Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

rokytka11
25. aug 2013

@majka43 ok TAK JÁ SE PAK URČITĚ PŘIPOMENU 😎

megie4
25. aug 2013

@majka43 Děkuju mockrát 🙂 Hcg je opravdu pěkné.A myslíš,že odpovídá dvojčátkům?

megie4
25. aug 2013

@rokytka11 Děkuji za přivítání. 🙂 Já už se snažím ani jinou možnost,než,že to vyjde,nepřipouštět.Musíme být silné.Je mi líto,že ti to nevyšlo,já ten pocit poznala už 2krát s vl.vajíčky.Tak hodně štěstí a sil do dalšího boje!!!! 😉 🙂

majka43
25. aug 2013

@megie4 To nevím, ale rozhodla jsem se, že si zajdu k obvodní na HCG, klidně si ho zaplatím, protože do caru na UZ jedu až 11. 9 a to se mě zdá dlouho.

megie4
25. aug 2013

@majka43 Ono to není důležité,hlavně,aby byl alespoň jeden mimísek,ptám se jen proto,že jsi psala,že ti zaváděli 2 embroušky.Já jsem první cyklus měla jako samoplátce,měli jsme 1 vajíčko,oplodnilo se,zaváděli ho jako 16ti buněčnou morulku.Test byl krásně pozitivní už 9.den po et,hcg z krve bylo okolo 100,takže jsem měla čekat také na uz.Jenže jsem zrovna v té době dostala hnisavou angínu a musela brát atb.Ještě než jsem jela na uz,cítila jsem,že všechny příznaky nějak ustupují,tak jsem jela také do nemocnice jako samoplátce a bohužel-hcg kleslo na 6,9.Takže konec.Pravděpodobně za to mohla ta angína.Druhý pokus už byl na pojišťovnu a i přes vysoké dávky hormonů bylo pouze 1 vajuško.Také se oplodnilo,zavedlo po 2 dnech,což si tedy myslím,že je málo,ale bylo to buď a nebo,stejně jsem jich víc neměla.Hcg po 14ti dnech asi 9,takže diagnoza zní:předčasné ovariální selhání a potřeba dárcovského programu.Bylo mi z toho moc smutno,ale pořád mě tak trošku těšilo,že alespoň jedna polovina z nás dvou zůstane-manžel.Jenže,jak jsem psala,bohužel. ☹ Teď se ale stejně oba dva těšíme,i když po genetické stránce jsou bobíšci odjinud.Víme,že je budeme milovat a vychovávat stejně jako by byli z nás dvou.Budou to jen NAŠE děti.Teď jen,aby se jim u mě líbilo,musíme být trpěliví.

majka43
25. aug 2013

@megie4 Takhle to cítím i já s přítelem a hlavně on má taky spermiogram na velký kulový. Byl na operaci s varikokélou a nepomohlo to a navíc darovaný vajíčka stojí moc peněz a na to by jsme už neměli.

majka43
25. aug 2013

@megie4 A máš imunologii? Já mám totiž vysokou srážlivost krve a když už se embryo chytlo, tak odešlo, protože se mě dělaly v placentě sraženiny a ono nemělo výživu.

stastenka42
25. aug 2013

@megie4 tak Zlaticko straasne moc drzim palceky nech sa drobci zahryzkaju na 9mesiacov. Chytaj tehuvirusiky tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

stastenka42
25. aug 2013

@majka43 to mam aj ja a picham fraxiparin,a preventivne som brala aj prednison

stastenka42
25. aug 2013

@rokytka11 aj tebe moc drzim palceky,ked bude u nas vsetko ako ma byt tak ja si miminecko dam k narodeninam 🙂🙂🙂

stastenka42
25. aug 2013

Ja som mala 16 den po ket hcg 7200 a cakam jedno miminecko

majka43
25. aug 2013

@stastenka42 Já píchám Clexan, to je jako Fraxiparin.

megie4
25. aug 2013

@majka43 Nechala jsem si udělat já i manžel,genetiku i imunologii,sice jen tu základní u nás na klinice,ale dr.tvrdil,že na protilátky proti embryu či na špatnou srážlivost krve,tato stačí.Tak spoléhám na to,že má pravdu.Jinak oboje nám vyšlo na 1. 🙂

megie4
25. aug 2013

@stastenka42 Mnohokrát děkuju za těhuvirusíky a tobě veeeeeeeeeeliká gratulka mamko! 🙂 🙂

majka43
25. aug 2013

@megie4 No mě v Jihlavě základní vyšla taky dobře a v Praze u Malíčkový to bylo úplně jinak.

megie4
25. aug 2013

@majka43 No,nestraš mě! 😉 Víš,pokud se nám nezadaří ani teď,dáme si určitě pauzu a pak bych asi do té Prahy zajela.Ale ono to vyjde!Musí!!! 😉 🙂 Ale děkuju za doporučení.

majka43
25. aug 2013

@megie4 Nemáš zač, ráda poradím. Vím co to je čekat na zázrak, který nepřichází.

megie4
25. aug 2013

@majka43 Už přišel a určitě se tě bude držet zuby nehty!! 😉 😉 🙂 🙂

rokytka11
26. aug 2013

Ahoj holky tak včera dopoledne dorazila mrcha tak zobu Estimax a objednávám se na UTZ na kontrolu sliznice 😀

majka43
26. aug 2013

@rokytka11 Tak hurá, budem ti držet palce.

majka43
26. aug 2013

@megie4 Tak jak se cítíš? Já v den transferu třikrát během dne usnula.

megie4
26. aug 2013

@majka43 Já spím také skoro pořád.Ráno vstávám sice třeba v 7,o půl 8,ale po obědě usnu jak špalek.Večer nejdéle v 9 a spím celou noc až do rána.Jen chodím pořád na malou.Jinak vůbec nic,žádné pobolívání v podbřišku,žádná bolest prsou,tak nevím.Když se mi tenkrát to moje první embryjko zakusovalo 🙂 ,měla jsem docela slušné křeče v břiše,teď nic.Jak jsem to tak počítala,tak nidace by měla probíhat během dneška a zítřka asi,tak nezbývá než doufat. 😒 Je opravdu těžké se na to nesoustředit a to jsem myslela,že tentokrát to budu brát už malinko s nadhledem.Tak asi ne. 😝 A jak je Tobě?Vše v pořádku?

majka43
26. aug 2013

@megie4 Já měla dvoudenní embryjka a bolesti jsem měla až čtvrtý a pátý den. Měla jsem šílený bolesti zad, mezi lopatkama. Pomohlo akorát když jsem si dala pod lopatky nahřívací polštářek. Trochu mě ještě bolelo břicho a jakoby levá ledvina. Hned v den transferu jsem si dala ráno v poledne a večer feferonku. První tři dny jsem jedla 3 denně, pak tři dny dvě a pak už jen jednu. Je to na prokrvení sliznice, ale pak když jsem šla kadit, tak jsem málem omdlívala. No ale hlavně že se zadařilo.

majka43
26. aug 2013

@megie4 Jo já jsem teď potkala ve městě obvodní doktorku, tak jsem se s ní domluvila, že mě zítra vezme krev na HCG.
Musím vědět, že stouplo, nebo se zblázním. Ale jinak, musím zaťukat, nešpiním, nekrvácím, tak by to mělo být v pohodě.

megie4
26. aug 2013

@majka43 No teda,o té feferonce slyším poprvé 😀 Dej určo zítra vědět,ale 100%to bude dobrý! 😉

majka43
26. aug 2013

@megie4 Já nevím, jestli už zítra budou výsledky, ale určo dám. Feferonky zabírají, nebo červený víno, ale to já vůbec nemusím.

stastenka42
26. aug 2013

@megie4 Ahoj,tak aby som ta ukludnila tak ja som tiež cakala na krce v brusku a nic..jedine co ma bolelo boli krize a vela som spala..aj teraz vela spim...a hlavne treba pit vela vela vody...neboj uz si tehulka a basta🙂🙂🙂

megie4
26. aug 2013

@stastenka42 Děkuju,jsi moc milá 🙂 Je pravda,že spím opravdu dost a pořád lítám na malou.Ale víš jak to je,člověk si spoustu věcí vsugeruje.Budu prostě těm cvrčkům věřit! 😉 🙂

agneszka
27. aug 2013

@majka43 no na půl baráku to nebylo,protože jsme chodili většinou do nemocnice FN Olomouc a tam ty ceny nejsou tak šílené,ale zase ta péče byla vcelku náročná,hlavně Dr. Dostál,ten je fakt drsný...nechce se mi na něj ani vzpomínat,jak mi řekl ano maminko jsme těhotná a hned za pět minut promintě já si spletl karty..mně máme trefil šlak 😒

agneszka
27. aug 2013

Já se jinak holky pomalu chystám ve čtvrtek na ultrazvuk a jak bude sliznice OK tak hurá rozmrazit vajucha a oplodnovat ....jsem nervozní jako prvnička 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre