Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

zeina62
15. nov 2012

@sambuca presne aj som mala taky krc raz taky riadny ze som to tiez rozdychavala a ostatne krce su take miernejsie daju sa zniest. a o vykv nalad ani nevravim vcera som mala slzave udolie☹((

twininky
15. nov 2012

@zeina62 mám se dobře, je to super mít mimčo, uvidíš sama akorát ti teda budu závidět to dvojité štěstíčko 😉

zeina62
15. nov 2012

@twininky dakujeem toto budu vymodlene babetka, ale stalo to za to aj za tie vsetky utrapi

julinka87
15. nov 2012

@sambuca Já taky nemám ráda pivo, manža mi za to nadává, že co jsem to za češku 😀 , ale něják jsem mu nepřišla na chuť. Letí to-v sobotu, nebo v neděli bysme měli být v 11týdnu. Na screening jdu 26.listopadu, pořád se bojím, aby tam mimi bylo a aby bylo všechno v pořádku.. Pak když je mi večer zle, nebo ráno nespím, nebo mi kručí v žaludku, tak si říkám, že tam mimčo určo je 🙂 .
@zeina62-neboj se cola nevadí, mě taky moc pomohla 🙂
Včera jsem byla s mamčou v centru dala jsem si bramborák a na to 4 bramborový knedlíky plněné uzeným masem, se zelím a cibulkou a zapila jsem to pomerančovým džusem 😀 , po těch knedlících jsem se mohla utlouct, vůbec jsem se nemohla ovládnout, mamča se mi smála, že vypadám, jako bych 14 dní nic nejedla 😀

sambuca
15. nov 2012

@zeina62 no přesně 😀 😀 😀
já dneska myla záchody doma a přítel za za mnou přišel ať to nechám, že to udělá a mezi řečí se mě zeptal, jestli sem si už napsala Ježíškovi, aby měl čas mi koupit pár dárečků, že se Vánoce blíží.. no a já klečela nad tím WC se štětkou v ruce a bulela jsem jako blázen.. 😀 chudák to vůbec nepochopil!!

zeina62
15. nov 2012

@julinka87 hehehe, jaj tak si ma rozosmiala tak si to uzivas

twininky
15. nov 2012

@sambuca určitě to bude super, hele neboj nic ty nevolnosti jsou vpohodě, mě bylo zle od 6tt do 16tt 🙂
@sambuca a @zeina62 a @kerkyra a @julinka87 držíme vám pěstičky.... 😉 vypadá to na vánoční dárky, který vám sice ježíšek nadělí až příští rok, ale o to budou krásnější 🙂 🙂
@zeina62 no já byla měsíc před porodem u našich a pak sem měla plné ruce práce, trochu se to začíná stabilizovat 😀 ale opravdu jen trochu 🙂 🙂

zeina62
15. nov 2012

@sambuca
@julinka87 baby chcem sa vas opytat, berete aj nejake ine vitaminy ako kyselinu listovu? ja iba kyselinu listovu berem

julinka87
15. nov 2012

@twininky děkujeme 🙂
@zeina62 to budu za chvíli, jako koule 😀 , vůbec teď nejsem na sladký, spíš na slaný a strašně mi chutná květáková polívka-po tý se můžu utlouct-minulý týden jsem jí snědla litr na posezení 😀 a bramborový a chlupatý knedlíky se zelím a sosíkem, a kus masa. Nikdy jsem neměla ráda pečený koleno a včera jsem po něm slintala 😀

julinka87
15. nov 2012

@zeina62 mě gyndař řekl, že listovka-tedy femibion 800 stačí, pak jsem se ho později chtěla zeptat na hořčík-nevím na co přesně je..

zeina62
15. nov 2012

@julinka87 aj ja som tiez neni velmi na sladke , ale teraz mi chutia velmi jogurty, ovocie a vsetko varene, ale nechuti mi velmi maso

zeina62
15. nov 2012

@sambuca tak sedi to presne ako si to napisala, ms som mala naposledy 26 septembra ale to uz hned zacala este ten den stimulovat

evitaa
15. nov 2012

@zeina62 Acidum folicum - to je čistá kyselina listová, ale je na předpis. Už jí beru 3 měsíce, doporučuje se před plánovaným těhu. Poslední dva měsíce jsme absolvovali transfer (v září ET a v říjnu KET), tak jsem to začala brát a i když se nezadařilo, beru to dál.

zeina62
15. nov 2012

@evitaa hej aj ja berem kyselinu listovu ale nic ine a svagrina ma oplasila ze by som mala brat este vapnik, vitamin D a E a dajaky multivitamin

julinka87
15. nov 2012

@evitaa držím pěstičky! 🙂

sambuca
15. nov 2012

@zeina62 taky beru Femibion 800, k tomu magnézium (to mi dal mudr. na neurologii jako prevenci migrény) a vápník beru 1x denně, aby mi prcek neodvápnil zuby!

zeina62
15. nov 2012

@sambuca tak aj si pojdem zajtra nieco zaobstarat, lebo ja berem len cistu kyselinu listovu 400 2x

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luskacik16
15. nov 2012

ahojte baby som nova, chcela by som si tu s vami pisat, lebo nemam sa s kym poradit nakolko toto dv je dost hakliva tema, nechcem aby o tom aj niekto vedel, lebo nikdy neviete s kym bude vase dieta chodit do skoly. mam vysoke fsh a nizku ovarialnu rezervu, takze jedina moznost darovanie oocytov, chodi tu niekto do blavy do iscare? a kolko ste cakali najviac na darkynu, ja som si dala poziadavky, ako farba oci vlasov, vyska, vaha, skola, vek atd ci sa takto hlada aj moc dlho 😕

zeina62
16. nov 2012

@luskacik16 ahoj ja som chodila do BA do iscare ale som bola strasne strasne nespokojna, dva krat sme tam robili KET a neuspesne!! potom som isla do brna do Reprofitu a tam som tiez si zadavala charakteristiku na darkinu a tam my to vyslo hned na prvy sup a cakam teraz od nich dvojcata🙂 ja by som ti radila ten reprofit maju obrovsku uspesnost a uplne iny pristup ako v BA, su strasne zlaty vsetci tam a su srasne ochotny 🙂

bakajka
16. nov 2012

Baby ja ked to tu citam tak sa mi chce plakat,neviem ci ma tot vsetko tiez necaka ☹ len mam strach ze ak by som mala aj vajicka od darkyne tak ci by to ta mojamhlupa hlava nezacala vnimat ze v oodstate to dieta neni moje,lebo vajicko by nebolo moje, malo by to to dieta geny po darkyni? Mam napriklad na mysli co ak by si darkyna obkusovala nechty robilo by to aj dieta? Je to blby priklad ale to je len na pochopenie co sa pytam, poziadavky davate podla seba? Ze mam napriklad blond vlasy a modre oci tak dam taku aj darkynu aby dieta malo trochu podoby so mnou? Predsa je genetyka zakodovana v spremii a vo vajicku tak to dieta nebude brat genetiku zo mna ale z vajicka darkyne a spermii od muza! Som z toho cela zmatena.... ☹ :'(

zeina62
16. nov 2012

@bakajka ano je to tak ako to pises, ale ked clovek nema ine vychodisko aby mal dieta tak sa zmieri s tym ze aspon castocne je to od muza, a zase ty si ho vynosis vytrapis sa s nim pocas tehotenstva a vychovas si ho podla seba, charakteristiku si mozes dat aku chces je to na vas🙂

bakajka
16. nov 2012

@zeina62 ja sa bojim toho,ze ta zena od ktorej budu vajicka bude ja neviem ako to napisat,co ja viem co bude zac? A ty sa mozes potom trapit s vychovou ako chces jednodu ho ak to dieta bude mat v genoch,flakacstvo,fajcenie,hypochondriu tak ani ta vychova to nezmeni to je to coho sa najviac bojim 😒

zeina62
16. nov 2012

@bakajka tak je tam urcite riziko, ale ja si nemyslim ze by v tychto centrach brali ako darkine podivne zeny! ony musia splnat urcite kriteria

evitaa
16. nov 2012

@bakajka Samozřejmě geny se dědí. Na dárkyni si sepíšeš požadavky (barva očí, vlasů, krevní skupinu). Podmínkou je vzdělání, dárkyně musí mít min. maturitu. A samozřejmě se nedědí jen špatné vlastnosti, jak píšeš, ale i dobré. Jednou z těch vlastností je i inteligence. Nevím, jaké máš vzdělání, ale jak jsem psala - dárkyně jsou jsou středoškolsky nebo vasokoškolsky vzdělané.

bakajka
16. nov 2012

@evitaa to som nevedela,ze darkyne smu byt len s maturitou a vs. No budem to vsetko musiet predychat,rozmysliet no vzdy tam bude to ALE

adella1
16. nov 2012

@julinka87 hořčík je magnesko 🙂 Mně ho Dr.napsal,protože mi trošku večer trnula dlaň,nic vážného,ale divný pocit.Pak jsem občas měla bušení srdce...chvilkové a zvláštní nervozitu...no a po užívání super.Dává se to hlavně na sklidnění i pří tvrdnutí břicha,já užívám 1x magnosolv.Je to šumivý prášek,rozpustný ve vodě a moc chutná.
@zeina62 kyselina listová je důležitá do 12tt,já jsem brala ještě femibion 800,ale jen asi ob den.záleží taky kolik se jí vitamínů v přirozené formě.Mně moje zubařka říkala,že mám jíst tvaroh,piju acidof.mléka,tvrdý sýr 20%30% ovoce,zel...
Jinak cola po troškách nevadí,doporučil mi ji Dr.já jsem ji tahala ze začátku všude sebou,abych se někde nevyvrátila 🙂 ještě mi pomáhaly lízátka pro těhotné,homeopatika cocculine,pak po ránu pár piškotů,hrozny,nektarinky,nesnášela jsem čaj,tak jsem pila granko a studené mléko hlavně k večeru,kdy mi nebylo dobře.Chce to vyzkoušet po čem se udělá líp a vydržet 🙂 Přejde to mně už je líp 🙂

zeina62
16. nov 2012

@adella1 dakujem za info, no je to tak ako pises musim zistit sama co mi urobi dobre 🙂 mna to chyta hlavne okolo obeda to napinanie 🙂 uz by som si prijala byt aspon tak daleko ako ty 🙂

hope1
16. nov 2012

Ahoj holky,

tak u mě ani těhotenství z KETu nedopadlo. HCG pokleslo na pouhých 20, vysadila jsem ve středu léky a čekám, až odkrvácím-zatím nic 😢 Byl to poslední pokus. Šestiletý boj a miminko skončil a teď už se budeme jen těšit, až u nás zazvoní kouzelný telefon (čekáme na adopčátko).

vám moc držím palce, holky, ať to dotáhnete až k tomu malému uzlíčku v náručí! držte se a bojujte :-*

kerkyra
16. nov 2012

@hope1 je mi moc lito,ze to ani tentokrat nevyslo ☹ .Urcite ale brzy zazvoni telefon a i ty se dockas detatka 😉

Ja dnes mela prvni kontrolu po laparce MT.Dr.chtel dat pauze 1-2mesice,ale kdyz me videl,jak jsem nestastna,tak navrh,ze zkusime nastimulovat delohu estrofemem a kdyz sliznice poroste tak cca za 14 dni by mohl byt KET.Nechal me v PN,at se v klidu pripravim na dalsi transfer.Je zlatej.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre