Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

slavka_2012
11. júl 2012

ahoj zienky,,,,mam za sebou IVF a KET neuspesny ☹ zacinam vazne uvazovat nad darovanymi vajickami...som samopladca a nemam ani najmensiu predstavu co to zase bude stat ☹ ked mi nejaka zienka vie poradit a ma stym skusenosti bola by som velmi rada keby mi napisala 😉 vopred dakujem

hope222
11. júl 2012

@slavka_2012 ahoj slavka. Ja momentalne uzivam estrofem a o par dni idem na utz a vklad darovanych vajicok . Zijem v zahranici , takze tu som tiez samoplatca a v ISCARE Ba , kde my chodime, stoji IVF s darovanymi oocytmi 3700 ,- euro , plus treba ratat s liekmi , tie nas vysli tak do 200 eur a samozrejme ,takze treba mat isto prichystanych minimalne tych 4000,- Eur.

slavka_2012
12. júl 2012

@hope222 tak to je riadna palka ☹ som zvedava aku cenu mi povie moj dr, v pondelok v centre ,,,,,,budem silno drzat palce aby sa to podarilo 😉 😉 😉

reklamka
12. júl 2012

@slavka_2012 - v gyn-five to vychadza pre samoplatcu okolo 5000 EUR + lieky.

carlik
12. júl 2012

V Reprofitu v Brně jsou teda docela "laciný" za 93 000 Kč se vším. Chce to asi pohledat i jinde 😉

rosalu
13. júl 2012

Ahojky holky,
jdu Vás jen pozdravit, nestačím vše dočítat. 😅 Je krásně, tak jsme pořád na zahradě.

Koukám, že jsou tu nové lidičky, tak všechny moc vítám a přeji mnoho štěstíčka 😉

Já v neděli začínám 6 měsíc a už je snad vše konečně v pořádku, raději to, ale zaťukávám.

Kdo má tady první termín porodu ??? Už se v tom nějak ztrácím 😀

yasminne
13. júl 2012

ahojky, najde sa tu niekto s nizkym amh (0,3) rada by som s nim popisala o tom.

kikina9
13. júl 2012

@yasminne ahoj, já měla při posledním měření AMH 0,35 😒

brita
13. júl 2012

@yasminne Ja som mala 0,17 tusim, takze bez sance na vlastne vajicka.A k tomu vysoke FSH. Proste zla kombinacia. Na utz mi uz ani nebolo vidiet vajecniky, tak atrofovali.

brita
13. júl 2012

@slavka_2012 V Reprofite to vyjde na 3900 EUR na jeden cyklus plus lieky. Ale ja som si davala predpisovat lieky tu na SK mojim gynekologom, tak som ich mala skoro vsetky hradene s vynimkou jednej injekcie (lucrin depot), co som si zaplatila ako samoplatca a ta ma vysla na 108 EUR.

evickav
13. júl 2012

@yasminne ahoj, ja som mala 0,19,,, doporučené som mala darcovské vajíčka,,, podarilo sa mi otehotnieť s vlastným pri minimálnej stimulácii clistilom,,,

slavka_2012
15. júl 2012

dakujem zienky za rady a echo o cene 😉 su to riadne palky,,,,tak zajtra sa
dozviem kolko to bude stat v mojom centre ☹ ale aspon som pripravena na to,ze nespadnem zo stolicky ked povie kolko si zaplatime ked do toho pojdeme 😉
@brita

@carlik
@reklamka
@hope222

carlik
15. júl 2012

@slavka_2012 ono každý centrum má i jinak nastavený, když to poprvý, podruhý nevyjde, tak jsou tam třeba velký slevy. Tak i na tuhle vyriantu se zeptej v Caru

misha83
17. júl 2012

@yasminne Ahojky, já mám 0,24, taky špatné. Při darovaných jsem otěhotněla hned, bohužel to nedopadlo. Teď zkoušíme minimálku s vlastními.

adelinkkaa
17. júl 2012

Ahojda,rada bych se vas zeptala.Mám je kousek vaječniku a nemam vejcovody.Doktorka mě doporučila jit si nechat odebrat vajička dokud mi ten kousek ovaria funguje.Jelikož se jeste necitim na deti tak do klasickeho IVF jeste jit nechci.Prosim Vás nevite kolik to stoji?jestli tohle vubec hradi pojistovna?dekuji a všem přeji hoooodně štěstí🙂

slavka_2012
18. júl 2012

ahoj zienka,,,tak uz viem kolko zase potrebujeme ☹ mame si pripravit 3500eur 😔 @brita

@carlik
@reklamka
@hope222 su to nekrestanske peniaze,,,,ale ked tuzba po babetku je vacsia 🙂 verim,ze sa nam to teraz podariiii 😉

carlik
18. júl 2012

@slavka_2012 jsou to velký prachy, ale každá z nás to nějak "schrastí" a jdeme do toho,ten uzlíček štěstí za to stojí!!!! Přeji hodně štěstí!
@adelinkkaa bohužel nevím, kde a co by pojišťovna proplácela. Zkus oslovit víc center AR a ať ti také poradí výběr pojišťovny, taky v tom jsou rozdíly.

slavka_2012
18. júl 2012

este som zabudla ,,,musim zohnat este 4krabicky Gonalu_450......a to uz bude asi vsetko,,,cize 3500eur = plus ten Gonal

laura35
19. júl 2012

Ahojte kočky, vpadam Vam tu do diskusie, aj ja uz asi budem skusat darovane vajicka, nizke amh a plno neuspesnych pokusov.☹ chcela som sa opytat,poculi ste uz o navrhovanom zakone v Cechach, kde chcu zaviest, aby darkyne ci darcovia uvadzali svoje udaje, a dieta, ktore sa narodi z darovanych spermii ci vajicka, bude mat moznost dozvediet sa adresu, meno svojho "akoze biologickeho otca,matky"? To akurat tak prispeje ku koncu darovania , neviem, si predstavit, kto pride darovat vajicka za takychto podmienok, za par rokov mu neznami potomkovia zazvonia pri dverach,to asi nikto nebude chciet.... Neviete,ci sa take nieco nechysta aj na slovensku?
http://zpravy.idnes.cz/anonymni-darcovstvi-sper...

reklamka
19. júl 2012

baby, tie co vam to vyslo, dokedy (do ktoreho tyzdna) ste brali ultrogestan a prednison?

carlik
19. júl 2012

@reklamka já brala Estrimax a Utroš myslím do 13.tt
@laura35 něco jsem slyšela od kámošky o tom nesmyslu a nevím, jestli to už je platný. Snad se někdo vzpamatuje a neodsouhlasí to. Byl by to fakt konec dárcovství.

reklamka
19. júl 2012

@carlik - dakujem.

a s tymi novinkami ohladom darcovstva to fakt poriadne dokaslu ak to bude pravda. 😠 ☹

carlik
19. júl 2012

@reklamka no snad to nebudou zjišťovat i zpětně, jestli tahle blbost projde ☹ Já bych se nedivila v tom našem posr... státě vše pro rodinu ☹

reklamka
19. júl 2012

@carlik - no vsak na SK tiez prejde kadejaka blbost. 😒 ☹ ale tak snad spatne to nebudu zistovat. 😒

laura35
20. júl 2012

@reklamka
@carlik Vcera to uz bolo prejednavane vo vlade, ale nastastie to nepreslo, ale to neznamena,ze v parlamente to neodhlasuju...ale tiez dufam,ze nie, lebo to by bol uplny pruser...

evulatko
20. júl 2012

@laura35 a kdyz to neproslo ve vlade, tak to i tak jde do parlamentu? Moc se v tehle vecech nevyznam... Fakt by to byl des. Clovek se horko tezko smiruje s cizima vajickama a kdyz uz to jakz takz prijme, tak zase tohle☹

laura35
20. júl 2012

@evulatko zial ano, ak by to vlada schvalila, tak by to islo do parlamentu s jej doporucenim,...takto sa im to asi bude tazsie presadzovat, ale vzdy maju este sancu

pet.s
20. júl 2012

@laura35
@evulatko ono to snad neprojde.to je zase planý výplod nějakého chytráka..nicméně já mám první dvě děti adoptované...s bývalým manželem..teď se nějak dohaduji s jeho novou přítelkyní a dozvěděla jsem se, že ji udělil plnou moc k soudnímu jednání ohledně alimentů a ta kráva nahlížela i do spisů o adopci...takže taková mrcha,která akorát škodí mým dětem ví, adresy, plná jména bio rodičů a bývalá jména mých dětí...dobrý ne?????

slavka_2012
21. júl 2012

@pet.s to nemyslis vazne??? je toto vobec mozne??? ako to ,ze jej to dovolili aj ked ma plnu moc pri zastupovani,,ved to sa tyka asi len toho aby ti mohla oponovat na sude ,,,,ohladom vyzivneho.......tak zase som sa rozculila 😠 neviem v akom state to zijeme,,,,myslim tym aj Slovensko,,,,ochrana osobnych udajov je kde??, tu je vazne vsetko mozne a postavene na hlavu 😠 neviem co za blbcov rozhoduju o taky veciach,,,,keby museli prezit a suzovat sa tak ako my,,,iste by rozhodovali inak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

brita
21. júl 2012

@carlik Tak to je fakt des, co zase ti politici vymyslaju za debilinu. 😠 Ja si ale myslim, ze spatne sa to nebude zistovat, lebo ziadny zakon neplati spatne, len odo dna jeho platnosti.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre