Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

adkanr
1. sep 2014

@ivka3901 dakujem za odpoved 🙂 .no ja som dnes volala do reprofitu,ze sa teda objednam na prvu navstevu co najskor, a az po troch hodinach od objednania mi docvaklo,ze pani z recepcie ma objednala az na 25.9. povedala ze stvrtok, mne to utkvelo v hlave ze super,uz teraz vo stvrtok...sakris, som pomylena,normalne som z toho potom bola sklamana,ze preboha,ved to je skoro mesiac cakania. aj ty mas taku skusenost ze ta objednali na prvy krat az tak neskoro?

adkanr
1. sep 2014

@dejna0412 dakujem za povzbudenie 🙂 ,tak ty teda este len cakas na vysledok?jeeej,tak ti z celeho srdca prajem aby sa ti to podarilo! a tiez sme sa s manzelom rozpravali,ze ak nam aj v reprofite povedia ze radsej darovane,hoci som samozrejme chcela vlastne,tak to urcite skusime. len som bola sklamana,lebo prave dnes som sa objednavala na prvu konzultaciu,a dali mi termin az uplne na konci mesiaca.tak som este v soku,ze coze?az tak neskoro? to som necakala ze je tam taka dlha cakacka kym tam pojdem ☹

ivka3901
1. sep 2014

@adkanr tak tak moja aj ja som zakaždým čakala minimálne mesiac ☹ ešte predtým ako sme sa rozhodli v máji že ideme na darované tak až v júni sme išli na konzultáciu takže klasika

adkanr
2. sep 2014

@ivka3901 ach jaj, no co uz,nejako sa s tym zmierim,alebo este skusim zavolat ci predsa nie je volny termin,ale ak nie, nejako uz vydrzim. 😉

dejna0412
2. sep 2014

@adkanr no cakam,zajtra mam ist na krv tak som zvedava aj ked si myslim,ze to nevislo no co uz zivot ide dalaj,akoze samozrejme budem sklamana ved je to moje prve Ivf,ale uz som poucena🙂no ja sa nebudem stresovat,ja idem hned do darovanych vajicok,nech sa ani nepokusaju mi dat navrh aby som skusila svoje🙂brala som len gonal 150 denne k tomu dipherelin 0,1 a mala som s toho 3 vajka,jedno napol dozrete,druhe pol k.o a jedno zivota schopne,ale stalo sa mi,ze 4 dni pred odberom mi museli vajka prasknut nakolko som bola z nicoho nic mokra a to som bola hodku po vnutornom sone.No a dnes mam s toho,ze sa len sskrabem a skrabem,tak reakcie mam na hormony☹

dejna0412
2. sep 2014

@ivka3901 aha...som myslela,ze z Ba🙂no ty to mas daleko do brna co.Chodite autom ?ci busom?my sa akurat rozhodujeme ci pojdeme autom alebo busom nakolko mi to mame skoro 8 hod z ch,Musim si tam neskor aj hotel najst alebo budem chodit k rodicom do Ba.No ani sa nenazdas a budes to mat za sebou 🙂))

ivka3901
2. sep 2014

@adkanr moja asi to budeš museť vydržať je to ťažké,ale zvládneš to 🙂

ivka3901
2. sep 2014

@dejna0412 no to máme no cestujeme vlastným autom a máme to za 3 hodky zmáknuté 🙂 my sme zaťiaľ hotel neriešili,lebo sme tam nemuseli zaťiaľ zostávať uvidíme čo povie dr. štelcl zajtra 🙂 teším sa aj sa bojím akurát krížom od nás skoro suseda sa im IVF podarilo nerozprávame sa,ale počula som 🙂 to tak na dedine býva som zvedavá čo sa bude šuškať o mne 😒

adkanr
2. sep 2014

@dejna0412 ahoj,coze?to myslis ze naozaj si mala skor ovulaciu a niektore vajka ti praskli? aj ked si brala diphereline?no ja som pri prvej stimulke brala 225menopur,plus diphereline,ale na siesty den mi to lekarka stopla,ze vajka nerastu. dalsi mesiac som zacala uz s 300menopur,a po par dnoch ovitrelle proti ovulacii,dopracovala som sa teda konecne aj k OPU a nakoniec ze mali ste len jedno vajicko...pytala som sa docenta ze preco,ved doktorka videla dve velke plus este nejake dalsie aj na druhej strane. tak povedal ze to nemuseli byt vajicka,ze to je vidiet az na odbere. tiez som sa pytala ci sa nemohlo stat,ze by mi nejake vajicka odisli uz pred odberom. povedal ze nie...hm,tak som sa tomu snazila uverit. ale ty este nevesaj hlavu,este stale to moze byt tak,ze si nakoniec tehotna,lebo vela bab tu pisalo,ze nemali ziadne priznaky tehotenstva a na krvicke im zistili,ze predsa tehotne su! 🙂 tak ti budem drzat zajtra palce,daj urcite vediet. 🙂 a tiez sa priklanam aj v mojom pripade k tym darovanym,aj ked ma stale pokusa ze ved toto bola len moja druha stimulka a co keby sa podarilo s mojimi vajickami?a preto chcem aj vediet,co mi povedia v Reprofite.

adkanr
2. sep 2014

@ivka3901 ahoj Ivi,som sa celkom potesila,dnes som volala na recepciu do Brna, velmi mila pani tam bola,tak som ju prosila ci by sa nenasiel nejaky termin skor 🙂 ,tak ma zaradila k mladej lekarke Pastorcakovej a idem tam 9.9. na 16hod. Potom som zase vahala,ci som predsa nemala nechat tak a zostat u dr. Otevrela,ktoreho mi pridelila predtym,ale uz ma tu baby na nete ubezpecili,ze aj ona je mila a ze urcite by ju tam nezobrali,keby nebola sikovna. 🙂 na zajtra ti drzim palce. 😉

ivka3901
2. sep 2014

@adkanr tak super no ten Otevrel dochtor je tam dlho,ale zas no ja chodím k štelclovi to je také mladé ucho 🙂 ale velmi sympoš dochtor a velký fešák hehehe 😀 no to ťa baby dobre ubezpečili,že keby nebola vo svojom obore kvalifikovaná tak by nebrali asi len prestúpila z iného centra ved aj my beháme všelikade po centrách nie?inak ty si bola na slovensku v akom centre?a toto vlastne tedak ste rozhodnutý ísť na daarované?

adkanr
2. sep 2014

@ivka3901 ano videla som štecla na fotkach na ich stranke a suhlasim ze je fešák 😀 .tak sa tam aj potesis pohladom,hehe. ja som bola v Iscare v Blave,nemozem sa na nich stazovat,aj na recepcii aj moja lekarka boli milí,ale kedze som si tam zazila dve stimulky a jeden odber,ale bohuzial ani jeden vklad kedze moje jedine vajko co nasli sa nakoniec nezacalo delit,tak chceme skusit to Brno. lebo lekarka v centre mi uz naznacovala ze darovane,este s nou budem hovorit ci si to mysli teraz tiez, a som zvedava co mi povedia v Brne,ci mi povedia na zaklade nejakych papierov co donesiem ze to mam este skusit so stimulkou,alebo mi doporucia darovane. pretoze ako som bola naposledy po OPU ktoru mi robil docent v centre,povedal ze som mala dost silne davky menopuru-300 jednotiek a ze len jedno vajko je fakt malo. hoci ovulaciu som mavala aj bez liekov este ked som ani do cetra nechodila. a kedze nie som najmladsia, a samozrejme ani tych penazi bohuzial nie je, ak mi doporucia darovane,asi sa priklonime k tomuto,nechceme zbytocne vyhadzovat eurace za dalsie stimulky.

ivka3901
3. sep 2014

ahoj adkanr sory,ze ti odpisujem az tdraz,aj to cez telefon,lebo vcera drahy obsadil notebook napaloval cd do aufa s novymi pesnicckami odpisem ti,ked dojdeme z brna

adkanr
3. sep 2014

@ivka3901 ahoj ivka,tak drzim palce a napis ako si sa tam mala a co ti povedali 🙂

ivka3901
4. sep 2014

@adkanr ahoj sory,že ti odpisujem až teraz,leb včera sme došli až večer o 20 00 hod pozreli sme si B.víno potom farmu a padli sme do postele unavený,lebo sme pobehali ešte mesto 🙂no vlastne som ani s dr. štelclom nebola len sestrička mi pichala inekciu spýtala sa ma či rozumiem všetkému tak my vysvetlila,že čo a ako dali my receptíky na lieky ,ktoré som si hned vybrala v lekárni dole v centre a vlastne 29 septembra mám ísť na ultrazvuk sliznice mojej gynekologičke a potom uvidíme čo dalej 🙂

adkanr
4. sep 2014

@ivka3901 odpisala som ti internu postu 🙂

dejna0412
5. sep 2014

@adkanr ahoj,no tak si zle reagovala na stimulku,no ja som mala to iste,prve dva dni som mala gonal 100 a potom len 150 to bolo vsetko,akoze som bola prekvapena,ze nereagujem a on ma nehal stale tak.takze si myslim otom svoje.No nevadi,uz sme sa z mm rozhodli,ze idem na darovane vajka tak co sa ma stat stane sa,nebudem stale vrazat za ivf 3000e ako samoplatca a budem mat len 1 vajko.Inak krv mi vysla negativna.Takze tehu nejsom☹

dejna0412
5. sep 2014

takze baby po vcerajsku ako som telefonavola k dr tak krve je negativna.Takze ideme do Brna na darovane vajka🙂)

ivka3901
5. sep 2014

@dejna0412 vitaj medzi nami 🙂

dejna0412
5. sep 2014

@ivka3901 Ahojky,dakujem ti🙂no co ty ako si dopadla?dufam,ze je vsetko ok?

ivka3901
5. sep 2014

🙂 všetko ok som po inekcií,ale ani nekrvácam síce ešte do 12.9 beriem antiku

adkanr
6. sep 2014

@dejna0412 ahoj,tak to ma mrzi ze ti to nevyslo ☹ .ale na druhej strane ta tiez vitam medzi nami,co sa priklaname k darovanym vajkam. mne docent v blave po odbere povedal,ze som mala vysoke davky a kedze len jedno vajicko,ze to je dost zle...viem ze ivku3901 v brne skusili este nahovorit na stimulku s vlastnymi,ale tiez odmietla a stala si za svojim. a ako si mi odpisala aj my nehodlame zase vrazit do stimulky dalsie eurace,lebo ked mame mat zas takyto vysledok,radsej chceme darovane. este doteraz a to som desat dni po opu ma bolia vajecniky,chodim aj v noci na wc viac krat,co ked sa naplni mechur hned to tlaci na tie asi zvacsene vajecniky a boli to. to je asi z tych vysokych davok menopuru. v utorok uz ideme do brna,tak do toho vkladam nadej a som zvedava co mi tam povedia.

belusa
9. sep 2014

Ahojte chcela som sa opýtať či je tu niaka baba čo bola na transfere už po prechode?Co to znamená ked 12 den po transfere začne špiniť aj ked už nemenštruuje? Dakujem ☹

ivka3901
9. sep 2014

@belusa ahoj já som síce neni zaťiaľ v prechode,ale z počutia viem,že može ísť aj o uhniezdovanie já som mala takú skor hnedú krv,ked sa nám podarilo síce len na 9 TT potom ............. ☹

belusa
9. sep 2014

@ivka3901 ja som už 12ty den teraz neviem ale aj ja mám hnedú krv 😒

ivka3901
9. sep 2014

@belusa tak to je dobré znamenie len aby sa to nespúšťalo viacej a viacej ☹ tak potom bude zle nedobre sama som tým prešla pri poslednom IVF som začala špiniť a prešlo to do krvácania,ale hcg stúpalo pomaly dalej ale aj tak nič z toho nebolo,ale tým ťa nechcem strašiť 😕

belusa
9. sep 2014

@ivka3901 fu to ma mrzí a museli Ti urobiť kyretáž? ☹ Lebo ja som bola presvedčená, že to nevyšlo kedže som už bola tehotná a viem ako to prebiehalo a teraz nemám žiadne príznaky a dnes toto tak som ostala prekvapená a presne tohto sa bojím, že sa niečo stalo a ....

ivka3901
9. sep 2014

@belusa ano bola som kyretáži a je to strašné obdobie pre mňa je to síce už dlho,ale aj tak nato nikdy nezabudnem tak preto som sa rozhodla pre túto možnosť,ale drahý moc neverí len dúfa ☹

belusa
9. sep 2014

@ivka3901 fuuu to mi je lúto aj ja som tým prešla a dúfam, že už sa to nevráti ☹

ivka3901
9. sep 2014

@belusa a ty si bola na ET?či ešte rozmýšľaš nad darovanými?kludne mi napíš do IP 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre