Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misha83
22. mar 2011

@gabikri U nás (v Brně) byly jarní prázdniny minulý týden!

gabikri
22. mar 2011

@misha83 : aha 😉 Tak asi Štelcl nejede na jarňáky s dětičkama, ale jen tak na dovču prostě 😀

chiguita
22. mar 2011

Dobré ráno,berušky 🙂
venku svítí sluníčko,na stole voní kávička,tak s úsměvem do dalšího dne. 😉
Tento týden budu mít v práci co dělat,mám toho požehnaně ,takže nakouknu jen občas.

@gabikri koukám že termín imuna ti dr.dala brzy,do podolí se čeká 2-3 měsíce a měsíc na výsledky.Než začnou prázdniny budeš opět ve snaženíčku. 😉
tak se opatrujte,já běžím do práce.

gabikri
22. mar 2011

@chiguita : no to jsem taky slyšela, že do Podolí to je hrozně na dlouhé lokte, takle kočka, co mi dala kontakt na tuhle doktorku, tak říkala, že to tam jde daleko rychleji a že je dobrá, tak uvidíme 😉

iwusa
22. mar 2011

krásný deň Vám prajem zlatíčka moje 😵
cez víkend som bola internetovo OFF a vôbec mi to nevadilo. nestihla som si prečítať všetky príspevky, lebo ste toho fakt veľa popísali, ale myslím, že žiadne zásadné zmeny nenastali.
@gabikri kedy máš ísť na kontrolu k dokimu?
@bondy ty si naše slniečko, neskutočne ma dobíjaš energiou a snažím sa čo najviac myslieť pozitívne.
My sme boli včera na kontrole, sliznica bola na 15DC vysoká 9mm, vraj má aj peknú štruktúru, mali sme s doktorom dlhšiu debatu o liekoch, o tom, čo je a nie je v pohode a tak. Ľudia v čakárni už boli asi netrpezliví, ale ja som to s ním proste potrebovala predebatovať. V piatok nám budú rozmrazovať lásku, silno na ňu myslíme (automaticky ju oslovujem v dievčenskom rode 😀 ) a veríme, že to zvládne a už sa teší do perinky. V sobotu ráno telefonát do Martina a očakávam len pozitívne správy (také ako ja vysielam do vesmíru 😀 ). V dobe zmrazenia malo embryjko 2-kovú kvalitu, večer dám debatu s bohom a vesmírom o tom, aby bolo všetko OK.

gabikri
22. mar 2011

@iwusa : ahojky, já byla u doktorky včera, vzala mi krev a prý si mám na výsledky volat zítra, ale to spíš jen proto, kdyby tam něco málo zůstalo, tak se to musí sledovat, aby byla 0. Doktor z caru mi řekl, když byl 12den test z moči negativní, ať vysadím léky. Gratuluji k krásně narostlé peřince, máš to přímo ukázkové, teď to vyjde!! 😵

aja37
22. mar 2011

@gabikri: Hm, rozumiem. Inak ja som mala ten estrofem hned od zaciatku 1-1-1. Kolko som mala sliznicu v den ET neviem, ale 10DC som ju mala 9,1mm. jo a este som mala a stale mam injekcie Clexan. Takze okrem anopyrinu este aj Clexan. nemam na to sice ziadne vysvetlenie, ale dali mi ho, vraj preventivne. No a ty poznas este nieco, co by nejak vyplo imunitu, ked si myslis, ze je problem v nejakej alergii? Teda okrem prednisonu?

gabikri
22. mar 2011

@aja37 : ajo na co je ten Clexan? O tom jsem nikdy neslyšla 😉 Já neznám nic než Prednison, ale ta doktorka mi v tom mailu píše, že pokud je nějaký imunologický problém, tak prednison je pouze jednou z několika léčebných možností, tak asi ještě jiného něco existuje. Sama jsem zvědavá, protože názory na to se skutečně dost různí.

aja37
22. mar 2011

@iwusa : Tak to budeme drzat palce na ten piatok ... aby bolo vsetko ako ma byt. Sliznica je super!!!!

@gabikri : Ja som na imuno v Podoli bola a fakt je to tam na dlho. Tusim mesiac sme cakali na termin a to tam volala primarka a cca 1,5mesiaca na vysledky. Ale skus sa pozriet aj na: http://www.imumed.cz/reprodukcni_imunologie.html. Tam ma zase na imunologiu poslali z Gestu a bola tam aj jedna moja kamaratka. Mozno tam vies mat vysledky skor.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aja37
22. mar 2011

@gabikri : Clexan je obdoba heparinu. To je podobne ako anopyrin. Proti zrazanlivosti krvi, na prekrvenie maternice, riedenie krvi a tak. Ja neviem, ci prave toto mi pomohlo, ale vsetko toto som brala a stale beriem a zda sa, ze uspesne. Ja osobne nepoznam nic ine na tu imunitu, len ten prednison. Ale mrkni na tie stranky, co som ti posielala. Mozno ak skocis na vysetrenie tam .... vysetrenim na imunitu nic neskazis. Ja som to absolvovala 2krat. Sice mi nic nezistili, iba odporucali brat 0,5tabletky anopyrinu skrz zrazanie krvi a to je vsetko. Toto mi povedali v Podoli a rok na to v tom Imumede mi uz nepovedali nic. Vsetko bolo ok. Bojuj dievca, bojuj. Sme s tebou, vsetky. 🙂

aja37
22. mar 2011

@bondy : 🙂 hele, musim vas podporovat. vy ste ma tiez podporovali a bolo to super. a u mna mate riadny priklad, ako to netreba vzdavat ... az 12IVF je uspesne. ha keby mi to niekto pre 3rokmi povedal, tak by som sa mu vysmiala.

gabikri
22. mar 2011

@aja37 : ajo díky za kontakt, já už jsem objednaná na Karlák na doporučení od dvou holek tady, že ta doktorka jim pomohla otěhotnět, že je fakt dobrá a že to tam netrvá dlouho. 😉 Objednala mě na 11.4. což je co nevidět 🙂
Jinak jak se cítíš? Nějaké změny třeba v chutích? 😉

gabikri
22. mar 2011

@aja37 : ajo promiň, že si to nepamatuji, já už jsem popletená z těch různých příběhů tady, ale ty jsi byla na 11ti IVF a až tento pokus byl z darovaných?

aja37
22. mar 2011

@gabikri: Ano, presne tak.
11krat som skusala svoje vlastne a az tento 12 pokus bol moj prvy s darkynou. Ja som zo zaciatku mala dost vajicok, teda prvi 1.IVF som mala 9vajicok z toho 8embryi (ET+2xKET a 2embrya neprezili rozmrazenie) ale neujalo sa ani jedno. Pri 2IVF som mala nizsie davky hormonov a uz iba 4vajicka a z toho boli len 2embrya na ET. Potom 4xIVF, kde som mala alebo vsetky folikuly prazdne, alebo zo 6 folikulov len 1 vajicko a to sa nepolodnilo, alebo 6 vajicok a neoplodnilo sa ani jedno. Potom som mala 7IVF a odozva bola tak zla, ze sa to zastavilo. Pri 8IVF som aj napriek slusnym davkam hormonov urobila 1vajicko, ale embryjko sa neujalo. Tak som este vo finale skusla minimalku s clostilbegydom. Skusila to 2krat a vzdy som mala 3-4 vajicka a z toho 2 vraj pekne embryjka, ale neujali sa. No a posledny 11pokus s clostilbegydom som zastavila, pretoze som urobila iba jeden folikul a to uz som sa nechcela dat znova prepichovat, pretoze sa mi to zdalo malo + moja historia = mala sanca na uspech. No a tak sme podpisali papiere na darovane a dobre sme urobili 😉

aja37
22. mar 2011

@gabikri : Inak ja zmeny v chutiach ziadne. Bolia ma prsia a brucho, ale inak nic. Zda sa mi, ze sa mi nejak zvacsilo brucho, ale na to je asi este skoro. Vahu mam ale stale rovnaku, tak neviem, co to je 😀

gabikri
22. mar 2011

@aja37 : fíha, tak ty už toho máš taky hodně za sebou 😕 Opravdu ze srdce ti to štěstíčko přeju, zasloužíš si to 😉

gabikri
22. mar 2011

@aja37 : to nafouklé břicho jsem měla při mém minulém krátkém těhotenství také, taky jsem se tomu divila, že je brzo.

jada1
22. mar 2011

Ahojte dievčatá, pekný deň vám prejem.

Iwuša, tak teda držím palce, nech ti to dobre dopadne.
@aja37 tie injekcie berieš každý deň?

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aja37
22. mar 2011

@jada1 : ano, vzdy rano. Su to 0,2-jky. Vraj su slabe. No uvidim, co mi povedia toho 5/4. MOzno mi ich uz zastavia 🙂

aja37
22. mar 2011

@bondy : Ty jo, ze som ta nepoznala skor ... pred 3rokmi som hladala svadobne saty a vies odkial som ich mala? Z Brna. Musela som po ne z Prahy do Brna. Ale boli kraaaasne 😉

jada1
22. mar 2011

@aja37 a to si ich picháš sama ráno?, alebo chodíš k dokymu?

aja37
22. mar 2011

@jada1 picham si to sama. hele, ja som si uz za tie 3roky a 12pokusov IVF napichala tolko injekcii, ze ma nejaky Clexan nerozhadze 😀 aj ked musim priznat, ze to ma nejake tupe injekcie a tak mam obcas modrinu 😠

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baculiatko40
23. mar 2011

@gabikri Ahoj Gabi aj ostatne dievcata, nepatrim do tejto temy, ale citam vasu temu uz velmi dlho. Prave teraz som v cakacej dobe na tehotensky test po 5. IVF/ICSI zatial s mojimi vajickami (mam 41). Chcem Ta len povzbudit, aby si urcite vyskusala ten MINIMALNY CYKLUS IVF v Brne, dokonca niekolko tychto cyklov hned za sebou (2-4) s tym, ze si dat vzniknute embrya zamrazit a nechat transferovat rozmrazene v naturalnom cykle. Myslim, ze to stoji menej penazi ako novy cyklus s darovanymi vajickami. Nasla som tento odkaz:

http://www.infertile.com/infertility-treatments...

(neviem, ci som to nasla u vas alebo na nejakej inej teme mesiace dozadu) Roluj dole a pozri Mini-IVF, potom IVF for Older Women. Tam popisuju tuto minimalku tak ako som Ti pisala vyssie, ze transferuju rozmrazene embrya v naturalnom cykle; kedze Clomid/Clomifen/Clostylbegyd sposobuje, ze sliznica maternice nie je v cykle stimulovanom Clomidom vhodna na transfer cerstveho embrya; embrya sa skoro neimplantuju. Spomenula som si na to, ked som citala o Aji37 ako mala tie dve minimalky a embryjka sa neujali. Ak si to uz predtym citala, tak sa ospravedlnujem. Len som chcela pomoct. Velmi vam vsetkym drzim palce a urcite sa vsetky dockame 🙂 🙂 🙂

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikri
23. mar 2011

@baculiatko40 : ahojky, děkujeme moc za příspěvek a držíme palečky na test 😵 U mě to bohužel nejde, protože mám vysoké FSH a vajíčka se mi nevytvořily ani při mega koňských dávkách hormonů. Ne každá žena má v 41 letech vaječníky plně funkční a já mám diagnozu v papírech předčasné ovariální selhání. Toto má 1% žen před 40 rokem věku a já bohužel mezi ně patřím. Takže mě opravdu zbývá pouze dárkyně nebo potom adopce. Hodně štěstí 😉

gabikri
23. mar 2011

Holky tak jsem teď volala na tu krev a HCG 2,5 😒 Takže v podstatě negativní, ale něco tam bylo 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre