Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

iwusa
20. okt 2009

didi - myslela som na teba cely den, uz si pichla, ci este nie??? drzim pastiky!!! zlateno 😉

mimka - ja mam dostat buduci tyzden pravdepodobne v utorok, teda ked sa nic neskomplikuje (trosku ma pobolieva pravy vajecnik, kvoli zime co mame rano v buse a pritom nosim aj tilko!), tak mozno aj skor alebo naopak neskor... ved uvidime po vikende 🙂 len si davam na seba pozor, aby som neprechladla a nemusela do seba pchat tablety, lebo viem, ze to by boli zbytocne komplikacie!

iwusa
20. okt 2009

hmm... mne zrusili album 😲

mimka29
21. okt 2009

Dobré ránko,
sue dík, ja som ale nechápavec 😀 Dnes máš ďalšiu kontrolu, dúfam, že už budeš mať v piatok odber a tvoja misia bude úspešne ukončená.
iwuska ja mám dostať mrchu v sobotu, tak dúfam, že ma nebude trápiť meškaním. Didi už má prvý pich za sebou, ale veď ona sa ozve.

Pekný deň 🙂

vika34
21. okt 2009

ahojte VšETKY
iwuska to ja sa tak iba pripimínam,že som na VáS NEZABUDLA ,preto iba jednu vetu 😀 a aby ste ani vy na mňa nezabudli ☹
Ja z roboty nemôžem písať,iba ked tu nie je kolegyňa a musím sa priznať večer som strašne vyčerpaná,mám depku,toto obdobie a vlastne celý rok je na prd,tak sa iba nejako predieram a ešte aj to posledné IVF sa nejako ....,poisťovňa prepláca až od januara,takže to budem musieť stihnúť hned v prvý mesiac ,lebo vo februari mám už veľa rokov,tak to bude tiež stres,aby sa to stihlo a dúfam,že mrcha nezačne štrajkovať,lebo budem pííííííííííííííp
kedže mám také blbé obdobie ,tak vás ani nechcem zaťažovať a ked mám blbú náladu,nemám ani čo napísať,lebo celý svet vidím tak čierno ☹

No myslím ,že sa mi dnes podarilo zo seba vysúkať viac ako jednu vetu 😅

pá a držte sa

didlinka3368
21. okt 2009

Ahooojte babule.... 😉
Ooooh vika aká pesimistická nálada.... ☹ až mi z teba smutno ostalo.... ☹ No ja ťa úplne chápem, lebo ja tiež nemám veľmi dobré obdobie, keby som sa začala sťažovať, tak mi ani dve strany nestačia....no s tebou sa porovnávať určite nemôžem...klobúd dole pred vami baby, že sa nezrútite po vašom každom neúspechu s otehotnením, lebo ja si ani netrúfam hádať, či ja by som na vašom mieste ešte ostala pri zdravom rozume..... 😢
No drž sa a ja si stále hovorím, že po tom zlom odbobí musí prísť to dobré, takže len vydrž a raz bude lepšie... 😉

No babule, tak už mám prvú "pichačku" za sebou.....najprv som dlho maturovala nad tým čo mám a čím mám zriediť jedno s druhým a tak, ale nakoniec som to zvládla....ešte že mám nejaké tie šunčičky na brušku, lebo vďaka ním am to skoro vôbec nebolelo 😀 hovorím, že "každé zlé je na niečo dobré"....síce stále cítim tú ranku po ihle a hlavne keď mi na to tlačí opasok, no ono je to skôr iba nepríjemné ako bolestivé.....ono to síce vyznie ako by som bola masochystka,ale normálne sa teším na ďalšiu injekciu, lebo keď uvidím, že sa mi míňajú fľaštičky, tak sa pomaly ale iste blížim k cielu.....

Takže tak......
Držte sa a ja utekám za mimkou...už by aj trebalo z tej roboty vypadnúť..... 😵

minka051
21. okt 2009

Ahojte baby potrebujem pomôcť. ☹ Poterbujem darované vajíčka ale ani jednu som tu ešte nenašla čo to podstúpila aby mi o tom napísla. Na IVF už nemôžem tak toto je jediná nádej aj to len v čechách lebo na slovensku sa ich nedočkám ☹

mimka29
21. okt 2009

minka ja som tu zatiaľ jediná čo som podstúpila IVF s darkyňou a to v Brne, ale neúspešne ☹ . Čo chceš vedieť zlatko? Kľudne sa ma opýtaj. Ak chceš tak sa pýtaj aj cez IP a ja ti určite odpíšem.

vika tak ty už nie si môj netopierik 😀 ty už chodíš skoro spávať 😀 S týmto hnusným rokom čo píšeš, tak máš pravdu. Naša rodina ho má tiež zlý, už aby skončil. Ale zase koniec roka tu bude pre niekoho prekrásny (že iwuska 😉 ) A neboj sa my na teba myslíme aj keď nepíšeš.

didi tak ty ideš za mnou? Teším, teším 🙂

minka051
21. okt 2009

mimka napísla som ti IP

vika34
21. okt 2009

ahojte,musela som pozrieť internetovú žiacku knižku ,tak som sa prepla dnes aj na vás

didlinka ,ved preto aj neprispievam ,aby som vám nekazila deň,keby som vám mala napísať čo všetko ma trápi,tak to by bolo ozaj na dlho.
didli ja mám teda dosť šuniek na brušku a vždy ,ked ma to nebolela ,mala som modrinu ako svet a ked ma to nebolelo,tak na druhý deň nič,tak aby si si tam nenašla zajtra modrinku 😅,držím palčeky

mimka ja dúfam,že ten další rok bude už lepší,ale stále som si nie veľmi istá,či tento rok bol už ten najblbší ☹

iwuš A čO BOLO V TOM ALBUME ,žE TI HO zrušili?
myslím na vás,pá

mimka29
21. okt 2009

iwuska oni ti asi zrušili album, lebo si tam nemala fotku žiadneho mimi, ja tam mám iba jednu fotku so synovcom a nechali mi ho.
vika tak je dúfam, že tento rok bol najhorší a taký už nebude dlhé roky. Aspoň teda pre mňa.

Didi aj s manželom spí dnes u nás. Teraz išla vyvenčiť nášho psíka a ideme pichať inekciu.

sue ako dopadla dnes kontrola?

vika34
21. okt 2009

AHOJ mimka a ked niekto nemá deti,tak si tam má strčiť nejaké cudzie ,aby nezrušili album,to sa mi zdá čudné 😕

sue
21. okt 2009

Čavte 🙂
Mimuš, misia je ukončená...teda pichacia misia 😀 dnes narátali 12 folikulov od 13 do 23mm...odber v piatok ráno o deviatej 😵 akurát som 5x vracala po Pregnyle...radooosť...do rána sa asi vygrciam z podoby...tak na mňa myslite 😅 jediné čo ma utešuje je,že vajká vyvracať nemôžem,takťže tam pekne ostanú až do piatku 😵 😵 😵

vika34
21. okt 2009

ahoj sue,tak ty ideš už v piatok,držím veľmi palčeky ,aby boli všetky o.k.

mimka29
22. okt 2009

Dobré ránko,
vika už sa to jednej kočke stalo, že jej zrušili album a tiež tam nemala žiadne fotky ohľadom tehuľkovania a detí, tak si myslím, že keď si tam dáš nejakú fotku (hoci aj ako baby majú fotky liekov pri IVF), tak ti album nezrušia, lebo je to k téme.

sue keď narátal 12 folikov, tak ich môže byť aj viac, možno sa niektoré schovávajú, ale aj 12 je dobrý počet, čo ja by sa za to dala keby som mala toľko 😉

dia tu dlho nebola

Ozaj baby dnes ráno som dostala mrchu, tak na hormonálny profil idem až v pondelok a to bude 5 DC, tak dúfam, že to nevadí, lebo som mala ísť 3 DC, ale cez víkend samozrejme nerobia.

sue
22. okt 2009

Mimuš, dr. naschvál dávku nastavil tak,aby som nemala veľký počet vajíčok,kvôli tomu,že ešte nejaké vlastné deti chcem...

mimka29
22. okt 2009

Jaj tak to je rozumné. Dúfam, že aj didi to tak nastaví. Akú si mala noc?

sue
22. okt 2009

Mimuš, určite, ja som o tom ani nevedela,ale pani embryologička mi to povedala na pohovore 🙂 je to proste profesionálne pripravené 🙂

Noc bola príšerná...a deň je zatiaľ tiež taký,strašne nanič mi je ☹

mimka29
22. okt 2009

sue ešte do zajtra vydrž. Potom po odbere ťa bude bolieť bruško, ale v sobotu to už bude lepšie 😉 A ako teraz zvládaš malého?

sue
22. okt 2009

Mimuš, zle...kričím po ňom od rána,lebo samozrejme tu narobil neskutočný bordel, mliaga sa mi po bruchu a tak...on za to chudák nemôže ☹ 😢 aj po zadku už dostal - vykladal si nôžky na klávesnicu a vie,že to nesmie,ale nudí sa,tak sa ma snaží vyprovokovať a ide mu to... nie je zvyknutý byť doma cez deň keďže sa stále niekde moceme ☹ už aby to skončilo... len potom zas do práce a on do škôlky ☹ škoda tohto predposledného dňa,že sme si ho neužili ☹

minka051
22. okt 2009

Ahojte

Tak mne už napísali z Repromeda čo všetko nás asi čaká pri darovaných vajíčkach. Ešte dnes im trošku napíšem čo chcem vedieť konkrétne.

mimka29
22. okt 2009

sue to musí byť super mať doma takého nezbedu. Ja som ešte stále presvedčená, že keď raz budem mať dieťa, tak mu dovolí všetko na svete, ale to ma asi potom prejde, že? 😀 Posielam malému pusinku, CMUK

minka oni v Repromede vždy hneď odpisujú, tak keď budeš mať nejaké nové správy, tak daj vedieť 😉

didlinka3368
22. okt 2009

Jeeej sue, to mi je ľúto, že ti je takto zle.... 😒 som zvedavá ako to budem znášať ja.....aj keď ja by som aj také samovoľné blinkanie prijala, aspoň by som dačo pochudla, keď sa mi to nedarí normálne.... 😅
Ja som dnes robila našej maminke psychickú podporu, lebo si išla k lekárovi pre výsledky z operácie a poviem vám, že je to hrozný pohľad na ľudí, čo tam čakali...to boli samé smutné tváre utrápených žien všetkého veku so šatkami na hlave....až v takýchot situáciach si uvedomujem, že som vďačná za to, že som, že som zdravá, mám kde bývať a mám milovanú rodinku okolo seba a pod......a hlavne, že si treba navzájom pomáhať, lebo svet je hneď krjší keď máte okolo seba psychickú podporu.... 😵
Tak a už mám za sebou aj druhú pichačku a zatiaľ žiadna modrinka minka051...je to síce citlivé na dotyk a hlavne keď mi slaninka prerastá cez opasok a opasok nie a nie povoliť 😅 tak vtedy to troška pobolieva, ale inak v pohode.....
A sue to si ako myslela s tým počtom folikov, že aby si ešte mohla mať aj vlastné deti....to ten počet nejako ovplyvňuje plodnosť alebo čo 😨 lebo mne môj lekár hovoril, že ráta s tým, že vyprodukujem nejakých 15 - 20 vajíčok, tak som až zľakla...... 😕
Tak zatiaľ babule... 🙂

minka051
22. okt 2009

didlinka3368 ahoj 🙂
ja velmi dobre poznám pichanie injekcií do bruška mal som 2x stimuláciu ale bohužial ju aj dva krát stopli tak z toho nieje nič. Teraz sa idem pripraviť na darované vajíčka lebo svoje mať už nebudem. Len pevne verím že sa to už podarí a nie len mne ale nám všetkým ktoré sa tu o to snažíme. Aj mne povedal ked ma vyšetril že môžeme získať tak 10 vajíčok a boli len dve a aj tie prestali vždy rásť. No mala som smolu ale idem dalej a musím veriť že sa mi to podarí.

sarah77
22. okt 2009

Ahoj Minka051 ja mám doma baby z darovaného vajíčka.Boli sme v Brne v reprofite.Som podobný prípad ako ty vôbec nereagujem na stimulku,vždy som mala max2vajká.Ked chceš niečo vediet rada odpoviem.
Sorry,že som sa Vám namontovala do temy 🙂

sue
22. okt 2009

Didli, ono to je tak, že každá žena má predispozíciu na určitý počet vajíčok, ktoré naozaj dozrejú a sú naozaj schopné vytvoriť so spermiou embryjko... niekto to má 10,niekto 50, niekto 100... a keď je baba mladá, zdravá a chce mať ešte nejaké detičky, tak jej nenastavia množstvo hormńov tak,aby nastimulovala 30vajíčok...

Mimuš, predpokladám, že každá matka chce pre svoje dieťa to najlepšie a dovoliť mu všetko nie je preň to najlepšie 😉 každý správny rodič si uvedomí, že to najlepšie pre dieťa je dať mu všetku lásku sveta a naučiť ho vidieť hranice, naučiť ho ľúbiť a neubližovať... ale to nenaučíš tak, keď mu dáš všetko čo bude chcieť 😉

No... o 12hodín takto už sa bude mojich 12vajíčok chystať na cestu preč, tak držte palce...mne,vajkám,doktorom,sestričkám a v neposlednom rade aj pani príjemkyni, jej manželovi a jeho spermijám...aby sa spoločnými silami haldy ľudí podarilo vytvoriť aspoň jedného malého zdravého človiečika 😵

mimka29
22. okt 2009

sue pekne si to napísala, tak zajtra budem na teba myslieť a potom budeme držať palce, aby to dopadlo presne tak ako si napísala.

Dobrú nocku

mimka29
23. okt 2009

Dobré ránko,

hurááááá a je tu piatok 🙂

bobjan
23. okt 2009

Ahojte🙂

Sue, držím palce 😉

Ja som bola včera u dr a mám veľkú cystu po IVF 😢

minka051
23. okt 2009

Ahojte dobré ránko 🙂

Ja som dnes mala také hrozné sny. Už mi asi z tých všetkých informácií okolo IVF a darovaných vajíčok šibe

denis19
23. okt 2009

Minka, klid, budeš krásná maminka co na tom,že zmagorená 😀 😀 😀 to já taky!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre