Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
11. feb 2010

abjuska ďakujem, tak by som hrozne chcela aby ste to zažili každá jedna z vás. Keby sa tak dalo šibnuť čarovným prútikom a hneď by sme tu boli všetky tehuľky. To by bolo super 🙂

zkousim
11. feb 2010

pro Berušku25:
já jsem taky tento týden byla v Pronatalu v KV a mám stejný dojem...kladný.Moc milí lidičky.A protože už nejsem nejmladší a 3 letech jsme se rozhodli s partnerem pro umělé,tak sháním info všude možně.V létě mi bude 40 a mám jeden vaječním a ne něm cystu,což bude asi problém...taky mám sníženou funkci štítné žlázy,
v hormonálním profilu 6,35mU/l a LH 3,7U/l.Mám opravdu už jen půl roku,by mi to hradila pojišťovna.Vím, že náklady nějaké budou,ale 100tis.fakt nemám ☹.Tak snad jsme si Beruško25 vybraly dobře 😉.
Holky, máte někdo radu???

gabikri
11. feb 2010

mimka : a nevíš, kolik Ti naměřili FSH? 😉

mimka29
11. feb 2010

gabikri - skúsim niekde pohľadať posledné výsledky

mimka29
11. feb 2010

gabikrik našla som to, takže na odbere som bola 5DC a hodnoty som mala takéto:
10.88 IU/l
Fáza: IU/l
folikul. 3.5 - 12.5
ovulácia 4.7 - 21.5
luteálna 1.7 - 7.7
postmen. 26.0 - 135.0

vôbec neviem či je to dobré alebo zlé ale vaječníky mi určite nepracovali, lebo keď som chodila na folikulometriu, tak málokedy tam bol dominantný folik a ak aj bol, tak mi lekár povedal, že z toho nič nebude. Neviem ako to vedel 😒

gabikri
11. feb 2010

mimka : děkuji, tak koukám zázraky se dějí 😵 😵 😵

sue
12. feb 2010

Minka moja, tak ako? Včera si už mala výsledky, nie? Dúfam, že je všetko v poriadku 😵

minka051
12. feb 2010

Ahojte
Tak nemám dobré správy nevyšlo to. Ete mám mrazáčika. Už som volala do centra od dnes znova lepím a úžívam všetko ako do teraz. 22.2 idem na UTZ sliznice a ked bude ok tak asi o 3 dni bude KET. To je moja jediná a posledná nádej viac už nebude. Tak musím veriť.

bobjan
12. feb 2010

Ahojte🙂

Minka, to ma mrzí a verím, že mraziačik bude bojovať, držkaj sa!

Mimka, tak ako?

Ako sa má Didlinka? Tu som tu nezahliadla....

minka051
12. feb 2010

Neviete ako sa správne píše Hatching. či je to teda správne. lebo idem písať doktorke tak nech nevyzerám ako blbec.

bobjan
12. feb 2010

Minka, myslím, že to máš o.k.

vika34
12. feb 2010

minka ☹

vika34
12. feb 2010

na Ket môžem až najskôr v májovom cykle/aj tak nemám prachy/ 😒 ,takže maximálne môžem veriť v zázrak a otehotnieť doma,čo teoreticky nie je nemožné

mimka29
12. feb 2010

Ahojte,

minka to ma mrzí, ale to je super, že idete hneď do toho znovu. V Repromede mrazia iba silné embryjka, tak sa neboj, určite to vyjde 😉

bobjan býva mi zle a hlavne večer. Večer, keď zaspávam, tak sa vždy teším na ráno, lebo ráno mi je super 🙂 Ale nech mi zle kľudne aj celých 9 mesiacov, hlavne, že sa ma drobček dobre. A keď mi je zle, tak aspoň viem, že je tam, kým to ešte nie je vidno z vonku na brušku. Didlinka teraz rieši tie svoje mandle, kvôli čomu nám minulý rok stopli stimulku v Martine. Teraz bude brať ešte mesiac antibiotiká a potom ide na kontrolu. Keď sa jej to nezlepší, tak ide ne výber mandlí. Pred mesiacom a niečo sa sťahovala do nového bytu, ktorý je oproti nášmu iba cez park, takže to máme teraz k sebe ešte bližšie. A ty ako?

sue
12. feb 2010

Minka ☹ 😢 je mi to ľúto...ale ako pri Mimke vidíš, nádej zomiera posledná...a kým dýchaš a máš maternicu, tak šanca je vždy 🙂 držím palce... všetko je tak ako má byť aj keď my tomu sem-tam nerozumieme a zmysel vecí vidíme až niekoľko rokov po tom ako sa stali.

Mimka, moja, ja som prevracala až do cca 26tt...a to ti teda neprajem 😅 ale mne bývalo zle najmä ráno,teda doobedia som prevracala a potom mi už bolo "len" zle a vracala som len keď som zjedla niečo čo mi nesadlo 😅

standifous
12. feb 2010

Ahojte holky, tak týden se zkouším prokousat vaší diskuzí a když jsem četla příběh mimky tak musím upřímně říct, že mi vyhrkly slzy do očí. Úplně mnou projela zimnice. Moc gratuluji a také děkuji, protože díky Tobě se vzkřísila naděje mnoha snažilkám. Já jsem na tom také dost bídně. Mám za sebou tři neúspěšné pokusy ivf a také mi byli doporučeny darované vajíčka. No poslední pokus proběhl v listopadu a moc mě to zklamalo tak si teď s manželem chceme dát chvíli pauzu od pokusů a v klidu se nějak připravit na darované vajíčka. Musím přiznat, že zatím se s tím nechci smířit, a pořád se mi chce doufat, že třeba možná .... Mimka tvůj příběh mi nedal sem nenapsat tak ještě jednou moc gratuluji. Je to fakt paráda.

gabikri
12. feb 2010

minka : to mě moc mrzí, foukám na dušičku 😢 A příště to určitě vyjde...musí...!!! 😉

mimka29
13. feb 2010

Dobré ránko,

babule tak včera to moje blééé bolo úplne nejhoršie, ani som sem večer nemohla prísť. Pomaličky dochádzam na to čo môžem jesť a čo nemôžem. Zatiaľ som na tom tak, že môžem iba bebe dobré ráno a rožok s máslom, žiadna sláva, ale malému nič iné nechutí.

sue mne je ráno parádne, aj dnes už od siedmej chodím po byte jak mátoha, ale zato večer to stojí za to. Vždy som hovorila, že keď otehotniem, tak nech mi je kľudne zle aj celých 9 mesiacov, že to vydržím. Tak som si to asi privolala 😀 to neva. Ale vôbec by som sa nenahnevala, keby to po prvom trimestri prešlo a mohla som si užívať tehuľkovanie.

standifous tak to budeš podobný prípad ako ja. Dúfam, že aj s takým šťastným koncom 😉 Aj mne vždy pomohlo, keď som si prečítala o nejakom zázraku čo sa tu stal 🙂

Všetkým babulkám prajem pekný deň.

sue
13. feb 2010

Mimka, tak to máme rovnakých drobcov - u mňa to bolo presne toto...jediné čo som ráno dokázala zjesť bolo Bebe dobré ráno - čokoládové 😅 a odvtedy ho nemôžem ani vidieť 😀

mimka29
13. feb 2010

seu ja tiež čokoládové 😀 Dnes by som chcela pozvať manžela na obed, tak dúfam, že tie pachy v reštaurácií vydržím. Najprv som chcela na večeru, ale to by som určite nezvládla a takto aspoň na obed nemusím nič doma variť 😀

standifous
13. feb 2010

Ahojky, mimka kéž by to mohlo dopadnout se mnou jako u tebe, ale to fakt nevim. V těch třech pokusech jsem vždy měla hodně folikulů a i hodně vajíček, ale bohužel nezralých. V prvním 26f a z toho 15 vaj.oplodnili je jen, že je dali k sobě a neoplodnilo se žádné, druhý 28f a z toho 17 vaj. a to použili metodu icsi a to se oplodnili alespon dvě a ty mi i zavedli, ale bohužel bez úspěchu, a třetí 32f. a z toho 16 vaj. a ikdyž byla použitá metoda icsi tak se neoplodnilo ani jedno.Na nic jihého u nás nepřišli, všechna vyšetření jsou prý v pořádku i manžel má ukázkový spermiogram. Nejhořší na tom je, že už jsem před deseti lety těhotná byla. Je to bylo za špatné situace a podstoupila jsem miniiterupci. Nikdy by mě nanapadlo, že s tím budu mít později takové problémy. Tak dobrý oběd a at v bříšku vydrží a nechce se mu ven. 😉

minka051
14. feb 2010

Ahojte
Prajem peknú Valentínsku nedelu 🙂 🙂
Tak začala som s prípravou na KET.A ak pôjde všetko ako mám tak do 25.2 si idem pre mrazáčika bojovníčka. Pýtala som sa aj na asistovaný hatching a ak to robia aj pri KET tak určite to chcem. Teraz sa to už musí podariť.

mimka29
14. feb 2010

Dobre ránko,
aj ja vám prajem krásneho Valentína a posielm pusinku CMUK

minka som rada, že to tak berieš.

daguska
14. feb 2010

minka: mrzí ma že to tak dopadlo ale držím palčeky a uvidíš zázraky sa dejú, prajem veľa šťastia

mimka: aj tebe krásne Valntínka a hlavne veľa trpezlivosti, neboj nevolnosti predju a bude dobre, si silná a taká malé nevolnosti sú malina oproti tomu čím všetkým si si prešla. Opatruj sa!

babenky: život je ťažký ale musíme bojovať, lebo vieme za čo bojujeme. Všetkým Vám prejem zázrak!
Držte sa babenky a verter!

iwusa
14. feb 2010

dievcence moje,
prajem vam krasneho valentinka, aj ked je to komercny sviatok ako svina 😀 trosicku srdiecok nezaskodi.
didinka - drahusik, neviem ci si postrehla, ale pisala som ti spravicku na fb...

minka051
15. feb 2010

Ahojte tak dakujem budem sa snažíť , lebo to je posledná šanca a musí sa podariť.

bobjan
16. feb 2010

Ahojte🙂

Mimka, tak to máte super, že ste na skok s Didlinkou od seba. Držím jej palce na kontrolu a nech jej všetko dobre dopadne 😵
Tie nevolnosti nie sú bohviečo, ale človek si to spokojne pretrpí, keď je to vymodlené, však??

Ja čakám na jar a pôjdemem kuknúť do RF do Brna a začnem konečne niečo robiť vo veci snaženia sa 😉 Lebo tieto čakačky sa trocha vlečú...inak to dosť týchlo od toho septembra ubehlo, ale aj tak...keď nič nerobím, tak je to také divné... inak pohoda 😉

mimka29
16. feb 2010

Ahojte,
bobjan ja som bola ešte nedávno nešťastná, že kde zoberieme peniaze na ďalší pokus, lebo teraz máme iné potrebné výdavky a vidíš ako osud zariadil. Reprofit je dobrý. Niekedy, keď som sa rozhodovala medzi centrami, tak som ho pozerala.

A kde máme ostatné snažilky 😕
minka veselo lipí náplaste a už za týždeň by mala ísť na kontrolu sliznice.

Ja sem večer veľmi nechodievam, lebo som úplne nepoužiteľná. Každý pohyb hlavou mi spôsobuje nevolnosti, ale to nevadí 😉

minka051
16. feb 2010

Ahojte
mimka tak ja ešte v práci robím čo sa dá len roboty pribúda ako by som nič neurobila. No 22.2. idem na UTZ sliznice tak musí byť dobrá, ale musím druhému dokimu ,lebo moja doktorka má dovolenku tak sa mi to moc nepáči, ale hádam je to jedno. Je to moja posledná šanca tak sa musí podariť, lebo na dalšie pokusy už peniaze nemám. To by som musela asi vykradnúť banku. 😀 😀
Pýtala som sa na ten asistovaný hatching tak oni ho nerobia, lebo štatisticky zistili že to nemá žiadny vplyv na zahniezdenie pokial je embryjko vyvynuté, tak by sa malo uchytiť aj bez toho, ale ak to budem chcieť tak mi to urobia. Viac už urobiť neviem , len musím veriť že sa to podarí.

mimka29
16. feb 2010

minka budeme ti všetky držať palce a ver tomu, že keď po niečom tak hrozne túžiš, tak sa aj hviezdy spoja aby to vyšlo. Ja by som teraz do roboty nemohla chodiť, lebo chvíľami mi je hrozne zle, tak si neviem presdtaviť ako by som úradovala. Hlavne v noci, celú noc prebdiem, takže ráno by som určite nevstala. Som rada, že teraz môžem byť doma a kolegyne sú také zlaté, že mi do roboty chdiť zakázali, mám sa chodiť iba ukazovať ako rastiem 😀 To sa teda vôbec nesťažujem, len aby ste vedeli čo vás čaká 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre