Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

brita
27. júl 2010

@zufalka ked mas 3 embryjka, mas velmi velku sancu. Moc ti drzim palceky. Ak mas krvavy vytok, radsej zavolaj do CAR, oni ti poradia, napr. ti mozu zvysit davky utrogestanu. Urcite tam zavolaj, moja.

beruska64
27. júl 2010

Ahojte buduce tehulky a tehulky. Tak u nas to bohuzial skoncilo zle. Po tom ako v siestom tyzdni odislo jedno miminko, sme to este dako ustali. A mysleli si ,ze ked druhemu uz bije srdiecko, tak sa udrzi. Ale bohuzial v nedelu sme prisli aj o to druhe. ☹ Dva potraty behom dvoch tyzdnoch, to je na mna uz docela dost. Nepomohlo ani ustavicne lezanie, ani lieky ani nic. Hold priroda si to zariadila po svojom. Nastastie som nemusela ist na cistenie, lebo to odislo samo. To by mi asi psychicky nepridalo. Ale uz sme sa s tym ako tak zmierili, otrepali, opili, a rozhodli sa bojovat dalej. Uz sme sa aj dohodli s klinikou, ze za 2-3 mesiace, az sa dam dokopy, tak to skusime. Uz asi naposledy. Tak sa teraz snazime zistit dake moznosti poistenia v CR, lebo sme docela financne vystaveny. ..Ale zaujimava vec je, ze aj ked moje FSH je ako 70 rocnej babicky. A doktori tvrdia, ze moje vajecniky su zakrpatene a vajicka tam uz nie su. Tak doktorka vcera na ultrazvuku videla na jednej strane vajecnik aj s folikulmy, a nechapala to rovnako ako ja. Som divna, asi som mimozestan 🙂 . Ale kazdopadne este raz podstupim kolotoc vysetreni a uvidime. Dobru nocku prajem

rusalka22
28. júl 2010

@beruska64 tak to mi je velmi luto, ale na druhej strane je to poriadny zazrak s tymi folikulmi, ja som tiez tak na urovni 80 r. babicky a asi by som odpadla keby mi toto doktor povedal 🙂

lenka20
28. júl 2010

beruska to je mi velmi velmi luto ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ dobre ze ste to nevzdali, tak na jesen zase zabojujeme spolu a uz to celkom urcite klapne 😉

beruska64
28. júl 2010

@lenka20 nevedela som, ze vam to tiez nevyslo ☹ ☹ ☹ to mi je luto. Nabuduce sa nam to uz urcite obydvom podari 😀
@rusalka22 ja som skoro aj odpadla 🙂 Vobec to nechapem, a pri FSH 80 take nieco snad nie je mozne. Pojdem po mrske na krv, a uvidime.

mimka29
28. júl 2010

Ahojte babule 🙂

@beruska64 to mi je ľúto, ale vidíš, že aj zázraky sa stávajú a možno sa vám to podarí nakoniec prirodzene ako nám.

Ja som mala dnes poradňu a malá váži už 2,6 kg, tak aj lekárka bola z toho celá prekvapená a hrozne dlho ju merala a skúšala bruško, a že určite máme rátať s TP, ktorý nám vyrátali podľa ultrazvuku a ten je 9.9., lebo malá zodpovedá veľkosťou už na 35 tt. Je už otočená dole hlavičkou, ale zase je hrozne nízko a hlavičkou mi tlačí na spodok, tak nemôžem toľko chodiť a namáhať sa. Ja sa cítim veľmi dobre, tak si myslím, že môžem robiť všetko, ale už si budem dávať pozor. Včera som bola na nohách celý deň a potom už som si musela zo spodu pridržiavať bruško, lebo ma tak tlačila, že som mala poci, že vypadne. Dnes mi mm zakázal aj variť a budem iba oddychovať. O týždeň v stredu idem na prietoky na veľký ultrazvuk a v piatok ma chce zase vidieť moja gynda, takže zase po lekároch.

mimka29
28. júl 2010

@zufalka tu máš dnešné vírusiky T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T a ako sa cítiš?

lenka20
28. júl 2010

mimka tak len pekne oddychuj, nech to este do toho septembra potiahnete 😉 mala je uz poriadne velka 😵 😵 😵
beruska tak sme dohodnute, aj mne povedal doky ze minimalne 3 mesiace pauza, tiez ma nemuseli cistit a som rada, lebo v nemocke to bolo hrozne... mozno sa ti hormony nejak upravili, co ty vies 😉 to by bolo fantasticke 😉

zufalka
28. júl 2010

@beruska64 je mi to moc lut,drž sa 😔
@mimka29 dakujem,papám.dnes bolesti menšie ale výtok ako včera 😒 uvidíme...

beruska64
28. júl 2010

@zufalka Drzim palecky nech sa to vydari, hlavne sa setri.
@lenka20 Tak to pojdeme zase spolu, uz sa to urcite podari. Ja som sa dnes dozvedela, ze by som mala mat narok na trvaly pobyt v CR, tak dufam, ze sa to na niecom nedose...., a daju mi ho. Mohla by som sa poistit, a bolo by to podstatne lacnejsie.
@mimka29 princeznicka je uz riadne velka 🙂 Davaj na seba pozor a nech ta manzelik rozmaznava. U nas neviem ci by to niekedy vyslo prirodzene, ale kazdopadne mi dali teraz na 3 mesiace anti. Lebo bez anti nedostanem svoje dni bud vobec alebo niekedy za cca. 4 mesiace ☹ Tak neviem. A ked to je take nepravidelne, tak mi tvrdia ze by sa mi maternica scvrkla a uz by to neslo ani umelym. Som strateny pripad 🙂

mimka29
29. júl 2010

Dobré ránko,

@beruska64 manžel ma asi nikdy viac nemiloval ako teraz keď som tehotná a pekne si to užívam, niekedy dokonca ja zneužívam 😅 😀 Nám tiež nedávali ani jedno percentnú šancu, ale zase je pravda, že ja som menzes mávala, síce úplne nepravidelne, že niekedy aj 2x do mesiace, niekedy aj 9 dní v kuse, až ma to štvalo, že nikdy neviem kedy príde, takže u mňa vyrátať nejaké plodné dni nehrozilo.

@zufalka T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T a skús zavolať do centra, možno ti zvýšia dávky utrogestanu, alebo ti ho budú kázať prehĺtať a nie zavádzať.

Ahojte ostatné babulky 🙂 😉

lenca78
29. júl 2010

@lenka20
@beruska64 Holky, je mi to lito, ze to nevyslo, ale nezoufejte. Podivejte se kdyztak do meho profilu. Mam tam par informaci o sobe. Ja treba nikdy sama od sebe nemenstruovala, zacala jsem az po antikoncepci. Posledni rok jsem menstruaci temer nemela, protoze mi vysadili anti a zkouseli jsme IVF se svymi vajicky a byla jsem na hysteroskopii. A zatim se embryjka drzi. Taky jsem si uz rikala, ze jsem beznadejny pripad, menstruaci jsem sama od sebe nedostala ani po roce, proste me telo netvori zadne zenske hormony a moc nereaguje ani na ty umele dodavane, menstruaci i po anti jsem mela vzdy maximalne 1 den🙂. Drzim palce na dalsi pokus.

lenca78
29. júl 2010

@zufalka tobe drzim palce, at se embryjka zahnizdi. jestli ti to pomuze, ja pri tom poslednim pokusu krvacela 2 dny - vypadalo to jako středně silny menses a zatim se obe embrya drzi. V CARu mi pak rekli, ze naopak krvaceni je pozitivnim znamenim, ze to znamena zahnizdovani.

lenka20
29. júl 2010

ahojte 😵
beruska mate este nejakych mrazacikov alebo nie? my mame 2 embrijka este z tohto cyklu, tak si pojdeme po ne na jesen... tak aspon to nebude cele odznova 😝
lenca drzte sa, ttcka ti krasne pribudaju, tak nech sa babatkam u teba pekne dari az do 40tt 😉
pozdravujem vsetky 😉

beruska64
29. júl 2010

@lenca78 tak to si bola na tom este horsie ako ja. Ja ked uzivam anti tak mam pravidelne a mrsku 4-5 dni. A ked anti neuzivam tak tu obcas tiez dostanem, tri mesiace pravidelne ale mam kratky cyklus tak 24 dni. A potom 5 mesiacov nic. A ked mi to vyvolaju, tak zase chodi 3 mesiace pravidelne, ale kratky cyklus. Ale ty si dokaz, ze aj pri vysokom FSH a roznych inych problemoch da to da, ked priroda dovoli. 🙂
@lenka20 Ahoj Lenka, my v mrazacku nemame. Mali sme sice styri, dve mi vlozili, a tie dve sme mysleli, ze zamrazia. Ale vraj na zamrazenie neboli vhodne, a ze keby ich nasledne rozmrazili tak by sa uz nedali pouzit. Tak to budeme podstupovat odznova, s novou darkynou.
Vsetkym ostatnym kočkam prajem krasny den 🙂

lenca78
30. júl 2010

@lenka20
@beruska64 Holky, tak at vam to taky vyjde. Vzdycky kdyz si budete myslet, jak se na tom spatne, tak si vzpomente na me 🙂. U me se stala nejaka chyba uz davno na zacatku a zatim to taky jde. Moderni medicina je fakt mocna. Jediny dalsi problem, co jsem pak mela, byl se sliznici, ale s megadavkami hormonu si doktori napotreti poradili i s ni.
Drzim palce.

lenca78
30. júl 2010

@mimka29 tobe ty tydny krasne naskakuji, uz za chvili budes mit holcicku u sebe. Zacala jsem tuto stranku sledovat, kdyz jsi oznamila, ze jsi tehotna 🙂. Moc ti drzim palce.

rusalka22
30. júl 2010

Ahoj dievcata,
citim sa ako zbity psik, ako ked ide na mna chripka, vsetko ma boli. Dnes rano som testla. Neviem co si mam o tom mysliet, ale skoro ma piclo. SU TAM DVEEEEEE! Sice je jedna slabucka, ale myslim ze je to dobre znamenie, aspon dufam. Neviem sa dockat testu krvicky. Drzte mi palce.

mimka29
30. júl 2010

Dobré ránko,

@rusalka22 tak teda zatieľ potichúčky gratulujeeeeeem a kedy ideš na krvičku? Ja si pamätám ako som ako by to bolo včera, keď som len tak zo srandy testla, že prečo mi je stále zle a boli tam // na to asi nikdy nezabudnem. Celá som sa začala triasť a nevedela som čo mám so sebou robiť. Je to krásny pocit, tak si ho vychutnaj 🙂

@lenca78 dík, strašne to letí, potom mi aj bude bruško chýbať. Ty si pekne užívaj 2-hý trimester, lebo ten je taký najpohodovejší, potom 3-tí už je ťažší, ale stále rovnako krásny 🙂 😉

@zufalka T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T stále držíme palčeky 🙂

Pekný aj keď upršaný deň vám prajem

rusalka22
30. júl 2010

@mimka29 ja idem na krvicku v stredu. Neviem sa dockat, dufam ze to dopadne dobre. Ty si riadny zazrak prirody, to musel byt pre teba ooooooobrovsky sok. Doktori museli byt z teba paffff 🙂

mimka29
30. júl 2010

@rusalka22 jej a ja mám v stredu veľký ultrazvuk a to malú uvidíme asi posledný krát do pôrodu, takže v stredu bude pre nás obe veľký deň 🙂 Tak lekári boli dosť šokovaní a hlavne gynda sa bála, že budem taká tá ustráchaná budúca mamička po toľkých rokoch, že jej budem každý deň vyvolávať a tak. Ale minule ma pochválila, že som sa držala dobre 😀

lenka20
30. júl 2010

rusalka velka tichucka gratulacia k // si na dobrej ceste 😉 😵 😵 😵 tie chripkove priznaky byvaju casto v zaciatkoch tehu, telo sa vyrovnava s ,, votrelcom ,, 😉
mimka tak si to posledne sono rande s malickou pekne vychutnajte, nazivo to bude ale tisickrat lepsie 😉 😵 😵 😵
beruska takze odznova... no co sa da robit, ja tiez neviem ako sa ti nasi rozmrazia, ci tiez nebudeme musiet ist odznova, ale dufam, ze KET uz bude nas posledny pokus, uz mi to lezie paradne na nervy 🙄 to uz bude nas 10-ty transfer, tak hadam stacilo.. kedysi som si robila srandu, ze snad na 10-ty krat najneskor to vyjde tak a uz je tu cislo 10 tak som zvedava 😵 😵 😵 😵

brita
30. júl 2010

@lenka20 to fakt uz 10 ET? jezis, Lenik, ty mas toho riadne za sebou. 😒

brita
30. júl 2010

@rusalka22 moja, kolky den po ET si testla a akym testikom?

beruska64
31. júl 2010

@lenka20 ahoj Leni, ty si si teda musela prejst horormi. Mozem sa spytat, to ste vzdy boli s darovanymi alebo ste niekedy skusali aj s tvojimi vajickami? Kolko rokov uz chcete mimino? Je to nespravodlive, ze niekto ma tu cestu za dietatom taku komplikovanu. ☹ A ty co maju miminko hned, si to casto vobec nevazia a neuvedomuju aky maju doma zazrak. papa holky pekny vikend

lenka20
31. júl 2010

beruska o mimco sa snazime uz 11 rokov, 5 IVF bolo s mojimi vajickami, ale reakcia bola coraz horsia a kedze som 3x potratila hned v zaciatkoch a inak bolo vsetko ok, tak sme mysleli, ze je to tym nasim materialom, ze nie sme kompatibilni, no teraz to iste s darcovskymi tak neviem...

beruska64
31. júl 2010

@lenka20 A nikdy nezistili, preco si potratila. Bolo to vzdy na zaciatku, v ktorom tyzdni? Ty mas tiez vysoke FSH, ze? No dufam, ze teraz sa to uz podari, magicka desiatka. Budem ti velmi drzat palce.

beruska64
31. júl 2010

@lenka20 Lenka a tvoje vajecniky ti funguju, ci nie? Lebo som niekde na fore citala, ze ked sa ide na IVF s darovanymi vajickami a funguju aj vlastne vajecniky, tak by mali dat daku injekciu na zastavenie funkcie vajecnikov na ten dany cyklus. Neviem ci to moze sposobit potrat, ale mne sa teraz stalo, ze aj ked som bola na IVF s darovanymi. Tesne po potrate doktorka videla moj vajecnik, aj s folikulmy, a tak ma napadlo ci to nemohlo sposobit ten potrat. Ale to je iba moja teoria. Chcem sa na to spytat na klinike, az k nim pojdeme.

brita
31. júl 2010

@beruska64 Beruska, mas pravdu, ta injekcia sa dava na zastavenie funckie mozgu v tom zmysle, aby prestal riadit a teda produkovat hormony po svojom, lebo teraz to vsetko budu riadit lieky. Je to bud decapeptyl depot, lucrin depot alebo diphereline depot - moze sa pouzit akakolvek z nich. Ja som tiez po tej injekcii a beriem uz estrofem a tiez na UTZ som mala folikuly, to je normalne. Ale oni su drobne a nemaju schopnost oplodnenia, kedze vajicka v nich bud nie su, alebo su nezrele. Nemyslim, ze tato injekcia sposobuje potrat, pokial si riadena liekmi. Na to sa to dava, aby naraz tvoje telo hormonalne neriadil aj mozog aj lieky.

brita
31. júl 2010

Opravujem!!!!! Chcela som napisat, ze tato inkecia NESPOSOBUJE potrat. Ja mam lavu ruku rychlejsiu ako pravu a casto pisem s preklepmi . 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre