Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gammaray
13. apr 2011

@jada1jo jo ,tvůj muž má pravdu,jen at se stará každý sám o sebe a nejdřív ,at'si zamete každý před svým vlastním prahem..a to,že jsme taky už ti starší prvorodiče(nyní 40 a 44),to je nám fuk.nám šlo hlavně o to,aby se na ty naše malé nekoukali jako by byli odněkud z marsu 😲 😲 .a mimojiné,mm je taky prošedivělý a taky slovák,hééč,tak se nevychloubej,cha cha

rebo
13. apr 2011

Ahojte, tak znovu máme problém. Najskôr ja tá črevná chrípka, kvôli ktorej sme nemohli ísť do Jihlavy na kontrolu a teraz môj drahý má takú angínu a už mu aj teplota naskakuje, že neviem ako zvládneme cestu v piatok. Dúfam, že sa už nič iné nestane, lebo ma porazí a že sa nám darované snehuliačiky rozmrazia v poriadku. Zajtra o 13.00 hod. mi držte palce, vtedy mám volať. Proste všetka smola sveta je asi pri mne.

misha83
14. apr 2011

@rebo Určitě ne všechna smůla a zlomí se to právě až si půjdete pro sněhuláčky🙂, držím pěsti ať je telefonát jen a jen pozitivní!

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misha83
14. apr 2011

@bondy Já to neflákám, pečlivá příprava probíhá 😀 . Teď zrovna dělám něco do práce, takže jim ukazuji i co je to práce 😀 . Ty jo, abych je tím neodradila, že? 🙂 .

No já mám v kanclu tři chlapy a jsem ráda. Občas jsou na zabití, to jo, ale v takovýhle věcech jsou zlatí.

rebo
14. apr 2011

Takže zajtra si ideme pre mimískov. Huráááááá !

gammaray
14. apr 2011

@rebo tak to je super zpráva !!!! první krok máš za jedna,gratuluji ,a na zítra .....tfuj tfuj tfuj 😀 😀

beruska64
14. apr 2011

@gammaray @jada1 heh, a ja mam zase cecha. Si tych chlapov navzajom kradneme 🙂 A tiez je uz presedively. Ale sme radi ze ho malinka uvidi este z vlasmi. 😀
@rebo No vidis, tak tie vsetky komplikacie, boli dobrym znamenim. Vela stastia na zajtra. My ked sme isli na posledne IVF tak to bola tiez sama komplikacia. Rano ked sme prisli k auto, mm nastartoval a isiel zoskrabavat sneh z predneho skla. A ja som zavrela z vonku dvere a auto sa zamklo. Takze sme mali nastartovane a zamknute auto. Nastasie to dobre dopadlo a mm to otvoril drotom. A co je hlavne IVF sa podarilo. 🙂

misha83
14. apr 2011

@rebo Prskám spoustu štěstí na zítřek 🙂 .

jada1
14. apr 2011

Ahojte kočky, nejako nestíham, mám toho v robote až, až.
@rebo vieš ako sa hovorí: zlý začiatok, dobrý koniec, takže thuj, thuj, nech ti to vyjde 😉
@gammaray
@beruska64 tak vy ste takéto zmiešané manželstvá 😀. Koniec koncov, chlapom tie šedinky aj seknú nie?
@misha83 ty sa opatruj 😉

@bondy 😉

denda1301
14. apr 2011

@rebo tak aj ja sa pripajam nech to dobre dopadne

rebo
14. apr 2011

Dievčatá ďakujem vám z celého srdca za povzbudivé slová. Ozvem sa. Beruska64 dúfam,že budeš mať pravdu.

iwusa
14. apr 2011

@rebo držím pastíky 😉

kinguse
14. apr 2011

ahoj holky, dřív jsem sem chodila,teď chvíli ne. V listopadu jsme byli poprvý na ET s dar.vajíčky - neg. (respektive 10.den po ET test pozitivní, za 3dny už negativní,takže to odešlo samo), 27.12. KET 2 zamraž.embryí opět negativní. Pak jsme přešli po dohodě s mojí dr do jiného centra a včera nám oznámili,že nám našli dárkyni. Cyklus by jí měl začít 22.5.,takže někdy začátkem června by vycházel ET. Už se hrozně moc těším. Doufám,že to tentokrát vyjde.
Trochu jsem vás pročítala,tak snad se chytnu 😉

@denda1301 ..jak ses ptala,jestli jsme to někomu řekli a jak na to reagovalo okolí,tak já to nikomu neřekla a před rodinou trochu "lžeme"! Před 2roky,když jsme to začali řešit přes CAR,tak jsme to řekli, že zřejmě budu muset mít dar.vajíčka a moje mamka byla proti. Je mi jasný, že je to můj život a musím se rozhodnout já,ale dost mě to od ní zamrzelo..takže jsme si s mužem řekli,že to raději nikomu říkat nebudem a vymýšlíme si, že jsem byla na stimulaci..atd. Jinak já měla loni FSH 33 - 45 a teď v únoru jsem měla už 80!!!...takže ono to dost rychle roste. A je mi 33.

denda1301
15. apr 2011

@kinguse ahoj 🙂 no to ti budem drzat silno palceky nech sa ti to podari
To ma mrzi s tou mamou,ale uvidis ked budes mat babo,tak bude rada.ja som to povedala segre,ta v pohode,ale mama vie len ze to riesime cez umele,(ju skor mrzi to,ze sa to neda vlastnou cestou a vie ako trpime a je hlavne smutna,ze preco sa to stalo!)ale co uz to je zivot a hlavne ze to dufam vyjde a budem konecne mat dieta,ja uz mam 38

misha83
15. apr 2011

@kinguse Přeji hodně štěstí do dalšího pokusu! To už rychle uteče. Mrzí mě, že maminka nemá pochopení, ale je to váš život 🙂 .

gammaray
15. apr 2011

@kinguse vítám.chápu tě, moji rodiče by byli taky proti 😖 .je to sice smutné,ale nutné,je to takové lhání z nutnosti.snad to ted bude pro úspěšné,držím palec..

jada1
15. apr 2011

@kinguse tak prajem veľa šťastíčka, nech tento pokus bude pre vás úspešný. Mňa to čaká teraz v máji. OPU dárkyne je naplánované na 16.5. 🙂 .

My sme to rodičom nepovedali, ani len netušia, že chodíme do nejakého CAR 🙂. Ani náš synátor netuší, čo s mm kujeme za plány 😀

beruska64
15. apr 2011

@kinguse Ahoj drzim palecky na dalsi pokus! To mi je luto s reakciou tvojej mamy. My sme o umelom povedali iba par ludom z rodiny, takze sa to samozrejme rozkriklo a vedia to vsetci. A u nas boli reakcie rozne. Moja mama v pohode, tej je skor luto, ze sme to museli takto riesit. Vela ludi nas podporovalo a drzalo palce. Ale samozrejme sa nasli aj pripady, ktore to moc neprijali. Napr. moji svokrovci, su uz starsi a nechapu to. Aj ked sme im niekolko krat vysvetlovali, ze proste telu clovek nerozkaze a ze sa neda. Myslia si, ze sme asi neschopny urobit si mimi, alebo sa nam proste nechce, tak ze preto sme isli na IVF. A este mam podozrenie, ze vedia aj o darovanych, lebo nam raz poprehadzovala svokra papiere, kde bola aj typologia darkyne. A potom mi aj nieco vycitli, ze ak to nema byt moje dieta, tak si mame adoptovat a nemame vymyslat blbosti. Tak ma to dodones trochu mrzi. A su aj ludia, ktorym by sme to v zivote nepovedali, lebo viem, ze by nas vysmiali. Ale teraz ked budeme mat mimi, tak mi to je uz uplne jedno, a u niektorych sledujem zavistlive pohlady, lebo im vyhovovalo tie vsetky roky sa nam posmievat, preco este nemame mimco. Aj manzelovy sa niektory posmievali, ze ci nie je schopny urobit dieta. Ale s tymi ludmi sa uz ani skoro nerozpravame 😖

misha83
15. apr 2011

@beruska64 To je fakt hrozný takový přístup lidí. U nás o umělém ví nejbližší přátelé o dárkyni jak jsem psala jen rodiče a sourozenci. Já nevím, nemohla bych se přátelit s lidmi, kteří by nás soudili. Ale to mluvím skutečně o lidech, s kterými se známe mnoho let, trávíme spolu spoustu času atd. Ostatní jsou mi ukradení.

denda1301
15. apr 2011

@beruska64 No to je vrchol,ze ti isla do papierov.Muzova mama je lekarka tak to chape,aj adopciu by zniesla mm je jedinacik tak si vies predstavit ako sa na mna pozera,ze som mu este nedala dieta uz nam skusala aj vseliake homeopatika zhanat od dakej lekarky az z Nemecka 🙂 ale tiez niekedy povie,ze nesilte to led to ma prist to pride 😅 keby mi to vyslo urcite to poviem,ale jedine nasim a svokre ziadnej kamoske ani nikomu ludia vedia byt mrchavi a zavidia este aj neplodnost.Mam to v praci nadriadena ma odhovarala stale ked vedela,ze idem na Ivf,uz ma to nebavilo pocuvat tak som sa nasrala a splechla jej do oci,ze niekto chce dieta a niekto chodi na potraty 😢 pochopila to a mam pokoj

misha83
15. apr 2011

@denda1301 Ty jo, to je fakt děs. Co je lidem do toho. A nejvíc mě fascinuje, že to nedokážou pochopit ženy☹.

denda1301
15. apr 2011

@misha83 ja som citala jeden clanok o adopcii ked mi nevyslo 2IVF,(tiez som rozmyslala nad adopciou) vtedy som si povedala,ze klobuk dolu pred parom,ktori si chcu vziat dieta ten clanok bol strasne smutny a mna to odradilo(a hlavne mojho mm)tak vtedy mi moj gyndos povedal,ze jr lepsie darcobstvo,ako adopcia(verim ze to vravel z vlstnej skusenosti,po 18 rokoch sa im narodil syn)a ked mi on o tom vsetko porozpraval,tiez vravel ze na predsudky aby sme kaslali,ze ludia su rozny.(za chyby sa ospravedlnujem pisem z mobilu a je to fuska/ 😢 😝 😔

beruska64
15. apr 2011

@misha83
@denda1301 To je svata pravda, ze ludia zavidia aj neplodnost! Ale moj nazor je, ze inteligentny clovek to pochopi.A trebarz este aj podrzi a pomoze. A hlupaci su mi ukradnuty. Oni to v zivote nepochopia. Im osud nestavia do cesty take tazke skusky, lebo by sa s nimi nedokazali vysporiadat.

silvinnka
15. apr 2011

ahojte,prepacte,ze sa Vam sem pletiem...prosim ,viete mi niektora z Vas co ma skusenosti s darovanymi vajickami v skratke napisat ako sa postupuje,kolko sa caka na darcu atd....chodim do Iscaru v BA....dakujem pekne ,inak vsetky vysetrenia s manzelom mame spravene,podstupene 1ivf,ziadneho mrazacika,nic....takze musime ist od zaciatku,ale s darovanymi vajickami .....

gammaray
15. apr 2011

@beruska64 bohužel,že na světě je víc těch hlupáků !!!!ale co je nám po nich,že,dobře jim tak ! 😀 ty si to tedka užívej a těš na svoji holčičku.už se určitě nemůžeš dočkat,až ji poprvé uvidíš ''live''.a máš už to taky za pár...

beruska64
15. apr 2011

@gammaray to hej, je ich ako maku 😀 Som rada, ze my tomu unikame 😀 Na holcicku sa strasne moc tesime. Uz aby bola s nami, ale samozrejme si radi este ten ostavajuci cas pockame. V brusku je jej teraz najlepsie. Tehulkovanie si velmi uzivam, a som stastna, ze sme sa toho dockali. Je to to najkrajsie obdobie zivota a chcem si ten pocit zachovat na cely zivot, keby sa to uz nahodou neopakovalo. Dufam, ze sa toho pocitu dockaju vsetky kočky, co tu chodime.

denda1301
15. apr 2011

T@beruska64 to bola pekna veta to akoze som silna osoba 😵

beruska64
15. apr 2011

@denda1301 presne tak 🙂

denda1301
15. apr 2011

A inac co porabate? Ja chystam uz zajtrajsi obed a na vecer tu mame opijas 😀 drahy mal narodky a este urobil aj advokatske skusky tak chystam vselico dobre

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre