Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

misha83
6. mar 2011

@iwusa Je mi to hrozně líto, je to strašně nefér a taky se často ptám proč to tak je. Ach jo, posílám spoustu sil.
@mysycka Nikdy to není zbytečné, pořád držím pěsti!

bobjan
6. mar 2011

@iwusa je mi to moc ľúto..., prajem veľa sily... 😔

iwusa
6. mar 2011

@aja37 @mysycka @sue @gabikri @zufalka @beruska64 @envy @misha83 @bobjan dievčence, ďakujem za psychickú podporu, dúfam, že som na žiadnu z Vás nezabudla, ak hej, ospravedlňujem sa. Piatok máme za sebou, bol to veľmi ťažký deň, ja aj mm sme mali slzavé údolie. Človek myslí iba na to, nič sa mu nechce, nič mu nedáva zmysel ale to je škoda aj hovoriť, veď to tu väčšina z nás pozná. Včera sme sa rozhodli smútok zažehnať prácou, tak sme vybaľovali krabice na byte, aby sme sa mohli čoskoro presťahovať. Pomohlo to, človek myslel na iné veci a slzička padla iba raz za čas, keď sme oddychovali a človeku uleteli myšlienky. Tak sa mi zdá, že dnes sa mi už aj mrcha spúšťa, ale ešte je to také slabé, uvidíme čo zajtra. Zajtra mám aj volať doktorovi, poviem úprimne, že po tom ako mi povedal, že tehotenstvo sa zamlčalo a mám vysadiť všetky lieky, tak som ho prestala vnímať. Podľa mňa si toho bol vedomý aj on sám, takže zajtra budem telefonovať, že čo ďalej a kedy môžeme ísť na tú našu zmrzlinku (len škoda, že nám zostala iba jedna, ale dúfam, že o to silnejšia).
Inak, neviem či je toto dôvod môjho neúspechu, ale čítala som si včera na nete veľa vecí a zistila som, že po ET som užívala iba progesteróny a estrogény mi nasadil až 10 deň po ET, keď som začala špiniť. Bohužiaľ, učíme sa na vlastných chybách, na druhej strane od toho je tu doktor a nie pacient, aby vedel čo a kedy treba užívať... Už s tým nič nenarobím, len treba nabrať sily a veriť tomu, že sa nám to zo zmrzky podarí, lebo inak nastupuje šetriaci režim na ďalší pokus.

iwusa
6. mar 2011

@bondy teda ty si si prešla hroznými zážitkami, obdivujem ťa, ja by som sa z tohoto asi nikdy nedala dokopy. Takže apríl alebo máj to istí? Držím pästíky aby všetko dobre dopadlo a samozrejme nás priebežne informuj. Ozaj a kedy si začala chodiť do reprofitu, keď máš tak skoro darkyňu? Lebo ja som na ich stránke čítala, že momentálne je čakačka cca 11 mesiacov, to znamená, že teraz ich majú dostatok?

@mysycka držím päste na výsledky z krvi, potom nám daj vedieť.

@gabikri ty si ideš v pondelok pre embryjka? úžasné, takisto aj tebe držím pästíky a koľko ich budete vkladať? a do ktorého centra chodíš, tiež reprofit?

gabikri
6. mar 2011

@iwusa : ahojky, ano v pondělí. Máme v mrazáčku dva a oba si nechám zavést. Chodím do Reprofitu Brno. Kolik máš ty ještě mrazáčků? Jak už tu někdo psal, je dobré, že k otěhotnění došlo a druhý pokus už bude úspěšný 😉 A je fajn, že do toho přišlo to stěhování v takové chvíli je opravdu nejlepší se co nejvíce zaměstnat 😉

@bondy : Ty chodíš taky do Reprofitu? A kam? Brno, nebo Olomouc? 😉 Já chodím do Brna a jsem tak maximálně spokojená 😵 Vlastně hned napoprvé jsme tam otěhotněla i když to nedopadlo, tak jsem se alespoň někam posunula 😉 Jinak s tou čekací dobou na dárkyni mě to taky zajímá.....jak to že Ti řekli, že ji budeš mít hned? Já čekala 6 měsíců, ale to mi doktor vyloženě našel jeden termín na sílu, protože jsem ho uprosila kvůli věku. Jinak co vím, tak se čeká cca 9 měsíců.

aja37
6. mar 2011

@iwusa : Iwusa, boli to, ale musis dat hlavu hore. Aby si vedela ist dalej a skusat znova a znova. Inak, co sa tyka tych liekov, ja som vzdy po ET brala iba ultrogestan. Nic viac. Az teraz, ked mam darovane vajicka, tak mam aj estrofem, aj ultrogestan, aj anopirin, aj prednison, aj clexan. Neviem, ci si toto mala na mysli, alebo ako?

aja37
6. mar 2011

@gabikri: Gabi, ja som v Gennete v Prahe od mojho definitivneho rozhodnutia cakala 1,5mesiaca. Nejak 4.1 som tam bola uplne prvykrat, 13.1 som sa rozhodla pre darovane vajicka a podpisali sme papiere. Nasledne mi nasli darkynu, s tym, ze sme isli suladit cyklus jej a moj. No a 25.2 bolo OPU a 2.3 vklad. Gennet Praha ma velku databazu. A to mi bolo povedane, ze dalsi mozny termin (v mojej krvnej skupine, farbe vlasov, oci a tak) by bol 1.4. Bola som prekvapena rychlostou, ale samo ze milo prekvapena 😉

iwusa
6. mar 2011

@gabikri uz mame len jednu blastičku zmrazenú, ale dúfam, že sa v poriadku rozmrazi a hlavne, že sa uchytí. Na reprofit som počula len chválu, aj my zvažujeme, že ak by sa nedarilo, tak pôjdeme určite tam. Zajtra budem na teba myslieť a hlavne ti držať pästíky, tfuj, tfuj, tfuj.

@aja37 ja ti ani neviem, ale mne to prislo take, ze na to, ze podstupujeme ET s darovanymi, tak beriem toho strašne málo, iba utrogestan a potom ako som začala špiniť, tak potom mi nakázal lieky na rovnakej báze ako estrofem (ale volali sa inak) a duphaston. no nevadí, do ďalšieho pokusu sa budem ešte viac pýtať. Neboj, najhoršie dni sú za nami, ideme ďalej a veríme, veríme, veríme.

gabikri
6. mar 2011

@iwusa : s těmi léky se mi to zdá taky dost divné, já beru 20 dní před ET Estrofem, Prednison a Anopyrin a týden před Utrogestan 😉

@aja37 : já vím, že v Gennetu se vůbec nečeká, mám to zjištěné, ale já raději Reprofit 😉

aja37
6. mar 2011

@gabikri : Ja viem, ja viem, ty na Reprofit nedas dopustit 😉 Ved ked tam citis doveru a je ti tam dobre, tak je to jasna volba. Ja som zase teraz spokojna v Gennete. Fakt to bolo dobre. Moze to byt volba pre ine baby, pre ktore je Brno daleko. Gabi, drzim ti zajtra palce .... daj hned vediet, ako si dopadla. Tfuj,tfuj, budem na teba mysliet.

gabikri
6. mar 2011

@aja37 : děkuju ajo 😵 Jinak jak se cítíš? Dnes jsi třetí den po ET, že? 😉

aja37
6. mar 2011

@gabikri: Dnes som uz 4.den 😉 😀 Citim sa normalne. Bolia ma trosku prsia, ale tazko povedat, ze preco. Ci od liekov alebo vari preto, ze sa to podarilo 😉 A obcas mi je aj divne na zaludku, ale pravdou je, ze zeriem piate cez deviate. Podla mna som za posledne dni pribrala aspon 10kg. 😀

gabikri
6. mar 2011

@aja37 : ajo já taky............já jenom spím a žeru 😀 A to jsem ještě nezačala 😀

aja37
6. mar 2011

@gabikri: hm, tak to velmi dobre poznam. X-krat sm si povedala, ze nesmiem, ale malokedy vydrzim. A stale si poviem, ved budem tehotna, tak to nebude az tak vidiet. Haha, to si neviem predstavit, ako budem jest, ked tehotna budem. Haha. 😀

gabikri
6. mar 2011

@aja37 : 😀 😀 😀

envy
6. mar 2011

ahoj holky!

@gabikri takže chytej na zítřek 😉 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT ať se miminkům v bejváku líbí...doufám, že jsi pořídila luxusní sedačku... 😝

@iwusa to se divím, že pouze utroš...vždyť víš, co jsem toho měla a mám já. Takže si fakt dupni, ptej se...je to vaše miminko v tom mrazáčku, tak ať mu pěkně zvednete šance!!!! Bude dobře, věřím tomu!!!

@aja37 na tebe taky myslím, a koukej za pár dní hlásit // nic jinýho tady slyšet nechceme, jasný!!!!!!

Jinak my pupíčkujeme...holky, kdo budete čekat dvojčata, tak jsem na vás zvědavá...my zítra začínáme 9tt a už mám džíny natěsno a můj krásný nový kabátek zůstane asi nevyužitej ve skříni...pač je mi těsnej 🤐 no co hlavně že se prďolkové maj dobře...nahoře mám zatím kilčo...takže aspoň tohle je v pohodě 🙂 zatím 😀

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evulatko
6. mar 2011

Holky, mohla bych se zeptat, kdo kam chodite, jake jsou tam cekaci doby na darovana vajicka? Mockrat dekuji, eva

beruska64
6. mar 2011

@iwusa Ahojky, dobre, ze ste sa pustili do prace, praca urcite pomaha a clovem nachvilku prestane na to mysliet. A nacerpate sily na novy pokus. My sme mali mat teraz vo februari dvojcatka, tak na to stale spominam, hlavne ked vidim niekoho ako tlaci kocik z dvojickami. Uzivala si toho fakt dako malo 😕 Ja som mala od 2DC duphastom, estrofem a prednison, a po ET mi estrofem zvysili z 3 na 4, vraj pri ET s darovanymi sa to ma, lebo mi z vysokym FSH mame malo estrofemu.
@gabikri Vela stastia na zajtra 🙂

beruska64
6. mar 2011

@evulatko Ahoj my sme chodili do Pronatalu v Karlovych Varech, ale maju asi 5 pobociek po Cr. A cakali sme 4 mesiace a druhy krat asi 2 mesiace. Ale bolo to spomalene mnou, lebo som musela cakat na dalsi cyklus. Maju vela darkyn a vraj aj do mesiaca dokazu najst. A boli sme tam velmi spokojny s pristupom. Ale su aj dost drahy

misha83
6. mar 2011

@iwusa Co se týče dárkyní, tak já chodím sice do jiného CARu, ale také jsem měla dárkyni víceméně hned

aja37
6. mar 2011

@bondy: Ty si vylozila karty? Dakujeme za rady. Budem odpocivat co sa bude dat ... nic nebudem robit 😀

@evulatko: Ja chodim do Gennetu Praha. Zalezi na tvojej krvnej skupine, ale myslim, ze sa caka tak max 3mesiace. Jak so pisala, ja som cakala 1,5mesiaca.

misha83
6. mar 2011

@evulatko Chodím do Unici v Brně a čekala jsem měsíc, resp. do dalšího cyklu.

evulatko
6. mar 2011

@beruska64, @aja37, mockrat dekuji, to je skutecne velka rychlost, u nas v CARu je to tak na dva roky cekani☹

gabikri
6. mar 2011

@bondy : provedu, objednávka odeslaná 😀 😀

@envy : děkuji!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sedačka je přímo luxusní!!!!!!! Pojídala jsem chilli a každý večer dvojka červeného 😉 Jinak nic si nedělej z kabátku, já mám taky krásný bílý kabátek ze Zary ve skříni nevyužitý, páč v něm vypadám jak přepásaný sněhulák a to nejsem těhule 😀 😀

@beruska64 : děkuji kočko 😉

@evulatko : čekací doby jsou různé, podle toho, co je pro Tebe prioritní, jestli čas a nebo peníze 😉 Čekací doba může být i dva roky, ale jsou centra, kde Ti najdou dárkyni prakticky hned, ale taky si řádně připlatíš 😉 Chce to si jednotlivé centra zkontaktovat a poptat se 😉

gammaray
6. mar 2011

@iwusa ahoj,ty chceš říct,že jsi po et měla pouze utrgestan,teda než ti pak při špinění něco přidali?! a prosím,co jsi jedla od prvního dne cyklu -do plánovaného ET?Protože jestli ti nic nedali,tak se ani nedivím,že tvá sliznice měla jen 8mm a to je pro úspěšné zavrtání a následnou výživu embryí dost blbé.mně pokud má sliznice neměla ason 12-14mm.tak mě nikdy k žádnému transferu ani nepřipustili.(proto jsem se o tebe tak bála)určitě bys měla v sobě mít prednison(já ho k vůli špatné imunitě jedla celý rok),pak anopyrin,a hlavně léky na zvětšování sliznice.zkus se na to poptat doktora,je to ,jak víme vše dost drahé a jsou to tvoje peníze...jak si se ptala,my jsme dali přes 300.000,nemáme zhola nic a ještě dlouho se z toho budem vzpamatovávat. ale ,jak to tady tak čtu,se na slovensku platí mnohem víc,než jsem dávala já.(nade mnou se už doktoři po těch všech nezdarech,při placení slitovávali)hlavně,bud statečná a drž se,pa

lenca78
7. mar 2011

@iwusa Ahoj Iwus, moc me to mrzi. Teprve ted jsem se dostala k netu a ctu tady takovou smutnou zpravu. Moc ti drzim palce na dalsi pokus.
Jen jak tady psaly holky o te sliznici, ja jsem sla na transfer, kdyz mela sliznice 7mm - byla to hranicni hodnota, ale u me primo krasna, vic jak na 5 mm jsem se nikdy nedostala. A i na 7 mm se podarily holcicky 🙂 Ono je to asi hodne individualni. Ja jsem teda brala spoustu estrogenu, Estrofem 2 mg 3x2 a k tomu naplasti Dermestryl 50 (taky nejaky estrogen), aby byla ta sliznice aspon nejaka. Ale ja mam velkou hormonalni poruchu. Kazdopadne mi na sliznici hodne pomohl kontryhelovy caj, pila jsem ho jeste dalsich 6 tydnu. Diky nemu jsem se vlastne dostala na tu hranicni hodnotu, jen s leky to nefungovalo.
Drzim moc palce.

lenca78
7. mar 2011

@aja37 Ajo neboj, ja taky jenom jedla, vlastne jim tak porad 🙂 Maskovala jsem to pozdeji za tehotenske bricho a ted to jde vse hrozne rychle dolu, jak kojim. Hlavne, ze ti chutna. Ja jsem diky jidlu byla v naproste psychicke pohode 😀

lenca78
7. mar 2011

@gabikri Gabi a kdy ty zacinas? Moc na tebe myslim. To by bylo, aby to tentokrat nevyslo. Drzime palce ja i holky 🙂

lenca78
7. mar 2011

@evulatko Ja jsem cekala taky cca do dalsiho cyklu a chodila jsem do Gennetu v Praze.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre