Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
15. júl 2009

Baby a keď je dlhý protokol, tak je väčšia pravdepodnosť, že bude viac vajok?

bobjan
15. júl 2009

Mimka, mne to tak povedali vtedy, že dlhý je predpokladom na väčší počet vajok.....ale ja som to mala rovnako.. v Helíku pri dlhom 10 vajok, teraz vo FC pri krátkom 10 vajok....

iwusa
15. júl 2009

mimka - mrkal som do vasej temy repromedy a citala som si jej prispevky... strasne nieco, to so si musela prezit ☹ ani sa necudujem, ze je citit z jej pisania take zufalstvo, bolest... je to nespravodlive, neuveritelne nespravodlive!!! 😢

iwusa
15. júl 2009

nely, bobjan - pochvalte sa, co mate nove?

bobjan
15. júl 2009

Iwuška, ja nič nové nemám....ale budem volať do FC, tak asi september to istí vo FC - tretí - posledný pokus cez poisťovňu ... a čo ty?

iwusa
15. júl 2009

my, no my len a len cakame... ved co ine mame robit, ked so mnou doktori uz ani nepohnu, takze za nas si to bude musiet odbit niekto iny, ale boli sme na zaciatku jula v heliose aj s didinkou - nasou anonymnou darkynou, doktor robil vysetrenia mne aj didi, zatial nevidi nejake vacsie komplikacie, samozrejme najskor musia mat genetiku v rukach a az potom sa mozu pohnut dalej. takze didi si zhanala genetiku, poviem ti katastrofa slovenske zdravotnictvo, na kramaroch ju chceli objednat az na oktober a inde si zasa za to pytali peniaze... ale mozem hovorit o velkom stasti, pretoze v inej nemocnici ju objednali uz na utorok 21.7., cize takto za tyzden uz bude po 🙂 a potom si samozrejme budeme musiet pockat, ale ak jej to bude robit dr. ondrejcak ako aj mne robil, tak on je vcelku rychly (ja som mala cca za mesiac vysledky, len dlho ich nemali v iscare, takze sa to natiahlo aj na tie dva mesiace). no a potom uvidime, bud sa to vsetko rozbehne, alebo... na to radsej nemyslim. ale ked mi doktor povedal, ze mozno za 3 mesiace ideme na to, tak mi padla sanka a pytam sa, ze coooo??? tak skoro? (vies po skoro 2 rokoch cakania a skutocne nic nerobenia - mne je to tak luto, ze so mnou sa nic nerobi, ziadne pichanie injekcii, len proste moja liecba a hotovo) a on, ze ved mozeme aj neskor a ja hned, ze nie nie, ja som len sokovana, ze to je tak rychlo! zasmiali sme sa vsetci ako sme tam boli 🙂 tak uvidime, opat cakame, ale toto je uz take prijemnejsie cakanie, proste vieme, ze sa nieco deje a nie je to len tak zabity cas
😉

bobjan
15. júl 2009

Tak to je super, že už viete cca kedy bude ekšn 😉 Neboj to ubehne ako voda a držím palce, nech vám všetko dobre dopadne. Ja som mala výsledky z genetiky, tiež do nejakých 5 týždňov, tak hádam to príde rýchlo 😉

mimka29
15. júl 2009

Babeny dnes mám teda deň v robote. Pekne som sa už vytočila, ale teraz som tu mala toho nezávislého arbitra, čo robí s Voštinárom Nové bývanie. Nemal okuliare, tak som ho skoro nespoznala, ale je to fešák na živo, tak som s ním pokecala. Neviem prečo, ale normálne som cítila ako červenám ... trapas... ale aspoň mi vylepšil náladu.

iwusa
15. júl 2009

bobjan - ja viem, to strasne rychlo prejde, ani sa nenazdame a uz to bude tu. a ty to budes mat este skor, neboj, sa dockame vsetky!!!

mimka - to aj ja ked som pracovala predtym v inej firme, tak som pracovala s ludmi a viem co to je rozculit sa kvoli ludom... niekto ma blby den a bohuzial ty si ten fackovaci panak, na ktorom sa doticny vyzuri, tolko krat som sa hnevala, plakala, ale co uz, nedalo sa s tym nic robit, ludia su proste taki aki su. ale velakrat sme sa j pobavili a znamych ludi stretli, napr. taka zlatica puskarova, strasne je malicka a ma neuveritelny predkus, nechapem ako moze byt v telke 😀 ja nie som dokonala ale ju nejako nemusim a uz ked o tom pisem, tak extremne nemusim eriku judinyovu... ale radsej budem ticho, lebo to by som uz musela nadavat 😀

mimka29
15. júl 2009

iwuska niektorí ľudia teda sú fakt d..... ale ja som s prácou spokojná. Tu sa aspoň poriadne unavím, spálim tú svoju nadbytočnú energiu a potom som doma kľudná ako baránok 😀

iwusa
15. júl 2009

kokso ja mam utlm, ledva pozeram do monitora, ak by som si lahla tak do sekundy spim 😵

mimka29
15. júl 2009

A ja som ešte v práci ☹

iwusa
16. júl 2009

bre ranko dievcence,

mimka, vcera si si to odkrutila dlhsie ale v piatok pojdes na obed domov, tebe je sveta zit 😀 a tie saty co? kedy hodis foto???

di - zajtra prva kontrola, ze? drzim pastiky! a potom kedy, v nedelu, pondelok? ci este asi nevies, ze? ozaj a potom kedy pravdepodobne sa dostnes k netu, aby sme mali prisun informacii 😉

mimka29
16. júl 2009

Dobré ránko,
iwuska, ja som sa včera nevládala ani osprchovať a uložiť do postele. Chodila som po byte jak mátoha z toho tepla, ale dnes už nerobím tak dlho, tak tie šaty dám 😉

dianan
16. júl 2009

dobre ránko slniečka moje.
ja som v práci,ale už len tak na doraz,dorobiť čo treba...a idem domov nachystať a pobaliť nejaké veci..
iwuška sama neviem,ale predpokladám že kontrola hned pondelok,a potom stredu,tak nejak.....neviem kedy sa dostanem k netu..ale niečo vymyslím...a dám vedieť,že ako sme na tom.

tak sa pekne držte a všetky vás pozdravujem 🙂 🙂

mimka29
16. júl 2009

dianan to je prekvapko, tiež sa nevieš od tej práce odtrhnúť 😀 Držíme ti palce zlatino a budeme na teba myslieť. Určite to bude dobre, tak si to pekne s manželom užite 😉

bobjan
16. júl 2009

Ahojky🙂

Dianan, drž sa a myslíme na teba. Oddýchnite si a čakáme vynikajúci výsledok 😎

dianan
16. júl 2009

dakujem vám..ahojte...aj ja myslim ny Vás... 🙂

iwusa
16. júl 2009

di, drzim pasticky na rukach aj nohach!!! cakame od teba dobre spravicky 😉 mozno budes ty prva, ktora prelomi lady 🙂

baby, uz opat zacina ta hnusna horucava, rano bolo tak prijemne chladno, ale opat to zacina vriet. vcera som bola na nakupoch a taka som prisla znicena z toho tepla, uplne spotena, nohy bolave a este som aj vracala vecer... blee... ani som ten lekvar nevarila, ved to by ma uz uplne zabilo. no a ako mam otvorene okno, tak citim, ze sa vsetko vonku rozpaluje a najviac som nastvana, ze cez vikend sa ma ochladit. tesila som sa, ze pojdeme na jazera, ale asi nie ☹

bobjan
16. júl 2009

Iwuska, ja som bola včera s máti v banke a normálne som si po 45minútach státia musela sadnúť, lebo mi bolo na blití...fuj 😝. Potom som si doma trošku schrupla, ale nedalo sa ani dýchať poriadne 😖 Večer som šla pre manžu o 21.00 a to bol stále hic ako blázon....aj u nás sa to už vyťahuje a zasa bude pripekať....

a z čoho si chcela variť lekvár? ja som si včera zavarila 5 fliaš uhoriek 😎

iwusa
16. júl 2009

z marhul budem robit, marhulkovy a jahodovy mam najradsej, mnamka 😝

baby, okrem toho, ze uz je hnusne teplo este k tomu aj sef je nejaky mrzuty... to zas bude den ☹ najradsej by som utiekla, lebo ked chyti takato nalada, zasa budem najsprostejsia ☹ nechce sa mi tu byt.

mimka29
16. júl 2009

Baby ja mám dnes v robote normálne pohodičku. Kávičkujem a od rána som vybavila 5 ľudí, takže parádička, len nech to tak ostane.
iwuska vydrž to v robotke, na šéfa kašli. Ja som robila asistentku 7 rokov a teda nikdy viac. Radšej budem robiť za menšie peniaze, ale mám svojú robotu, pracovnú dobu a to je super.
bobjan a čo ste boli vylúpiť banku 😀 😀

mimka29
16. júl 2009

Ja už vôbec nezaváram. Došla som na to, že hotové výrobky kúpim v Metre, alebo niekde na akciu lacnejšie ako keby som to robila doma. Ale svokra zavára, tak máme aj domáce kompóty a lekváre v komore.

iwusa
16. júl 2009

mimka ja nezavaram vo velkom, to len tak par poharov. napr. vobec nezavaram uhorky, lebo my ich chrumeme surove, zavarame iba broskyne a teraz by som si chcela trosku toho lekvaru, lebo neni nad domaci husty lekvar, mnamka, uz teraz sa zalizujem. a nasi aj skvokrovci zavaraju vo velkom, ale to sa mi nechce a ani nemam priestory, kde by som to mohla skladovat. takisto mame par druhov uz vyhliadnutych v obchodoch (napr. cviklu - to by som sa ani neodvazila doma robit) a tie proste kupim a hotovo.

no, sef sa uz skludnil, takze v poho 😉 kazda praca ma svoje vyhody/nevyhody, to pozname vsetky, ja som v tejto velmi velmi spokojna, len nie kazdy den je nedela. dnesny den je ako s pocasim, rano sa zdalo, ze budu burky, ale nakoniec sa vycasilo 😀

babule nestiham odpisovat, preto mi to tak dlho trva 😉

mimka29
16. júl 2009

iwuska veď som nenarážala na tvoju robotu, dúfam že si to tak nepochopila. Vždy záleží od šéfa, keď je dobrý šéf, tak sa hneď lepšie chodí do roboty.

Dobrú chuť k obedíku 🙂

bobjan
16. júl 2009

Mimka, no to teda ani zďaleka vylúpiť, práveže sme do nej doniesli.... teda nie ja, ale máti...

ja lekvár nerobím, mne ho robí svokra 😎

uhorky si kúpim ešte a zavarím, toto tak sem tam mi dá mama zo skleníka 😉

iwusa
16. júl 2009

mimka neboj, vobec som to tak nemyslela, ze by som sa urazila alebo co, neboooooj! ja som volakedy tiez pracovala s ludmi a bolo to aj krasne aj hrozne, nebolo nic lepsie ako pracovat s normalnym a ochotnym clovekom, ked mal k tomu dobru naladu tak super, ale na druhej strane, ked prisiel niekto, kto sa mi vyhrazal, bol arogantny, alebo ked ma chceli "obyvatalia tmavsej pleti" podrezat, tak to uz nebola sranda 😀 a tiez vsetko zavisi od nadriadeneho, raz som mala jedneho, ktoreho by som v pohode mohla udat za sexualne obtazovanie a to neprehanam, mala som nad sebou uz aj sefku a to je asi najhorsie (nie nadarmo sa hovori, ze zensky kolektiv je hrozny), lebo zena dokaze intrigovat a nepovznesie sa nad niektorymi vecami ako chlap (ale boli s nou aj dobre ale aj horsie casy)... vravim si sama pre seba, ze aj ten sef je predsalen clovek, nemoze byt dokonaly kazdy den. a sef mal nakoniec dobru naladu a cely den je vlastne suprovy 🙂 boze uz pisem od veci 😀 😀 takze skratim to, vobec som sa neurazila, kazdy z nas si preskakal svoje, kazda z nas ma ine zazitky (ci dobre alebo zle), osobne si myslim, ze nemoze mat kazdy stale len super pracu (mozno aj ked to tak hovori), vzdy sa nieco stane, moze mat len super obdobie, kt. sa zakonite preleje do zleho a spat.

ozaj babule, vcera ako som sla domov z autobusovej zastavky, tak sa na mna vrhli moje "dievcence" z kruzku (teraz mame prazdniny) a sme pokecali, ze kam idu cez prazdniny, co robia cele dni a ze uz sa tesia na kruzok v septembri (na skolu nie 😀 ). a dala som im bojovu ulohu, aby mi napisali mail, ze co by chceli vyrabat v nasom "zimnom semestri" a ja podla toho prispôsobim plany. strasne ma potesili drahatka moje. 🙂

no a opat som sa rozpisala ako taky spisovatel 😀 uz len 45 min a cvakam kartu, juchuchu 🙂

vika34
16. júl 2009

😀 ahojte,ozívam sa ,že žijem.
Vika je do nedele preč ,som si myslela,že každý deň prídem z roboty a lahnema ako na potvoru,stále niekam lietam,to ma môj muž chce asi uštvať aj teraz ho čakám,tak sa bojím aj zažmúriť oči,lebo ked som rozospatá som hrozne nepríjemná 😅 ,tak zase z toho oddychu nič nebude 😠

I

vika34
16. júl 2009

IWUš A AKý KRúžOK VEDIEš,,ja som dlhé roky učila moderný tanec deti a robila pre ženy aerobic a teraz by som ten aerobic potrebovala ja a nechce sa mi vôbec a vtedy som sa na tie 30-40 ročné hnevala,že sú lenivé a teraz to už chápem

mimka29
16. júl 2009

Ahoj vika 🙂 iwuska vedie krúžok šikovných rúk, alebo také niečo. Robí tam s deťmi rôzne veci, ako napríklad darčeku ku dňu matiek a tak. Tak vy mate s mužíčkom pred sebou ešte romantický víkend vo dvojici 😀
Na víkend sa má pokaziť počasie a ja som sa tešila, že pôjdeme k vode, ale možno nejakú grilovačku zorganizujeme. V ktorej časti BA bývaš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre