výsledek,tak bych ráda věděla,co mě v případě špatných výsledků čeká.Moc dík za odpovědi.Chodím do Sanusu v HK.Chtěla bych se zeptat,jak dlouho celý cyklus trvá-od žádosti na pojišťovnu až po IVF,jak probíhá příprav,hormonální stimulace,kolik co stojí apod.Moc děkuju za všechny odpovědi.

kacorek
4. dec 2011

@brita
Ahojík, no nejen kvůli té sliznici, ale i kvůli tomu, že mám dělohu a vnitřek naprosto v pořádku, manža je v pořádku a tá dárkyně má hodně dobré vajíčka....takže suma sumárum díky těmto všem konstalacím, které jsou díky bohu jen a jen dobré se právě proto zvyšuje ta pravděpodobnost dvojčátek. 🙂 A taky nevím kolik je Tobě, ale mně je 37 let, takže myslím že i ten věk hraje svou roli. Tyjo, Ty jdeš na 9-tý pokus? A Ty taky chodíš k Macháčovi?

kacorek
4. dec 2011

@anubis
Děkuju Ti !!! Dárkyně má OPU v pondělí a to tam jede můj manžel. Víš, já si spíš přeju jedno, ale hlavně zdravé !!! 😀 A kdyby mi Macháč radil dvě, tak jdu do dvou, ale on sám mi radil jen jedno.... 😉 Nás to výjde na 30.000,-kč. Tak uvidíme, začínám být tak mile napnutá..... 🙂
Jé, tak už čtvrtý den po ETu? Tak držím palečky, ať je vše v pořádku a my máme tu nejhezčí vánoční těhulkovskou nadílku !!!!!!!!!!!!! 😀

kacorek
4. dec 2011

@brita
Holka tak to je mi líto, jak dlouhatánsky bojuješ !!!!!!!!!!! ☹ Ale uvidíš, jednou to musí vyjít a taky výjde !!!!!! Tak Ti budu držet STRAŠNĚ MOC PALCE !!!!!!!!! 🙂

anubis
4. dec 2011

@kacorek
Ahoj,žádnej čtvrtej den po et,ale dnes už šestej 😀 příznaky vůbec žádný,špinění,bolesti,vůbec nic....jen trošku citlivější a plnější prsa,ale to už asi od třetího dne 🙂 svrběj mě ruce na test,ale to je ještě asi hodně brzo,co?Držím palečky a budu na tebe myslet 😵

kacorek
4. dec 2011

@kerkyra
Ahojky a vítej mezi námi !!! 😉 Víš, ono je to hrozně individuální a složité, hodně záleží a těch výsledcích. U každé z nás je to jiné a pak podle toho doktoři postupují. Já třeba lítám po dr. uždva roky, teďka mám před sebou konečně první, kompletní IVF. Předtím to selhalo,chodila jsem na špatné místo.... Takže ty lhůty, zase hodně záleží jak to je v tom CARu kde chodíš.... Já jezdím do Reprofitu do Brna a tam to jde krásně rychle. Předtím jsem chodila do CARu v Praze. Ale i tak to trvalo cca půl roku, ten jeden cyklus. A neboj, když máš dobrého dr., tak ten Ti všechno vysvětlí a poradí se vším. Já si jinak píchala injekce, beru už nějakou dobu horm. prášky, je toho oparvdu spusta, ale záleží na tom, jak jsi na tom především Ty. Tak přeju štěstí a měj víru a naději !!!!! 🙂

kacorek
4. dec 2011

@anubis
Aha, no to je krásné !!!! Tak tfujky, tfujky, ŠTĚSTÍČKO !!!!!!!!!! 😀 Ne ne ne, ještě počkej s testíkem !!!!!!!!!!!! Ještě je čas..... Ať to pak stojí za to.... A díky, dám pak vědět..... Tak ajoj, musím do práce....a Ty odpočívej a buď hlavně v pohodě !!!! 🙂

anubis
4. dec 2011

@kerkyra
Ahoj,já jsem se pro darovaná vajíčka rozhodla v říjnu,do 14ti dnů mi to schválila pojištovna,šla jsem na hysteroskopii,pak jsem čekala na menzes-samozřejmě nepřišla-píchli mi provokačku,druhý den cyklu jsem jela na inj.decapeptyl depo,za dva týdny,26.10. jsem začala brát estrofem tři krát denně-na růst sliznice,24.11 jsem jela na ultrazvuk a začala zavádět 6krát denně utrouš a jednou denně medrol na imun,dárkyně měla opu 25.11,ten den jel manžel oplodnovat,a v pondělí 28.11.mi volali,at přijedu ve 12h na embryotransfer,zavedli mi dvě embryjka a ted už jen odpočívám a čekám 😀 .A platily jsme 50.130kč 39tis,byla záloha-odměna pro dárkyni a její léky na stimulku a zbytek jsme doplatily v den etu. 😝 a byla to opravdu rychlovka,asi záleží na caru-kolik mají v registru dárkyní...Hlavu vzhůru,taky jsem si myslela,že jsem rarita,ale fakt je nás v tom víc a ty // za to opravdu stojí 😀 hodně štěstíčka 😉

kerkyra
4. dec 2011

@anubis
Děkuju za informace.Ještě bych se chtěla zeptat na ten začátek.Pochopila jsem,že taky asi nemenstruovalas.To ti pomohla provokačka?Dávali ti agalutin,nebo něco jiného?Já na agalutin nereaguju 😖 Jinak přeju moc štěstí ať se embryjka drží 😅 .

anubis
4. dec 2011

@kerkyra
Jj,děkuji,snad jsem je už nevyčůrala 😕 nemám vůbec žádný příznaky,...A jinak neboj,taky jsem na agalutin nereagovala a bála se,ale píchli mi kombinovanou,agolutin a neofolin,myslím....a asi za 4 nebo 5 dní jsem to krásně dostala 😵 dr,mi říkala,že to ze mě vyždímaj a opravdu 😀 jinak gratuluji,že jsi dokázala takhle krásně zhubnout 😉 já zas pravý opak-měla jsem pořád kolem padesáti kil,pak mě pořád dopovali hormonama-asi dva roky,než přišli na předčasný přechod a ted jsem na šedesáti třech kilech,a už na váhu nelezu 😀 ale ted už bych chtěla tloustnout kvůli mimískům 😝

brita
4. dec 2011

@kacorek Ahoj Dakujem za info 🙂 Ja mam 35 rokov a maternicu mam tiez OK, nemam ziadne potiaze. Moje darkyne mali vzdy po 10 vajicok a dve embryjka boli v den vkladu vzdy vysoko kvalitne a dali sme ich obe vlozit a aj tak nic z toho nebolo. 😒 Uvidime, ako to bude teraz. Moja darkyna ma punkciu 12.12.
Ja chodim k Stelclovi a som s nim velmi spokojna. Pocula som ale aj o Machacovi, ze je vyborny. Mna sa Stelcl nikdy nepytal, ci chcem vlozit dve alebo jedno, vlastne ja som ho vzdy predbehla a povedala som, ze dve.Tentokrat mam ale hodne vysoku sliznicu. Vzdy som mala 7 alebo 8 mm. Teraz mam cez 9, tak uvdime, ci v tom bude nejaky rozdiel alebo nie. Viem, ze minimum na sliznicu pre vlad je 7 mm. Na druhej strane si myslim, ze aj tak bude vsetko zavisiet od embryjka, sliznica len dopomoze.. Drzim palceky, nech ti to vyjde. 😉

kacorek
5. dec 2011

@brita
Ahojky,
možná jestli to nebylo tou sliznicí 😒 .... Mně dr. Macháč řekl, že 7 mm je minimum, takže možná i proto. Já nejen že beru na sliznici Estrimax ( a 😀 díky tomu mám sl. 9,3 ), ale už cca měsíc vkuse piju čaj z kontryhele, je to nejlepší bylina na ženské problémy... Nezkoušela jsi to někdy? Jinak i já měla problémy s menzesem, taky jsem před ☹ přechodem. Agolutin mi vůbec nezabral, tak mi dr. napsal nějaký Norethisteron a do 3 dnů od vysazení mi to přišlo. A o Stelcovi jsem taky slyšela že je moc fajn dr. Víš dost lidí mi řeklo jednu větu, ať dr. a nebo i ostatní holky, nejdůležitější je psychika, klid, pohoda a moc na to nemyslet. Jj, vím, jde to těžko, ale taky se snažím co to jde.... 🙂 Tak i já Tobě přeju štěstíčko a ať všechny co jsme tady "zatím ještě čekatelky" budem brzičko těhulečky !!!! 🙂

brita
5. dec 2011

@kacorek Ahoj, ja beriem tiez estrimax, rovnako vysoke davky ako aj predtym, tak je to pre mna taka zahada, ze tentokrat mam sliznicu taku vysoku. 😉 Mne menzes chodi, sice plus minus aj 4-5 dni, co je tiez pre mna dalsia zahada, ze ho vobec mam pri mojom FSH 29 a AMH 0,17. Co sa tyka tej psychiky, to mas pravdu, ale nie je to len o tom, aj ked urcite psychicka pohoda pomoze. Podla mna najviac zalezi od kvality embryjka a maternice. To je podla mna alfa a omega. Sliznica sa ovplyvnit da, ale kvalita embryjka nie, je to mimo ludskych sil a ludskej vole. Ved uvidime. 😉

anubis
6. dec 2011

Ahoj holky něco nového u Vás?já už jsem dnes osmý den 😀
@kacorek-neměly jste včera opu a oplodnování?

kacorek
6. dec 2011

@brita
Ahojky, ano souhlasím, že děloha a embryjka jsou jedny z nejdůležitějších věcí 😉 . Ale je taky fakt, že spousta holek mi řeklo, že i když jim dr. sdělovali ortely typu "nikdy nebudete mít děti" apod., tak když na to přestaly úplně myslet a smířily se s tím, že teda nebudou nikdy mámy 😢 , tak se to nepochopitelně povedlo. Člověk nikdy neví, ale zázraky se dějí a i medicína je někdy nezbytná a pomůže 🙂 .... Já taky beru Estrimax ( 1-1-1 ) a Uroš ( 4-0-4 ) denně. Mě právě menses skoro přestal chodit, když jsem nebrala prášky, tak to přišlo po 80 dnech.... ☹ Já měla FSH 11 a AMH 0,01, taky bída.... 😒 Přesně, však uvidíme..... 🙂

kacorek
6. dec 2011

@anubis
Tak to je super 😀 !!!!!!! A pořád Tě svědí ručičky na testování 😉 ? Tak koukej vydržet...hi hi... Ano, manželín byl v Brně na odběru a dárkyně měla OPU 🙂 . A sobota se blíží a mě čeká ET....normálně cítím takové až trošku mrazení a šimrání v bříšku, začínám být trochu napjatá, ale hezky......Tož uvidíme !!!! 😀

anubis
6. dec 2011

@kacorek
Jj,svědííííí 😀 a jak to víš,že budeš mít ET v sobotu,já měla plán na po,út,nebo středu a oni mi každý den volali,jak se vyvíjej,kolik se jich oplodnilo a v pond.v 7.45h mi volali at přijedu na 12h....ty jsis zažádala hned o pk? a volali kolik jich měla dárkyně a kolik se jich oplodnilo?a dali jste si ICSI nebo PICSI?

kacorek
6. dec 2011

@anubis
Tak je jen nech pěkně v klidu... 😉 hi...hi. No to mi už dříve říkal Macháč, že OPU a odběr manžela 5.12. a ET po 5 dnech, tj. 10.12. Tak a dneska jsem volala na embryoložku, tak od dárkyně bylo 10 vajíček 😀 , z toho 8 zralých a 7 se jich oplodnilo 🙂 !!! A v sobotu mě to čeká cca kolem 12.13 hod. 😉 Co je prosím Tě to "pk"? Jo a my budeme mít to ICSI..... Jáj, už ať je ta sobota....

kerkyra
6. dec 2011

Začínám 😀 .Dnes jsem byla v CARU, vyfásla jsem estrofem,tak začíná první čekání,jestli poroste sliznice.Kontrola za 14 dní.Můžu to ještě něčím podpořit?? Jinak jsme hned vybrali dárkyni,tak když bude vše ok,tak v lednu ET 😵

anubis
7. dec 2011

@kacorek
pk-je právě prodloužená kultivace,tu budeš mít-když bude ET pátý den po oplodnění....já šla hned třetí den 😝 a neboj,sobota je tady cuby dup 😀 a pak už tě jen budou svrbět prstíčky jako měěěěě 😀 😀 a já ti budu psát,nenenenene,ještě nenenenene-jako ty mě!!!!!!!! 😀 a gratuluji ti k úrodičce vajuch 😵

anubis
7. dec 2011

@kerkyra
a kolik máš denní dávku?já pořád 3 denně a sliznici jsem měla vždy kolem 2-3mm a po estrofemu mi za měsíc narostla na požadovaných 7mm a to byl ultrazvuk ještě 5 dní před ETem 😎 nebo můžeš myslím kontryhel.čaj 😵

kacorek
8. dec 2011

@anubis
Ajojky, vlastně jó.....no už jsem starší člověk, tak mám občas sklerózu 😀 ... Děkuju Ti, včera mi do telefónu řekla, že 1 je 5-ti buněčné a šest 4-tyř buněčných 🙂 .... Tak mám radost..... A kdy budeš teda Ty testit, přesně až za ty dva týdny? 😉

anubis
8. dec 2011

@kacorek
Mě už ruce nesvrběj,já už ho prubla,jen jsem byla tajná,nechtěla jsem se chlubit duchem 😀 😀 😀 😀 😀

11112
8. dec 2011

@kacorek Pěkný den přeji pár dní jsem tady nebyla a ted čtu příspěvky a pročítám ten tvůj a mám pocit,že jsi na tom jako já.Mám 37 roků a jsem před přechodem.Chodím taky k miláčkovi Machačovi a měla jsem darovaný vajíčka.Chci se dostat k tomu,že mě taky doporučil jen jedno embryjko,taky jsem měla dobrou sliznici i věk hrál roli,ale trošku mě vystrašil tím,že jsem hubená a ještě už po jednom císařáku a nemusela bych dvě donosit.Pořád jsem trvala,že vložím dvě,ale embryja byla tak vysoké kvality,hatchující blacocysta,že nakonec jsem vložila jedno.Do testu jsem toho strašně litovala,bála se že se to zase nepovede bylo to moje třetí IVF,ale poprvé s darovanýma,ale podařilo se a už jsem v 8 týdnu 🙂 Je to těžký rozhodování a uvidíš jaké bude mít embryjko kvalitu.U transferu to s tebou ještě proberou.Držím palečky at máš nejkrásnější dáreček pod stromečkem. 🙂

kerkyra
8. dec 2011

@anubis
Beru taky 5x denně 1.Kontrolu mám po 14 dnech tj.20,tak jsem zvědavá 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre