Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mili78
20. apr 2015

Ahojte dievcata. Tie, ktore ste v Reprofite absolvovali ivf s darovanymi vajickami- neviete ci ponukaju aj mrazene ci len cerstve? Ak aj mrazene tiez sa na ne caka tak dlho ako na cerstve? A na embryo sa kolko caka? A ak by sa vajicka neoplodnili tak neviete ci aj nieco vratia z tej sumy naspat? Dakujem za kazdu odpoved

ivka3901
20. apr 2015

@mili78 ahoj já som absolvovala v RP v Brne IVF s darovanými vajkami a milý rok sme boli na ET bohužiaľ hcg nízke a následne potrat a máme 2 mrazáčikov a momentálne som 7 den po KET 🙂

nikolajka2
21. apr 2015

@ivka3901 -ahoj Ivka , a kolko si cakala na vajka? A inak drzim silno palceky. Pripravu na vklad si mala nejako na dlho?

mili78
21. apr 2015

@ivka3901 ...ahoj Ivka, ja viem, sme si vymenili par spravičiek 🙂 tak ti silno držím palce, aby sa to podarilo...a vložili ste jedno ci obe? 🙂

ivka3901
21. apr 2015

@nikolajka2 vieč čo zhruba pol roka 😒 minulý rok v máji sme to začali obehávať a v oktobri som šla na ET ale to kvoli krvnej skupine sme dlho čakali 😒 myslíš teraz alebo minulý rok?

ivka3901
21. apr 2015

@mili78 ahá tak ahojky stará známa už mám v tom chaos z tolkými babámi si píšem 🙂 no vkladali sme teraz jedno a jedno máme ešte v zálohe s jedného dovodu,lebo sme chodili po vyšetreniach boli sme na reprodukčnej imunologií v nitre a liečila som sa 2 mesiace a nasadila mi liečbu a čakáme či sa KET podaril a máme obidve kvalitné a dvojičky už nechem budem rada za jedno zdravé a to druhé zmrazené embryjko máme eštev zálohe,lebo sme sa dohodli s dochtorkou na reprodukčnej imunologií,že ak by KET zas nevyšiel tak dáme imunoglobínovú liečbu 🙂 a to bude naša posledná šanca mať deti

mili78
21. apr 2015

@ivka3901 ...prajem ti, aby si to uz nemusela podstupovat a aby to teraz vyslo 🙂 a museli ste to zaplatit cele naraz? nedaju splatky? strasna palka :( a z 8 kvalitnych vajok sa oplodnili len dve embryjka?

nikolajka2
24. apr 2015

@ivka3901 - to musis mat vzacnu krvnu skupinu, to hladali dlho. Som si myslela, ze tak 1-2 mesiace. Tak ze si mala hne od darkyne, nie mrazene?

ivka3901
26. apr 2015

@mili78 dakujem pekne áno my sme si zobrali požičku tak sme vyplatili všetko naraz 😒 na splátyk neviem či sa dá 😒 a darkyňa mala 13 vajíčok zrelých 11 a 9 sa oplodnilo a nakoniec sa do 5 dna to naj vložili a len 2 boli vhodné na mrazenie a ostatné zaostávali vo vývoji

ivka3901
26. apr 2015

@nikolajka2 no mám asi s mužom rovnakú a to sme mali hned čerstvé od darkyne 🙂

stella25
28. apr 2015

@ivka3901 ahoj, a keď prezentujú že garantujú 8 kvalitných vajíčok, tak by nemalo byť všetkých tých 8 schopných prežiť do PK?
Ak tebe ostali len dve, tak ti dali uhradiť celú sumu?
Z tohto som dosť v šoku, ak man zaplatiť 4000€ len za 1-2 kvalitné vajíčka.

ivka3901
28. apr 2015

@stella25 tých 8 kvalitných vajíčok bolo 9 sa pekne oplodnilo,ale oni nezaručia,že kolko vlastne bude embryjok životaschopných do 5 dna 😒 my sme dali oplodniť manželovi spermiámi a vlastne mali sme 3 embryjká najlepšej kvaqlity a ostatné boli pomalé tak ich nemrazili no zaplatili sme celú sumu 3700 eur a 260 eur na KET

stastenka42
28. apr 2015

@stella25 k tvojej otazke..ak ti centrum garantuje vajicka,nemoze ti predsa garantovat embryjka a uz vobec nie ci preziju 5den..to ti negarantuje ani ten hore..vajicko je oplodnene predpokladam spermiou tvojho nuza a kto ti zagarantuje toto..to je predsa utopia..tebe poskytnu kvalitne vajka a po oplodneni to uz je predsa na prirode ako sa bude vyvijat a ci z toho bude babatko..toto fakt nezaisti nikto na svete,musis len verit a dufat ze to vyjde a ak sa tak rozhodnes ze do toho ides,tak potom nelutuj peniaze ktore si za to dala..myslim ze za to riziko to stoji ak naozaj to dietatko chces.

candour
30. apr 2015

@ivka3901 ty koso to je brutal palka fakt...ivi strasne ti drzime palce do posl. ket..

ivka3901
30. apr 2015

@candour no to ano ved už na dalšie IVF nemáme a dalšiu požičku si brať nemožme 😒 tak preto bude náš posledný☹

yvet23
30. apr 2015

ahojte baby. som jedna z vas co sa rozhodla pouzit darcovske vajicka. zatial mam malo informacii co vsetko musi splnat darkyna. sama som si nasla az 3 dievcata co su mi ochotna dat svoje oocyty. budem rada ak mi daco poradite lebo po 2 neuspesnych IVF so svojimi vajickami ako samoplatca som uz nestastna zo vsetkeho. dakujem za rady.

arat321
12. máj 2015

@yvet23 ahoj prosim ta to ako sa ti podarilo najst az 3 dievcata darkyne? nam sa to nedari...

kaciatko78
12. máj 2015

@arat321 ..nemusíš si hladať darkynu na to aby si mala darované vajká 😀 ..ja som sa zaregistrovala ešte som nemala ani schválené to zdravotnej a už som ju mala asi za 6 týždňov ..nestihla som sa ani zbadať ..v centre mi povedali ,že teraz maju dosť darkyn len genetické testy trvaju dlhšie ..a teraz som 9 deň po ET 🙂 😉

arat321
13. máj 2015

@kaciatko78 super blahozelam, daj vediet ci sa Vam postastilo.
My sme na darcovstvo zaregistrovany od januara a ked sme volali, ze ako asi to s nami vyzera, povedali nam v Martine, ze maju malo darkyn a cakacia doba je dlha, aby sme nasli vlastnu vtedy to bude rychlesie asi tak o pol roka a v Brne na webke uvadzaju ze do 2mes, ale tiez sme ich minuly mesiac kontaktovali ze ci sa vlastne nieco riesi a az po 4 telefonatoch á 1 tyzden kde mi len povedali ze ma bude volat koordinatorka ohladom dalsieho postupu , ktora nezavolala ani raz, a az ked som sa uz nedala odbit tak sa mi ospravedlnila, ze nevie kto sa s nami dohodol a ze oni vlastne cakaju na manzela ktory musi prist dat spermie a nemame uhradenu zalohu dovtedy nemozu nic robit. Popravde uz som bola zufala a nahnevana ci sa nam len smola lepi na paty alebo co. Tak uz bol minuly tyzden aj tam aj sme zaplatili a teraz opat cakame. Stratili sme dalsie 4 mesiace lebo oni cakali, aj my sme cakali a ja neviem mozno este dokedy by sme vseci cakajuci na seba cakali...Uz som dost skepticka a fakt sa babre co sa len da, uz si myslim, ze nam dieta panBozko proste nechce dopriat a mozno to mame nechat tak ale neviem sa s tym zmierit preco prave ja nemozem mat vlastne dieta. Kazdopadne ti drzim palce, aby aspon Vam to vyslo 😉

kaciatko78
13. máj 2015

@arat321 ..no moja presne túto otázku si kladiem aj ja skoro každí deň 😒 ..neboj ak sa to už rozhýbalo tak to už asi pôjde ,zlyhal tam ľudsky faktor 🙂 ..ale je to zlé na psychiku ale to najhoršie ťa ešte len čaká ver mi ....čakanie či to bolo uspešné alebo nie je strašné ..a nemusí sa to podariť ..potom asi KET ...chce to silu 😉 ..tak sa teraz šetri paaaaaaaa

arat321
15. máj 2015

aj ty sa drž a daj vedieť, či sa vám pošťastilo, držím palce 😉

yvet23
15. máj 2015

@arat321 ahoj. Vsetko je o peniazoch cize stacilo povedat ze za odmenu. Nakoniec som zvolila inu volbu isli sme do sukromneho centra kde mi vedia dat darkynu do 1 mes. Samozrejme ako samoplatca bude to stat dost penazi. Drzim palce v hladani.

arat321
18. máj 2015

@yvet23 my sme tiež samplatcovia, budem mať čo chvíľa 39, čiže poisťovňa mi neprispeje. Do ktorého centra chodíte ?

nikolajka2
18. máj 2015

@arat321 - ahoj , ja som sa tiez pytala v brne a povedali mi, ze cakacia doba je cca 2 meisace. Ale podla toho co tu pises, asi to velmi nedodrzuju. Aj sa Vam podarilo nejak postupit dalej?

arat321
19. máj 2015

@nikolajka2 ahoj no sme tam ako som opísala o niečo vyššie. Ak myslíš, že či od vtedy čo bol manžel odovzdať "chlapíkov" tak nie, zatiaľ sa nič nedeje. Ale podľa ich posledného vyjadrenia až od teraz by sa to malo rozhýbať, ten čas od januára keď sme sa zaregistrovali sa neráta. Keď sa po 2 mes. opäť nik neozve zavolám tam

arat321
19. máj 2015

@kaciatko78 ahoj ako sa maš? Myslím na teba, poštastilo sa Vám? A kam vlastne chodíte Vy?

kaciatko78
19. máj 2015

@arat321 ..ahoj mi chodíme do Gin - FIv ..BA .....no mi sme dobre nodopadli po ET test neg. ...a to som mala 2 embria 😒 ☹ ..teraz som dostala v pondelok menzes tak som začala užívať Estrofén na sliznicu a na 10,,,14 deň na meranie ....potom na KET 😉

arat321
20. máj 2015

@kaciatko78 ooj to ma mrzi 😒 drzim palce na dalši pokus 😉

kaciatko78
20. máj 2015

@arat321 ..dík 🙂 ...raz sa to musí podariť 😀

kaciatko78
26. máj 2015

@arat321 ..ahoj tak ako už sa tam rozhýbali 😉 ..ako pokračujete ??? 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre