Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

adusska
15. feb 2012

@st2 a samozrejme @84matulik ma pravdu v tom, ze sa robia geneticke testy, v podstate ti urobia kompletne vysetrenie uplne na vsetko....

84matulik
15. feb 2012

@adusska a ešte ti aj zaplatia za to...je to podľa mňa celkom OK...no nie....🙂

brita
15. feb 2012

Ja som aspon chodievala darovat krv, aby som niekomu pomohla. 🙂 No a vajicka som potrebovala zase ja od darkyne, taky je zivot. 😉

st2
15. feb 2012

@adusska aha, dakujem za info 😉

anubis
15. feb 2012

@brita
Jj,já taky chodila darovat krev a destičky-zrovna v pondělí mi volali a vajíčka jsem musela mít zase já od dárkyně 😝

brita
15. feb 2012

@anubis Tak to sme rovnake pripady 😀 Ako sa inak drzkas? Vsetk v pohode? Kedy ides na kontrolu?

anubis
15. feb 2012

@brita
Já v poho a ufounek snad taky,dnes jsem byla s maminou na obídku,mnam 😉 a u obvodáka-dělal mi ekg,a tak-vše v pořádku jen tlak je trošku nižší,ale to jsem měla vždycky 🙂 a na gyndu jdu v pátek-už potřebuju další obrázek ufo 😀 a co vy,jakpak je Vám třem?tatku nepočítám-štvou mě ted všichni chlapi 😀

adusska
15. feb 2012

@84matulik hej je....ale nepochopim ludi ktory si z toho robia biznis...uz som sa stretla s tim,ze babenka ponukala privyrobenie si a ked som sa informovala o co ide tak mi povedala za toto darovanie vajicok....ono ako fayn, nevravim koruny dobre padnu,ale robit to len koly peniazom...a este Ferticentrum ponuka to, ze ja ako darkyna som dostala peniaze za darovanie,ale ked pride k nim pani a chce tiez darovat vajicka a bude vhodna darkyna tak ja este aj za nu a za dalsie co budu vhodne dostanem cca 4000 este sk....neviem kolko to vychadza na eura...ale ako vravim, dost zvlastny sposob na zarabanie si...

brita
15. feb 2012

@anubis Tak to je faj, ze sa drzite a ze ufounek je v poriadku. 😉 My zatial tiez OK, brusko mi uz pekne vybehlo von a kontrola az 22.2. Som zvedava na vysledky PAPP testov.

84matulik
15. feb 2012

@adusska je to zvláštny spôsob, neviem si predstaviť len tak že by som išla darovať, ani vo sne by ma to nenapadlo, ale ľudia sme všelijaký a každý má rôzne pohnuté názory-)))))) takže tak....

adusska
15. feb 2012

@84matulik ano hej....ako ak mám bat uprimna, prvy krat som sa na darovanie vajicok dala naozaj z dovodu, ze niekomu pomozem...a tie dalsie dva razy boli viac menej pre peniaze, nakolko som bola na MD a vtedy este slobodna matka...ale ked tak spatna uvazujem, aj tak by som to podstupila...aj keby to bolo zadarmo....ani tie peniaze mi nezarucili ten dobry pocit z toho, ze aj vdaka mne ma niekto doma krasne a zdrave dieta 🙂 takze ak by bolo treba a mohla by som podstupila by som to bez vahania znova a uplne zdarma...

julinka87
15. feb 2012

@84matulik Děkujeme 🙂
holky řekněte Mi může být nezralost vajíček-tedy to že Mi nedozrávají vajíčka, jsou prázdná a zastaví se v nich vývoj-může to být psychické? Včera Mi to říkal gynekolog, ale říkám si, že to neni možný

brita
15. feb 2012

@julinka87 Ja osobne tomu neverim, ze je to psychicke. To je taka vyhovorka, ked sa nevie, preco je to tak, lebo vlastne oni nevedia, preco vajicka nedozrievaju alebo su prazdne,ked si mlada. Nezazlievam to lekarom, ze nevedia, preco to tak je, ale nech to nezvaluju na psychiku. To by bolo moc jednoduche. 😒 U starsej sa povie, ze vek, ale u mladej?! Nie, neverim tomu.

julinka87
16. feb 2012

@brita Díky Brito ani Mně se tomu nechtělo věřit, a v tý ordinaci jsem si s prominutím přišla vážně jako debil!! 😀 Člověk si to všechno oběhává, platí, pere se za sebe aby došel do zdárného konce, ale ty doktoři mě občas dostávaj 😠 . A pak ty jejich %!!! Už tak je to pro nás holky stresující, ale to je každýmu fuk! Hlavně, že mají svý % 😀

zojaaa
16. feb 2012

ahojte, chodim sem uz casto, ale pisem prvykrat .. 🙂))
julinka87 - ty mas 24 rokov? ja mam 25.....
som cakatelka na DV 🙂))) a zajtra idem na kontrolu sliznice a dufam, ze sa dozviem ako je na tom nasa darkyna a kedy by mohol byt tranfer 🙂))))

brita
16. feb 2012

@julinka87
@zojaaa Kocky moje, ste mladucke a nemate vajicka. ☹ Je to nespravodlive. 😒 Ja som v mojich 28 mala, ale nekvalitne a skoncila som aj tak s darovanymi. 😉 A som stastna a budete aj vy 😉 S tou psychikou ma to fakt vytaca. A potom este k tomu tie otazky typu , ze fajcite? Ja, ze nie. Pijete? Ja ze nie, nikdy za cely svoj zivot nevypila ani kvapku alkoholu. Obezna nie som ani zdaleka, dobre sa stravujem, sportujem rekreacne. Tak potom, ze mate v rodine niekoho s podobnymi problemami? No nemam!!! 😠 Vsetky moej sesternice maju sto deti a beru antikoncepciu. Ahaaa, tak jasne, zvalme to na psychiku, moc na to myslite, vazena pani. Fajn, tak na to nebudem mysliet vobec, ale potom nech sa ma zakazdym doktor nepyta, ktory som den cyklu! 😠 😠 😠 😠 Ach jaj, co na to povedat! 😒 Potom az v Heliose v Martine (Mudr. Krajkovič) a neskor v Reprofite Brne (MUdr. Štelcl) som zazila, co to znamena kvalitny doktor. Ziadne blbe vyhovorky a samozvane diagnozy, bavili sme sa vecne a na rovinu. Tomu hovorim skutocni doktori. Kocky, drzime vam palce! 😉

julinka87
16. feb 2012

@zojaaa ahoj 🙂 je mi 24, ale za 14 dní Mi bude 25 😀 , jak dlouho ste čekali na dárkyni? Měli ste nějáké zvláštní požadavky? Nás akorát trochu zdržujou penízky, jinak bysme do toho už šli, ale musim Ti říct, že je to docela krutý-léčit se na neplodnost od 22 a končit, v 25 u darovaných vajíček, ale díky bohu za tuto možnost 🙂 , aspoň bude napůl po manželovi. Povím Ti že po těch třech letech se toho nemůžu dočkat a zároveň si to moc přeju a bojím se aby se mimi uchytilo-protože máme v rodině samovolné potraty 😒 . Jsem schopná udělat pro mimi maximum, celý těhu si odležet, ale hlavně se dočkat a držet v náručí vytoužené miminko 🙂 , i když Mě trochu mrzí, že nikdy nebudu vědět, jak by vypadalo moje.. V půlce března jdu na laparku a hysteroskopii a začátkem května se na to vrhnem. Holky taky Vás rozčilujou slova-že je to psychický, že se na to moc soustředíte? Myslím si, že každá z Nás si prošla, nebo prochází trnitou cestou za mimi a místo pozitiv slyšíme tyhle kecy o psychice, někdy je to vážně složitý, ale My se nevzdáme a všechny se dočkáme určo!! 🙂

anubis
16. feb 2012

Ahoj holky,já jsem byla úplně opačný příklad-moje mamka mě čekala v 16ti letech,sestru ve 20ti,sestřenice,která je o rok starší má dvě poměrně velké děti,a já furt nic,ve 26letech jsem se po sedmiletém vztahu rozešla s přítelem,našla jiného,za rok se vdala a vysadila HA.do té doby,žádné dítě,snaha,nic....jenže ani ms,vůbec.Tak provokačky-jedna druhá,třetí,nic,tak hormony-provera 1denně,nic?tak 2,nic?tak tři...ok,na 5měsíců,pak zase nic.Tak mi nasadili norethisteron-to samé-1,2 nakonec Tři denně,zase na chvíli a nic.Po roce a půl mě chytrý dr,vzal krev-po tel.mi řekl,že mám předč.přechod a vyplnil papíry do caru.Tam mi nasadily klimonorm-který jsem brala 3měsíce a jediné k čemu to bylo dobré,žee jsem musela na konizaci děl.čípku.Zase mi tvrdili,že jsem se bála otěhotnění,abych nebyla jako mamka a tím jsem si psychicky přivodila předč.přechod a moc jsem se upínala na to,abych dostala ms 😠 odešla jsem,zkusila léčitele,který mě hormonální stránce dokonale srovnal,ms na den,ale jak mi řekla jedna super dr.v caru,kde mě otěhotněli-VY MÁTE HLAVU NAPROSTO V POŘÁDKU,U VÁS TO NENÍ O PSYCHICE-VY JSTE ZKRÁTKA NEMOCNÁ......PROČ MÁ MALÉ DÍTĚ RAKOVINU A UMÍRÁ,KDYŽ JSOU RODIČE ZDRAVÍ?PROČ VY JSTE REPRODUKČNĚ VYČERPANÁ,A NĚKDO MŮŽE TĚHOTNĚT JEŠTĚ VE 40 LETECH?PROSTĚ TO TAK JE!!!!!!a že mě léčitel srovnal hormonálně bylo super,ale bohužel mě nesrovnal reprodukčně,to je jako kdyby mi léčil mrtvej zub-zkrátka každá máme určenou nšjakou zásobu vajíček a někdo si ji vyčerpá dřív a někdo později,ale je nespravedlivé,když se to stane moc brzo-jenže to je život,a myslím,že můžeme být moc rádi,že tahle možnost tady pro nás je,aspon já za ní děkuji,i když taky jsem to ze začátku brala jako prohru a né výhru,mít darovaná vajíčka....Ted jsem ve čtvrtém měsíci a moc se na toho SVÉHO ufounka těším 😵

zojaaa
16. feb 2012

@julinka87 my sme necakali dlho, sme samoplatci, takze to bolo rychle ale priserne drahee
v decembri sme boli v centre, v januari som brala antikoncepciu a uz si lepim nalepky a berem prednison a anopyrin, koncom mesiaca by som mala mat transfer...dufam....
my mame za sebou 4. iui a 4ivf s vlastnymi vajickami...
ja mam dost svojich vajicok a manzel ma dobry spermiogram, ale vsetky embrya sa nam 3 den vzdy prestali vyvyjat....boli sme aj na pgd - vysledok, ani jedno embryo nebolo ok, vsetky mali mnohopocetne chromozonalne abnormality
pritom genetika ok, imuno ok, ja mam dobry hormonalny profil, spermie ok, fragmantacia dna spermii ok, ale pritom niekde v spojeni mojho vajicka a muzovych spermii nastane problem a zle sa pospajaju chromozomy, prestane sa to delit a zacne sa rozpadat nejake vretienko.....
pri 4. ivf sme skusali oplodnit maoje vajicka na pol s muzom a na pol s darcom a aj tie sa zastavili vo vyvoji, takze embryologicka to zhrnula tak, ze chyba bude asi v mojich vajickach....
teraz len dufam, ze mala pravdu a s darkynou sa nam podari byt tehotni....
je to zlozite, lebo ako hovorim, vysledky vsetkych vysetreni hovoria o tom, ze nam nic neni a nemal by byt problem

zojaaa
16. feb 2012

zajtra idem na kontrolu, tak som zvedava co vsetko sa dozviem o nasej darkyni, moc na nu myslim, dufam, ze dobre reaguje na hormony a ze bude dost vajicok, ze sa dobe oplodnia a hlavne ze sa dobre budu vyvijat do stadia blastocysty - tam som sa ja nikdy nedostala.....

dufam, ze sa uchytia a ze tehu bude bez problemov 😅
mam aj strach, lebo nikdy som nebola tehu, takze neviem, ci maternica prijme embryjka, ci nepotretim a podobne...dufam, ze uz sa nebudem dozvedat same negativne info......

julinka87
16. feb 2012

@zojaaa Ani nevíš, jak moc s tebou soucítím, když čtu tyhle řádky-jako samosplátce-to musí být pálka, já se zlobím za 55 000kč, ale platíme zhruba o polovinu míň než vy.. Mám stejný strach, jako ty, jestli vajíčka od dárkyně moje tělo přijme, jak na to bude reagovat, jestli mimi udržím. A když čtu o prodloužené kultivaci, tak mám z toho hrůzu, protože při 1.IVF nebylo co oplodnit-i když se odebrali 3 vajíčka-ale byli nezralá, nebo prázdná a při 2.IVF jsme oplodňovali pomocí ISCI a zastavil se nám vývoj po pár hodinách a sestru akorát zajímalo, kdy uhradím tu injekci za 7000kč. Než jsme šli do toho IVF, tak jsem žila v domnění, že když cyklus IVF hradí pojišťovna-že je to zdarma 😀 😀 , to jsem jen byla naivní, zatím jsem do všeho kolem mimi vrazila přes 30 000kč a o to víc mě trápí, že když teď pujdem do dárkyně, že to není na 100% 😠 , Zojiii taky se bojím negativního infa, protože jsem nikdy neměla tu čest zajít s léčbou tak daleko, a bojím se o to víc, že se nám vývoj zastavil-manželovo sperma-Super, chyba je u mě i přesto, že jsme oba úplně zdraví!!!! Včetně imuna a genetiky. Zojiii moc Ti držím pěstičky na zítřejší kontrole! 🙂 Občas mě přepadne depka, protože si přijdu, že jako ženská jsem selhala, že jsem k ničemu ☹ , ale snad se to konečně zlomí!! Jsem moc ráda, že jsem v téhle diskuzi a jsem tu s někým ,kdo má podobné problémy a můžem to probrat 🙂

julinka87
16. feb 2012

@anubis Ahojky anubis 🙂 Tvoje odpověď tím tučným písmem byla senzační!!! 🙂 🙂 , ani nevíš, jak moc mě potěšila. Moje babička, měla mamku ve 20, pak 2 samovolné potraty, mamka mě měla taky ve 20 a tenkrát jí gynekolog řekl, že je vůbec zázrak, že mě má.. Pak 2krát samovolně potratila, jako babička, mámina ségra má 11kluka a taky 2krát samovolně potratila, a Já už bohužel ani neotěhotněla.. Anubis ty ses nebála, jestli Tvoje tělo mimi přijme?

anubis
16. feb 2012

@zojaaa
Neboj,určitě to bude vše v pořádku,já jsem taky nikdy nebyla těhu,sliznice mi narostla jen 7,5mm-7mm je minimum pro ET,jiné holčiny měli i 11mm a vidíš-stačilo to,sice jsem po ETu doma,taky jsem si to pěkně vyležela,ale to nejhorší období už je za mnou....já jsem od dárkyně dostala 7vajuch,6 se oplodnilo po PICSI a neměla jsem ani PK-už třetí den mi transferovali dvě krásná osmibuněčná embryjka a jednoho ufounka mám v bříšku,je mi líto toho druhého,že se neudržel,ale jeden bojovníček se drží a to je hlavní 😵 tak žádné stresy-hod se do klidu a tfuj tfuj na // 😵

julinka87
16. feb 2012

@brita moc mě potěšila tvoje zprávička a moc děkujeme za povzbuzení 🙂 , taky se snažím zdravě stravovat a sportovat, chodila jsem půl roku na Mojžíšovou a akorát jsem z toho byla rozlámaná a víc mě bolely záda 😀 , dělala jsem reiky, nedávno akupunkturu-ta mi pomohla nejvíc, nastartovala Mi tělo, různé funkce, srovnala mě, ale reprodukcí a vajíčkama se to nepodařilo 😒 joo a pila jsem spoustu různých někdy obzvlášť hnusných bylinek-který mě aspoň čistili 😀 , pak kontryhel, jedla jsem a jím vitamíny, brala jsem gynex. A letos když máme ten krásnej rok 2012-tak konečně zasejem a příští rok zklidíme 😀 😉

anubis
16. feb 2012

@julinka87
Tím,že jsme jako ženské k ničemu,jsme si tady musely projít určitě každá,ale nejdůležitější je,když už se k tomu rozhodnete,myslet jen na to,že to dopadne....já jsem si vůbec nepřipouštěla opak.Za prvé s darovanými vajíčky je více než 60ti % úspěšnost,za druhé nemáš zhuntované tělo po hormonech jako dárkyně-takže je tělo jakoby odpočaté a za třetí si to za všechny ty probulené noci a dny zasloužíme a naši chlapi taky....Tak hlavy vzhůru a hurá do boje 😵 za ty // na tt to stojí,nebo né?

zuzik242
16. feb 2012

@julinka87 ahoj, my sme sa snazili velmi dlho,vela krat sme boli samoplatci, uz ani neviem ale taky bytik by za to bol. Nic sa nedialo,nic sa nepodarilo, k moznosti darcov.vaj. Sme sa nedostali nakolko sme si pred poslednym pokusom dali aj ziadost na adopciu, a urobili sme dobre to trapenie z neuspechu pri umelom opl.sme prezili vdaka malym ockam ktore sa na nas pozerali v postielku v detskom domove,dnes mame dve adop.deticky a este chceme dalsie. Tak treba skusat vsetky moznosti.ja som bola za maximalne riesenia,aby som si v 50-ke nehovorila ze som to neskusila .drzim palce kazdej ktora urobi vsetko preto aby mala svoje bio babatko a tie kt.sa nedari je vela deticiek co potrebuju lasku a tiez ju rozdaju

julinka87
16. feb 2012

@zuzik242 to je paráda, to je krásné, taky jsme zvažovali adopci-ale to až naposled, když nám tohle nevyjde, přeci jen u tohoto mám nějákou šanci že mimi bude napůl naše 🙂 a máme malej byteček, tak bysme asi neprošli ani testama 😀

julinka87
17. feb 2012

@zojaaa Ahoj Zojiii na dnešní kontrolu Ti držím pěstičky ať je vše na dobré cestě 🙂

anubis
17. feb 2012

@twininky
Tak co na kontrole?čekám a ty nikde 😕

zojaaa
17. feb 2012

@julinka87 ahoj, kontrola dopadla dobre, maternica pekne prichystana a ak vsetko ostatne pojde dobre, tak transfer bude medzi 25.2 - 29.2 😀 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre