Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

evitaa
3. dec 2012

@kerkyra Jinak příznaky žádný, akorát ten utroš by mohli doktoři psát místo prášků na spaní 🙂 Už máme vybraný i kočárek. Když jsme byli v Brně, šli jsme se na něj juknout do babyparku, jak vypadá naživo. 😀

zeina62
3. dec 2012

@kerkyra hej mne bolo strasne zle hned na druhy den po ET a vratili sa mi nevolnosti v 5 tyzdni a pretrvavaju dodnes☹

luca77
3. dec 2012

@kerkyra Ahoj, nezkusím zítra 😉 a hlavně na to nemám čas po ránu, jdu na chvíli do práce od 6h. Já na to potřebuji klid 🙂 Dnes se mě přítel ptal, jestli už jsem si dělala test 🙂 Možná ho zkusím ve čtvrtek, to by byl 12. den od ET, ale nevím, nevím!

ilonkaaaaaa
4. dec 2012

Ahojte holky, jsem dnes nově zaregistrovaná, ráda si pročítám vaše příspěvky....
Jsem po 1. IVF s darovanými vajíčky, léčím se ve Fertimedu Olomouc, musím řícz, že jsem tam velmi spokojená, sestřičky skvělé, doktoři také.......
Je tu mezi vámi nějaká fertimedačka?
Budu ráda za příspěvky
Ilčaaaa 😉

kerkyra
4. dec 2012

@ilonkaaaaaa vitej.Jak jsi na tom?Kolikaty den jsi po et?Cekas na vysledky?Mate nejaky mrazacky?Ja z fertimedu nejsem.

luskacik16
4. dec 2012

@kerkyra no takze to klidne muze byt i mesic ze? napriklad kdyz mi v lednu zavolaji ze mame pro vas darkyni, tak v unoru mozna dojde jen k necomu? ach nevim se dockat vazne

kerkyra
4. dec 2012

@luskacik16 zalezi na ms cyklu darkyne.Kdyz ji car zkontaktuje,tak od 1.dne jeji ms ona bude stimulovat na OPU a ty budes stimulovat sliznici.V den OPU odevzda tvuj partner sperma a za 2-5dnu je transfek(podle toho,jestli bude pk).
Takze kdyz ti zavolaj a darkyne zacne treba menstruovat hned dalsi den,tak transfer bude za necele 3tydny.Nebo to dostane az za 4tydny a transfer by pak byl az za 6-7tydnu.Preju,aby ses brzo dockala embryek.Vim jak je to cekani nekonecne.Ale hur se mi ceka na vysledek transferu,to se vlece mnohem vic 😉 .

evitaa
4. dec 2012

@luskacik16 Pokud jste samoplátci, můžete využít zamražených vajíček. Tam je to bez čekací doby. Pokud máte nárok na příspěvek od pojišťovny, musíte čekat na dárkyni. V ideálním případě by bylo tak: kdyby to v lednu zavolali, že mají dárkyni, od příští ms by mohla začít stimulovat. Třeba nám se nedařilo sladit cykly, takže místo v červnu, k ET došlo až v září. Bohužel bez úspěchu ☹ Teď jsme použili mražená vajíčka a čekáme na test.

nika009
4. dec 2012

@kerkyra drzim palceky 🙂 Mne bolo najviac zle asi na 3. den po ET. Neuveritelne ma poobede rozbolelo brucho a to trvalo do noci. Potom uz bolesti neboli, len obcasne pichanie, ale zacala som byt vzdy vecer unavena, bolel ma chrbat a trosicku zaludok. To stale trva ale teraz mam k tomu aj nespavost. 😒 Na prvy UTZ idem az 18.12. takze dovtedy ma caka dalsie netrpezlive cakanie 😉

kerkyra
4. dec 2012

@nika009 dnes je zaludek v klidu.Jen v noci se mi nechce spat a den bych prospala.Nevim,jak to vratit.Chudak manzel,kdyz pak v noci strasim.

nika009
4. dec 2012

@kerkyra neviem co to je s tou nespavostou, ide ma porazit 😠 Ja to iste, uz asi tyzden...cez den by som spala, som unavena a v noci chodim a strasim po dome. Dufam ze je to ok, ale niekedy ma uspi len Utrogestan, ktory nevlozim ale prehltnem 😒 No ale kvoli mimi vydrzim vsetko 🙂

sambuca
4. dec 2012

Nazdar ženy 😀 vidím, že vášnivě konverzujete! 🙂
Já se konečně po celém dni dokodrcala domů.. takže KO v Gennetu na jedničku! Prcek se normálně mrskal, to bylo nádherný.. přítel byl na tu obrazovku úplně přilepenej a koukal jako malý dítě na vánoční stromek 🙂 .
Daněk mě rovnou předal s plnou parádou k mému gynekologovi, kde sem hned dostala prenatal box plnej vzorečků, tak to na sebe už patlám 😀. Jo a abych nezapomněla mám už ji datum NT screeningu, příští týden krev a přesně na silvestra UTZ, se nemůžeme dočkat! Tak tomu pomalu začínáme věřit, že se to povedlo a už bude jen dobře.. SNAD!!
Všem co jste tady a čekáte, přeju co nejpevnější nervy a vydržte, však se všechny jednoho dne dočkáme.. a pak to stojí za to!!

kerkyra
4. dec 2012

@sambuca gratuluju k uspesne kontrole.Nemas fotecku,ze bych se pokochala 🙂

zeina62
4. dec 2012

@sambuca supeeeeeeer

sambuca
4. dec 2012

@kerkyra mááám! 🙂 Zítra Ti jí sem dám, jo? Dnes už sem vyřízená, jdu hajíí! A ty se opatruj kočko, miminko má v bříšku teď hafo práce!

kerkyra
4. dec 2012

@sambuca vzdyt ja nic jinyho nedelam,nez odpocivam 😀 Na fazolku se moc tesim.Taky hezky oddychujte.

kerkyra
5. dec 2012

@evitaa zkousela jsi testnout?Cekam dobre zpravy,ikdyz je jeste docela brzo 😉
u me dnes priznaky zadne.

evitaa
5. dec 2012

@kerkyra Dnes v 5:35 se mi v mých 36 letech poprvé ukázaly na testu DVĚ čárky 🙂 😀

kerkyra
5. dec 2012

@evitaa potichoucku gratuluju 😵 .Krasna zprava.Drzim pesti,at miminko krasne roste 🙂 Co fotecka testiku,nebude?
@luca77 nechces taky zkusit testik?

nika009
5. dec 2012

@evitaa super sprava 🙂

zeina62
5. dec 2012

@evitaa gratulujeeem🙂

evitaa
5. dec 2012

@kerkyra V září, v říjnu a v listopadu jsme absolvovali transfer, to tělo už je asi tak zblblý, že si řeklo, že už nebude odporovat a mimíska přijme 🙂

kerkyra
5. dec 2012

@evitaa ja byla 1.12.na laparce s mimodeloznim,tak doufam,ze jsem telo taky poradne zblbla 😀
uzivej si to,je to krasny pocit najit // 😵

anubis
5. dec 2012

@evitaa
To je skvělá zprávička,moc gratuluji,i když // jsou jen začátek-ale nádhernej 🙂 jen tak dál 😉

anubis
5. dec 2012

@kerkyra
Koukej je tam taky najít 😀 myslím // 😵

kerkyra
5. dec 2012

@anubis ani nevis jak bych si to prala,abych nekdy videla nejen // ,ale taky srdicko na utz atd...

anubis
5. dec 2012

@kerkyra
Určitě se dočkáš a to cobydup🙂 kdy budeš testit?

kerkyra
5. dec 2012

@anubis chtela bych pockat na krev 14.12.,ale uvidim,jestli to vydrzim 😉

hope222
5. dec 2012

ahojte dievcata ,chcem sa len spytat ,v pondelok idem na KET s dar. vajickami a rada by som sa spytala , ci aj predtym treba pit vela tekutin a mat plny mechur pred vkladom, alebo nie ...mozno je to hlupa otazka,ale nieco a niekde som take citala a teraz neviem .. je to moj prvy vklad akehokovek druhu vobec ,tak neviem, co ma caka .. rovnako tak , niekto pisal , ze po trenasfere je dobre cervene vino 🙂 ,ma s tym niekto skusenosti ? vdaka a vsetkym cakatelkam , pevne nervy a tym, co sa to uz podarilo , tak velka gratulacia .

kerkyra
6. dec 2012

@hope222 Ahoj,me o plnem mocaku nic nerikali,byla jsem uz na 5.transferu,z toho 2x tehotna se spatnym koncem☹ Naopak ,v mym CAR nechavaji po transferu 2hodiny lezet s nohama nahore a to bych bez curani nevydrzela 🙂
Vino jsem nepopijela,na sliznici mi staci estrofem,ale jestli ti chutna,tak 2dcl se doporucuji.
Preju ti hodne stesti,at se zadari a do Vanoc najdes //.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre