Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

brita
13. mar 2012

@reklamka Tak to v brne budes ako v inom svete. Mne doktor na maily odpoveda takmer obratom, nikto ta tam nebude vodit za nos, maju uplne iny pristup, teda stale hovorime o Reprofite. Napr. na taku Repromedu som pocula kadeco aj negativne, avsak osobnu skusenost nemam,, na Reprofit sa hadam este nik nestazoval. Moc ti drzim palce. 😉

reklamka
13. mar 2012

@brita - diiik za rady. ja ti prajem aby si si uzivala tehotenstvo az do uspesneho konca. 😵 vam sa to teda podarilo az na 4krat?

brita
13. mar 2012

@reklamka Dakujem. 😉 Nam sa to podarilo az celkovo na 9. pokus, ale na 4.pokus s darovanymi.

zojaaa
13. mar 2012

@bibka1
ahoj, ja som to ratala tak, ze som vedela, kedy mala darkyna menstruaciu a podla toho.....ty ked si mala 22.2. transfer po siestich dnoch, tak by to malo byt 22-6 - to je oplodnenie, teda 17.2. a opu darkyne sa robi cca po 14 dnoch stimulky, takze 17.2-14=3.2. mala asi zaciatok menstruacie a podla toho si to vyrataj.....neviem ci som ti to vyratala spravne......

a hlavne teraz som si vsimla, ze si mala ket........

zojaaa
13. mar 2012

@brita
ahoj brita,
nevies mi nahodou poradit ohladom tej hnacky......uz sa celkom bojim, dnes je to 3 den......
nebeham casto na wc, ale ked idem, tak mam uplne riedku a taku do zlta......inak mi nic neni, ani krce nemam, akurat obcas pocujem ako sa mi vzduch premiesava cez creva...

brita
13. mar 2012

@zojaaa Ak mas doma cucoriedky, je to absolutne najlepsi a najzdravsi sposob, ako hnacku zastavit. Mna tiez trochu trapila na zaciatku tehu a kedze lieky sa moc nesmu, dala som si za dve lyzicky a takmer hned mi to ustalo.
Neboj sa, babatko to neohrozi, len musis vela pit, aby si sa neodvodnila.

bibka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brita
13. mar 2012

@bibka1 Tak najblizsie, ked pojdes na sono, budes uz mat plodik aj srdiecko 😉

zojaaa
14. mar 2012

@bibka1
a ake si mala hcg??? na utz bolo jedno mimi???

bibka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julinka87
14. mar 2012

Kočky chtěla jsem se jen zeptat, jak dlouho ste čekali na dárkyni? Myslím asi hlavně kočky z Prahy? Díky za info 🙂

bibka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rosalu
14. mar 2012

@zojaaa, doufám, že už ti je lépe. Já dnes byla na krvi, zítra bude výsledek.
@reklamka my na dárkyni, ani moc nečekali, do dvou měsíců jsme měli vše vyřízené i s pojišťovnou.
@bibka1 gratuluji těhulko, čekáš jedno nebo dvě mimi ?

reklamka
14. mar 2012

@bibka1 - gratulujem aj ja. ty si chodila do brna?

bibka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reklamka
14. mar 2012

@bibka1 - ach, tie nase bratislavske centra... to je katastrofa. my sme v gyn-five, cakame uz vyse roka na darovane a stale sme sa napr. od oktobra neposunuli ani o miesto. hlavna vec, ze najprv povedia inu sumu, potom este raz taku velku atd. o pristupe a komunikacii ani nehovorim.
mam chut sa na to vykaslat a ist fakt do brna. my by sme nemali okrem krvnej skupiny ziadne ine naroky. ja uz nezvladam cakanie a hlavne, roky mesiace utekaju.

a neboj, bude iba jedno. 🙂

andika10
14. mar 2012

@reklamka ten problem je len v tom že darovať sa dá isť len raz ročne, minulí rok som bola v juli a tento rok som chcela isť tiež začiatkom roka ale musím počkať júl ☹

reklamka
14. mar 2012

@andika10 - to naozaj? 😕 🙄
dakujem za info. 😉
a kde si bola darovat? v ktorom centre?

andika10
14. mar 2012

@reklamka v Gyn five, aj keď maš neuspešne IVF ďalšie môže byť až o 6m kvôli hormonálnym injekciam

reklamka
14. mar 2012

@andika10 - juj, takze v juli bude o jednu dakrynu v mojom centre viac. 😉 🙂 ja som uz zufala z toho cakania. ja som hned od zaciatku vedela, ze aku mam diagnozu, takze rovno ma dali na poradovnik a cakame a cakame... 🙄
za vsetky cakatelky na darovane ti velmi pekne dakujem, ze si taka slachetna a ze si darovala. 😵 😅

andika10
14. mar 2012

na povzbudenie, kamoška ide tiež, preto som sa rozhodla darovať lebo aj mi máme deti z darcovských spermií, takže zhruba viem aký to je pocit, len akurat že tam nie su čakacie doby, želám čo najmenej čakania 🙂

reklamka
14. mar 2012

@andika10 - dakujem velmi pekne. 😉

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kerkyra
14. mar 2012

Včera jsem byla na UZ.Doktor viděl jen malé těhotenství,tak mi nabral krev.Dnes výsledek hcg 8 😢 😢 😢 .Mimi se přestalo vyvíjet 😢 😢 😢 .Prodělala jsem silnou virózu 😠 ,tak si myslím,že by to mohlo být tím.V pátek má můj oš.lékař ambulanci,tak se sním domluvím,co dál.Nevíte někdo,za jak dlouho můžu jít na KET?Máme ještě 8 sněhuláčků 🙂 ,tak doufám,že to s nima vyjde 😉 .Nejhorší bude návrat do práce,máme tam pěknou drůbežárnu.Uvažuju o tom,že bych o KET nikomu neřekla a do práce normálně chodila.Máte s tím někdo zkušenost?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre