Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

bobjan
10. apr 2011

@iwusa , pomohla p. Anka z Vrbového, mala som aj problémy a aj zakazuje o tom hovoriť...
@mimka29 ani keď som zháňala to na počúvanie srdiečka si nevedela?? Nepísala som ti to?
@gabikri ďakujeme 😉

mimka29
10. apr 2011

@bobjan aha áno, už viem 😅 ja som trúba, len sme si potom dlho nepísali, tak mi to vypadlo z hlavy. Ja som celkovo teraz nejaká mimo 😅 Nelka mi zaberá všetok čas a niekedy mám pocit, že po materskej sa nebudem vedieť ani podpísať, ale zato dnes som sa naučila ďalšiu detskú pesničku, čo budem Nelku učiť. Ale materstvo je krásne, tak si to užívaj plnými dúškami 🙂 Aj didlinka gratuluje (ak si ju pamätáš) som jej o tebe hovorila a veľmi sa tešila.

beruska64
11. apr 2011

@bobjan Ahoj a gratulujem. Zelam malej hlavne vela zdravia. Pamatam si na teba podla fotky, ze si tu chodila, ale tiez som nemala tusenia, ze tehulkujes. Citala som si cim ste si presli a som rada, ze to ma taketo krasne pokracovanie. 🙂

beruska64
11. apr 2011

@iwusa Tak ako si na tom?

rebo
11. apr 2011

Tak dievčatá, moje začiatky sprevádzajú zase problémy. Dnes som mala ísť na kontrolu do Jihlavy a pre črevnú chrípku, ktorá ma včera chytila, tak sa nešlo nikde. Ale po telefonáte s doktorom z Jihlavy som išla ku svojmu gyndošovi a ten mi prezrel sliznicu, tak je 10,7 mm. Zajtra to oskenujem a pošlem do Jihlavy. V piatok ak sa nič znovu nevychumelí, tak by mal byť KET.

iwusa
11. apr 2011

takže už sme doma a dobré správy sme asi minuli niekde na ceste. ráno na sone nebolo nič vidieť a potom to potvrdila aj krv, HCG veľká 0. Ja som to cítila nejako vo vnútri, zo začiatku som tomu silno verila, aj bolesti v podbrušku ma v tom len utvrdzovali ale potom bolesti pomaly ustali, keď tak len pichlo vo vaječníkoch a dokonca aj prsia boleli menej a menej. No nič, asi to, že som sa vnútorne na to už pripravila, tak dnes som nevyronila ani jednu slzičku. Teda ospravedlňujem sa, jedna mi vypadla z oka keď mi mm povedal, že ma silno ľúbi, zlatúch môj.
a čo teraz? dnes sme boli na psycho príprave kvôli adopcii, ešte si musí manžel spraviť svoju poslednú hodinu, kde bude úplne sám a máme to vybavené, juchuchúúú a potom si už len počkať na drobca. Časom keď budú peniažky, tak by som to chcela riešiť, ale už jedine v Brne. dievčence, ďakujem Vám za podporu, posielam pusinky.

denda1301
11. apr 2011

@iwusa to ma mrzí ☹ ☹ ☹ ale nádej zomiera posledná treba skušat pokial ti sily budu stacit aj ked viem,že po psychyckej stranke je to dost narocné,ja verim,že to vyjde kazdej z nás len niektorej sa to podarí na prvý šup a niekto ako my si musíme to všetko odtrpiet trošku dlhšie 😉

misha83
11. apr 2011

@rebo Ach jo, tak to je mi líto, ale určo budeš do pátku fit! Držím pěsti.
@iwusa Je mi to hrozně lito. Hlavně, že máš poboku milující muže. Přeji hodně sil a hodně štěstí v cestě za adopcí, příp. za dalším pokusem.

beruska64
11. apr 2011

@iwusa Tak to mi je moc luto ☹ Je ale dobre, ze idete dajej a pripravujete sa na adopciu. A to miminko ktore sa k vam dostane, caka urcite krasny zivot a bude mat tych najlepsich rodicov!

gammaray
11. apr 2011

@iwusa, tak tady čtu,že ty tvoje smíšené pocity se dnes přeměnily v holou zkutečnost. ☹ co na to říct.moje lítostivá slova ti nejspíš nepomůžou... takže, at vám to vyjde s tou adopcí,hlavně at moc dlouho nečekáte a brzy držíte to své vytoužené miminko v náručí!!!

mimka29
11. apr 2011

@iwusa je nám to hrozne ľúto ☹ Už tu spolu bojujeme dosť dlho a zaslúžite si už konečne aby to vyšlo aj vám. Je dobre, že ste rozbehli aj adopciu a nakoniec budete mať detičiek aj viacej len nezúfaj. Posieme ti pusinku CMUK

denda1301
12. apr 2011

dobre ránko všetkým 😵 chcem sa opýtat na jednu otazočku ked ste sa rozhodli na darcovský program,ako reagovala vaša rodina (teda mama,otec,surodenci........... povedali ste to vôbec rodine? ja len segre,a tá ma podržala 😎 aj ked nechápe ako sa mi mohli zmenit HCG po roku z hodnoty 9 r.2009 na hodnotu 20 r.2011 je možne,že som tak rýchlo zostárla???

misha83
12. apr 2011

@denda1301 Ahojky, řekli jsme to rodině (rodičům a sourozencům) a všichni nás podpořili. Resp. spíš to nikdo nijak zbytečně neřešil.

gammaray
12. apr 2011

@denda1301 já jsem to neřekla třeba vůbec nikomu,jsem srab..hezký den přeji všem 😵

rebo
12. apr 2011

denda 1301 u nás to vie len moja mama. Neviem, že keď to vyjde, vyjdem aj ja s pravdou von. Zatiaľ to neriešim.

denda1301
12. apr 2011

@rebo
@misha83 ja to zatial tiež nehám tak, budem to riešit až ked to vyjde 😵
@gammaray srab určite nie si nieje to lahke zavesit to niekomu na nos aj ked je to rodina 🤐 🤐 🤐

denda1301
12. apr 2011

@rebo ty si už tu na tejto stranke dost dlho som pozerala od kedy sa snažíš o bábo?

jada1
12. apr 2011

@denda1301 ja som to nepovedala nikomu. Vieme o tom len ja a mm ( a ešte vy tu na MK 🙂 ). Na takéto informácie je myslím si času dosť a treba s nimi narábať veľmi opatrne, pretože je to sťaby taká polovičná "adopcia". Moje najlepšie kamošky vedia o tom, že riešime IVF, ale to je všetko.

HCG si asi nemala na mysli, myslela si FSH. Asi to môže ísť takto z kopca dole. Ja som ho mala 4/2010 (10,5) a v 11/2010 už (15,7), v 01/2011 (14,6) ☹

jada1
12. apr 2011

@iwusa máme známych, ktorí boli na niekoľkých pokusoch IVF. Problém bol u obidvoch, takže to bolo dosť komplikované.Nakoniec si adoptovali 2 detičky, jedno za druhým z dojčenského ústavu. Teraz tvoria peknú rodinku a vytešujú sa s nimi. Ten starší je už tohto roku školákom 🙂 . Prajem aj tebe, nech už čoskoro k vám zavíta takéto dieťatko, ktorému dáte domov a lásku. Najdôležitejšie je, že sa s manželom máte radi. Si ešte mladá, prišporujete peniažky a určite sa ti zadarí aj vynosiť a porodiť. Veľa šťastia prajem a občas nakukni a písni ako ste na tom 😉

rebo
12. apr 2011

denda 1301 už od roku 2003. Dosť dlhá doba. Ani veriť sa mi nechce, že čo mám už všetko za sebou.

misha83
12. apr 2011

@denda1301 Přesně tak, já myslím, že na to je času dost. O tom, že se snažíme o mimi umělou cestou ví naši přátelé (těžko se to dá tajit, trávíme spoustu času spolu, jezdíme na společné víkendy atd., takže injekce a léky všude s sebou) a všichni nám moc drží pěsti. O dárkyni nám přijde zbytečné někoho informovat. Proč taky?

denda1301
12. apr 2011

@jada1 asi to som mala na mysli ja presne neviem ako sa to volá 😀,u nás tiež vedia kolegyne že riešime IVF(oni su v pohode,ale nadriadená to nechápe,že čo v tomto veku už vraj chcem 😕
jada1 ja som to FSH mala 20 😠 😠 😠 to je dost vela gyndos mi povedal že som ako 70 ročná žena 😔 ale ja sa tak necitim
@rebo to je už naozaj dlho asi by som na to nemala nervy ☹ neviem záleži aj na veku ja mám už 38 mm je mladší má 36,ale neviem či by som to chcela riešit tak dlho..... a adopcie sa strašne bojím,

denda1301
12. apr 2011

@misha83 určite ano aj tak ta pochopí len ten kto to zažíva tak ako ty a to sme práve my 😵

misha83
12. apr 2011

@denda1301 Přesně tak 🙂.

jada1
12. apr 2011

@denda1301 tvoj gyndoš mal akiste na mysli vek tvojich vaječníkov. Ako 70 ročná???, no to hádam nie, sme tak staré ako sa cítime. Ja mám 40 a určite sa tak necítim, energie mám na rozdávanie. Keď mi tipujú neznámi ľudia o 5 rokov menej, to ma len poteší. Takže moja zlatá, si ešte mladá, na dieťatko v pohode 😉 😉 .

jada1
12. apr 2011

@gabikri ahoj, tak čo si vybavila na imuno? Mala si ísť 11.4 ak sa dobre pamätám.

jada1
12. apr 2011

Baby poraďte, tento týždeň 2DC mám ísť dať pichnúť Diphereline. Dr.mi odporučil, že mám si to dať pichnúť zdravotníkom, nakoľko je to do svalu. Som dohodnutá so setričkou na gynde, že mi to pichne, ale MS mi môže prísť aj v piatok, teda injekciu pichnúť v sobotu. Myslíte, že by mi to pichli aj na pohotovosti??? Nepošlú ma kade ľahšie?

misha83
12. apr 2011

@jada1 Měli by Ti to píchnout i tam, akorát si to zaplatíš (nevím jak je to s poplatky u vás).

katka989
12. apr 2011

Ja som bola darovat vajicka uz 2x. Isla by som zase, aj som prihlasena na dvoch klinikach ale nejak sa neozyvaju. Asi je u nas nadbytok vajicok.

denda1301
12. apr 2011

@katka989 no skor si myslím,že ženy už radšej idu do Čiech ako sa tu spoliehan na nasích doktorov ja osobne nemám dobré skusenosti 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre